Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Help for Uruguay!

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> OLTCIT (CITROEN AXEL) SITE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
am dat de un tip...care sta in uruguay, si are nevoie de ajutor....
stie doar spaniola...
pt engleza foloseste un dictionar, si iese nasol...nu prea inteleg ce vrea...
are ceva probleme cu transmisia/distributia

are cineva ceva in engleza/spaniola despre oltcit?
sau stie cineva spaniola cat de cat? Man, eu am un manual in engleza ..cartea tehnica..daca ajuta la ceva.... Da-mi textu' in spaniola ca poate il rezov cu un spanioloi pasionat Mai, da' "ungurasii" de la noi de pe forum de ce nu sunt destul de amabili sa-l ajute? Ca doar vorbesc aceeasi limba melodioasa (melodie care o aplica si-n romana)! Pe asta nu am inteles-o deloc,d esi am citit de 3 ori. Buei marius, ce vrusesi (ca sa vorbesc pe olteneasca ) sa zici, vere? Spaniola nu are nicio treaba cu maghiara si nici invers. De aia nu suntem destul de amabili(nu o intelegem deloc daca nu o cunoastem). Si de unde sti matale ce melodie aplic si in romana? Buey, Hofy, stai asa si nu te aprinde, ca sigur nici tu nu ai inteles ce a vrut sa zica marius. Las' ca discut eu cu marius intre trei ochi (unul i-l scot preventiv inainte ) sa vad ce a vrut sa zica.
Off topic: zi bre cum ai scris AC/'D'C legat fara artificii. Ca tot previzualizez mesaje in care scrie AC/'D'C cu tot felul de semne intre de o juma de ora si nu reusesc. Cred ca a confundat Uruguay cu Ungaria.
NeaGeorgel a scris:Cred ca a confundat Uruguay cu Ungaria.

Mai mult ca sigur ba io's ungur...da nu stiu spaniola

chiar daca e ciudat...
cristi_s a scris:Buey, Hofy, stai asa si nu te aprinde, ca sigur nici tu nu ai inteles ce a vrut sa zica marius. Las' ca discut eu cu marius intre trei ochi (unul i-l scot preventiv inainte ) sa vad ce a vrut sa zica.

Ok. (edited)

AC/DC si DC++ neah! pot sa skriu si cu limbaj mirc knd s mai jmeker lol. offtopic ....chiar daca mama lu' Atilla s-a nascut in Malaga sa incercam sa-l ajutam pe om in uruguyaneza sau macar braziliana ...

intopic .. da-i textu' in romana..si tre' sa gaseasca el traducatori in Montevideo Chiar nimeni nu stie spaniola pe aici? Ciudat...

Vali, nu i-ai raspuns lui Opr. (cel putin nu aici) in legatura cu manualul in engleza In primul mesaj spuneai ca l-ar ajuta Buey ... care va uitati la telenovele? ... sau aveti prietene care se uita la telenovele ... ca avem ceva de tradus Incercati google translate. Ca sa fiti siguri ca nu aveti belele cu timpurile puneti toate verbele din romana, ce urmeaza a fi traduse, la timpul prezent, modul indicativ! Din pacate nu am si scanat manualul respectiv....am avut aseara o tentativa esuata: calcul merge greu..probabil virusi si nu am reusit mare lucru. Deseara ramane sa reinstalez win-ul si in wk sa bag o scanare la ceea ce il intereseaza pe om. nea` opr...news for me? Din pacate sunt in aceeasi situatie..in wk plecat la tara ...si efectiv nu am avut timp..deseara se rezolva....am reinstalat si winul...sper sa nu mai am surprize.... Imi pare rau, n-am citit cu atentie! Hofy, nu te simti jignit caci nu am nimic personal cu tine, crede-ma!

In alta ordine de idei.... dati-mi textu' ala ca poate o reusesc eu sa-l traduc (lucrez la o firma care se ocupa printre altele si cu traduceri) daca mai gasesc vreo fata de spaniola; daca nu... dupa sarbatori. Da' numa trimiteti-mi textu' ala pe mail sau pe privat sau lu' Cristi_s sau... cumva! E mult de tradus? opr-ule...ne putem misca mai cu talent putin?
chiar e nevoie mare.... Vali, daca-mi dai textul, eu promit ca vin cu el tradus. Nu stiu insa cam cat dureaza. Prietena mea are o verisoara in Mexic, vorbeste si spaniola si romana.
Arunca textu' pe mess cand ma vezi online. a fost misto sa-l ajut...hahaha...macar daca reuseam sa-l ajut
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> OLTCIT (CITROEN AXEL) SITE Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum