Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Coduri piese și consumabile
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Placute FERODO aducea Pupa, din cate tin eu minte, nu stiu daca se mai gasesc sau nu.
Oricum, codul de placuta de frana fata din catalogul meu este: 75.518.976
Pentru spate: 75.519.075 Multumesc Cristi!
Ma zbat sa fac rost de o marca mai acatarii.
Astazi (14.02), am gasit pana la urma Ferodo Premier (cod FDB 99A),adica acestea:
http://www.oscaro.com/jeu-de-4-plaquettes-de-frein-arriere-ferodo-fdb99-1111263-10019-p
la 100 RON.Sunt foarte multumit!
Toate cele bune! Cam ce înseamnă asta pe ambalajul unor segmenți?
"Segmot OLTCIT TA2 4 cilindrii, 74x1,75+2+3,5" Pai sint de 1100 - 74 reprezinta alezajul Mulțumesc, omul spunea că sunt de 1300. special - club - axel

Alezaj x Cursa (mm) 77x70 - 74x65,6 - 79,4x65,6 Poate sa-mi spuna cineva daca burdufele de Cielo merg la Oltcit 11R , partea dinspre roata? scria pe pagina anterioara, ca DA, se potriveste...

MadWolf a scris:Doamna de la magazinul ACSA mi-a dat de Cielo; a spus ca-s un pic mai lungi dar ca nu-i nici o problema, abia nu exista riscul sa se rupa daca se intind nitel mai mult. Si a avut dreptate - s-au potrivit la fix.

Zephirus a scris:Burduf planetară (partea dinspre roată - partea dinspre cutie se pare că sunt unice... )

Pt. OPEL
cod
GKN 303169

Se potrivește la fix, ca făcut la comandă
preț aproximativ 25 lei.
Am citit... M-am lamurit .Multumesc .

ADAUGAT 29.05.2011-- AM PUS BURDUFE DE CIELO SI SE POTRIVESC! filtru ulei Uniflux pt TRS stiti cumva ce cod are ,sau mai bun e cel de Romcarbon ? Va multumesc ! Da,cel de Romcarbon buzau.
AM PUS BURDUFE DE CIELO SI SE POTRIVESC!

Uau O alta intrebare ,va rog frumos : are cineva idee care-i treaba cu pivotii superiori , ca as avea nevoie de asa ceva si am gasit la ACSA CRAIOVA .
Care sunt mai buni romanesti sau straini ? Multumesc . ACSA Multumesc mult . Stii ca exista la RM. SARAT un magazin . E o solutie ? Cine poate sa-mi dea o parere despre pivot superior fabricatie S I R ? Filtru de aer pt. Oltcit Club 11 RM pe unde gasesc? Ca pe net imposibil de gasit MANN C 1842 sau Romcarbon P1144....Ce altceva mai sunt echivalente cu astea 2? Filtrul sport. Zephirus, te rog...firma ceva sau cod dupa care sa caut acest filtru sport? Decat filtru sport, mai bine lipsa. La Unix vad ca au pe stoc doar Tecneco, numarul Unix este 80273. Codul original Citroen este 95.551.286. Vad ca si la Meteor apar ceva filtre. La magazin cereti filtru de aer pentru Citroen GSA cu motor de 1.1 sau 1.3 si trebuie sa o gaseasca. Up! nu stiu daca e scris pe undeva dar sincer ceva bucse compatibile cam ce s-ar gasi? ma intereseaza bucsele de rotule si de amortizoare inferioare si suerioare fata ... eventual coduri Bucsele de dacie mi se pare ca se potrivesc la amortizoare, nu sunt 100% sigur...
bobocu91 a scris:
Bucsele de dacie mi se pare ca se potrivesc la amortizoare, nu sunt 100% sigur...

ba nu se potrivesc... si atunci care se potrivesc ... si pe unde mai gasesc??? Lancer,spune-mi mie ce-ti trebuie! pai bucse de rotule - 4 buc, bucse inferioare amortizor fata - 2 buc, bucse superioare amortizor fata - 2 buc ... asta ca sa rezolv toata suspensia sa nu mai am batai de cap 75 524 773 (4TR) - Pistonas Frina fata FR
75 524 774 (4TA) - Pistonas Frina FR (fata/spate?)
75 460 611 (GX) - ?
95 494 335 (3TA) - Semering Roata Fata FR
75 514 881 (4VD) - ?

Ce disc de ambreiaj se mai potriveste pe Oltcit 1.3, exceptandu-l pe cel de la Acsa ?
Bieleta de directie de Papuc/Logan se potriveste si la Oltcit ?
andr3it a scris:

Ce disc de ambreiaj se mai potriveste pe Oltcit 1.3, exceptandu-l pe cel de la Acsa ?
Bieleta de directie de Papuc/Logan se potriveste si la Oltcit ?

Din cate stiu nu mai exista vreun alt disc de ambreiaj care sa se potriveasca la oltcit. Nu-ti ramane decat sa cumperi ferodouri si sa le bati pe vechiul disc. In schimb placa de presiune se potriveste de la dacia cu motor de 1400. De bielete, iarasi nu cred ca se potrivesc... Talbot Samba are exact acelasi fel de disc. Si Citroen GSA. capetele de bara de dacie 1310 potrivesc la fix la oltcit. Capetele de bara de Dacia 1310 NU se potrivesc la Oltcit, difera conul. Aflandu-ma intr-o parcare cu Oltcitul, a venit la mine un domn care mi-a spus ca a avut si el Oltcit si m-a dat aceste garnituri.
Poate cineva sa imi spuna cineva unde vin puse aceste garnituri si daca sunt pentru motor de 1100 sau 1300 ?.
http://img442.imageshack.us/img442/7308/garnituri.jpg din cate vad de 1100 nu au cum sa fie ... dacia nu a avut motoare de 1100 ... :p Dacia a avut si motoare de 1100.
Omul respectiv mi-a dat mai multe piese de Oltcit noi, aceste garnituri eu nu stiu de unde ar putea fi si de asta am intrebat, poate le recunoaste cineva.

Si indiferent de la ce or fi, omul mi-a dat totul gratis. Garnitura cu doua inele vne la galeria de adimise,cracii aia 3 care pleaca de sub carburator.
P.s:Ce treaba are Dacia !?
lancer a scris:din cate vad de 1100 nu au cum sa fie ... dacia nu a avut motoare de 1100 ... :p

bytzu1 nici eu nu stiu ce treaba are Dacia in aceasta discutie.
I-am raspuns doar lui lancer, pentru ca se pare ca nu stia ca Dacia a avut si motor de 1100.
Lancer a incercat prin raspunsul dat sa faca misto, daca nu stia de la ce sunt garniturile respective mai bine nu posta acel mesaj, nu inteleg ce satisfactie poate sa aiba dand un raspuns la misto.
In regulamentul acestui forum se spune clar ca nu trebuie sa postezi mesaje care nu au legatura cu subiectul discutat sau sa postezi mesaje doar pentru a te baga in seama. garnitura cu "2 inele" ...la galeria de evacuare,la "saxofon"....intre galeria de evacuare si esapament

..cele doua garnituri verzi,decupate...sunt de la capacul chiulasei din spate + locul unde vine pompa de apa ,partea din fata

...un preincalzitor pentru talpa carburatorului...

...si cele 4 garnituri brute "home made" pentru capacul pompei de apa... Kevin daca nu ai inteles ideea nu are rost sa faci pe desteptul ... toate piesele alea sunt de D A C I E .... flansa aia ai aflat mai sus unde vine ... garniturile alea dreptunghiulare sunt de la capacele
chiulasei in care vin sondele ... alea ca o virgula nu stiu dar probabil de la pompa de apa. ... si sper ca s-a terminat cu offtopicul

P.s

modificare ... vad ca a raspuns Adrian mai complet inaintea mea ...dar am vazut asta dupa ce am postat Lancer te rog ca de acum inainte sa NU mai postezi la topicurile deschise de mine.
Nu ma intereseaza sfaturile tale indiferent cat de bune or fi. deci Kevin prostia poate ucide ... dar cand e cuplata cu o mandrie prosteasca si mai si ... sau inca nu te-ai lamurit ca alea sunt repere de dacie?
si in alta ordine de idei nu e topic deschis de tine tu doar ai intrebat ceva pe un topic deschis de altcineva ..
lancer a scris:deci Kevin prostia poate ucide ... dar cand e cuplata cu o mandrie prosteasca si mai si ... sau inca nu te-ai lamurit ca alea sunt repere de dacie?
si in alta ordine de idei nu e topic deschis de tine tu doar ai intrebat ceva pe un topic deschis de altcineva ..

Lancer daca stiai ca garniturile respective sunt pentru Dacia trebuia sa spui asa si discutia se incheia, insa tu ai incercat sa faci pe desteptul sau pe "smecherul".
Garniturile respective l-am primit impreuna cu alte piese de Oltcit si tocmai pentru ca nu stiam ce este cu aceste garnituri, am intrebat poate stie cineva de la ce sunt, acum am aflat si le multumesc lui Bytzu si lui Adrian pentru lamuriri.
Lancer te-am rugat ca de acum inainte sa nu mai postezi in topicurile deschise de mine, pentru ca nu am chef de mistocareala olteneasca. chiar nu a fost la misto ... si nici nu am incercat sa fac pe smecherul ... a fost pur si simplu un raspuns din care puteai deduce usor ca sunt piese de dacia ... dar cum tu am vazut ca esti mare cunoscator de dacia ... si eu un prost care habar nu are si ca posteaza de dragul de a posta s-a ajuns aici ... daca tu nu erai asa acid si destept poate intrebai simplu daca cred ca respectivele repere sunt de dacie ... dar tot ce ai facut tu ai fost sa fi destept si sa zici ca postez aiurea si habar nu am ce scriu asta sa nu pun in balanta faptul ca imi dai in cap cu regulamentul pe care chiar tu l-ai incalcat postand o intrebare care nu prea are legatura cu topicul coduri pentru piese si consumabile ci mai de curand la un topic ce repere sunt acestea ... ideea e ca si asa suntem putini care mai avem oltcit sau suntem pasionati de @aceasta masina daca avem iesiri asa cum ai avut-o tu nu ajungem nicaieri ... sper ca ai inteles ideea Kevin, ia-o mai usor, ca iti creste tenisunea si cine stie ce patesti. Mai era intr-o vreme unul, Ryan, care tot facea spume la gura peste tot si vad ca a disparut complet din peisaj, cine stie ce o fi patit de la atatia nervi.
cristi_s a scris:Kevin, ia-o mai usor, ca iti creste tenisunea si cine stie ce patesti.

Sa fi tu sanatos, nu este nevoie sa imi duci tu de grija mie. Sti cu se spune "Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia."
Kevin a scris:

Sa fi tu sanatos, nu este nevoie sa imi duci tu de grija mie. Sti cu se spune "Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia."

n-ar strica sa mai aprofundezi cei 7 ani de acasa
si dupa pune mana pe o carte de limba romana
nimeni nu ti-a spus nimic de rau , dar sari la gatul tuturor. nu te tine nimeni cu forta pe aici . asa cum abia ai venit printre noi , asa si poti pleca .
nu cred ca o sa-ti duca nimeni lipsa
cristi n-ar strica sa faci curatenie
prea mult off topic strica Kevin, sincer, mi se rupe fix in paispe si ma doare la 2 metri de cot de tine. N-am chef de poliemici inutile cu tine, nu ma cobor la nivelul tau, te-am avertizat ca si moderator de forum, ca sa nu zici dupa aia ca ai zburat de aici fara avertizare Clar acum? Asa, acum fa-ti un bine si cumpara-ti o carte de gramatica de clasa a doua. Spor la citit, sunt sigur ca vei descoperi lucruri noi si interesante pentru tine, care te vor tine ocupat ceva vreme.
cristi_s a scris:Kevin, sincer, mi se rupe fix in paispe si ma doare la 2 metri de cot de tine. N-am chef de poliemici inutile cu tine, nu ma cobor la nivelul tau, te-am avertizat ca si moderator de forum, ca sa nu zici dupa aia ca ai zburat de aici fara avertizare Clar acum? Asa, acum fa-ti un bine si cumpara-ti o carte de gramatica de clasa a doua. Spor la citit, sunt sigur ca vei descoperi lucruri noi si interesante pentru tine, care te vor tine ocupat ceva vreme.

Asa vorbeste un moderator ? Ai crescut pe maidan ?
M-ai avertizat pe mine, in loc sa il avertizezi pe lancer ?
Ma zbori de aici ? )) O fi aeroport aici, si nu stiam eu ?
Suferi de sefie, chiar mi-e mila de tine.
Iti spun inca o data, poate vei invata ceva din asta, "Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia." kevin ... sa moara capra vecinului nu ...doar traim in romania ... din punctul meu de vedere consideram discutia terminata ...dar vad ca deh ...zicala aia pe care o tot spui se pare ca iti vine ca o manusa ...

cristi fa curatenie pe aici deja e cam mare offtopicul ... cat despre kevin ... lasa-l e la inceput poate o sa se obisnuiasca ca nu e bine sa fie acid si sa se atace din nimic ... cu atat mai mult sa jigneasca Bă, să mor io ce aprigi sunt ăștia micii, frate.
Nu se poate face o glumă că gata, i-ai lovit în marele lor orgoliu și sar la beregată!
Și fiindcă tot o dai în folclor de asta ai auzit bre chevine:
Dacă tăceai filozof rămâneai!
Și totuși nu cred că meriți delicatețea celor care ți-au făcut observație până acum, așa că ia de aici: prostul dacă nu e și fudul, parcă nu e prost destul!
Și apropo de regulament:
7. Nu citați integral mesajului anterior! (Dacă este necesar, citați porțiunea de text la care faceți referire. Citarea integrală a unui post este acceptată dacă mesajul citat nu este vizibil și nu se ințelege altfel contextul). Nu atacați prin citarea în exces, frază cu frază și nu folosiți un ton răutăcios!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 6 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum