Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Intalnire Paltinul 2008
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
iau eu carbuni, luati voi lemne Sa se mai apropie momentul pentru ca nu am idee... am o saptamana foarte grea si prefer sa nu dau o ora si dupa aia sa fac modificari... vb pe vineri Cu putin noroc apar si eu sambata dimineata Kosson, spune-mi te rog, sambata pe la ce ora vrei sa incepi sa urci pe Culmea Craitei? Ideal ar fi sa plec pe la 4-5 de la Buc sa ajung acolo pe la 8.. noroc-noroc si pe la 10 cel mai tarziu sa urcam...
De data asta ceva mai sus decat Culmea Craitei ! Din cate stiu, sa fim de vineri pe acolo eu si cu KYP. Buei, nu mai tin minte, e semnal de telefon pe acolo? In caz ca nu mai gasesc drumul. Buei... nu e semnal.... rar daca prinzi pe Vodafone. Pai si eu cum gasesc drumul? te uiti pe harta? Mama, ce devreme...

kosson a scris:Ideal ar fi sa plec pe la 4-5 de la Buc sa ajung acolo pe la 8.. noroc-noroc si pe la 10 cel mai tarziu sa urcam...
De data asta ceva mai sus decat Culmea Craitei !
talash a scris:Pai si eu cum gasesc drumul?

Folosind clasica formula ... " Nu va suparati ... cum pot sa ajung la Barajul Paltinul? "
E destul de simplu? Culmea Craitei e aia pe care am fost si anul trecut?
Kosson, te mai opresti pe drum sau de ce ajungi la 8 daca pleci la 4-5 din Bucuresti, ca sunt cam 100 de km? Kossoane .. pleaca si tu mai tarziu, sa putem dormi si noi mai mult ... totusi e we! Cu parere de rau nu voi mai ajunge... din motive de izolare a casei. Combinatie cu socru care nu o pot refuza...

Imi pare rau... Spor la treaba Kossoane! O sa ne gandim la tine Breee o sa-ti simtim lipsa! Ai noroc ca te stiu om insurat si serios ca atlfel sigur banuiam o stupiza:))
Eu apar pe la pranz asa... La mine e clart: stau acasa... Tatal iubitei mele e suspect de cancer la plamani... Spitale, investigatii, nervi, timp pierdut... Sa va distrati!!! Se pare ca totusi gasca se strange incepand de maine. Ne vedem acolo! maine dupaamiaza sosesc si eu cu cristina
kosson a scris:Cu parere de rau nu voi mai ajunge... din motive de izolare a casei. Combinatie cu socru care nu o pot refuza...

Imi pare rau...

Pai si cine mai face gulas? Esti sigur ca nu poti veni nici sambata seara :d? Ma ofer sofer, ajungem la timp:d.

Ajung si eu sambta, nu stiu la ce ora. Faceti si voi prezenta Hop si eu !
La ce ora este plecarea din Buc ?? unde ne intalnim? mergem in coloana sau fiecare de capul lui si ne vedem la Paltinu?

LE: @ Chriss : la ce pensiune ati stat anul trecut si nu v-a placut ? Ei pe naiba, mâine chiar de dimineață îl aveți pe kosson acolo.
kosson a scris:Cu parere de rau nu voi mai ajunge... din motive de izolare a casei. Combinatie cu socru care nu o pot refuza...

Imi pare rau...

kosson nu a obtinut bilet de voie , asa ca e consemnat in cazarma mai facem gulas?
sa stiu daca aduc ingrediente, ceva cartofi, ceapa, niste carne , etc.
dar aduce cineva ceaun, ca eu nu am? Cristi_s si Dreamer au ajuns cu bine in Brasov.
A fost un we frumos, iar noaptea a fost chiar placut ( 6 grade ) fata de anul trecut. Am plecat dupa 28kft si stonebone si am ajuns inaintea lor in Ploiesti,drumul a fost bun! Pacat ca s-a spart gasca asa de devreme,poate data viitoare stam mai mult de vorba.Toate cele bune! Cre' c-am luat Radar dupa Ploiesti ) Trebuia 100 si aveam 140 Anyway, imi pare rau ca n-am putut veni mai devreme, poate alta data.
Bafta all! Hai boogy, da-te mare. Eu nici nu am mers cu mai mult de 90.
Cand am plecat erau aia cu drive test de la BMW la curbele alea de sub baraj, veneau din partea ailalta si unu a luat curba prea tare si a intrat pe contrasens si era sa intre in mine. Care si eu faceam rally pe acolo, dar nu eram pe contrases. Noroc ca am frane bune. A fost frumos.

Pozele mele sunt la http://rapidshare.de/files/40569664/paltinu2008.zip.html

Parola zip-ului este paltinu#2008

Cine a mai facut poze? maine am sa pun si eu pozele pe undeva....

Gulasul de anul asta a iesit genial, pacat de soferii care nu au putut sa il guste Tu cand ai plecat ma iwa? Bine ca v-ati simtit bine acolo.Pune-ti si voi poze pe aici sa vada si ochiu nostru.
M-a distrat de minune telefonul dat. Sa va fie de bine excursia !

P.S. Ati luat lantz nou si lacat pt agatare ceaun eu am plecat cu Madwolf (pe la 1 am iesit din bucuresti), si m-am intors cu oake pana in campina. aaalei da frumos e pe acolo!
Acolo merge făcută o Națională de iulie!
'v-ar di cap ștuțu să vă fie....
L-ați asezonat cu roșu... de care ?
Cine e tipul cu mult păr pe față și ochelari ? îmi pare cunoscut da' nuj de unde...
wăăă țachinarilor, aia e o metodă de a căra un trunci ? Ete ce traje iwa ca... boul !
Ați avut un spor la bucățit... haha... mai ales cristi_s...
ceea ce nu văd eu... hundi-i bre văru' Iulică ?

A fost foarte frumos, exact cum îmi place mie: oameni nici puțin dar nici prea mulți, și de calitate, un timp bun și foarte frumos petrecut împreună.
Mare păcat că nu am fost. Mașina... naibii...

Să mai faceți și poa' vă indispun și eu eu am ajuns acolo pe la 9 jumate aseara si am plecat aproape de miezul noptii super. pana la urma a tinut si vremea cu voi .
pacat ca nu am putut veni si noi , dar iulia are o tuse sanatoasa......
Zephirus a scris:
Acolo merge făcută o Națională de iulie!

Foarte de acord! Mai ales ca e mai aproape de centrul tarii, asta inseamna ca ajunge mai multa lume.
Parerea mea e ca ar fi placut sa se gaseasca un loc misto, accesibil pentru toata tara fara sa faci 1000 km pana acolo, un loc in care sa iti placa sa te intorci in fiecare an, ca o traditie.

Apropo de locuri frumoase, pe langa Cernavoda sint cateva superbe, pe malul Dunarii, linistite, cu padure, apa, etc, insa Cernavoda e cam departe de centrul tarii. Nu se poate din mai multe motive.... vara este o zona foarte, foarte populata de cocalari. Spatiul este mic si nu ai loc de 40 de masini ( de ex ), apa este prea putina ( nu ai voie sa campezi langa lac ), iar mai nou terenul era parcelat, pentru a fii vandut. Nasol .
Chiar nu se gaseste un loc linistit, nefrecventat de cocalari?
Chiar daca nu e la munte, cumva pe malul unui lac, sa fie si padure acolo, dar am impresica ca la noi cam toate terenurile pe langa lacuri au fost ciordite. La Plaiul Foii, dincolo de campingul ala mizerabil unde am stat noi, erau niste locuri foarte misto.
Cred ca locuri frumoase se gasesc, insa mai izolate, nicidecum langa cabane, etc. Adica, cazare doar la cort, asa e si frumos, nu cred ca moare cineva de stat la cort 2 nopti. se gasesc , se gasesc, nu-i vorba. chestia e ca majoritatea sunt mai departe de "civilizatie"
tonim a scris:se gasesc , se gasesc, nu-i vorba. chestia e ca majoritatea sunt mai departe de "civilizatie"

Poi... nu degeaba ne-am cocotzat si la Padis. Cam asta e principiul de baza la stabilirea locurilor de intalnire... Nici nu prea avem de ales Decat cocalari...

Din poze, arata tare bine intalnirea asta de la Paltinu Bravo! Lume buna, foc, ceaun, taclale... adica tot tacamu' Imi pare tare rau ca nu am ajuns pe acolo... cum ma uit la poze, parca mi-e si mai ciuda era tare placut sa va revad, sa bem un pahar de ceva la o poveste etc. Eh... asta e... data viitoare.

Bueeeeei Cristi da e criza de Jillette la Brasov? Ce fioros pari
Zephirus a scris:Cine e tipul cu mult păr pe față și ochelari ? îmi pare cunoscut da' nuj de unde...

Eu mi-s ala.

EEK! a scris:Chiar nu se gaseste un loc linistit, nefrecventat de cocalari?

Eek, avantajul frigului este ca alunga cocalarii. Acum ai sac de dormit gros si salteluta termoizolanta. Asa ca sa nu te-aud ca te plangi.

Apropo, nu v-am zis ce s-a mai intamplat dupa ce am plecat de la Paltinu... cei care au ramas pana spre orele pranzului stiu ca eu am primit un telefon de la un prieten care incepuse sa urce pe Transfagarasan cu un Special. Bineinteles ca atunci cand am auzit am plecat in directia aia ca din pusca... si n-apuc sa intru bine-n Campina ca deja plimbarea pe care o speram s-a transformat in misiune de salvare... mi-a dat telefon omul ca i s-a oprit motorul inainte de Balea Lac. Intre Rasnov si Tohanul Nou am prins o coloana interminabila care mai mult statea decat mergea, am stat aiurea vreo ora si jumatate... drept pentru care am ajuns la Balea pe la orele inserarii. Mancat ciorba la vila Paltinu, deblocat cui poantou la lanterna, scapat un surubel de la capacul carburatorului undeva in scut (merge si cu unul lipsa!), plecat, am intrat in Bucuresti la 01:40...
Hofy a scris:
Bueeeeei Cristi da e criza de Jillette la Brasov? Ce fioros pari

E de la divaisul din mana, nu de la barba.

Poza asta e mortala:

Sa va traiasca copiii, si tie Kossoane, si lui John_b si lui Chris si Razvan, sunt niste ingerasi.

Impresii:
- foarte faina revederea cu cei cunoscuti, la fel de placuta cunostinta cu cei pe care nu ii cunosteam personal
- interesanta lupta Crematory - Gutza de inceput, cand au incercat unii sa ne asasineze cu manele, riposta lui Drinker fiind pe masura pana s-au potolit aia si s-a oprit si muzica la noi
- negocierile lui stonebone de vanzare a Oltcitului contra BMW plus diferenta ( ) nu s-au finalizat, aia de faceau drive test cu BMW urile probabil nu aveau bani de diferenta
- foarte foarte bun gulasul Au fost vreo 15 litri de gulas care s-au facut si s-au baut. Asta pe langa bere, palinca, etc.
- s-a stat destul de tarziu, foc de tabara la care s-a muncit destul de mult (unii au carat busteanul, altii l-au ciopartit, talash a venit la agrement , dar l-a salvat Denisse care a participat la ciopartirea busteanului )
- discutii interesante in jurul focului, toata lumea la un loc, am fost relativ putini ca sa incapem toti intr-o gashca
- peisajul e superb, pacat ca liziera poienitei unde am stat este o adevarata groapa de gunoi (am vazut de la obisnuitele peturi si doze de bere, pana la caserole de la mici si chiar scutece folosite

- ca sa va dovedesc ca nu a fost frig, am dormit in masina cu geamul deschis Ma rog, l-am uitat deschis si nu mi-am dat seama decat dimineata cand mi-a atras atentia stonebone (desi m-am trezit de vreo 3 ori inainte si era lumina, nu am bagat de seama )
- noaptea s-au numarat nu mai putin de 3 ursi, dintre care unul alb
- evident am avut iar o criza de fiere care m-a chinuit toata dimineata, pe langa faptul ca eram racit cobza
- s-a pus in discutie o intalnire de iarna, la Sf. Ana
- pacat ca s-a terminat asa de repede
- la intoarcere am bagat nitel spaima in aia cu drive testul lor, la o franare mai brusca a coloanei in care eram s-au cam speriat de cat de repede am oprit, probabil nu se asteptau
- incredibila coloana de masini care stationa pe DN1, practic intre Sinaia si Predeal, pe sensul spre Capitala, nu se misca nimic. Salut,
deci pentru informare, ca tot intrebasam eu daca exista drun care sa ajunga peste deal in Comarnic ei bine exista si e chiar proaspat astfaltat; deci cum mergi inspre sat la un moment dat se face in Y: la dreapta e drumul ala neasfaltat care da in dn1a, la stanga e drumul pe care am fost eu, ajunge pana in varful dealului unde erau releele alea de-acolo peste inca un deal si-o vale se ajunge in Comarnic. Distanta vreo 15 km. Sunt foarte multe curbe misto.
cristi_s a scris:- incredibila coloana de masini care stationa pe DN1, practic intre Sinaia si Predeal, pe sensul spre Capitala, nu se misca nimic.

Oamenii aia cred ca-s masochisti, da-i incolo... povestea se repeta identic in fiecare saptamana si ei nu-s capabili sa-nvete nimic din asta. Decat sa stau aiurea in masina mai bine iau trenul. Apropo, dupa cum am mai spus, intre Rasnov si Tohanul Nou am stat si eu, ca n-am avut incotro, trebuia sa ajung la Balea. Dar pe oamenii aia pe care nu-i preseaza nici o nevoie sa plece cu masina zau ca nu-i inteleg. Eu fac pariu ca daca nu exista DN1A toata lumea ar fi urlat ca nu exista alternativa. Daca exista alternativa, nimeni nu o foloseste. din poza da,in realitate doar scartaie
din pacate si a mea incepe din ce in ce mai rau sa scartaie,norocul meu e ca masina e joasa si suspensia spate are cursa foarte mica ,si daca e si putin incarcata nu se aude nimic
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum