Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Probleme regulament
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
bun,avem regulament(care teoretic ar trebui sa fie citit inainte sa te apuci a posta pe forum,dar asta nu conteaza) ,un regulament destul de simplu si permisiv,dar ce se intampla cand nu este respectat?nimic si uite asa desi unii incearca sa tine o oarecare ordine pe forum totu se duce dracu din pricina masurilor administrative care sunt aplicate PROST , sau mai des intanlit,neaplicate
degeaba e regulament daca nu avem si pedepse,cat de mici dar sa fie
la punctu unu scrie clar sa nu deschizi topic daca mai sunt si altele deschise care se refera la acceasi problema,si ca masura ulterioara a deschiderii unui topic aiurea,ar prima stergerea sau editarea,dar adevarul e ca nu se intampla nici una nici alta,si uite asa topicurile in care se regasesc solutii sunt lasate in voia sortii deschizandu-se altele de-a dreptul banale,care nici macar nu-si au rostul
chiar nu se poate face nimic in directia asta? iulica , de ce nu trimiti tu un pm la administrator cum ca ai vrea un cont de moderator
din partea mea ai toata sustinerea Nu rezolva nimic, pentru ca moderatorii n-au drept de stergere a topicurilor.
As vrea sa-i dea lui iulica drept de admin, vreo 2 zile... sa vezi ce vor disparea problemele cu accesarea forumului ba au drept de stergere.
si nici macar nu e nevoie sa se ajunga la asta.
la prima abatere avertisment si la a doua abatere cateva zile de concediu si sa vezi ce repede se invata regulile forumului Nu tati, ar fi timpul pentru o curatenie la sange...
Prea......... Nu trimit mp la administrator pentru ca nu ma intereseaza functia de moderator,din partea mea poate sa fie oricine,numai sa aiba drept de stergere/editare/mutare si asta fara sa stea prea mult pe ganduri ca se supara x sau y si fara prea multe explicatii(poate doar la chestiile mutate sau editare)
si inca o chestie utila,sa fie cunoscuti moderatorii,sa scrie langa avatar "moderator"
nu trebuie sa inspire teama,trebuie doar sa faca regulamentul sa fie regulament,pe cand in momentul de fata regulamentul este cam de forma,nimeni nu-l ia in considerare
Nu ma credeti?
pct 1. Înainte de a deschide un topic nou, verificați dacă nu a mai fost deschis. Dacă există, scrieți în acel topic. Dacă nu există, căutați cel mai potrivit forum pentru mesajele dumneavostră. Puteti găsi informații și topice, folosind motorul de căutare: CăutareCăutare .
Dați un titlu cât mai clar și sugestiv pentru topicul deschis!

in fiecare sectiune mai mult de jumatate din oricare pagina din ultimul an are aceleasi subiecte,repetate sistematic si culmea e ca se tot deschid altele si altele,identice
pct 2. Nu este permis atacul la persoana și folosirea unui limbaj necivilizat, obscen, antisemit sau rasist.
Sunt interzise injuriile, afirmațiile vulgare, ironia de prost gust și fară sens, sau orice mesaj care îl poate afecta pe vreunul dintre membrii acestui forum

nu e topic fara unu doua trei posturi care nu respecta regula de mai sus
pct 3. Nu dați răspunsuri doar pentru a scrie ceva! Dacă nu știți sau nu aveți ce spune, lăsați pe altii să raspundă.
Postați un mesaj doar dacă ceea ce aveți de spus are legătură cu topicul. Încearcați să pastrați firul discuției în special pentru subiectele tehnice. Evitați glumele si ghionturile amicale ce provoacă o mulțime de mesaje offtopic.

as putea insira aici la exemple de nu mi-ar ajunge o pagina cu mesajele scrise in ultima saptamana
pct 4. Forum-ul nu este chat. Nu folosiți exagerat smile-urile (pictogramele emotive). De asemenea, pentru discuția strict personală între doi utilizatori, folosiți mesageria privată.
aici poate nu sunt asa multe de spus,doar ca de cele mai multe ori se intampla ca discutiile sa nu aibe legatura cu subiectul unde sunt scrise,se pot trece cu vederea
pct 5. Nu scrieți cu sh, tz, k etc. Nu folosiți limbajul "mirc" sau posturi monosilabice de genul "- cool!", "- beton!", "- de acord!", etc..
chestia asta a fost discutata si rasdiscutata si se pare ca toata lumea incalca regula pentru ca 90% dintre noi scriem fara diacritice si e mai usor sa te faci inteles folosit acest fel de limbaj
pct 6. Folosiți punctul și virgula. Respectați atât cât e posibil regulile gramaticale. Nu postați mesaje scrise integral cu litere mari, bold, italic sau underline.
unora le-ar trebui ridicat dreptul de a posta dupa un numar de mesaje scrise total aiurea(fara semne de punctuatie,cuvinte insirate fara un sens aparent,care dau loc la alte mesaje offtopic sau la confuzii inutile)
pct 7. Nu citați integral mesajului anterior! (Dacă este necesar, citați porțiunea de text la care faceți referire. Citarea integrală a unui post este acceptată dacă mesajul citat nu este vizibil și nu se mai ințelege altfel contextul). Nu atacați prin citarea în exces, frază cu frază și nu folosiți un ton răutăcios.
din 10 citate doar 3-4 sunt scurtate...restu sunt lasate integral,e mai simplu asa nu? nooooooooot!
pct 8 ,9 si 10 sunt usor de respectat,forumu nu accepta mesaje consecutive ale aceluiasi user,avatarele sunt oricum permise doar mici(prost gust parca n-am vazut prea des) iar semnatura mai mare de 3 randuri si de-ai vrea,nu poti face

regulament a scris:Măsuri administrative
Mesajele care nu respecta regulamentul vor fi editate sau șterse.

cand???am vazut cativa care se vaitau ca le-au fost sterse posturile...totusi,prea putini la cate tampenii sunt scrise pe aciulea

Înregistrarea pe forum cu un nick obscen, jignitor sau cu date personale false duce la desființarea contului. Nerespectarea vădită a recomandarilor sau utilizarea unei adrese invalide de email duce la blocarea contului.
Nu sunt permise clonele.

eu as pune la inregistrare locatie obligatorie!
clone?in afara de cateva cazuri care nu sunt rauvoite,toti stim marea problema cu clonele pe acest forum,nu e cazu sa mai amintesc si eu;cat a durat pana a fost suspendat contu lui grigoras?zolti,care ar trebui banat pe viata de pe orice forum din universul asta tot salasluieste printre noi si face ce stie el mai bine si anume zanzanie!
toate astea nu mi se par deloc lucruri demne de un forum cu regulament care chipurile este si aplicat Da tonim ,tu cred ai ai zbura putin cu bucsele alea ale tale ca ai creat nu stiu cate topicuri pentru acelasi rahat! Ohooo, cat off-topic n-am facut si eu... Eu am fundu mare, astept suturile!
Gata, am modificat eu ma...mi-era frica de asemenea reactii de asta nu am dat exemplu pe xulescu si igrec-escu...nu asta vreau,sa arat doi trei vinovati
toti suntem vinovati,si eu am destule boacane pe aici,si nu m-ar deranja in sut in fund de cate ori gresesc,asa macar data aviatoare n-o sa mai fac aceeasi greseala
nu mai vreau comentarii rautacioase pe aici,pot si o sa limitez persoanele care pot posta aici,desigur si mesajele sa fie sterse Da, merit dar si altii merita mai mult decat un sut in ... pentru ca se baga ca musca-n c...t! am inteles,dar gatanu asta e scopu topicului deci te rog din tot sufletul abtine-te,multumesc iulica i-mi pare rau de off-topic dar cand se ia cineva de mine iau foc
multumit ? raspunde-i in privat...uite exact de asta vorbeam,scrie unu ceva si apoi toate se tin lant,ii raspundeai in privat si era totu ok,crezi ca daca i-ai raspuns in vazul tuturor esti vazut ca un mare zmeu?ma indoiesc...
si uite asa rog administratorul sa stearga posturile de mai sus ale lui bibi si toni si prima jumatate a postului lu corbu...partea cu suturile lu bibi,multumesc Ar merge si un sistem cum e pe computergames [parca] cu sistem de warn. merge orice,numa sa se miste ceva in directia asta
iulicuta2000 a scris:nu trebuie sa inspire teama,trebuie doar sa faca regulamentul sa fie regulament,pe cand in momentul de fata regulamentul este cam de forma,nimeni nu-l ia in considerare
Nu ma credeti?
...

Mai ales ca regulamentul nostru e permisiv. Cu un minim de bun simt nu ai cum sa il incalci grav/deranjant. Nici macar nu trebuie sa il cunosti.

Pacat ca semanam tot mai mult cu forumuri vecine Nici eu nu sunt deacord cu masurile drastice. Dar retardatul trebuie luat ca atare. Daca ar pricepe ce a gresit sau ar avea un minim de bun simt nu ar mai fi retardat nu? si nimic?nu deranjez pe nimeni?astept un raspuns de la administrator,ca de asta am postat aici Ar trebui sa fie mai multa severitate si sa se respecte regulile mai cu strictete. Deja forumul a ajuns cam varza din cauza tolerantei prea mari la atacuri si off-topic! iulica incearca cu un privat trimis direct administratorului nu vreau Totusi un canal de mirc sau un hub unde am putea povesti live nu exista?????Ca vad ca, chatul,cel putin la mine,nu functioneaza!
alexbjorg a scris:Totusi un canal de mirc sau un hub unde am putea povesti live nu exista?????Ca vad ca, chatul,cel putin la mine,nu functioneaza!

Aici se vorbeste de regulament ... esti off topic! Mai poti sa mai zici ceva ... Nu cred ca exista o problema a regulamentului. Este cat se poate de bun.
Ca nu se respecta... e de discutat. Sunt de parere ca e mai usor sa se rezolve problemele aparute cu calm, fara multa agitatie, si sa acceptam ca pana la urma avem fiecare un temperament. Daca constat insa ca dupa vorba buna si atentionari nu apar schimbari, iau masurile cuvenite. De la interzicerea temporara a accesului pe forum, pana la interzicerea totala.

Ca sa raspund in mare la cateva probleme...
- E adevarat ca exista cazuri in care se deschid topice cu o tema ce a mai fost discutata. Chiar daca acest lucru trebuie evitat, pana la urma este un forum, si problematica desi asemanatoare de multe ori difera. Daca ar exista tutoriale, atunci discutiile ar putea fi mult mai permisive.
Oricum se iau masuri, se schimba titlurile si chiar se sterg discutiile care nu aduc nimic nou si sunt un fel de chat.

- Limbaj necivilizat si atacuri la persoana.
Nu e tocmai simplu sa urmaresti toate mesajele scrise pe forum. Cu atat mai mult forumul de Vanzari/Cumparari ce nu are o plus valoare prea mare pe forum... INSA... pe nici un forum (sectiune) nu se accepta limbajul necivilizat si atacul la persoana.
As prefera sa avem parte si de ajutorul vostru, adica sa fiu sesizat in legatura cu astfel de probleme. Nu primesc pe privat mai mult de 1-2 sesizari pe luna, deci va rog luati masuri. Trimiteti MP.
Stiu ca ar fi mult mai practic sa implementez un "modul" de raportare al posturilor necorespunzatoare, accesibil printr-un simplu click.
Pana atunci va rog trimiteti mesaj privat, sau ar mai fi o idee, si anume crearea unui topic in care pot fi puse linkurile catre mesajele ce nu respecta regulamentul.

- Pastrerea firului discutiei, offtopic...
E destul de important pentru forumurile(adica sectiunile) tehnice.
De firul discutiei ar trebui sa se preocupe intiatorul topicului. Si cum primesc raportari de discutii offtopic pe privat, cu siguranta voi lua masuri.
Am avut o idee originala in legatura cu gestiunea partiala a topicului de catre proprietar, dar din motive ce tin de timp, nu am avut ocazia sa o pun in practica.
Nu va asteptati ca un moderator sau administrator sa faca toata aceasta triere, pentru absolut toate mesajele. Dati o mana de ajutor. Comunicati.

- Limbajul mirc, scrierea cu sh, tz.
Cum am mai spus, nu tolerez sub nici o forma limbajul mirc si scrierea cu k! Am construit un filtru destul de bun, fara de care ar fi fost o corvoada gestionarea/editarea si comunicarea cu utilizatorii ce uita (uneori) sa respecte regulamentul.
Scrierea cu sh, tz este tolerata.

- In legatura cu gramatica
Da, aici e o mare problema pentru ca imi vine extrem de greu sa vad in ce hal se poate stalci limba romana. Imi rezerv dreptul de a sterge astfel de mesaje sau chiar de a restrictiona accesul la forum in anumite cazuri.
Am discutat pe privat cu astfel de membri, si am putut constata ca nu e rea vointa, ci mai degraba o trista necunoastere a gramaticii limbii romane. Si nu e vorba aici de un 'i' in plus sau in minus ci de scrierea fara cratima.
Am conceput un sistem care va bloca in mod automat astfel de mesaje stalcite. Trebuie testat si introdus pe forum, si nu in ultima instanta individualizat.

- Citarea integrala a unui mesaj
Din cate am constatat, la acest capitol stam destul de bine. Atunci cand a fost cazul am atras atentia, sau ca ultima posibilitate pot sa blochez la nivel de utilizatorul butonul de citare. Iar intentia de citare, impotriva restrictiei, se pedepseste!

- In legatura cu stergerea mesajelor
Da, cand e vorba de stergerea mesajelor altora, toti suntem de acord, dar cand e vorba de mesajele 'noastre' - apare o problema si in cele mai multe cazuri am avut parte ori de sesizari, ori de "tineri de minte" de lunga durata, gen.. " mi-au fost sterse fara motiv mesajele", chiar daca prin stergerea mesajului provocator, replica in sine nu isi mai avea sens.
De aici pana la frustrari nu e decat un pas, pe care mi-l/ni-l asumam. Deci nu reprezinta un impediment, mesajele se vor sterge, in conformitate cu regulamentul si cu atitudinea celui in cauza.

- Legat de clone
Daca am dovezi in acest sens voi lua atitudine, altfel nu, pentru ca nu e corect. Totusi, chiar daca nu exista dovezi palpabile, ci doar circumstantiale respectivul utilizator este vizat cu mult mai multa atentie, iar limitele lui de exprimare sunt mai restrictive.
In mare parte 'ban' se primeste ca urmare a unui anumit gen de atitudine pe forum, nu neaparat datorita unor 'scapari' sau erori de exprimare.

Daca doriti am sa creez un topic in care se vor putea face sesizari in legatura cu mesajele care nu respecta regulamentul. Daca se prefera ca acest gen de sesizari se fie facute in anonimat, am sa fac cateva modificari ca se fie permis acest lucru.
Nu uitati ca orice moment puteti sa faceti sesizari pe privat.

In afara de cele mentionate aici, mai exista alte aspecte pe care nu vi le pot comunica deoarece daca ar fi conoscute ar putea fi eludate mai usor.

= Ca o concluzie, eu zic sa nu mai fim atat de negativisti, iar cand ridicam o problema care nu ne priveste direct, in care cerem o exigenta foarte stricta, sa tinem cont ca si noi putem si in anumite cazuri chiar gresim prin atitudine si exprimare, doar ca ne lipseste impartialitatea.
O propunere pentru regulamentul forumului
Descurajam generatia "CIP-TOBA-FILTRU SPORT" sau orice e legat de "tuning" (neoane, spoilere, praguri false, etc).
Dumitru Cristian a scris:O propunere pentru regulamentul forumului
Descurajam generatia "CIP-TOBA-FILTRU SPORT" sau orice e legat de "tuning" (neoane, spoilere, praguri false, etc).

Votez pentru! De ce? Nu "e" si ei oameni? N-au dreptul la o opinie? Nu iti place/nu te intereseaza => nu citesti. Simplu. adica nu o sa iti mai placa oltcitu` meu ca ii pun neoane, spoilere, praguri mari cat casa?

foarte tare

nu iti place, nu te uita`
daca am toba mare, sau filtru sport...nu inseamna ca oltcitu` meu e prastie, sau ca eu sunt prastie
Oamenii nu au aceleasi gusturi, si nu te poti caca in ele...

N-ai decat sa iti tii oltcitul stock...eu prefer sa fie mai lasat, mai stabil, si cu aspect exterior mai unic. Valib, chestia aia se refera mai mult la asa ceva: http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=5213
Nu la toba ta care se aude frumos, la pragurile cu bun simt care dau o linie frumoasa sau la ideea originala de lambo doors! Nu cred ca se refera la masinile facute cu gust, cred e vorba mai degraba de generatia asta noua, plina de ei, fara respesct si bun simt, fara regulile de baza ale gramaticii limbii romane.... fara ... exact, ...de generatia care nu se mai duce la scoala, ca de nu mai este cool, pustii care stiu tot dar habar n-au pe ce lume traiesc si care vor sa-i tuneze oltcitul lui taicasu' Mai, repet: e si ei oameni, nu ne place nu ne uitam, e simplu. Lumea se satura daca nu e bagata in seama, sa stiti.
Dumitru Cristian a scris:
Nu la toba ta care se aude frumos, l:

i-ai auzit toba sa-ti dai cu parerea bre?la cat de mare e numa frumos nu se aude
si eu sunt pentru regula asta,dar,e asa,doar sa fie,ca n-o sa citeasca nimeni regulamentul inainte de a posta o idee care sa fie in mentalitatea aia cip-toba(cum de altfel regulamentul nu se citeste nici acum,...)
asta e problema adevarata,si apoi aplicabilitatea regulamentului e lacuna care domina activitatea p'aciuea pe forum Mai un regulament, in principiu trebuie sa contina niste indrumari generale, nu chestii de detaliu. Cu cat sunt mai multe chestii de detaliu, cu atat apar mai multe probleme legate de interpretare. Cu cat este mai complect, cu atat este mai exact! Mai lipseste doar cine sa-l aplice mai cu spor cristi,nici n-am spus sa fie foarte incarcat,ci doar aplicat! Hai ma Dreamere, ai cel mai bun exemplu in legile romanesti. Cred ca sunt cele mai complete si detaliate legi din lume. Dar nu se pot aplica. Eu unul as prefera o singura prevedere: "toata lumea sa se poarte civilizat si cu bun simt". Ca isi prezinta motorul bi turbo pe metanol 8vezi ma pupa, de ce nu il faci tu primul? Lasi pe altul sa ti-o ia inainte? ) sau aripioara de rechin de pe capota, pe mine unul nu ma deranjeaza, atata timp cat nu iese circ. Ma uit la ce ma intereseaza, imi dau cu parerea unde ma pricep si cat stiu, si cam atat. Oricum ma enervez la culme cand vad topicul lui pupa si dupa aia restul forumului nu mai conteaza.
Legat de chestia cu interzisul tuningului, mi se pare aiurea, avand in vedere ca ne pretindem "liberi in cuget si simtiri". O sa o repet la nesfarsit: nu va place, nu cititi. Pentru ca daca se pune astfel de masura in regulament despre un asemenea subiect, nu se poate defini clar ce inseamna aia. Si am ajunge iar si iar la o discutie interminabila. Cel mai bun exemplu: toba lui valib de mai sus. De ce aia nu intra la categoria de "tunig". Sa nu se inteleaga gresit, nu am nimic cu valib, dar s-a nimerit sa fie exemplul care imi sustine punctul de vedere. Adica: jos cu ei ca au sapca rosie, aaa, da sapca ta nu e rosie, ci doar portocalie. Sau ca in bancul ala cu Bula care, intrebat ce animal stie care zboara si ala zice:
- Crocodilul, la care profa:
- Cetinule, idiotule, tampitul pamantului, unde ai mai vazut crocodil sa zboare? Ce sunt parintii tai de au putut zamisli asa un imbecil?
- Pai mama e casnica si tata e ofiter la Secu
- Aaa, pai zboara si crocodilul, dar, asa, mai jos.
Regulamentul are 10 puncte. Chiar prea multe dupa parerea mea. Unele se respecta, altele nu. Asta este. Atata timp cat nu se simte nerespectarea asta, nu cred ca e asa de grav. Unele prevederi mi se par putin exagerate (de exemplu aia cu interzicerea afisarii la avatar de masini in constructie, sau interzicerea afisarii de imagini la semnatura, mi se pare ok sa ai o imagine mica sau o chestie de gen "bara" la semnatura, dar la fel de bine poate fi o poza cat juma' de pagina, asa ca e oarecum logica masura ).
P.S: ma, Dreamere se zice "complet", ma Uite vin si eu cu o prevedere, na asa, sa muriti de ciuda ca nu v-ati gandit la ea inaintea mea: toti aia care fac greseli gramaticale tre sa dea un pahar de vin (sau alta bautura la alegerea "beneficiarului") pentru fiecare greseala gramaticala corectata. Sa vezi atunci ce scrie lumea cu DEX-ul, dictionarul de sinonime si Indreptarul ortoepic si de punctuatie in fata.
Aaa, si inca ceva: nu mai fiti mai fratilor asa incrancenati, forumul in primul rand ar trebui sa insemne distractie, terapie prin "fun" (dubla terapie, si a masinii si a posesorului ) si am iar o mica mare problema,sa fie domle locatia obligatoriu trecuta la profil De parca nu poti trece orice la locatie. Cei care vor sa se stie de unde sunt, o trec, altii vad ca nu. Daca nu vrea si nu vrea, nu il poti obliga pe om, asta este, sta in alt oras si cu asta basta. Desigur, sunt si cei care uita sa o treaca, si care o trec dupa aia, cand sunt rugati. Eu venisem mai demult si cu rugamintea sa se treaca si masina la semnatura, ca e mai usor cand e vorba de discutii tehnice, sa nu trebuiasca sa intrebi de fiecare data: dar ce tip e? Si aici e discutabil, ca sunt n spe mii de combinatii. Vad ca s-a cam facut curatenie printre useri si forumul a devenit iara mai serios! Tot asa! bine v-am regasit
ma bucur ca s-a aplicat masura administrativa de ban,desi cam tarziu
asta inseamna ca adminu cu drepturi de ban intra cam rar p'aciulea,ca si eu ii dadusem intai un mesaj privat cu niste doleante,intre timp mi s-au adus niste injurii in mod repetat si a trebuit sa ma cobor la mintea unui copil de 19 ani si sa-i raspund pe intelesul lui,cu obscenitati(desi nu i-au fost adresate)
ma bucur ca limbajul folosit de mine este atat de "colorat" incat nu poate fi citat
de asemeni chestii ca "plm"(si asta nu inseamna plecat la magazin ) "my ass" si alte neologisme sunt tolerate cu succes,sau doar trecute cu vederea,sau neobservate?
poate nu s-ar fi ajuns sa vorbesc atat de urat daca administratorul ar fi intrat mai des pe forum,ca de aia e administrator,nu?

aaaaaaaaaaaaam uitat sa multumesc pretinilor care au adus de urgenta la cunostinta adminului faptul ca sunt cel mai mare dobitoc de pe aici desi altii sunt mai mult decat ipocriti,raman dator cu o bere pentru ei,oameni de incredere nu alta
si uite-asa ,a fost bine in concediu,s-ar putea sa-mi iau mai des bine ai revenit iulica si crede-ma ca n-ai pierdut nimic
iulicuta2000 a scris:bine v-am regasit
ma bucur ca s-a aplicat masura administrativa de ban,desi cam tarziu
asta inseamna ca adminu cu drepturi de ban intra cam rar p'aciulea,ca si eu ii dadusem intai un mesaj privat cu niste doleante,intre timp mi s-au adus niste injurii in mod repetat si a trebuit sa ma cobor la mintea unui copil de 19 ani si sa-i raspund pe intelesul lui,cu obscenitati(desi nu i-au fost adresate)
ma bucur ca limbajul folosit de mine este atat de "colorat" incat nu poate fi citat
de asemeni chestii ca "plm"(si asta nu inseamna plecat la magazin ) "my ass" si alte neologisme sunt tolerate cu succes,sau doar trecute cu vederea,sau neobservate?
poate nu s-ar fi ajuns sa vorbesc atat de urat daca administratorul ar fi intrat mai des pe forum,ca de aia e administrator,nu?

aaaaaaaaaaaaam uitat sa multumesc pretinilor care au adus de urgenta la cunostinta adminului faptul ca sunt cel mai mare dobitoc de pe aici desi altii sunt mai mult decat ipocriti,raman dator cu o bere pentru ei,oameni de incredere nu alta
si uite-asa ,a fost bine in concediu,s-ar putea sa-mi iau mai des

ia exemplu
mai răruț e mai drăguț da mai geani,dar ce te faci cand tu intri pe aici sa mai saluti lumea,eu incerc sa ajut pe unii si ma trezesc cu dobitoci ca zalex care nu stiu altceva decat sa faca tambalau si sa se dea in barci ca ce tari sunt ei,cate stiu si mai ales noi toti suntem prosti
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=260988#260988
asta este ultimul meu mesaj pe acest forum daca nu se face ceva din start impotriva celor care nu au catusi de putin respect pentru userii acestui forum
cu alte cuvine,ori el,ori eu Inca un pic si raspundeai dupa un an ce sa-i faci dreamere,vremurile se schimba,oligofrenii stau printre noi si trebuie sa inghitim mizeria asta pentru ce?pentru o administrare facuta in ce fel?toti cretinii isi fac de cap pe aici,si daca spui adminului ca nu-si face treaba esti sanctionat?
sunt singurul care gandeste asa?sau restul nu au curaj sa spuna?am invatat atatea aici pe forum,si pot da multora o gramada de sfaturi,dar cand esti luat peste picior basca mai esti si batjocorit aiurea sa nu-ti vina sa dai cu tesla-n oo?si de ce?pentru ca adminul tolereaza indivizi care nu au ce cauta pe aici,doar ca au oltcit?si ce oltcit...unul care zace si pe care il scoate doar la panarama prin oras?este inadmisibil Nu trebuie sa detaliez... parerea mea e cunoscuta.

iulicuta2000 a scris:sunt singurul care gandeste asa?sau restul nu au curaj sa spuna?

Nu... stai linistit. Sunt mai multi decat crezi. Insa, tipic romaneste "asta e... nu-mi bat capu" Sunt multi care au aceiasi parere cu tine Iulica ... sa se arate,degeaba vorbesc pe la colturi...la asta ma refer,teama asta generala de a spune ceva,altceva in afara de motor de dacie,temperatura si bancuri chiar nu-i mai pasa nimanui de directia in care se indreapta acest forum? Ma, forumul nu mai e ce a fost. Dar asta nu cred ca tine numai de administrare [nu zic ca aceasta nu este deficitara]. Multi din cei care au fost, nu mai sunt si cei noi, nu prea le pasa, sunt aici doar pentru spoilere, eleroane si alte cele. Tin minte cand eram eu fresh p-aci... Nu neaparat din cauze administrative nu mai e forumul la aceeiasi calitate ca acum ceva vreme (nici eu nu cred ca l-am prins in perioada lui cea mai buna), ci mai degraba din cauza slabei calitati umane a unora, care vin cu o lipsa totala de educatie (educatie tehnica, morala, in general slab educati in toate punctele de vedere). Atacurile dure ale acestui gen de indivizi duc usor, usor la retragerea oamenilor cu adevarat de calitate de aici. Lipsa bunului simt nu e boala acestui forum, ci boala societatii romanesti cu creierul spalat de manele, curve si muzica house...

Unii sunt mai suparaciosi, altii mai duri in limbaj, altii mai directi - toate astea se pot tolera, insa jignirile, bataia de joc, nesimtirea, nu prea. Cine stie ce o sa mai fie peste un an, doi...

Am intervenit aici pentru ca am remarcat niste chestii nu tocmai la locul lor adresate unui coleg, prieten, a carui singura vina e ca e mereu sincer si direct . Ceea ce uneori e bine, uneori nu, unii apreciaza asta, altii nu.

Hai sa incercam sa pastram niste limite, e pacat sa se arunce cu rahat pe aici, indiferent care ar fi motivul.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum