Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Intrebari despre evacuare si imbunatatirea motorului

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Sal la toata lumea,am si eu nevoie de putin ajutor sunt poserorul unui Oltcit Club 11RL, http://www.youtube.com/watch?v=TKPEg7HNEKQ si as dori sa-mi schimb si eu evacuare cap coada cu una sport si vreau sa stiu unde as putea sa ma duc sa-mi faca aceasta shimbare sau de unde as putea sa cumpar una sau daca ma poate ajuta cineva sa cumpar o evacuare si sa o montez,si in alta ordine de idei as dori sa stiu ce as mai putea face la motor pt o putere mai mare la unul de 1129 comprimare si etc..si tot o data as dori sa-mi antifonez partea de la motor.Multumesc anticipat pune set motor de 1.3,pe motorul de 1129 n-ai ce modificari sa aduci incat sa simti putere in plus,iar evacuarea e frectie la picior de lemn in ceea ce priveste puterea obtinuta dupa,dar pentru satisfacerea piticilor proprii da o fuga la borla si vezi cat costa Ce credeti? Se poate implementa pe motorul de Oltcit EGR (Exhaust Gas Recirculation)? De ce ai face asa ceva pe Oltcit?
cristi_s a scris:De ce ai face asa ceva pe Oltcit?

Ca sa aiba ce anula ulterior.
sa aibe ce sa se mai infunde... Nu m-am abtinut sa postez: ai mai descoperit ceva din minunata lume a motoarelor? Se asorteaza cu un YCC, si cu o adaptare de VTEC o sa faca minuni. Dar un DSG + Haldex + trapa cu celule fotovoltaice ? george ..pana la urma ... pune mana fa ... si apoi vezi daca merge se justifica modificarea sau nu ... Cred ca te plictisesti ingrozitor... Va ia lumea la sto si nu va dati seama.

Radem noi, radem. Dar mai stii!? Poate se apuca Iulian de le adapteaza pe Oltcit! Si atunci sa vedeti voi cum o sa mai radem noi. Mai ales haldexul...
e aceeasi chestie ca atunci cand unii invata un cuvant nou,il rostesc pana se plictisesc,cum se face ca oltcitul rugineste in strada dar se doreste egr pe el? Eu ma multumesc cu turbina de pe Smart!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum