Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 7-a Întîlnire Națională - Lacul Siriu [20 - 26 iulie 2009]
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
e danhashitza Nu întreba că vine îmediat replica: "Te mănâncă ?" nu mă întrebați de unde știu
Ar fi Hachița

Ce trebuie să-ți facem ca să-ți vină cheful de poze?

Apropos știu pe cineva care a făcut 14 ani la malul mării....
Iulius_je a scris:anul acesta a coincis cu o alta gaseala la care nu aveam voie sa lipsesc.

imi pare rau dar eu nu ma pot abtine...vreau sa cred ca ai gresit exprimarea,nationala nu cred ca a fost "o greseala" cum nici evenimentul la care ai fost in vrancea n-a fost "alta" greseala (corecteaza-ma daca gresesc )
va saluta iulicuța(nu iulicuță) pe toti Gaseala, nu gresala!
Salutam si noi Iulicutza ta (io si kftitza)
Zeph, ma manca rau cand am venit de la "cazanit" (praf+transpiratie), acu-i ok, m-am spalat Deci poa' sa nu ma-ntrebe Off topic: Zephirelli,totusi chiar de maninca caroseria?
Vrei cumva scarpinat? Mă gândeam io

LEGE: diminutivele prietenelor care au însoțit membrii se aplică doar celor care au participat la Națională.
Așadar, avem:

Drinkeruța
Iulicuța
Zephiruța
KFTuța
Iwaruța
Ghekonuța
Cyclopița (e logică excepția)
Acceleratoruța (cic-a fost...)
Lasconuța
Baruța
Talașuța
..și Laurenuța

Dacă mai sunt și-mi scapă, vă rog să menționați. Cu I bai Zephi. ...Iulicița ?
Și Cyclopița, da Cum ma Iulicița?
Ma refeream la
Drinkerița
Zephirița
KFTița
Iwarița
Ghekolița
etc, că-s multe rău Mdaaa femeile ne mănâncă zilele.

Deci, Corbița sau Corbuța ? Sau Coarba ?

Bun... atunci modificăm

PROIECT de LEGE supus dezbaterii publice
Art. 1: Se aplică doar celor care au participat la Națională..
Art. 2: Cu I sau cu U ? Coarba sau Corbulina

Dar ea n-a participat.
Zephirus a scris:Deci, Corbița sau Corbuța ? Sau Coarba ?

Coarba?? (manivela)

Zephirus a scris:
PROIECT de LEGE supus dezbaterii publice
Art. 1: Se aplică doar celor care au participat la Națională..
Art. 2: Cu I sau cu U ?

Cu I Cu I

Si sa ne amintim de cel care a deschis discutia (adica renumitul H) el are cuvantul initial si aceasta a fost cu I Zephirelli enerveaz-o tu pe Mirela si pe Ioana si sa nu o uit pe Edith.Mai ales pe cea din urma si al naibii sa fiu eu de nu le dau si eu o mina de ajutor. Fie voia voastră. Cu I.

Drinkerița
Iulicița
Zephirița
KFTița
Iwarița
Ghekonița
Cyclopița (e logică excepția)
Acceleratorița (cic-a fost...)
Lasconița
Barița
Talașița
..și Laurenița

A! Și dacă citiți ce scriam eu chiar în deschiderea topicului.... se pare că tradiția a continuat.
Am fost singurul care a avut probleme pe drum.... bine că măcar an de an scade gravitatea situației
si de calinul mic cu a lui fata cum de ai uitat ?
sa te vad acum
si la mine cum o sa zici , ai ? tonimita merci .
si cibita
Zephirus a scris:îmi asum această sarcină și răspundere, împreună cu tonim să găsim un loc care să aibă de toate: să fie la munte, pe pârâu/râu, loc de campare (camping, mașină, cort, cabană),

Te-a mincat.Acuma te i-au la scarpinat.
Ai facut cumva cele descrise mai sus? Am avut discutii cu oameni care ar fi venit cu mare placere si bucurie si nu au venit exact din cauza informatiilor exact despre ultimul cuvint din citat. Eu am propus zona Vrancea. Între timp au făcut prospectări alții și s-a mers pe mâna lor.

Nu e dezvinovățire - într-adevăr n-am făcut cele menționate. Concluzie: mergi inchis ca aragazul e mai bine pentru tine. ha ca Acc3l3ratorita l-a prins pe dan facand river rafting
http://img193.imageshack.us/gal.php?g=sdc10406h.jpg H-ule .... cand urci pozele? Uite si pozele mele(cu ftp-u deocamdata nu ma descurc dar perseverez):

Zeph fii pe faza urmeaza demascarea complotistilor.

....va urma. plumbere , scoate pozele alea incriminatoare de acolo Mistoc tare Nu se poate dom'le. Andrisantul cu domiciliul cunoscut.
Urmare:

Si o frumoasa poveste de dragoste:

biserica neagra.... ghinion

Gata. De fapt ele sunt un pic mai multe dar sper sa birui ftp-ul. Iwa tu il bagi in seama pe Zephirelli? De multe ori vb gura fara el... Ar fi baiat de zahar daca ar controla vorbele pe care le spune si laudele cu ce a facut sau va face... in rest are si ceva branza buna... Burduful insa face ham ham...

In alta ordine de idei, daca ma iau dupa titlu se fac inca propuneri pentru intalnire... poate il schimba cineva.

Eu am recomandat locatia cu drag fiind acolo parte din locurile mele natale. Sunt nascut la Patarlagele, parintii mei sunt inca acolo, dar anul acesta nu am putut sa ma ocup pentru ca au fost altele mai importante. Dar cei care au fost cred ca nu regreta si ma bucur ca v-a placut. Imi pare rau ca nu am putut fi activ acolo, dar data viitoare o sa imi asum o parte din cercetari...

dar nu cred ca este loc de discutii de genul acesta... cred ca bucuria ca v-ati revazut e mai mare decat micile comentarii rautacioase...

Dan vreau si eu poze... M-ati pierdut pe drum. Mey, care aveti ceva de comentat cu privire la locatie si mai ales la eveniment? Nota doi si stati jos! Asta era, m-am prins

ha ca Acc3l3ratorita l-a prins pe dan facand river rafting

A dau cu oooole de pietre.... de aici i se trage !!!

Și la naiba-n puuii mei, ceea ce ar fi trebuit să scriu eu au făcut alții. Cine are buna plăcerea a veni vine și-și caută, cum a căutat NicuBX - un băiat super contrar altor comentarii.... iar într-o zonă turistică, cabane/cazare găsești mai des decât loc de "admirat natura". Nu mai trageți țapul de barbă că mă supăr și iar îi numărați oooooole.

Cib, ai noroc că ... continui să te ignor. Te rugasem de anul trecut de la Zugreni, când, tratându-te cu spatele, te rugasem să faci la fel.

....

Băăăă eu credeam că a fost numai unul dar au fost o căruțăăă !!!
Ei boon să vedeți ce deșteptare vă buhnesc eu la toți anul viitor
Va anunt de acum ca va pomeniti cu motoare sau elemente de suspensie LANGA masina daca-mi umblati vreodata la Cazan Bre,
există vreo modalitate de a da jos toate pozele grămadă, simplu și repede ??? Bă iulică, apoi cât ai băut frate de nu ai citit-o bine pe aia? ))
Era "găseală" nu "greșeală" offf cârcoteala asta a naibi graba si oboseala...scuze

Spuf!

Primul meu post pe aici

Va multumesc pt primire - cu voi omul se simte f bine Ura! Bune venit!

Nenea, vezi că la secțiunea "Cafenea" este un subiext intitulat "Colțul pasionaților de.... zbor". Așteptăm flămânzi povestiri și relatări !
iulicuta2000 a scris: a naibi graba si oboseala...scuze

nu-i bai O vacanta frumoasa. De multi ani nu am mai avut parte de aproape 2 saptamini de liniste, in compania unor oameni dragi, prieteni, cunostinte noi si placute.

Anul asta am imbinat muntele cu marea si a iesit o vacanta super. In ambele locatii am prins mult soare, voie buna, mincare si bautura pe cinste si doar 2 ploi (una la munte si alta la mare) care au mai domolit arsita verii.

Poze am putine; mi-am permis anul asta sa admir, doar pt mine, "Tabara Oltcit". Pe timp ce trece sint din ce in ce mai putine oltcituri la Nationala dar, cei ce au inca in suflet dragoste pt aceasta masina, vor continua sa vina la aceste intilniri chiar de vor avea un colt separat al lor.

Siriu

Vadu

P.S. Rog si eu o copie de pe DVD sau CD cu pozele facute anul acesta. maidanezu vad ca se tine tot de facut plute iar hasu...zici ca-i naufragiat

Mare:

Tulcea:

Pe la Borsec:

Ce frumos la mare! Unde-i Vadu ala? Deci turbez deci nu se mai poate deci da.....

CUM PUTEM SĂ LUĂM ȘI NOI POZELE ÎNTR-UN MOD SIMPLU ȘI EFICIENT ??? Prin metoda Nicu-BX: se face arhiva, se incarca pe www.transfer.ro sau orice alt site de genul si se pune linkul. Hai, curaj, nu e asa de greu. Eu din pacate nu am poze, ca nu am aparat si nu imi place sa fac poze, asa ca nu am ce sa pun. Cine a pus pozele in galeria de pe oltcit.eu va primi un (sau doua) DVD-uri cu pozele de acolo in cel mai rau caz la intalnirea de la anul Plumber pe aici am stat noi:
http://www.wikimapia.org/#lat=44.4276813&lon=28.7638485&z=17&l=29&m=b
Si de vai micsora harta vei vedea mai multe.Oricum noi eram in Rezervatia Biosferei Deltei Dunarii,teoretic nu e voie sa campezi.Am avut noroc ca nu a venit nimeni sa ne intrebe de sanatate.In rest liniste,apa marii calda si calma.O minunatie.
Iulicuta chiar ca ma simteam aproape ca un naufragiat.
DanH a scris:
Iulicuta chiar ca ma simteam aproape ca un naufragiat.

bine ca nu erai singur Trebuia sa apara si poza aia la un moment dat Asta?
http://img5.imageshack.us/img5/1646/imgp0104q.th.jpg Sa vezi faza amuzanta, apropo de poza aia.
Kyp a sarit de fund in sus, sa faca poza.
Mie mi-a tunat prin cap sa eclipsez pe cine doarme acolo. Initial am crezut ca-i Drinkeru. Dupa ce a tras Kyp poza, ma ridic, fac cativa pasi si vad ca rasare Drinkeru de pe partea cealalta a masinii. Eu hopa, cui i-am aratat luna? M-am gandit instant la Drinkerita si m-am facut verde albastru. Cand am aflat ca esti tu, m-am gandit ca-n cel mai rau caz ma epilezi
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Următoare
Pagina 27 din 29
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum