Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

PLUMBER STORE
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Imi trebuie si mie un suport de stalp pentru doua ceasuri. Ma puteti ajuta? Am fost la doua magazine de piese de import de la noi si aia nici nu stiau ce este ala. http://www.autoaccesorii.ro/standard_products.php?id=1455 uite aici. Accesat; comandat; confirmat. Astept pe saptamana viitoare.
Multumesc Corbule! Cu placere, numa ai grija cu comenzile, mai suna-i sa le aduci aminte, ca daca nu, s-ar putea sa ajunga mai greu. mai este valabil cu trs @corbu - pe marti cred ca ii sun daca nu vine. Mi-au zis ca il pun pe prioripost. Normal ar fi sa ajunga luni daca il pun maine la posta.

@ciprian - nu stiu ce sa-ti spun. In ultima vreme l-am vazut prin oras, dar la volan era un geambas din asta de masini. Incearca la numerele alea de telefon. Dar data fiind distanta nu cred ca te-ar avantaja tranzactia. ai vreun kit de ambreiaj? Am doar unul sh Valeo(disc+placa) dar il pastrez pentru zile negre. Da' vreun ceas voltmetru, in afara de ala pe care l-ai rechizitionat pentru tine...? E marfa rara lupule,de doi ani numai doua am gasit, dar te am in vedere. Sa speram ca programul rabla are succes si anul acesta. eu am avut vreo ,de rare ce sunt,si acu cred ca am doua,lupule imi faci o oferta buna si diseara iti aduc unu
iulicuta2000 a scris:eu am avut vreo ,de rare ce sunt,si acu cred ca am doua,lupule imi faci o oferta buna si diseara iti aduc unu

Discutam pe Mess sau direct la Academie. Se vinde Volvo 144 din 1968. Pentru piese. Se poate deplasa; are ITP pana in aprilie.
Pret negociabil, telefon 0769757440.
Masina verticala de spalat geamuri LOW-E tip M1500E:

Pret 17 800 euro.

Demineralizator de apa semiautomatic tip M2CA50:

Pret 6500 euro.
Preturile sunt negociabile.
Tel 0721051523
Cateva piese noi in Bucuresti:
pivoti =20 ron
amortizor frantuzesc=100 ron
cablu kilometraj frantuzesc 30 ron
bucsi 10 ron
bielete 35 ron
portbagaj=50 ron

O sa pun si numarul de telefon pentru contact.
Sau vizitati asta Plumber,ti-am trimis un mesaj! Telefoanele pentru piesele de mai sus:
0722592818
0770230025
@deceneu: in casuta mea nu este nici un mesaj. Din RM-ul cu 13 000 de km pe care l-am dezmembrat la o prima privire se pot vinde urmatoarele:
-bare protectie model club fata+spate-100lei
-cutie viteze 4 trepte RM-200lei
Plumber a scris:Cateva piese noi in Bucuresti:
pivoti =20 ron
amortizor frantuzesc=100 ron
cablu kilometraj frantuzesc 30 ron
bucsi 10 ron
bielete 35 ron
portbagaj=50 ron

O sa pun si numarul de telefon pentru contact.
Sau vizitati asta

Piesele au ajuns la mine! Plumber, mai are pompa de frana? Are, dar nu mai are rezervor.
Am si etrierii de pe fata daca e cineva interesat. etrierii sunt noi, pompa e noua, daca da fami un pret pt fiecare in parte Pai cum am spus mai sus, sunt de pe un RM care a avut 13 000 km la bord din 1989. Deci nu au cum sa fie noi.
Sa-mi ziceti daca va trebuie si distribuitorul ala ca nu l-am desfacut. aprinderea mai este valabila? daca da, e a mea! Fa-mi si mie te rog un pret la pompa (e de Oltcit, da? ) Nu e de pe Oltcit, e de pe RM . Tu n-ai citit, ca a zis de atatea ori? Plumber, baga anuntul legat de Volvo si pe forumul lor. Pompa de frana 35 lei.
Etrierii 35 lei.
Anuntul cu Volvo a fost pus initial pe forumul lor si apoi aici.
Aprinderea nu mai este valabila. Incearca la Dan Alexandru, sigur te rezolva. Iti iau eu pompa de frana in cateva saptamani... bord superior necrăpat+bord inferior+ceasuri(indică 13038)+sateliți+volan=200 lei
volan maro in stare bună=25 lei
rezervor cu sondă litrometru=60lei
set bare protecție club(includ flapsurile și suportul de număr)=60lei Motorul? Ce se face cu el? Motorul se păstrează. Ete aici ceva interesant. Ce motor o fi asta

Și zice că e și omologat. shiiiiiit!!!
ala pare a motor rotativ de mazda !!!
dar daca zici ca e diesel n-are cum sa fie ... cu toate ca seamana cu wankelu...
coool!!! CD player Blaupunkt original de pe Logan. Made in France. Stare foarte buna. Cod de securitate.
120 lei. Ete și poza!
Etrierii spate de pe RM-ul ala in ce stare sunt? Pistonase intepenite? Conductele se pot demonta? Aerisitoare intregi...?!? ai nevoie ?
am un rm complet in curte care ia drumul rematului saptamana viitoare
cu tot cu parghiile de frana Pai... nus'ce mama lu' drac baltat are etrierul spate-dreapta ca imi tot face probleme, mananca aiurea placute de frana, vrea schimbate garniturile din cand in cand (cam prea des, dupa parerea mea) si... in curand n-o sa prea mai am de unde. Am inceput sa ma gandesc ca etrierul ala are vreun defect de fabricatie, ca poate gaura pe care intra pistonasul e incorect calibrata si strange mizerie drept pentru care imi face zile fripte.

Pe scurt, as mai incerca si cu un alt etrier, luat de pe o alta masina. Mai ales daca ar fi doar sa il scot pe-ala vechi si sa-l pun pe cel nou... ca mi s-a luat sa imi faca magarii cand mi-e lumea mai draga.

P.S. Evident, as lua amandoi etrierii. Sa cumpar doar unul n-are nici un haz...
MadWolf a scris:Etrierii spate de pe RM-ul ala in ce stare sunt? Pistonase intepenite? Conductele se pot demonta? Aerisitoare intregi...?!?

Totul este în stare bună, mai puțin repartitorul pe care l-am demontat.
Îmi pare rău dar nu le vând. E unsă toată cu vasilină în magazie, la adăpost.
Doar pârghiile le-am demontat că nu mă interesează. OK, probabil rezolv problema cu tonim. Sa vedem daca direct sau prin intermediari... A, sa nu uit: pe la dezmembrari mai gasesti cumva vreo sigla Citroen care sa se potriveasca pe grila din fata a oltencei? Dacă găsesc ceva te anunț. Auzi, da' vreun Volvo 740 turbo diesel sau asa ceva, cu trapa electrica si in plus functionala n-aveti pe-acolo...? Am aruncat un ochi pe forumul Volvo dar m-am gandit sa te-ntreb si pe tine.

Plumber a scris:Se vinde Volvo 144 din 1968. Pentru piese. Se poate deplasa; are ITP pana in aprilie.
Pret negociabil, telefon 0769757440.
Bre, pe asta l-ai vazut ?
http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,6102.0.html.
MadWolf a scris:Auzi, da' vreun Volvo 740 turbo diesel sau asa ceva, cu trapa electrica si in plus functionala n-aveti pe-acolo...?

Am avut un Volvo in remat da nu stiu de care. Acum nici nu mai stiu daca mai exista. Oricum era sifonat ultima data cand l-am vazut.
Maine ajung pe acolo sa vad ce mai este. Poate va rezolv, pe tine si pe Zeph, de chedere. La Volvo-ul ala, daca-i 740, m-ar interesa trapa electrica in caz ca o mai fi intreaga. Chedere de parbriz... oauuuu...!!! Zeph, fii pe faza! Plumbere, uita-te te rog daca gasesti pe acolo un Volvo 360. Salut vezi ca vine marti ori miercuri la voi, pentru programul "Rabla" un Club rosu total Franta, cu alternator si electromotor Ducellier, carburator Solex,etc. excelent intretinut.
Daca citesti anunta-ma si pe mine ca vreau rotile !Si ce s-o mai gasi bun....OK? Cumpăr bucșele alea ce intră pe capetele brațelor inferioare, în fața rulmenților cu ace. Nenea Plumberu, dar.... o ușă completă gri metalizat, nu ai ?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 2 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum