Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

IS 02 LST
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

L.E. DISTRIBUTIA ESTE GATES!!! Esti boier atunci. O turezi pana fierbe uleiul fara sa te stresezi. Eu inca nu am schimbat-o si drept urmare nu o mai turez mai mult de 6 mii. Spor la treaba in continuare si eventual "Have nice and high rpm"! Merci de urari!!sper sa iasa treaba buna fiindca a suferit si niste mici modificari!!! Gata!!!
Masina a iesit suuuper dupa 3500 rpm mananca asfaltu!!!!
L.E. voiam sa zic ca dupa 4500 dar am bagat degetul aiurea!!! Spune-ne si noua ce modificari i-ai facut de mananca asfaltul. Eventual poze... Frumos lucrezi la masinuta asta! Imi place ca esti atent la detalii si cand faci ceva se pare ca faci bine! Spoilerul fata ti-a iesit perfect! Iar DVD-ul vine foarte bine acolo. Apropo: este un DVD 2 DIN, sau sus este doar monitorul si unitatea jos? @Zalex ca modificari am urmat si eu niste sfaturi de la un nene care stie ce vorbeste si cu ce se mananca oltcitul!!!cat despre poze......presupun ca ati mai vazut un motor de olticanie desfacut nu?
@Cowboy multumesc pt cele spuse!ala este un monitor iar unitatea este sub mp3 mai jos!!!daca o sa te uiti mai in urma o sa vezi niste poze si o sa iti dai seama!!
Respect!!! Ai modificat ceva la motor sau doar ai avut grija ca totul sa fie in stare perfecta (elemente noi si de calitate, etansare supape cu chiulasa, reglaje facute cu simt de raspundere, etc)? Si faptul ca am vrut ca piesele sa fie de calitate si reglajele la fel dar si o mica modificare neinsemnata dar care se cunoaste!!! Pai supene-le la oameni ce modificari ai facut,ca numai prin balarii o tii.Am facut nustiu ce la masina,macar spune ce ca sa stie oamenii. Am pus niste axe cu came de 1.3!!!!cu toatea ca faza era invers de 1.1 la 1.3 da merge ff bine si invers!!!!!!!
Ceee nene Dane am tinut un pic lumea in suspans!!Pupa cum nea tinut cu pozele alea? Ce "faza" era invers ?! Si reglajele la 100 Km le-ai facut !? "faza" cu axele cu came, am si eu aceeasi "faza" nu ca as fi vrut, asa am preluat masina de la ai mei... o sa le schimb in curand ca bat. Ai axe de 1.3 pe 1.1?
oricum am schimbat si multe garnituri(noi) nu ma plang absolut deloc!!!masina merge mai bine ca niciodata!! Dada, axe de 1,3 pe 1,1... asa le-o pus mecanicu' cand era masina lu' taicamiu.
DanH a scris:Pai supene-le la oameni ce modificari ai facut,ca numai prin balarii o tii.Am facut nustiu ce la masina,macar spune ce ca sa stie oamenii.

Ii place sa tina oamenii cu sufletu la gura Asa si daca imi place?ce? Baga poze cu masina bre Astazi implineste un anisor de cand e la mine!!laaaa mooolti aaaani

Astea sunt niste poze mai noi cu mici imbunatatiri!! Frumoas Era pe capota de cand am luato!(raceste bateria) am facut capota asa si...daca te uiti in urma scrie pe topic!!!daca vii pe 22 feb o sa vezi masina live!! Sper s Se vede ca roata dreapta sta stramba ... cand ii schimbi si tu bratzul ala ?? Ca joaca, ca scobitoarea`n cana !
Gheko a scris:Se vede ca roata dreapta sta stramba

Credeam ca asa e modelul
Buna treaba pustiu Miercuri cel tarziu(sper)!!!!! Din cauza ca masina nu s-a dat........povestea continua!!!
Astazi primeste un motor de 1.3(Franta) .......
Castrol 15w40 Magnatec si o distributie noua...

L.E. Nici daca le dai un Oltcit bun in stare perfecta de functionare gratis nus in stare sal ia si cica is pasionati!!!!nu zic acuma de domnul Dragos1969(Doamne fereste) Felicitari pentru masina si pentru alegerea facuta . Multumesc George!!!
Sambata sau facut si primele teste(motorul trage)dar mai trebuie facute niste reglaje!!
Apropo cutia e 4 fr(ceea ce imi doream de mult)!!! Pune si tu o poza sau doua cu motorul. De ce esti asa secretos ? Nu sunt secretos deloc doar ca nu am facut poze!!!dar azi sper sa pun!! Poze mai recenta cu masina!!!!
http://img140.imageshack.us/gal.php?g=imag001m.jpg Ce animal de filtru de aer Pai daca e 1.3 acuma!!!trebuie si un filtru pe masura nu? Astazi ii fac fete pt portiere!!!dintr-o imitatie de PAL imbracat tot intr-o imitatie de piele alba cu partea de sus neagra!!
Sper sa-mi iasa ceva daca nu am merlito ca nu am alte fete!!!
Poze dupa ce termin!! cum adica imitatie de pal?exista asa ceva? palu e facut din rumegus presat,imitatia e facuta din imitatie de rumegus,sau din rumegus din imitatie de copac?
vezi cu chestiile deschise ca se murdaresc repede si se curata greu Poate e PAL de plastic ) Rumegus de cauciuc. Nuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!e din latex !!!hai sa fim seriosi!!!e dintr-un model de PAL,PFL nu stiu sigur!!!!Dar nooo de luat la misto primii!!! Este OSB, baietzi.
P.S.:Pune poze cu seria la motor si capacele la culbutori, sa vedem ce zice lumea (1,3 sau 1,1) ?!
junior86 a scris:Astazi ii fac fete pt portiere!!!dintr-o imitatie de PAL

Cred ca e vorba de imitatie de furnir, acea suprafata cu aspect de lemn, cum au masinile americane pe laterale, sau cum au bordurile la masinile de lux. cred ca e vorba de vechiul placaj (furnir), cel folosit la traforaj, ca material de baza pe care il va imbraca in imitatie de piele. io zic sa fiti cuminti,ca de-acu are 2 dellorto sincroane de alfa complete si cutia de special... atunci sa fie el cuminte si sa stranga bani pentru drumu de la nationala
tace tace dar le face junioru Baieti va multumesc pentru incurajari......dar tre sa gasesc un meserias bun tare care sami faca flansele pr carburi!!!!!!!!!
Oricum va tin la curent!!!!
P.S. la fete de portiera mai am un pic de lucru!!! Sambata schimbam cutia(punem de special)curatim carburile de alfa...mai strangem pe ici pe colo sii.....poate niste poze!!! nu vreau sa te dezamagesc....dar cutia de special + carburi de alfa33 +motor comprimat = nu scurta...ci extrem de scurta. Pierzi destul de mult in demaraj, pentru simplul fapt ca a 4a e destul de lunga, iar pe treapta 1-2-3 daca te chinuiesti, invarti rotile in prostie...

E distractiv in oras, semafoare, chestii...dar nu pentru liniute adevarate(402m)

eu as pune una de 5 trepte de pe GSA Dar nu e comprimat Vali!!!si nici nu am degand sincer tot pe acolo e

+ viteza de croaziera devine 70-80km/h (la 3000rpm ai 60km/h, la 4000rpm pe la 80km/h(nu bag mana in foc, dar parca era 70km/h+. Trebuie cautat calculatorul de viteza pus de Cholo, pe topicul cu viteza maxima...)
e misto de tot in oras, distractie cat cuprinde, demaraje, etc...dar la un drum in afara orasului pur si simplu te omoara

Am avut cutie de special 1an de zile, am terminat 2 motoare cu ea, si mi s-a acrit de turatiile mari in afara orasului

Poti incerca, ca nu moare nimeni Si asta e adevarat!!dar trebuie saa ne gandim cam cate drumuri in afara orasului fac eu nu?mai ales ca vreau sa il pun la pastrare sa fie doar masina de duminica intelegi?
Iar despre cutie daca numi convine ii pun la loc 4 fr nu?
Pur si simplu vreau sa injosesc toti dobitocii care nu mai incap in putorile lor de Ligheane si alte tampenii(tunaciuni)de genu!!! Suna bine planurile tale !Aratale ce poate Oltcitu' .
Am vazut ca, cauti flanse pt carburi, asa ca pun o poza cu ele: http://img50.imageshack.us/my.php?image=image2811929.jpg
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum