Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 7-a Întîlnire Națională - Lacul Siriu [20 - 26 iulie 2009]
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
7thRaven a scris:Sa vezi faza amuzanta, apropo de poza aia.
Kyp a sarit de fund in sus, sa faca poza.
Mie mi-a tunat prin cap sa eclipsez pe cine doarme acolo. Initial am crezut ca-i Drinkeru. Dupa ce a tras Kyp poza, ma ridic, fac cativa pasi si vad ca rasare Drinkeru de pe partea cealalta a masinii. Eu hopa, cui i-am aratat luna? M-am gandit instant la Drinkerita si m-am facut verde albastru. Cand am aflat ca esti tu, m-am gandit ca-n cel mai rau caz ma epilezi

are H-ul o vaselina special pt "luna" lui Zef ... aia se putea intampla cel mai rau ... Ce dracu aveți bre toți cu mine ? Bine ca mi-ai adus aminte Dreamere,o caut sa o am la indemina pt orice eventualitate.Pacat ca la mare nu am avut noroc de mare fosforescenta ca o faceam si fosforescenta. Dane, de ce s-au aburit asa pozele alea? Al naibii alcool.De asta.
Zephirus a scris:Fie voia voastră. Cu I.

Ghekonița
Barița
..și Laurenița

Ghekolina !!
Barutza shi
Laurentzia Cei in masura rog sa schimbe titlul din Propunere intalnire in Intalnire SIriu...

Deci Iwa, daca nu am fost nu capat poze??? poate ma ajuta cineva si pe mine ,sa totalizeze toate pozele pe und DVD si sa -mi le trimita ,nu am acces la net deocamdata . Deci chiar dupa cutremur. cred ca coincidenta doar, au fost aproape 2 zile de valuri cam de 1-1,5 m, masive, care te scoteau din apa, la ora 22 saream in valuri, plaja luminata ca ziua de luna plina, soarele inca lumina dinspre sat, se vedeau nori, apa undeva peste 25 de grade, nu am mai prins asa ceva niciodata, era ca in basme. Au fost 2 zile in care am stat in apa cam 4-5 ore continuu. Ieri seara au revenit sacalii pentru scurta vreme.
In noaptea in care am ajuns, pe la 1, ne-am dat jos din rabla, am dat jos bagajele veseli, apoi am oprit muzica ca sa plecam spre plaja. Miscare gresita, cam la 10-15 m de noi sacalii erau in plina petrecere, cam intr-o secunda jumate eram baricadati in rablocicleta, de-abia dupa vreo 10 minute am sunat pe Danezul sa trezeasca tabara, care evident dormea dus. Ne-am facut curaj si am ajuns cu bagajele pe plaja, unde am incercat sa-l trezesc pe DanH, insa asta era n-ar fi iesit din cort nici daca il dinamitai. Danezu dormea dus, Gabii dedusesem ca era cu copilul dupa bazinul de plastic de pe plaja, iar pe Laurentiu nu l-am trezit ca sa nu faca vreun infarct , asa ca Hasul era aliatul la indemana . In cele din urma ne-am facut curaj cu o bere si ne-am culcat, dupa ce eu m-am dus la un pipi cu lanterna si am vazut ocheanele unui sacal in noapte. Motane pina la urma sa stii ca chiar nu sunt motive sa te temi de animalele alea.
Nu le-am vazut cum arata vii,dupa ce am plecat am trecut prin Tulcea.Eu am mai rama o zi pe acolo la TopCat.M-a dus la un muzeu foarte interesant in Tulcea.E nou deschis,cam de un an.Acolo i-am vazut cam cum arata,cei drept impaiati.Sunt un pic mai mari decit un caine pechinez.Tot acolo am vazut ceva ce imi doream de mult sa vad in mediu lui natural.Rechin.Si chiar l-am vazut.Era viu.Nu mare cam 60 cm avea.Da pot sa spun ca sunt niste fiinte splendide.Tot asta pot spune di despre delfini.Chiar am avut o stringere de inima cind am aflat ca ala care a aparut la mare era mort.Macar sa fi fost din cauze naturale. Si.............va mai amintiti?
http://www.youtube.com/watch?v=u0sJKsw2XJ8 Eh.... unde-i smilile-ul ala cu mutra visatoare...?!? Frumoasa descriere, cu plaja sub lumina lunii. Mi se face dor de mare, mai ales ca anul asta n-am apucat. Insa cine stie, n-aduce anul ce-aduce ceasul.

Stai linistit ca valurile de 1 - 1.5 metri n-au avut de-a face cu cutremurul. Ziceau astia la un moment dat ca un cutremur asemanator (tot pe falia Shabla, dar de 7.1 grade pe Richter) la inceputul secolului trecut s-a lasat cu un val tip tsunami de vreo 4 metri la Mangalia... si atat. "Si atat" - adica unul singur, nu mai multe.

EEK! a scris:Deci chiar dupa cutremur. cred ca coincidenta doar, au fost aproape 2 zile de valuri cam de 1-1,5 m, masive, care te scoteau din apa, la ora 22 saream in valuri, plaja luminata ca ziua de luna plina

Te referi la sacalul auriu, specia invaziva venita recent de prin Rusia?!?

EEK! a scris:Miscare gresita, cam la 10-15 m de noi sacalii erau in plina petrecere

Tipul care s-a ocupat de infiintarea acvariului marin de la Tulcea are un magazin in Bucuresti, undeva pe langa Piata Muncii. Si bineinteles ca n-a rezistat si a facut si acolo un bazin in care a pus unul (sau poate doi? nu-mi dau seama, al doilea seamana nitel a pisica de mare) rechini. Plus o anghila cu un ranjet diabolic. Intr-adevar fascinante creaturi. Poate intr-o zi vorbesc cu el sa ma lase sa fac niste poze acolo ca sunt client vechi al magazinului.

DanH a scris:Tot acolo am vazut ceva ce imi doream de mult sa vad in mediu lui natural. Rechin. Si chiar l-am vazut. Era viu. Nu mare cam 60 cm avea. Da pot sa spun ca sunt niste fiinte splendide.
dane , da de asta va amintiti ?
http://www.youtube.com/watch?v=Izj7tFPFEjg Cica cutremurul a generat hula de fund, asa cum a mai observat cineva de pe plaja. In Navodari in tabara am inteles ca din cauza hulei s-au inecat 2 rozatori chiar.
Faza cu baie pe luna plina si cu cerul spre vest inca luminat, cu apa calda de tot si baie aproape de miezul noptii a fost o senzatie unica. La asta nu m-am gandit... dar e posibil.

EEK! a scris:Cica cutremurul a generat hula de fund
Gata,nu mai scriti nimica pe aici?Chiar asa?Nu mai aveti nimica de zis?Nu se poate. cui faceai slujba acolo ??? Pai.................la "decedat". Da..........culmea,ca a inviat. Mai stii poate am puteri magice. păi o să te chem când o să rămân impotent Dupa ce iti fac eu slujba de resuscitare o sa te uiti precum calicul in traista. si totusi cine era in rol de lazar ? Vezi filmuletul,acolo e pomenit si numele. Picea lor cel de toate zilele. Sau Lucian de nume.
Zephirus a scris: păi o să te chem când o să rămân impotent

Vezi sa nu vina cu vreo foarfeca Sunt tutosi uman,si-o va taia singur.Asta dupa ce dau foc la baraca.
Zephirus a scris: păi o să te chem când o să rămân impotent

lasa zeph , nu fi trist . gandeste-te ce frumos o sa atarne Poate invata sa cinte le ceatirna. salutare hasoane!

nu ai scapat de mine ....m-a intors din expeditie viu si nevatamat !

abia astept locatia de anul viitor !

am vazut pozele de la mare ....super , dar sa nu raman dator uite aici cateva poze din expeditie :

http://s198.photobucket.com/albums/aa32/Kostiny/?start=0 Frumoooos!
Povestește-ne, povestește-ne! Foarte faine pozele kyp! Arunca si matale cateva cuvinte Uuuuu super somni.

Nuddling? Dupa ce am anuntat public (pe ym) expeditia - ca sa nu ma mai traga Tonim de urechi -, am inceput pregatirea ei

adica am cautat barca , veste de salvare, casti etc .
Nu a raspuns nimeni pozitiv la apel , asa ca am plecat doar eu cu

cristina si am configurat traseul astfel :

1.Golful Mraconia- - aici am inchiriat o barca cu motor (25 ron/4ore)

care ne-a plimbat pe la Decebal, Cazanele Mici, Cazanele Mari , Golful

Dubova, Pestera Veteranilor, Pestera Ponicova) , tot in golf am testat

barca si vestele de salvare care s-au comportat exemplar.

2. Varful Ciucaru ( de unde se vede clisura dunarii)

3. De aici am plecat sper Cheile Nerei (Sasca Romana) unde abia asteptam sa facem river rafting-ul de 22 km . Am campat pe malul Nerei intr-un loc superb numit de noi 'Colt de Rai'.Un loc superb, Sculptat de natura si populat de zeci de plante salbatice (unice in Europa de est).

4. River rafting 2 zile - 22 km - super

5. Am pastrat o zi pt mocanita Oravita-Anina ( cea mai veche cale ferata din Romania)

7. Tot in zona am mai fost in Cheile Susarului, Casa verde( facuta doar din materiale reciclabile) , Lacul Dracului , lacul Ochiul Bei ( ambele lacuri carstice), Cascadele de pe raul Beusnita etc.

8. Am parasit Cheile Nerei si ne-am indreptat spre Cheile Carasului ( foarte salbatice si putin umblate) de aici spre pestera Comarnic ( cea mai mare si mai frumoasa din Banat 62001 m)

9. Semenic- 3 ape !

In mare asta a fost traseul , daca este cineva interesat de preturi sau alte detalii , va stau la dispozitie !

Ps poze am 9 GB !!!! salut. va ganditi la intalnirea de anul viitor?eu da deja fac ceva sapaturi in Retezat . mai discutam [am cu ce ] Bre, se găsește prin țara asta de injineri vreunul să ne lumineze și pe noi cu UN FTP, SIGUR ȘI SIMPLU ???? nu pot descarca pozele ,am descarcat aparatul la fuji film pe un dvd si calculatorul nu-l recunoaste ce ma sfatuiti sea fac ? pe dvd merg . Vezi in ce format sant si le convertesti in jpeg-uri da stiu ca trebuie convertit dar trebuie sa merg la ei ,la fuji sa-l faca . barutu , si eu am fuji , si mi le scoate in format jpeg .
incearca sa le copii intr-un folder in calculator , si sa le uploadezi de acolo nu pot calculatorul nu-mi recunoaste -cd- nu-l deschide imi zice ca e defect ,dar pe dvd merge ,nu stiu in ce format e facut . Bre, Retezatu-i in mare parte rezervatie... asa ca... eu zic sa nu ne grabim cu propunerile. Retezatul ar merita batut la picior, nu sa ne bagam cu masinile pe-acolo. Ca in linii mari tot rezervatie e si pe-acolo pe jos pe unde ajung masinile.

barutzu a scris:salut. va ganditi la intalnirea de anul viitor?eu da deja fac ceva sapaturi in Retezat . mai discutam [am cu ce ]
Retezatul are si limite [margini] si este drum asfaltat care trece pe langa el [alu'Base] si mai sunt si cabane si locuri de campere ,de unde se pot face excursii si drumetii pe trasee marcate corespunzator +alte avantaje vizitatorilor . Tonime,stau si ma gindesc,tuparca ai facut niste poze atunci cind plua.Unde sunt poznele? BUNĂ ÎNTREBARE!!!!
UNDE SUNT POZELE ???

phoai da ce plină de țara asta de specialiști aaaașa plini de ei, care sunt mult prea superimportanți și răsfoarte valoroși..... DAR NU SUNT ÎN STARE SĂ FACĂ UN FTP !!! sunt urcate toate dane
arunca un ochi pe http://www.dropshots.com/tonim#date Am dat peste niște filmulețe.
http://yfrog.us/10video1853yz
Dați "next" că sunt 4. Va salut!
Suntem aproape de mijlocul lunii februarie- si vad ca nu se anunta nimic interesant (adica ceea ce ar trebuie s afie a 8-a Intalnire Nationala) ...
O mai fi sau n-o mai fi anul asta? Salutari Gabii! Vezi acilea se discuta despre locatia urmatoarei intalniri. In pole position se pare ca e Maramuresul, dar nu e nimic stabilit inca. Bre Cristi, sa-l MP-uim pe Administrator, ca sa mute asta de la diverse,aici sau le raspundem la toti cu redirectionare?
7thRaven a scris:Bre Cristi, sa-l MP-uim pe Administrator, ca sa mute asta de la diverse,aici...
Pai la Diverse, lasam propunerile si dupa ce se stabileste locatia, facem un topic separat la Cluburi cu ce-a de-a 8-a Nationala .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Următoare
Pagina 28 din 29
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum