Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

PLUMBER STORE
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am nevoie de o tobă finală nouă sau în stare foarte bună. SCHIMB doi rulmenți de spate pe doi rulmenți de față.

Vând telefon Nokia C2-01.
Telefonul a fost cumpărat în luna martie a anului trecut, deci mai este în garanție.
Funcționează foarte bine și se prezintă foarte bine(8/10).
Telefonul este codat în rețeaua Orange.
Pachetul conține telefon, încărcător și căști livrându-se în ambalajul original.
Preț 130 lei.
Bonus cartelă pre pay cu 5 euro credit.

Salut Plumber,vrei o toba finala,are Mr.Pruna una aproape noua,este neagra pe afara ,culoarea originala din fabrica iar in interior este un pic afumata fiindca de noua am spalat-o in interior cu motorina,la care am mai adaugat ceva ptr.a nu rugini repede si ai prelungi viata( secretul meseriei), te intereseaza la 100 lei ? Nenea Pruna postul ăla e vechi; s-a rezolvat problema. Oricum nu era problema mea. Electromotor, alternator, carburator, pompă de benzină, bobină de inducție, modul de aprindere pentru Special.
Interesează pe cineva? Binoclu IOR 7x40 de proveniență militară.
Are reticul gradat și filtre de ceață.

600 lei.

Faceți oferte pentru ceea ce vă interesează.

http://postimg.org/image/bgzxp2pqn/
http://postimg.org/image/qj7km0kwf/
http://postimg.org/image/l09mijd8v/
http://postimg.org/image/az06vharz/
http://postimg.org/image/4mpmzdx3j/

Ai doua bece dinalea ? Și pentru amatorii de inedit:

kit întreținere AKM = 100 lei

Am numai unu, Iulică.
Am avut două acum câțiva ani dar au plecat la Dej. ce e ala?
Este bidonașul de ulei și trusa de scule pentru întreținerea pistolului mitralieră Kalashnikov, neinstritule!
Sculele alea se poartă în patul pistolului mitralieră, după cum se vede și în imagine(piesa 40) și se folosesc pentru demontarea, curățirea și reglarea puștii.

ciao, Lucian, tutto ok? sono Antonio dall'Italia, ti scrivo sul forum perché non ho ricevuto risposta email. Cordiali saluti Antonio, ti ho mandato un messaggio privato. Lichidăm stocurile:

Ce pret are repartitorul si setul de reparatie pompa de frana? Renunti cumva la oltcit de te pusasi sa le vinzi pe toate? Salutare, vreau si eu pe privat preturi pentru:

-garnituri admisie 1.3 (cele 4 bucati pt etansarea pe chiulase)
-2 x set garnituri etrier fata
-2 x simering axa cu came (partea cu distributia)
- simering delcou
-2 x racord flexibil frana

daca se poate preturi separate, si "la pachet", multumesc in avans.
Cristii a scris:Renunti cumva la oltcit de te pusasi sa le vinzi pe toate?

Nu sunt toate, mai urmează dar, da, cam asta e ideea.

George Hermenean a scris:Ce pret are repartitorul si setul de reparatie pompa de frana?

E set de garnituri de pompă de frână. Setul de reparație are și celelalte piese din pompă.
Preț pachet=100 lei bre,mai tine rabloata,ai o curte unde sa stea,daca ii faci un acoperis o mai duce o vreme:P
Stii ce ma intereseaza de la matale din lista?un cauciuc dinala de peda,cu simbolul citroenului pentru pedala mea de acceleratie de la bx ) O mai țin bre. Are termen până anul viitor. Nu sunt încă hotărât ce va deveni, ori o țin în curte ori..... o duc la firmă.
Cauciucurile cu Citroen ți le dau pe amândouă dacă-ți trebuie.
Pe 7 voi fi prin București. Poate ne vedem.
Am mai făcut câteva poze. Nu mai sunt așa detaliate că piesele sunt în pod iar poziția de lucru nu era comodă deloc.

ma intereseaza pe mine aeratoarele alea daca au clemele intacte... Pffff, ma apuca rasu cand vad atatea piese findca si eu am 2 rabe de piese si ma gandeam ca sunt singurul Și ar mai fi o ușă complet echipată pentru partea dreaptă, un hayon complet echipat(albe amândouă), două panouri portbagaj fără găuri pentru boxe, o cutie 4 fr, o cutie 5 ro, un parbriz, o capotă, două brațe punte spate fără tuburi și 7-8 planetare.
Ca să nu mai spun că acum câțiva ani am făcut o donație destul de substanțială.
A; și vreo 4 cutii de scule pline cu șuruburi și piulițe. Vinzi separat doar bratul stanga de la puntea spate?
Motoare 1.3 nu ai? Ok!
Următoarele piese sunt rezervate:
un stop spate stanga seima,
ornamentele de la picioare fata, alea pentru difuzoare pe ambele parti,
capacele de plastic, care inchid cilindrul puntii spate dupa ce se schimba bucsele
setul de etansare pentru axele de culbutori,
pentru Cromatech

-garnituri admisie 1.3
-2 x set garnituri etrier fata
-2 x simering axa cu came (partea cu distributia)
- simering delcou
pentru Rabitdani

filtrul de aer și un set de broaște
pentru Băruțu

da George dau separat brațul stâng care vine cu butuc, disc de frână și etrier. Etrierul este de RM și are pârghiile pt frâna de mână demontate; din câte știu nu e o problemă pentru montarea pe Club

Cristiane oferta ta de a cumpăra toate piesele este foarte tentantă dar mesajul tău este ultimul sosit. Să-mi spui dacă ești interesat de ceea ce a rămas.

Și ultimile poze:

În sacul negru de lângă capotă este un parbriz.
Mai am și o casetă de direcție, foaia de arc suspensie față împreună cu barele de torsiune și brațele inferioare. In legatura cu bratul e complet cu tot cu tubul care intra in punte si unde vin bucsile?
Sau e brat fara tub? Ca din moment ce e echipat cu disc si etrier ar trebui sa fie cu totul.
Plumber a scris:...... două brațe punte spate fără tuburi ....

Am scris mai sus.
Tuburile le-am pus la mine vara trecută. E bine si asa, ce sa zic..... dar toata treaba depinde de pretul care-l ceri fiindca am un buget limitat asa ca te rog sa-mi spui pretul ca sa-ti pot spune daca le iau sau nu plus ca e chestia si de distanta, Motru-Alexandria = 250 de kilometri.
Dus intors = 500 de kilometri, dar nu cred ca ar fi o problema prea mare distanta.
Eu nu le cumpar ca n-am piese, am, cum am spus si mai sus in acel post dar treaba e ca am zis sa tot iau sa fie acolo si cand cade vreun oltcit pe mainile mele sa stiu sa-l fac ca de fabrica, sa nu ma chinui in stanga si-n dreapta sa intreb de piese. Salutre!
Sunt interesat de urmatoarele repere:
gat umplere benzina complet
tevi pata calda + trompete (toate)
clipsuri prindere ornamente spate (toate)
rulmenti cu ace (toti)
grnituri rulmenti cu ace (toti)
furtun benzin umplere nou
restul de garnituri de frana
Acc3l3ratoR a scris:ma intereseaza pe mine aeratoarele alea daca au clemele intacte...

pe mine vad ca nu ma baga nimeni in seama .... Măine mă ocup de toată lumea. Am nevoie de cele 4 căpăcele care astupă gaura din centrul jantelor acolo unde se pune piulița de prindere pentru capacele de plastic.
Are cineva? Lucy, ce faci? Ai inceput procesul de privatizare prin lichidarea stocurilor existente ?Ce-ai sa le mai cauti cind o sa ai nevoie de vreo piesa.I-ti urez privatizare reusita. Set motor 1100 nou cu segmenți și bolțuri = 200 lei
axe came 1100 = 200 lei Salut,
Geam dreapta fata ai? Mi l-au facut tandari in parcare la Prefectura.... Cumpăr pompă de frână NOUĂ, DONEZ trei scaune, unul de Oltcit și două care au fost pe mașina lui Băruțu. Elemente de tinichigerie mai aveti?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Pagina 9 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum