Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Coduri piese și consumabile
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Voi aveti doua zile de cand va certati ? Schimbati numerele de telefon si continuati acolo,sau idiurile de yahoo/facebook,da-i cu like-u in cap .Ce comici mai sunteti Pivoti Inferiori Lemforder, cod LF 15613, se potrivesc pentru Oltcit ? Daca da, cat de buni sunt fata de Topoloveni ?
Multumesc. nu stiu daca se potrivesc dar intuitia imi spune ca lemforder sunt mai buni decat topoloveni
andr3it a scris: Daca da, cat de buni sunt fata de Topoloveni ?

uxd deci ai rapuns gresit ... intrebarea e cat de buni sunt fata de ...deci omul banuieste ca sunt mai buni decat cei de topoloveni ... si e normal in definitiv nu compari germanul cu romanul

acum cat de buni sunt ...la pivoti e relativa problema ... depinde cate gropi iei cu unii sau cu altii ...si la cum s-au inmultit gropile ... poti sa ai si muma pivotilor si tot or sa se duca intr-un timp relativ scurt

daca se potrivesc sau nu nu stiu dar incearca aici
http://amortizoare.com.ro/identificare-cod-produs-lemforder.html
eu unul nu am reusit sa intru pe catalogul ala .. o trebui cont Are cineva idee despre provenienta Axelor cu Came ce au coduri de genul: ABG91 AE / ABG92 AE2:
http://www.freeimagehosting.net/67zns
http://www.freeimagehosting.net/7qk6e
Axele de pe TRS-ul meu aveau pe ele 2 dungi parca, precum si TUFON. Astea trebuie sa fie romanesti.
Cele din poze insa...? tufon, din ce stiu eu, dar se poate sa gresesc, sunt produse la brasov, niste rahaturi de axe Mi-a dat cineva o pungă cu rulmenți și am găsit în ea 2 de spate (3607dtn), de alternator(6201zr, 6203rs) și mai este unul cu role nfs306nv.
Asta de pe urmă pentru ce o fi?
Cristii a scris:tufon, din ce stiu eu, dar se poate sa gresesc, sunt produse la brasov, niste rahaturi de axe

gresit cristi.

tufonul este fabrica din imediata vecinatate a uzinei de la craiova (auto).

tufon-fostele birouri acsa - ford (in prezent).

care vine prin craiova (sau a fost) ....cum lasi fabrica in spate si ai trecut pe sub pod, pe dreapta vine o benzinarie (petrom)....imediat in spatele ei sunt halele fostei fabrici tufon.

tufon = turnatorie fonta. ok, am inteles
multumesc de explicatie in tufon nu se turna numai fonta ... turnau tot ce se putea in materie de oltcit era turnatoria uzinei

mihai fii mai explicit ...sensul de mers dinspre fabrica spre oras .. deci pe dreapta benzinaria pe ..stanga pompierii si popeci Piese care se gasesc la magazinele cu piese "de import" :
Pivot inferior:
DELPHI TC913
FLENNOR FL643-D
FRAP 979
LEMFÖRDER 14789 01
MOOG CI-BJ-3063
OPTIMAL G3754
QUINTON HAZELL QSJ1023S
RUVILLE 916605
SIDEM 7786
TRW 09-BJ-3063

Pivot superior

DELPHI TC912
FLENNOR FL642-D
LEMFÖRDER 14790 01
LUCAS JBJ606
MOOG CI-BJ-3062
OPTIMAL G3753
QUINTON HAZELL QSJ1022S
RUVILLE 916604
SIDEM 7785
TRW 09-BJ-3062

Burdufi bielete de directie
BOLK BOL-C031723

Rulment roata spate
A.B.S. 200089
AP - LOCKHEED (Delphi) WBK940
BRT BEARINGS BRT BEARINGS1156
CORTECO 19017502
FAG 713650570
FLENNOR FR691401
HK 40/21
KACO 1071.2
OPTIMAL 602512
QUINTON HAZELL QWB738
RUVILLE 6618
SKF VKBA1330
SNR R16618
TIMKEN 78604
TIMKEN EK78604
VECTOR VEQ395
VECTOR VEW0317

Kit garnituri etrier spate
FRENKIT 230001
AUTOFREN D4019 Bieleta directie QUINTON HAZELL QR2430S Bieleta directie
Frap: 977 Problema pieselor acestora este că, deși codurile sunt corecte, nu le mai fabrică nici dracu'. Din păcate...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pagina 7 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum