Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 7-a
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Sunt prea scutre.Ceva mai lungi.Cam 100 metri.Sa pot ateriza eu si iwa. cautam si eventual jalonam ceva
pentru iwa .... cam greu . el e in stare sa faca o boacana si pe pista de aterizare de la otopeni Sunt destul de ocupat si din aceasta cauza nu urmaresc tot ce este prezentat pe acest forum. Astazi, dupa ce am citit propunerile de intalnire pentru anul viitor, parerea mea este ca Borsecul ar fi un loc bun pentru 2009: drum acceptabil tuturor, apa minerala, etc.. Cred ca propunerea iesenilor este o propunere foarte buna.
Szente Sandor a scris:Astazi, dupa ce am citit propunerile de intalnire pentru anul viitor, parerea mea este ca Borsecul ar fi un loc bun pentru 2009...

Poate facem in 2009 intilnirea la .................. PADIS :
Szente Sandor a scris:Am fost si eu la Padis (Aleea Padis din Cluj Napoca):
Szente Sandor a scris:Cred ca propunerea iesenilor este o propunere foarte buna.

Scuze,Iasul nu a facut nici o propunere.Am mai scris:altii sa hotarasca.Eu am pus pozele asa cu titlu informativ; faptul ca am mai facut o incursiune in zona a fost mai intai pentru placerea mea si apoi la cerere.Pina la anul mai e timp suficient.Mai degraba sa se faca propuneri,apoi sa se voteze pt locatie.Asta ca sa nu mai existe discutii cum au aparut pt locatia de anul asta.Nu poti sa ii multumesti pe toti.Sunt printre noi care vin indiferent de locatie si in functie de timpul liber, nu au comentat.Ba ca ploua,ba ca e soare prea mult,ba ca bate vintul numai dintr-o anumita directie.Si la Obirsia Lotrului a pluat, a fost rece si nu s-a plins nimeni ca anul asta. unde-s multi....comentariile "creste" Te rog sa iti asumi responsabiltatea Hashule !!!! doar tu ai fost de vina... numai tu esti de vina... tu si cu sticla aia de palinca... ... Sustin propunerea lui cristi2307 pentru zona Portile de fier/Herculane.
Softul asta de forum stie sa faca poll?... ca ar fi mai usor de stabilit o destinatie. B zephirus ia intreaba-l pe highvoltage cati km a facut pana la nationala anu trecut si noi bucurestenii am facut destui km la nationale si daca e nevoie sa mergem 700km cine vrea sa vina,vine!cine nu ura si la gara
oricum nu s-a stabilit nimic asa ca nu vad ce te umfli in pene P Ce atita cearta.E timp suficient pentru a stabili o noua locatie.De o fi la Potile de Fier sau in alta parte vom vedea.Noi sa fim sanatosi.De 2 ani Bucurestiul a facut pe puntin cita 5-600 km numai dus,asa ca..............mai moale. si nu numai bucurestiu acum si cu 100km in plus sau minus parca nu e asa mare scofala important e sa fim noi cu noi,sa ne simtem bine eu propun sa mergem pe luna, ca sa fie aproape de toata lumea... sa va vad eu cum ajungeti acolo Mijloace de propulsie crezi ca e greu de facut rost?Ce mi-e 400000 km.Floare la ureche.
Si in general calatoriile pe distante mari se fac cu mijloace rapide.Asta e demna de retinut. Pe luna nu incapem ca a lovito cineva [stiti voi cine ] cu aripa de laM.I.G.si a ciuntito am vazuto eu asera cand veneam de la munca Chiar daca mie mi se pare discutia prematura(daca nu ma insel una dintre cauzele succesului intalnirii de anul acesta a fost si timpul scurt in care s-a ales locatia), eu am inceput sa ma pun la punct cu echipamentul:

Oare in cazul intalnirii pe Luna o sa curga tuica in sus?
Urmeaza gamela da sa vedem cum ma descurc pentru ca au cam dat astia drumu la caini. Am planificat o excursie de documentare pe la Portile de fier Baile Herculane si daca am timp si ,,timp '' poate si pe clisura Dunarii la cazane
am sa ma interesez de tote incredientele pentru o eventuala intalnire in acea zona

din pacate nu am plecat din motive de sanatate. saptamana viitoare ma duc in prospectare la caldari Sunt nou pe aici,deci nu cred ca o sa ia in considerare propunerea mea,totusi eu as zice sa fie intalnirea in Vrancea,la Lepsa...super,e la munte.
ErickE DB a scris:Sunt nou pe aici,deci nu cred ca o sa ia in considerare propunerea mea,totusi eu as zice sa fie intalnirea in Vrancea,la Lepsa...super,e la munte.

De ce sa nu se ia? orice propunere e binevenita. Niste detalii, poze, linkuri, ceva, si se discuta, cum sa nu.

L.E: http://www.cazarelepsa.ro/atractii.php
http://www.cazarelepsa.ro/images/h1.jpg
http://www.turistinfo.ro/lepsa/
http://www.iturism.ro/vezifoto.php?album=Lepsa&id=2149

Daca afost cineva prin zona, poate stie mai multe detalii. Desi din ce vad mai sius, a fost in discutie zona pentru anul asta, detaliile nu sunt foarte multe, au scris cate ceva tonim si a_mic. Nu conteaza nou sau vechi,nu conteaza gradele si nr de mesaje de la avatar.Orice propunere e binevenita si bine primita.Mai ales cind sint si poze si explicatii despre zona respectiva.
ErickE DB a scris:...as zice sa fie intalnirea in Vrancea,la Lepsa...super,e la munte.
XEON a fost in vara asta la Lepsa si din cite am discutat cu el, ursul a cam dat iama printre turisti in miezul noptii. S-au cam inmultit blanosii prin partile alea. din cate stiu nu prea sunt ursi.
in schimb e superpopulata zona.
vara vin toti fitosii si smenarii din zona, de nua ai loc sa arunci un ac.
zona e superba , dar e , repet suprapopulta, si preturile sunt pe masura. decat lepsa mai bine soveja sau gresu, si locatii mai aerisite sunt
ErickE DB a scris:Sunt nou pe aici,deci nu cred ca o sa ia in considerare propunerea mea,totusi eu as zice sa fie intalnirea in Vrancea,la Lepsa...super,e la munte.

Orice propunere se accepta dar ... sa fie intr-o zona mai retrasa ( fara cocalari si alte specimene de genul asta ), mai linistita, sa existe apa langa zona de campare si o pensiune cu preturi rezonabile pentru cei care isi doresc sa stea acolo... si evident ... acces auto sunt si locuri din astea pe acolo. mai putine , dar sunt.
mai vedem.
eu unul ca bastinas prerfer sa caut un loc care sa va ramana gravat in memorie ca frumusete , nu prin kisch lasati bre gravurile trebuie sa gasim un loc retras,bun de campat
anu asta am fost cati am fost si prin inspiratia lui gabii dealul ala a fost incapator,daca locatia arata ca anu trecut la zugreni,fie masinile le lasam in strada fie puneam ceva corturi si prin bistrita(cine a fost acolo stie )
asa ca in primul rand ca sa nu avem surprize atunci trebuie sa gasim un loc destul de intins si sa ne asiguram cumva ca nu se "ocupa"
ce sa zic,suna bine lepsa,soveja...acum vreo 2 ani am fost pe acolo
ca si peisaj e superb(am avut norocul sa prind zona dupa o ploaie de vara)
drumul,daca ar fi fost asfaltul bun(atunci era prost,plin de gropi si plombe iesite ca gurile de canal ) totul ar fi perfect
din ce am inteles pe acolo se tinea raliu( )
din pacate unde am ajuns eu era destul de populata zona(nu neaparat cu cocalari,dar populata) si in plus nu prea tin minte sa fi vazut locuri de campare(sincer nu prea ma interesa la momentul ala...) Si........intrebare fara sens.
In cazul in care imi schimb samaliotul ma mai primiti? vedem,vorbim...analizam situatia
iulicuta2000 a scris:vedem,vorbim...analizam situatia

pai ce ? nu tii si Olcit-ul ? de ce nu ?
n-ai loc de parcare ?

atunci vinde apartamentul ala de burghez care esti tu burghez, ma'ntelegi, care esti tu bur-ghez, da ?!? si ei teren la tara unde trantesti:
1. una casa (50-55 mii eur)
2. un garaj (2-3mii eur)
3. o gradina de legume (700 eur)
4. un porc
5. gaini
6. diverse acareturi

si tii bei burghezule care esti tu burghez mosieresc si Oltcitul ca sa ai ce mesteri si lauda peste vreo 10 ani !
kosson a scris:si tii bei burghezule care esti tu burghez mosieresc...
PAC, PAC, PAAAAC... te primim , ce-o sa facem acum ?
numai ca o fii in categoria celor cu taxa
iulicuta2000 a scris:daca locatia arata ca anu trecut la zugreni,fie masinile le lasam in strada fie puneam ceva corturi si prin bistrita(cine a fost acolo stie )
Inseamna ca n-ai vazut toata tarlaua . Se putea ocupa cam 3/4 din circumferinta insulei.
Ca "limba" de pamint a fost oarecum ingusta, asta e altceva . am vazut nene toata tarlaua de cateva ori cand m-am dus la toaleta...de asta am spus...pana duminica se umpluse acolo,si cu baietii de la citroen,deja eram cam full pe acolo...
tonim a scris:te primim , ce-o sa facem acum ?
numai ca o fii in categoria celor cu taxa

cam multi o sa fie in aceasta categorie... pai nu ?
ne scoatem si noi cheltuielile Sau daca nu vreti la Lepsa sau prin Vrancea...mai am o idee....am fost vara asta la Padina....e un mare platou frumos cu un parau rece si curat...sunt cabane..si vara functionabile...loc de corturi cat vezi cu ochii...baruri la cabane cate vrei,mancare,tigari,bautura,nu e rupt de lume...lemne de foc..etc.Se poate urca la Babele,la cruce,cu telecabina sau pe trasee si drumul nu e rau de loc.O sa pun si poze de acolo pe care le-am facut eu. aa , inca un vrancean. bine ai venit pe aici Tocmai ca vrem un loc mai rupt de lume ... citeste si tu tot topicul atunci la vrancea daca nu are nimeni impotriva.
pluc ca s-a deschis carrefour si kaufland pentru aprovizionare
si cica se mai deschid la vrancea unde?ca se tot discuta,,,eu propun sa fie in romania,ca si asa sunt destule locuri de aprovizionare sunt destule zone rupte de lume in vrancea
poze mai in primavara cand ma duc in prospectare
ar fi arva la 25 km de focsani. soveja la 80 km , lepsa tot asa,
caldari la 100 km
sa se cada de acord asupra locatiei si in 2 vechenduri ap poze cu locatiile ai gresit ordinea...intai pozele si apoi decizia,nu crezi? si asa
da nu acum ca ies "ude" rau Dreamere, am inteles aspectul cu loc retras...dar totusi unde am zis eu la Padina nu ai treaba cu cocalarii aia de care se zice,eu nu dau doi bani pe ei,chiar daca vin langa noi cu 10 audi Q7,intelegi?E loc acolo sa se insire 700 de cocalari cu tot cu bolizii lor..si inca 700 pt cei ca noi cu oltcit,deci nusth ce treaba e cu ei.
ErickE DB a scris:E loc acolo sa se insire 700 de cocalari cu tot cu bolizii lor..si inca 700 pt cei ca noi cu oltcit,deci nusth ce treaba e cu ei.

Nu vrem sa faca parte nici din peisaj si nici sa ne asigure coloana sonora al intalnirii, indiferent ca incapem sau nu de ei sau ei de noi. Nu vrem sa-i vedem sau auzim DELOC.
ErickE DB a scris:
...
aspectul cu loc retras...

Loc retras sau nu, dar usor accesibil pentru toata lumea, cum a fost, de exemplu, la Zugreni. al naibi de accesibil pentru baietii din timisoara si totusi ei au venit highvoltage
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Următoare
Pagina 3 din 29
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum