Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

PLUMBER STORE
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

@Alex: ieri m-am luat cu frecatul jantelor și am uitat de becuri. Le scot cu prima ocazie din cutie, le probez și îți spun. alea de sunt bagate in caroseria masinii?
daca vrei, a adus la fier vechi un oltcit si daca am timp le iau Nu Cristiane. Este vorba despre garniturile antipraf de la bratele inferioare.
Am de schimb dar vreau sa imi fac un set cu 4 rulmenti si gresoare. ok, am inteles Dupa ce leai verificat daca e bune aruncami si un pret pentru dansele.
Normal am nevoie doar de bulbi galben nu neaparat si de becuri,dar in fine merg si la pachet:). Vand un tel Nokia 2680. Are luciul sters de pe muchiile capacului frontal. Telefonul a fost folosit cu grija si nu a cazut niciodata. Codat in Orange, se vinde cu o cartela cu numar de 5 euro - 1500min retea, 75 min nationale, 1500 mesaje in retea si 75 nationale.
Pret 100 lei.
Revin cu poze. Un prieten vinde niște boxe.

Sunt în garanție. Preț 500 lei. Unde asi putea gasi o cheie tubulara in 12 muchii. Intre varfuri are 74 mm iar intre "vai" casa zic asa are 67 mm.
Imi trebuie pentru o piulita de la puntea spate de iveco daily. http://www.toolszone.ro/cap-cheie-tubulara-12-laturi-wgb-p-6908.html asta la o prima vedere pe net (nu stiu nimic despre ei, nici preturi) ...daca nu la o reprezentanta cu service iveco daca ai vreun prieten care sa o poata imprumuta
Plumber a scris:Un prieten vinde niște boxe.
... poze ...
Sunt în garanție. Preț 500 lei.

uaa.. se potrivesc la oltcit ?! pt usi ma intereseaza.. sau poate mai bine in portbagaj?! Tembelefonul 80 lei.
Am ajuns ca cizmarul fara ghete.
Cine are un motor de pe care putem recupera doua nituri pentru placuta cu seria?

Telefonu' 60 de lei. Plumber,nu promit ,dar incerc sa vedem ce rezolv saptamana viitoare. Astept. Ma incadrez pana pe 12 cand ma duc la ITP.
Multumesc! Dar daca pui nituri normale ar fii vreo problema? Acuma spui?Asta vara sau poate ceva mai devreme nu puteai sa spui?Iti puteam trimite exact ce ai nevoie. Ai dreptate. Parca auzeam eu ca la chinezi e un proverb cu iarna car si vara sanie dar e acolo la ei. Si sunt asa departe..... Pune doua popnituri, egal de mari cu cele originale.
Murdareste un pic pe acolo si n-ai treaba.
E cel mai putin complicat si sigur.
Verificat! Flansele acelea pentru carburatoarele Weber mai exista? Nu mai sunt. Telefonu 50 lei. M-au cam lăsat preșurile de cauciuc din față. Cam ce se potriveste? presuri noroi roti - noi - set 4 buc - 30 lei ...vezi aici http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=14877... poate ai vreun prieten prin buc ca vad ca nu mai trimite in tara Cred ca se refera la alea din cabina pe care calci... pune din alea gri de artego
are si tata la matiz si sunt foarte bune si merg si la oltcit daca e vb de alea din interior ...la oltcit merge cam orice ...eu pentru iarna am unele din cauciuc dreptunghiulare ... pur si simplu presuri pe care le aveau la bloc la usa apartamentului sa te stergi pe ele (la cel de pe partea mea am adaptat 2 platbande de inox ... prinse in presuri iar in partea cealalta cu carlig pentru prindere in gaurile traverselor ...asta ca sa nu fuga presul si sa intre sub pedale) .... pentru vara am din mocheta cauciucata pe spate ... sunt universale ... luate de la supermarket ...au fost la oferta cu husele ... si chiar au mers bine Da, despre cele de la picioare e vorba. daca vrei, iti pot face rost de presuri din alea facute de artego Deocamdata nu e urgent. Cam cat costa? cunosc pe cineva care are multe presuri
nu cere mult, o sa il intreb cu cat le da Plumber are cineva de vanzare 1set pentru spate ( 2buc).
http://www.99poze.ro/gume_oltcit/3/
Daca te pasioneaza da un semn. Am vazut pe Classic Car Club Cluj. Ar fi interesante pentru ca sunt personalizate dar pentru față mă interesează în special. Vând telefon Orange Atlanta. Este făcut de ZTE. Aspect 9/10(are ecranul un pic zgâriat) Se vinde cu incarcator, cablu de date, caști și card de 4 gb. Este un pic lent la unele comenzi dar din câte am înțeles e caracteristic pentru aceste telefoane.
Preț fix 150 lei.
http://www.flashgsm.ro/Orange-Atlanta Îmi trebuie și mie un filtru de ulei.
Am înțeles că merge filtrul de Cielo? Merge si de Daewoo are codu: MANN: W712/21(asa imi amintesc) Nop, nu merge. Nu mai vorbiti prostii. Filtrul de Cielo nu are supapa!!
Plumber a scris:Îmi trebuie și mie un filtru de ulei.
Am înțeles că merge filtrul de Cielo?

vezi pe la micile dughene cu denumiri impopotonate dar care la majoritatea se termina sau incepe cu race sau tuning si care in rafturi nu au decat cativa litri de ulei, cateva filtre ... ceva curele si discuri de ambreiaj ... ei bine aceste magazinele sunt chiar ok ...

cam asa am facut si eu la un magazinas de genul asta ... am intrat prima data intr-unul de genul asta tot pentru un filtru de ulei ... il intreb pe nenea de acolo daca are filtru de ulei de oltcit ... el nu ca nu tinem noi asa ceva si ma trimitea la cateva magazine mai incolo cu destule chestii de daewoo care stiam ca nu au ce imi trebuie ... eu insistent ..dar de citroen axel ... aici se blocheaza ... dar deja era in ceata un pic se duce sa se uite la calculator ... dar deh nu gaseste nici citroen axel ... nu gaseste nici gsa... ii pun intrebarea capcana ... dar daca vin cu codul de la filtru de ulei mann care imi trebuie ... zice ca da ca si daca nu are pe stoc face comanda ... m-am dus a doua zi cu codul de la filtru man ... nu mai avea mann pe stoc dar avea alta marca de filtru ... care sa fie compatibil si am rezolvat problema niko ploiesti: 0752 074 376
http://oltcit.com.ro/product_info.php?products_id=261
Comenzi doar telefonic! Plumber, de romcarbon nu se mai gasesc pentru ca nu se mai fabrica, in schimb, cauta din alea de cielo marca BF(blue filter) de culoare albastra ca am vazut ca alea aveau supapa si nu sunt nici scumpe, sunt vreo 10 lei codul la filtru mann este MANN w712.15 cu supapa. daca nu ma insel cumva. nu, nu te inseli, asa este w712/15 dar este la un pret ceva mai sus de cel romcarbon cam pe la 45 de lei costa Încerc mâine la nico. Mulțumesc Alex! Am rezolvat cu Niko. Mi-am comandat doua filtre si doua seturi de garnituri antipraf pentru bratele inferioare. telefonul Atlanta 100 lei dar fara cardul de memorie. Are cineva piulite pentru jante originale Axel?
Imi trebuie 4. ce ai patit?
pozeaza una din mai multe unghiuri posibil sa am eu. Piulițele astea sunt conice la capătul ce strânge pe jantă. Jmecheria este că eu am și antifurturi iar acestea sunt formate dintr-un con și o piuliță mai altfel. Treaba e că astăzi când am pus roțile de vară unul dintre antifurturi, pentru faptul că din cauza conului prinde mai puțin filet decât celelalte piulițe, era gata să îmi strice un prezon.
Vreau să renunț la antifurturi că e greu de crezut că mai fură hoții roți de Oltcit.
Poze mâine. Am renunțat la proiectul cu carburatorul de Mazda, așa că îl vând.
Carburatorul stă degeba de o jumătate de an după ce a fost achiziționat și curățat/reglat la Carfil.
Preț 200 lei.

Plumber a scris:Piulițele astea sunt conice la capătul ce strânge pe jantă. Jmecheria este că eu am și antifurturi iar acestea sunt formate dintr-un con și o piuliță mai altfel. Treaba e că astăzi când am pus roțile de vară unul dintre antifurturi, pentru faptul că din cauza conului prinde mai puțin filet decât celelalte piulițe, era gata să îmi strice un prezon.
Vreau să renunț la antifurturi că e greu de crezut că mai fură hoții roți de Oltcit.
Poze mâine.

simplu si ieftin ... iei piulitele vechi de axel ... iei unele originale de oltcit ... si te duci la un strungar ... asta am facut eu zilele trecute cu deosebirea ca nu aveam model ... mi-a iesit o treaba chiar ok ... eu unul sunt multumit deocamdata ... toata afacerea 12 piulite cu saibe conice ...60 de lei ... cam asa ceva au iesit

Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum