Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

IS 02 LST
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
mi se parea cunoscut...de pe cox...statea mai bine pe masina aia,nu inseamna ca pe toate oltcitele sta la fel de bine adica?
mie chiar imi place!
si in plus ce avea trompeta aia dei statea mai bene ei?
intradevar era o masina faina dar.....sa vedeti cum arata acum Junior, unde ai legat voltmetrul
Zephirus a scris:Junior, unde ai legat voltmetrul
In paralel cu bateria .

Zeph, un voltmetru il poti lega pe firele de la bricheta dar va sta mereu sub tensiune. Al meu, fiind electronic cu LEDuri, sta mereu in "priza". Zephi lam legat de la un plus pe contact de la instalatia masinii ca daca il puneam de pe baterie sta tot timpul aprins si.........numi convine farama bateria!!!!! Am terminat de foliat masina!arata super!voi reveni cu poze! Hai cu pozele Drumurile din romania ca nici nu merita cu r mare
si s-a rupt amortizorul?pai ai scapat ieftin breee altii au indoit jante,au spart cauciucuri... Aia nu e de la drumuri.Era inceput de sfirsit mai de mult.Apa+fier=rugina. Din ce vad e primul oltcit cu toba pe dreapta. Ce toba ai? Ca aia originala ma indoiesc ca poti sa o pui invers. mai uita-te bre...sunt multe oltcitanii cu toba pe dreapta e o toba sport de la romcar borla 100% inox
p.s. ca doar de asta nu am putut veni duminica!!! ) O sa ma mai uit. Asta e primul pe care il OBSERV, chiar daca poate am mai vazut. In sfarsit poze noi

Azi mia ajuns si eleronul !!in curand va fi montat pe masina!!
poze ca de fiecare data vor veni si ele!! Baga mare toate bune si frumoase ,dar de ce nu ai vopsit si bara fata si pragurile ca stica culoarea,sau mai bine le foliai si pe ele Spoilerul de pe fata il aveam!dar va veni unu de golf 2 gt si va ramane negru de asta!!

Si cam asta e eleronul!!pareri sugestii!! Masina arata super! Jantele dau forate bine!
Parerea mea cu eleronul: arata ca dracu. Da-l jos! Sincer mam gandit la asta dar cred ca daca il dau jos il mai scurtez si il ridic mai sus o sa dea altfel nu? Hmmm nu stiu.. dar eleronul ala nu e de acolo (pentru mine!!, tie daca-ti place, foarte bine!)
Cum ai aliniat pragurile asa de misto? zici ca e spoiler de fatza de tico...montat pe luneta la oltcit
Eleron? Hmm, parca e un pic de tot prea mare. Da-l jos, eventual pune unul finut. E exagerat asta. Arata bine masina si fara el. E parerea mea, nu e litera de lege. Felicitari pentru masina, sa o conduci cu placere. hai sa imi spun si eu parerea:
eu zic ca e prea mare .. il mai tai un pic si il faci sa arate ca ala de la Opel Kadett GSI
junior86 a scris:pareri sugestii!!

1. Optic, nu e pe gustul meu DELOC. (ca de altfel cam niciun eleron pe oltcit)

2. Daca presupunem prin absurd ca isi indeplineste rolul de eleron, adica pentru ce a fost el inventat si luand in vedere faptul ca oltcitul este subvirator de la mama lui, sigur ar fi mai util pe capota Moaaa da ce au sarit sacalii !!!
Sincer si eu mam gandit sal dau jos chiar din prima zi dar am avut o curiozitate de cum va sta si ce va zice lumea!!!
Eu sincer va zic ca vreau un eleron fiindca mi se pare ca nu ar fi terminat ceva acolo,arata bine si fara dar.....mai astept pareri!!!!!
Oricum multumesc pt opinii si sugestii!!
@Dumitru
pragurile nu mam chinuit prea mult ele erau deja puse de cand lam cumparat dar ereau puse aiurea acum trebuie sa le mai dau un alb mat ca si masina siiii cam asta e!
L.E. gata lam dat jos!!!!! Tocmai am terminat de montat un dvd
poze mai incolo ca nu am apucat sa fac ca era prietena cu gura pe mine ca hai hai acasa poze cu dvd-ul

iar mai nou am renuntat la idee cu spoilerul de golf2 si am pus o prelungire de astra g si llam facut negru pe cel de trs eu zic ca da bine

hai ca arata bine ecranul ala,mai rau e ca nu o sa mai ai atata caldura in masina si ca n-o sa-i vezi coltul stang din cauza satelitului ,dar nu-i bai Merci de apreciere dar oricum bordul o sal imbrac intro imitatie de piele!!! iar imitatie de piele?din cate materiale exista tu-l alegi pe cel mai comun?de ce nu iei direct piele? Frumoasa. Ii sta bine cu-capota neagra. Dvd-ul....super. Sper ca stai la casa si ai garaj....ca altfel se poate sa ramai fara el. Indienii sunt peste tot. @iulicuta cu pielea cred ca e mai greu de lucrat!!dar vad eu initial la piele mam gandit!!
@giully garaj nu am si in plus stau la bloc dar un pic de alarma incat daca se apropie de ea tipa imediat!!!numi fac griji!!!lumea cunoaste masina mea si nu pune mana cu atat ma putin ciorile fiindca stiu ce patesc!!
am si eu interbare!la ce turatii se simte cel mai bine motorul?adica care ar fi turatiile optime pt fiecare treapta de viteza?
eu le stiu dar........ 1100 de la 4000 incolo
1300 de la 3500
cel mai important e sa nu mergi cu a 5-a la 3500 de ture si sa te astepti sa zboare de sub tine,daca vrei sa-i dai le schimbi toate la 5000 de ture
a5a de unde? daca ai cutie 4fr te invata corbu de ce razi tonime?
din pacate nam decat un 4ro care nu mai are mult
sper si eu pe viitor la un 4fr Hopa si volan sport!!!
In sfarsit am reusit.....!!!
Vor veni si poze Poze cu volanu!!
Scuze ca e murdar.....

Frumos bre. Sa-l invarti cu placere ! frumos volan
eu as renunta la plasticul ala de sub butuc,se termina cam brusc asa... Multumesc!!!

@iulicuta m-am gandit si eu sal dau jos dar se vede butucul si.....nu prea imi place!! cauti si pui un burduf de cauciuc,pentru ca asa se vede urat ce ramane intre plasticul ala si bordu,asa-i? Are iulicuta are un burduf de caseta de directie!!!Doar ca in poza nu se vede!! si mai sus pui un burduf de planetara Eiiii!!!nu-mi place ca e prea conic!!! Maine intra la bibilit!!
Schimbam axele cu came!!garnituri,ulei(mobil 15w40),filtru ulei si multe alte porcarioare!!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum