Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Probleme regulament
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
bogdanlascu a scris:si din cauza oligofrenilor de pe acest forum si a lipsei de disciplina eu nu mai scriu ,pupa nu mai scrie ,opr nu mai scrie ,era odata razvan dunare nu mai scrie ......................si sa ma scuze cei pe care i-am omis......

idem Trist. Trist, ne-trist, asta e viata. Cei mai multi din vechea garda au renuntat de ceva vreme la Oltcit. Mai nou si Lex, 7thraven, Slotea(eh, poate mai exista o sansa).
Iulica si Lascone au cam renuntat si ei la forum din cauza atmosferei. Si de fapt, astea sunt cele mai mari pierderi pe care le-a suferit forumul. Amandoi dadeau sfaturi pertinente, care cred ca au ajutat pe fiecare dintre noi la un moment dat. Are rost sa mai zic de Razvan? Pai sunt convins ca 70% din "noii" forumisti nici nu stiu cine e...
Dar asta e, totul merge mai departe. Sa scrie si cei mai noi de pe forum, ca noi am lasat destule topice pline in urma. Da' incercati si voi sa respectati limba romana. In ultima vreme parca citesc un forum de analfabeti, pe bune... Bine zis... In ultimul timp tot felul de cocalari atotstiitori si-au facut aparitia pe forum si posteaza doar ca sa le creasca nr. de posturi... Eu nu stiiu de ce va mai mirati, forumul e oglindirea societatii in care traim. dar avem posibilitatea sa-i ignoram
iulicuta2000 a scris:ii ignori dar nu te ignora ei pe tine

ii ignori in continuare
pupa a scris: In ultima vreme parca citesc un forum de analfabeti, pe bune...

Pupa nu pot sa ma exprim aici pe forum ca sa afli cum ai numesc eu pe asemenea specimene.Nu ca eu as fi tare destept.Da macar incerc sa scriu si sa vorbesc corect romaneste.Si te rog retina ca ni-a trebuit mult al naibii sa absolv si eu acolo 3 ani de liceu.Si la urma surpriza,la limba si literatura romanina: 10.Nu mi-a venit sa cred.Da cind am fost eu la scoala macar se facea scoala.Nu ca acuma,sa ma trag de sireturi cu profesorii.Nici macar cind am reusit cu chiu cu vai sa ma duc la scoala aveam profesori care aveau ani mai putin decit mine.Da tot nu imi permiteam.Nu mai spun aici,unde multi nici nu se cunosc intre ei.Si isi permit multe.Asta e.
pupa a scris:Trist, ne-trist, asta e viata. Cei mai multi din vechea garda au renuntat de ceva vreme la Oltcit. Mai nou si Lex, 7thraven, Slotea(eh, poate mai exista o sansa).
Slaaaba, slaba... Iar pe forum nu prea mai intru decit la bancuri si la intilniri de noapte. Restul e... cine e de acord sa modificam regulamentul putin????????
ala eu, ala eu....

la masina mea: ar trebui 2 sectiuni diferite:
masina mea OLTCIT, si
masina mea (orice altceva in afara de oltcit, sectiune pt fosti posesori de oltcit). Pana la urma urmei e forum dedicat pentru OLTCIT, asta ne-a adus aici pe toti, si ar fi frumos sa avem sectiunea masina mea strict cu oltcituri care mai de care. Nu din 10 topicuri doar 2 sa fie oltcituri...

la sectiunea vanzari:
INCHISE TOPICURILE INACTIVE mai mult de 3sapt
STERSE TOPICURILE care sunt inactive de 2-3luni. (inseamna ca nu mai e valabila oferta, daca nu e activ topicul)

Ar trebui un topic la vanzari, in care sa fie explicat regulamentul pentru vanzari/cumparari (up odata la x zile, sa fie titlu topic sugestiv altfel delete, date de contact obligatorii, explicat cum e cu hostingul pentru imagini (tutorial pt uploadat poze), etc)

(e penibil sa fie dezgropate topicuri de vanzari vechi din 1900 toamna, si dupa aia lumea efectiv sa creada ca sunt de actualitate) ce vrei ma?ai innebunit?vrei sa caste ochii prea tare Valib, multumesc de idei. Dupa ce am citit randurile tale, am fost destul de convins ca am sa fac o noua categorie, deoarece, categoria Masina Mea trebuie sa contina Oltcituri, nu ele sa fie in minoritate. Am gasit ce, cum... dar m-am uitat apoi sa vad care e situatia reala la Masina Mea, si imi pare rau, dar din cele 50 de prezentari de pe prima pagina sunt doar cateva de masini "straine". Asa incat nu e cazul sa fac o noua categorie.
Despre celelalte idei, nu sunt rele, sunt cunoscute... Cu vanzarile/cumpararile - o sa ramana tot asa in speta datorita platformei (2.x) pe care suntem, dar in masura timpului am sa vad ce pot face cu pozele.... Pe scurt, s-a rezolvat,NU se poate
Nu inteleg ce mare modificare imposibila este aceea ca la deschiderea categoriei vanzari,sa apara un topic stiky cu nume scris bolduit si rosu in care sa fie prezentate cateva reguli de bun simt,la fel cum nu pricep ce trebuie modifcat in codul formului ca sa stergi niste amarate de topicuri ,dar deh eu nu mi-s diplomat iulicuta2000 ... erau mai multe aspecte discutate.
Mesaj sticky cu cateva reguli se poate face, iar cu stergerea topicelor chiar expirate, nu sunt de acord. Simplu. pai si nu mai bine faci o noua categorie de 'masina mea'? si astfel ii indemni si pe restu` sa isi prezinte avioanele non-oltcit (DanH, laurentiu, gheko, etc etc....adica marea majoritate a forumului, ca posesorii efectiv de oltcit sunt in minoritate(chiar daca vezi tu doar 8 topicuri de masini straine, vezi si tu efectiv din cati posteaza regulat pe forum, cati mai au oltcit, si ai sa ramai socat))

e fain sa fie plin forumul inutil cu gramezi de topicuri in care nu se mai vinde nimic? Si sa fie dezgropate de cate un inteligent care numa` el stie din ce pozitie citeste forumului, ca nu vede data mesajului.
da? ok....o sa incep sa dezgrop topicuri de la vanzari. De ce? de nesimtit ce sunt . Regulamentul nu imi interzice chestia asta, asa ca nu vad de ce as fi penalizat pentru asta. Valib, ii invit pe toti care au orice soi de masina si activeaza pe acest forum, sa-si prezinta masinuta, la sectiunea MASINA MEA. Atunci cand am sa consider ca s-au strans suficiente topice, am sa fac o noua categorie cu mare placere.

La vanzari/cumparari, asa doresc eu sa ramana istoricul. Daca as fi avut la dispozitie subforumuri, as fi organizat altfel. Acum nu am timp sa introduc si sa lucrez la subforumuri, pentru ca in formatul 2.x nu sunt functionale si nici nu imi plac, si upgrade la 3.x nu doresc, cel putin in acest moment.

Daca o sa te apuci sa scrii prin topicele de la Vanzari, desi nu te intereseaza subiectul, si mai mult, mesajele sunt foarte vechi sau expirate, am sa iau intentia ca atare si ai sa primesti Ban in sectiunea Vanzari.
valib a scris:... astfel ii indemni si pe restu` sa isi prezinte avioanele non-oltcit (DanH, laurentiu, gheko, etc etc....)
Si-a prezentat vreunul "avionul" din mai sus mentionatii sau si-au manifestat macar intentia de a face acest lucru ???
Administrator a scris:Daca o sa te apuci sa scrii prin topicele de la Vanzari, desi nu te intereseaza subiectul, si mai mult, mesajele sunt foarte vechi sau expirate, am sa iau intentia ca atare si ai sa primesti Ban in sectiunea Vanzari.

wow
ca ce chestie?
unde scrie ca incalc regulamentul? Daca nu il incalc, atunci care-i faza?
nu ai de unde sa stii daca ma intereseaza subiectul sau nu, pentru ca nu esti clarvazator. Asa cum nu ai de unde sa stii ce are in cap unul care intra pe forum, si iti scrie intr-un topic de vanzari din 1900 toamna (este exemplu acuma recent, daca te uiti la vanzari, si lumea a inceput sa scrie in topicul respectiv care era inactiv de cativa ani).
Daca vrei sa imi dai mie ban pentru asa ceva, fa-o si pentru altii care dezgroapa topicuri de vanzari din 1900 toamna. Suntem totusi la sfarsit de 2010, nu cred ca e atat de greu sa vezi data unui mesaj, ca doar iti sare in ochi. Ce conteaza ca eu sunt pe forum de 1saptamana, sau de 2ani? La fel pot sa gresesc si eu, cum o face si utilizatorul activ de o saptamana.

Din cate stiu eu, un forum trebuie sa se 'muleze' dupa utilizatori, sa evolueze, nu sa stam in dictatura sa ni se spuna 'e forumul meu, asa vreau eu sa fac eu. punct.'
E aiurea stimabile administrator....

Da, ma cert pe o chestie tampita, dar cu care sunt sigur ca foarte multi ar fi de acord. Valib, regulamentul afisat pe forum contine normele generale de conduita. Referitor la ban, ceea ce conteaza este conduita si reaua intentie. Ce e asa de greu de priceput? Ori in momentul in care vad ca o persoana nu e dispusa sa se conformeze regulamentului si nu vrea sa tina de cont de observatiile directe pe care i le fac eu sau un moderator, primeste ban.
In cazul tau e si mai simplu. Ti-ai exprimat deschis intentia, citez: "o sa incep sa dezgrop topicuri de la vanzari. De ce? de nesimtit ce sunt". Si eu ti-am spus ce o sa patesti tu sau cineva care iaca cu rea intentie doreste sa exploateze forumul. Nu ne jucam aici de-a hotii si politistii. E suficient sa ai niste norme de bun simt, si nu are nimeni treaba cu tine. Tu singur ai recunoscut ca nu e in regula ce vrei sa faci, deci bunul tau simt ti-a spus ca nu faci bine. Ca mai greseste unul, nu are nimic. Greseli si neatentii pe forum o sa fie, dar asta nu e un motiv sa ne suparam, sau sa facem un regulament ca niste articole de lege.
Pentru Vanzari, s-ar putea insa face fara probleme cateva norme locale, puse intr-un topic sticky. Nu am nimic impotriva.
Administrator a scris:iulicuta2000 ... erau mai multe aspecte discutate.

Si toate acele aspecte discutate si analizate,au dus la rezolvarea problemei prin metoda de atac " invaluieste-i,zapaceste-i ca poate asa uita ce au cerut sa-mi trag palme functioneaza,valib a tacut,nu s-a modificat nimic,evident ca de fiecare in mod subtil...s-a rezolvat nu se poate pai ce mai e de zis frate iulicuta?
vezi si tu ca nu ai cu cine....

nici filmele de la nationala aia nu au aparut...si au trecut x ani....
da o modificare pe forum cat ar dura? nu e cat ar dura modificarea ci cat de rau ar durea modificarea,ca la ce durere in cot sau dos afiseaza domnul administrator,iti dai seama chin pentru o asemenea modificare... Iulicuta2000, tu te-ai referit in mesajul tau la doua aspecte, si anume topicul sticky la vanzari si stergerea mesajelor vechi, dar in discutie era vorba si de un alt forum, si de gazduirea de imagini.

De Craciun, astea sunt probleme foarte importante pentru tine...

Sa-ti raspund din nou.
1. Nu fac alt forum la Masina Mea.
2. Nu doresc sa fie sterse vanzarile vechi. Despre regulamentul la vanzari, daca moderatorii sunt dispusi, putem discuta pe forumul nostru.
3. Discutia in legatura cu filmarile e doua topice mai jos, tot aici la administrative: Filmele de la "Nationale" - http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=13756 , nu aici. Aici discutam de probleme regulament.

Apoi daca nu termeni cu ironia ta de prost gust, am sa-ti sterg aceste mesajele. Ai inteles? N-ai decat sa le stergi,nu vezi ca nimeni nu da 2 bani pe ele...toti tac malc,si nu-mi dau seama daca din respect sau mila pentru tine.
iulicuta2000 a scris:N-ai decat sa le stergi,nu vezi ca nimeni nu da 2 bani pe ele...toti tac malc,si nu-mi dau seama daca din respect sau mila pentru tine.

Lucrurile nu intotdeauna par ceea ce sunt. Poate unii preferam sa ne discutam "nelamuririle" in privat... din bun simt, sa nu se creeze valva pe forum daca nu e musai. Ca nu se apreciaza, e alta mancare de peste. Ceea ce ati expus voi aici (Iulicuta si Vali) nu mi se pare problema. Adica problema in sine. E doar un efect. Mie unu mi-e tare greu sa inteleg de unde si dece aceasta atitudine, mai ales ca administratorul ne-a repetat la infinit despre DEMOCRATIE si ECHIDISTANTA. Pe planeta de pe care vin eu, astea 2 cuvinte au total alt inteles decat pe acest forum.

Luand in vedere sistemul/principiul de administratie si atitudinea administratorului, nu vad nimic democratic sau macar ceva avantaje din asta. In prea multe cazuri "nu fac", "nu doresc", esti "lamurit" cu orice pret ca nu ai dreptate sau/si esti rotit in jurul cozii pana ametesti. E ok atata timp cat lucrurile se incadreaza in relatia dintre un administrator si utilizator. Insa... peste o anumita limita e lipsa de respect. Poate nu toti si nu intotdeauna suntem niste tampiti cu idei idioate, buni de ignorat sau ametzit.

Cat despre echidistanta... mult timp am crezut ca doar are alta viziune asupra lucrurilor. Cele ce ni se par noua grave, lui nu si invers. Dar... in ultima vreme prin cateva "actiuni" cel putin interesante, sunt destul de convins ca il deranjeaza cam aceleasi lucruri ca si cel putin pe mine si asta nu e bine deloc. Poate fi foarte atent si operativ cand este vorba de EL... in schimb daca e vorba despre un utilizator de rand, poate fi porcait (ironizat cu muuult prost gust)... uneori la infinit.

Cel mai frustrant e ca nici macar nu avem probleme grave... doar efectele sunt uneori extrem de neplacute pentru unii. Sunt niste chestii minore care s-ar putea rezolva foarte usor prin dialog si bunavointa din ambele parti. Pur si simplu mi-e tare greu sa "diger" aceasta atitudine si nu ii gasesc rostul. Hofy, in principiu pot fi de acord in mare cu perspectiva ta. Nu stiu cati pricep problemele la care te referi, apoi ti-am spus pe privat ca apreciez atitudinea ta. Problema este ca atunci cand actiunile mele nu coincid cu ceea ce doresti tu, asa in timp, ai ajuns sa te iriti foarte tare. Admit ca nu exista fum fara foc, si uite cu toate astea ai un limbaj care e in regula, insa de cele mai multe ori, astfel de discutii se pot duce la nesfarsit, atata timp cat perspectivele nu coincid.
Hai sa dau un exemplu care poate nu are legatura cu forumul. Cati au vorbit de Romania in cuvinte dezgustatoare, au spus ca "Romania e o tara de cac*t" si cate si mai cate. Daca eu nu sunt de acord, nu inseamna ca trebuie sa sterg mesajele, mai verific si eu limbajul, dar ce simplu e sa inlocuiasca cateva litere, si s-a atenuat o buna parte din puterea cuvantului, sau ba se poate intelege si altceva, nu? Deci e ok sa ramana astfel de afirmatii "Romanii aia prosti" sau alte asemenea. Daca insa spune cineva "Ungaria sau Bulgaria e o tara de cac*t" sau "Ungurii aia prosti" e rasism, irendentism sau ce o mai fi. Vezi tu, stii si tu bine ca nu las si nu am lasat astfel de afirmatii. Nu vad de ce sa te simti foarte usor atacat, atunci cand se fac afirmatii generale, desi.. nu ti se pomeneste numele. Mai rau e ca se vorbeste in dodii, asa incat cineva poate fi sau nu inclus in discutie, dupa interpretarea fiecaruia.

Cel mai simplu e sa fi intr-o tabara. Ai toate argumentele, daca e nevoie, mai sapi, si demonstrezi ca nu e chiar cum a spus "celalalt". Mai greu e sa fi neutru si sa arbitrezi astfel de conflicte.
Sa nu crezi insa ca daca nu iau o masura sau alta, nu admit ca respectivul e vinovat sau a calcat pe bec. Dar nu sunt un robot, mi-a placut intotdeauna sa las discutiile mai largi, cu atat mai mult cu cat exista atitudine din partea membrilor si a moderatorilor forumului, asa incat de multe ori se aplaneaza discutiile. Se lasa cu urmari atunci cand vad rautate, agresivitate si intoleranta, recidive, si... cand nu se tine cont de cerintele mele sau ale moderatorilor. Nu tolerez insa atacul la persoana, dar lumea vad ca s-a perfectionat si merge la limita.
Discutiile se pot lungi, atata timp cat cineva nu e multumit de solutie. Se cere un alt forum, eu explic motivul pentru care nu il fac. Se repeta cererea. Revin cu precizari. Se readuce in discutie cererea si daca vad ca nu se pricepe, trebuie sa spun simplu si fara echivoc. Nu fac alt forum (rubrica)! Si desigur, deja e interpretata ca dictatura. Fac doar cum vreau eu....

Se mai cade foarte usor in greseala de a gandi actiunile altuia prin propria perspectiva. Adica unii au impresia ca e firesc sa-mi placa si mie ciorba de burta, daca la toata lumea place. Sau ca e firesc sa stiu ce e aia antretoaza sau reniflard, daca ei stiu. Sau daca altii au timp, cu siguranta si eu trebuie sa am timp. Nu spun ca tehnic forumul e cum mi-l doresc eu, dar am facut atatea modificari importante care nici nu se vad, incat realmente nu imi permit sa fac un upgrade pentru alte facilitati ce tin de versiune.

... ......
......
......

Nu as fi vrut sa-ti interzic accesul, dar trebuie si tu sa-ti cenzurezi isteriile, sau sa le debusezi in alta parte, nu aici.

Altfel, toate cele bune Iulicuta, sa nu crezi ca sunt suparat pe tine, doar ca trebuie sa iei un concediu.
Vacanta placuta. Mda... vorba "semnaturii" unui coforumist: "Daca nu poti sa-i convingi, macar zapaceste-i! ". Nu ai facut altceva, doar ai intarit ideile din mesajul meu precedent. Poate unii dintre noi suntem mai putin ignoranti si nu vrem sa ascultam "greii" forumului care spun ca "Nu ai cu cine si gata". Pacat... mare pacat ca unii care au contribuit serios la calitatatea forumului s-au retras in umbra sau definitiv din cauza atmosfei si nu ai invatat nimic din asta... ba chiar lupti din rasputeri cu cei care incearca sa-ti atraga atentia. Si nu ne mai desconsidera cu "Au renuntat la marca asta de masina, nu mai au timp, chef" ca avem ochi, urechi, medii de comunicare si nu suntem intotdeauna prosti. Hofy, inainte de a discuta despre orice continut, trebuie sa ne respectam, fara nervi, si fara injuraturi.
Nemultumirea lui a fost ca nu am modificat forumul, sau ceva de genul asta.. vezi cateva mesaje mai sus, apoi a prins din zbor cateva idei si le-a pachetat impreuna cu un limbaj grosolan.

Au plecat de pe forum cei vechi pentru ca si-au vandut masinutele, nu mai au atat interes pentru Oltcit, si vorba lui Mircea Badea... "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul".

Discutam de parca cine stie ce probleme ar fi aici pe forum. Eu cred ca ai inteles la ce m-am referit, si mesajul iti era adresat tie. Dar vorbesti de parca nu ai fi inteles nimic, asa ca e mai bine sa vorbim concret.

De acum inainte... orice nemultumire... un topic nou.. si discutam concret nu generalitati. Asadar poti sa deschizi un topic cu titlul... "Afara cu Zephirus de pe forum. Definitiv." Hai ca am si io o problema cu regulamentu' :

Parerea mea este ca acest regulament... sau oricare altul nu ar trebui sa existe de loc.

de ce? pentru ca daca ar exista legea bunului simt nici o alta lege nu ar mai fi necesara. simplu nu?

dar cum e plin de bun simt si intelegere ca peste tot...ce pot sa zic, bagati mare baieti !
Hofy a scris:unii care au contribuit serios la calitatatea forumului s-au retras in umbra sau definitiv din cauza atmosferei si nu ai invatat nimic din asta... ba chiar lupti din rasputeri cu cei care incearca sa-ti atraga atentia.

Administrator a scris:Au plecat de pe forum cei vechi pentru ca si-au vandut masinutele, nu mai au atat interes pentru Oltcit, si vorba lui Mircea Badea... "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul".

bogdanlascu a scris: din cauza oligofrenilor de pe acest forum si a lipsei de disciplina eu nu mai scriu ,pupa nu mai scrie ,opr nu mai scrie ,era odata razvan dunare nu mai scrie ......................si sa ma scuze cei pe care i-am omis......

geani29 a scris:idem

pupa a scris:Iulica si Lascone au cam renuntat si ei la forum din cauza atmosferei. Si de fapt, astea sunt cele mai mari pierderi pe care le-a suferit forumul. Amandoi dadeau sfaturi pertinente, care cred ca au ajutat pe fiecare dintre noi la un moment dat. Are rost sa mai zic de Razvan? Pai sunt convins ca 70% din "noii" forumisti nici nu stiu cine e...

DanSlotea a scris: pe forum nu prea mai intru decit la bancuri si la intilniri de noapte. Restul e...

Si... astea doar de prin "zona" adunate.

Administrator a scris:Discutam de parca cine stie ce probleme ar fi aici pe forum.

Nu nu. Probleme in niciun caz. Faptul ca daca nu esti doar un "trecator" pe aici, iti vine sa-ti iei campii, e un mizilic. Toti cei de mai sus sunt necunoscatori, nesemnificativi si habar nu au ce vorbesc, doar TU ai dreptate.

Nu deschid niciun topic. Am lucruri mai importante de facut pe un forum care NU e pe adresa "porcaiala-tranteala-fetish.ro". Hai sa nu incercam sa dam iar cu generalitati, cu citate
Orice nemultumire, vreau sa aud exact motivul, daca e asa-zisa atmosfera.

Bogdanlascu scrie pe forum. Sa spuna care sunt aia oligofreni de care nu incape.
Pupa scrie pe forum, Opr-ul nu are nici o legatura cu ce spui tu. Razvan s-o fi suparat el pe vre-o persoana aici, dar in afara de asta fix forumul il intereseaza pe el.
Geani29 a trecut prin schimbari importante in viata ei, si chiar mltumesc ca mai gaseste timp de forum din cand in cand.
Suparatuu la fel, are el alta treaba decat forumul, Titus la fel si el, si tot asa mai pot sa scriu o multime. Au trecut multi ani, lumea se mai schimba, se schimba conditiile de mediu si interesele.

Hofy draga, orice nemultumire... sa o scriem. Concret. Nu generalitati.
Deci in afara de Zephirus... tu... daca mai ai ceva de scris, ascult cu placere. Poi... pentru tine ceea ce scriu oamenii, sunt generalitati, citate, nimic concret. Astea le-au scris ei cu degetele lor. In loc sa le intorci vorbele intr-un mod cel putin... sinistru, trebuia sa-i sustii la vremea lor. Ce atmosfera vrei sa fie... cand tu nu faci altceva decat sa "explici" ca doar tu ai dreptate si altii niciodata? Adica, probleme nu exista.

Hai CONCRET: Ii tii minte pe zolti, grigoras, mara ion si clonele unora? Aaaa da... ai rezolvat problema. DUPA ce au sters pe jos cu o gramada de utilizatori, li s-au umplut cate trei frigidere cu carne, in timp ce se milogeau la tine. Pentru tine CONCRET inseamna frigideru' plin cu carne si ATAT! Protejezi oamenii civilizati DOAR cand crezi TU singur de cuviinta ca li s-a bagat suficienta carne in gura, chiar daca ti s-a explicat in toate felurile posibile ca oricum nu se va termina cu bine. Discutiile libere sunt una si stersul pe jos e alta.

In mod repetitiv, mai devreme sau mai tarziu, daca esti activ pe aici, ajungi carpa de sters pe jos a unor oligofreni MULT SI BINE si ce e mai rau... milogul TAU degeaba. Singura cale de a scapa de asa ceva, este sa ramai inactiv, in umbra sau sa renunti la forum, asa ca ma voi conforma SI EU.

Nu inteleg cum ti se pare sanatos... sa fi atat de incapatanat, sa crezi ca esti atotstiutor si ca tu singur esti in stare sa cantaresti toate situatiile. Oricata buna intentie ai avea, asa ceva este imposibil si rezultatele se vad. Trebuie doar bunavointa si ochi cascati. Mi se repeta in continuu de prea multi sa nu ma mai sonsum ca nu am cu cine. Toti s-au resemnat demult. Acu inteleg. Hofy, ce tot exagerezi pe-aici? Ce carne.. Ce frigider?

Aceste personaje au primit ban in momentul cand au depasit normele de bun simt sau nu s-au conformat solicitarilor mele. Nu am tinut cont de activitatea extra forum sau alte speculatii. Ce discuta lumea in privat pe mess, nu ma intereseaza si imi e si greu sa fac pe arbitrul pe astfel de chestiuni.

Hofy, sa inteleg ca nemultumirile tale sunt cateva cazuri de acum 2-3 ani?!??

Hai sa revenim la sfarsitul anului 2010 si inceputul anului 2011... Zambeste si tu, lasa resentimentele... fii mai bun... Mai sunt doua zile si intram intr-un nou an!!!

UN AN NOU BUN... OAMENI BUNI !!!
Administrator a scris:Hofy, sa inteleg ca nemultumirile tale sunt cateva cazuri de acum 2-3 ani?!??

Erau doar niste exemple GRAITOARE (D'oooh) sa nu spui ca nu iti amintesti. Nemultumirea mea ca nu ai invatat nimic din alea. Nu exagerez nimic. "Normele" de bun simt difera de la om la om. Acesta este UNUL din motivele pentru care nu le poti cantari, tu singur pe toate si trebuie sa iei in considerare si parerea celor din jur.

Am sa las resentimentele si voi fi mai bun(nu stiu dece sunt rau) atunci cand o vei face si tu si ne vom intelege ca oamenii.

In rest...

UN AN NOU BUN! Hofy, la momentul respectiv am analizat cazurile cu multa atentie, si am luat masurile cuvenite. Cu carnea si frigiderul, Hofy draga, exagerezi...

Hofy.. eu nu am resentimente, nu inteleg insa de ce esti blocat pe atac.
As aprecia o atitudine constructiva, asa cum am cerut. Probleme pe forum? La concret. Topic nou, pareri.. si discutii .

In primul rand... ca tot vine anul nou cu pasi repezi...
Un an 2011 mai bun si ... un an cu schimbari pozitive pentru ROMANIA!
Administrator a scris:Hai sa nu incercam sa dam iar cu generalitati, cu citate
Orice nemultumire, vreau sa aud exact motivul, daca e asa-zisa atmosfera.

Bogdanlascu scrie pe forum. Sa spuna care sunt aia oligofreni de care nu incape.
Pupa scrie pe forum, Opr-ul nu are nici o legatura cu ce spui tu. Razvan s-o fi suparat el pe vre-o persoana aici, dar in afara de asta fix forumul il intereseaza pe el.
Geani29 a trecut prin schimbari importante in viata ei, si chiar mltumesc ca mai gaseste timp de forum din cand in cand.
Suparatuu la fel, are el alta treaba decat forumul, Titus la fel si el, si tot asa mai pot sa scriu o multime. Au trecut multi ani, lumea se mai schimba, se schimba conditiile de mediu si interesele.

Hofy draga, orice nemultumire... sa o scriem. Concret. Nu generalitati.
Deci in afara de Zephirus... tu... daca mai ai ceva de scris, ascult cu placere.

mneața lume

Vă aduc la cunoștință că geani are net, întotdeauna a avut, pe stick, cablu sau wireless, dar pur și simplu nu mai vreau să intru și să citesc inepțiile și jignirile unora ca zefirus, cristip70, etc, sau să-mi fac nervi când unii sau alții comentează postările mele doar de dragul de a o face ...

So, intru cam odată la 2 săptămîni, citesc în diagonală ce mi se pare important, mai scriu câte ceva să enervez lumea .. și cam atât.

Îmi pare rău, dar forumul a ajuns un loc de refulare a unor puști mai mult sau mai puțin maturi, care se dau zmei în fața unui computer

Dragii mei, la mulți ani vă urez, vă mai vizitez la anu la multi ani forum cu oameni buni sau oligofreni,daca nu era forumul nu-l cunoasteam pe x sau pe y cu care ma vad prin buc sau la intalnirea din fiecare an .................
ps iulica nu merita ban pt cate face pt oltcit La multi ani !
De la ce s-a bashicat lumea in halul asta?
Cum naiba sa faci topic de Masina mea cu altceva decat oltcit? Doar n-o sa pun pe oltcit.ro poze si descriere cu spozitorul meu, mai ales ca din 5 masini pe strada 2 dint matizuri . Pentru asta ma duc pe club matiz sau daewoo .
Cam greu sa se muleze forumul dupa utilizatori, mai ales ca utilizatorii si-ar da in cap cu prima ocazie . Orice actiune s-ar lua, 3/4 din membri ar fi nemultumiti. da motane , dar inainte de toate suntem legati de pasiunea pentru masina asta , si animozitatile nu-si au locul Sincer, daca mi-as permite mi-as lua un Oltcit. Asta insa ar insemna sa stau la curte si sa umblu la masina oricand am chef. Piese se mai gasesc pe la dezmembrari, pacat ca aiureala asta de program Rabla le-a transformat pe toate in fier vechi, pentru ca inainte de asta se gaseau suficiente piese ieftine si bune pentru un hobby ca Oltcit-ul.

Concluzia a fost ca mi-am luat cea mai ieftina masina si cea mai usor de intretinut. Matiz 2005, 76.000 km la bord (Oltcit-ul l-am luat cu 99.000 km la bord), pret 6000 (60 mil.). Cu inca 25 l-am trecut pe GPL. Nu troncane, nu bocane, are doar putina rugina, consum mic, nu am bagat bani in el, baga caldura inauntru repede, nu miroase in habitaclu a ulei ars. Nu am cine stie ce pasiune pentru el, insa e o masina functionala.

Cat timp n-a fost porcaria asta de program Rabla, chiar gaseai destule masini de dezmembrat. Apoi au aparut si astia cu RAR mobilul pe strazi, asa ca am dat-o incolo de pasiune pentru Oltcit, mai mult ma pasioneaza faptul sa supozitorul de Matiz ma duce la mare si la munte ieftin. Si iata paradoxul, daca aveam Oltcit-ul, nu veneam la intalnirea Oltcit de la Academie, pentru ca cheltuiam mult cu benzina si muream de frig in ea, daca aveam Oltcit nu mergeam acum o saptamana la munte la Cheia pentru doar o zi cu Mad Wolf, pentru ca pe langa costul cu benzina si faptul ca trebuia sa aleg intre caldura sau miros de esapament, era o oarecare posibilitate ca Oltcit-ul meu sa se si rupa in doua pe drum. Era ruginita, batea la rece, evacuarea neetansa, amortizoare varza, bielete uzate, doar ca era verde metalizata si nu parea deloc varza, iar de mers, chiar daca motorul era destul de uzat, mergea foarte bine, diferenta fiind facuta exact de rahaturile mici neglijate de altii, adica aveam carburatorul IRMA aproape nou, fisele, bujiile, capacul delco, aproape noi, ulei si filtre schimbate mereu la timp, insa nu cred ca masina mai mergea multa vreme doar cu carburator, fise si bujii.

Asa ca ma bucur de Oltcit ca hobby prin intermediul forumului, si sper sa mai conduc poate din cand in cand unul. Insa vad si eu foarte bine ca valoarea pe piata a acestei masini a ajuns cam atat,
Click pentru a vedea imaginea 
vad asta si din preturile de pe forum m-am inscris de cativa ani pe acest forum (nu mai stiu exact cand) si am gasit aici o multime de oameni de milioane, pe care te poti baza oricand, mi-am facut multi prieteni noi, am gasit o multime de discutii spumoase, interesante, cu multe ironii fine, cu mult bun simt si mult bun gust. am mers la intalnire, am petrecut clipe minunate. am reusit sa-mi realizez visul de o viata tot cu ajutorul forumului.

INSA- de ceva vreme pe acest forum s-a instalat o ... lancezeala neproductiva... in locul celor de milioane au aparut cei de doi lei, in locul unei discutii interesante au aparut balacareli infantile... sunt de acord ca o multime dintre noi au trecut la alte masini, insa grupul nu s-a destramat (drept dovada ca la intalniri cam tot aceiasi oameni merg) - doar ca GRUPUL a disparut de pe forum. Din cate stiu doi dintre seniorii acestui forum, care erau si moderatori au renuntat (din diferite motive). Toate astea ar trebui sa dea de gandit celui care diriguieste treburile pe aici.

Domnule adimistrator, sunt perfect de acord ca aici nu poate fi democratie (doar e o utopie sa crezi ca poate fi democratie undeva unde exista un singur factor de decizie), insa, trag un semnal de alarma pe aceasta cale, faceti ceva, altfel o sa povestim intre noi doar la telefon si la intalniri!!! Si daca nu puteti, din orice motiv (timp, dezinteres) lasati pe altcineva sa duca mai departe acest loc minunat de intalnire. Ar fi pacat sa se dastrame...

Stiu ca mai sunt si altii de aceeasi parere cu mine, insa s-au lasat pagubasi in timp, pentru ca nu au avut nici un fel de feedback din partea conducerii.

Eu o sa continui sa citesc forumul zilnic si sa impartasesc parerile mele de la concursurile la care voi participa, cu oltcitul, citroenul sau cine stie ce alta masina voi mai avea. Dar hai sa-i aducem inapoi si pe ceilalti!

Numai bine si un an minunat va doresc tuturor!
talash a scris:m-am inscris de cativa ani pe acest forum (nu mai stiu exact cand)...

talash
general I (14)

Locație: Buftea Talash, elegant mesajul, imi place tonul pozitiv, respectul reciproc si atitudinea constructiva.
E adevarat, unii s-au retras din lipsa de interes si timp, iar altii din diverse motive, uneori reale, alteori doar de ei stiute. Nu functioneaza chestia cu chematul inapoi. Eu ii invit cu respect pe forum, pe toti care sunt pasionati si le place aceasta masinuta, dar sa scriu fiecaruia un mesaj, nu merge, e spam. Din ce am citit mai sus, nemultumirile concrete, din cate vad sunt... sa fi fost mai drastic in masuri. Editari, stergeri si avertismente, pot sa dea moderatorii. Ce nu pot sa faca ei, e sa dea ban pe forum. Eu nu cred ca asta lipseste aici. Sa fiu mai drastic, sa impart ban la cea mai mica greseala si sa trag lumea de urechi. Toti, dar absolut toti care au primit ban, s-au simtit nedreptatiti, jigniti, si mult timp au avut resentimente.

Forumul e deschis pentru toti care doresc sa discute, de Oltcit, sau orice altceva. Din cate stiu, nu exista cenzura, nu exista membrii ai forumului care sa vorbeasca jignitor, sau daca exista, sa vad concret care sunt, si voi lua masurile necesare. Aveti mai mare incredere in moderatori. Ei pot sa faca ce considera de cuviinta si pentru diverse chestiuni am linie de comunicatie cu ei.
Ca administrator, intru implicit pe forum invizibil, iar daca nu ma vedeti, sau nu scriu, asta nu inseamna ca nu rasfoiesc forumul sau ca nu ma intereseaza.
Haideti sa avem o atitudine mai constructiva, si asa cum spunea Talash, sunteti invitati pe forum. Prajiturele nu am cum sa dau, bere, nici atat, dar cu respect reciproc si simpatie, putem avea dialoguri amicale, placute... si constructive in special pentru cei care au probleme cu masinuta.

Am intrat in noul an, eu spun ca va fi cu siguranta un an mai bun!!!
Administrator a scris:Talash, elegant mesajul, imi place tonul pozitiv, respectul reciproc si atitudinea constructiva.
E adevarat, unii s-au retras din lipsa de interes si timp, iar altii din diverse motive, uneori reale, alteori doar de ei stiute. Nu functioneaza chestia cu chematul inapoi. Eu ii invit cu respect pe forum, pe toti care sunt pasionati si le place aceasta masinuta, ....

Eu încă am oltcit și o să mai am câțiva ani buni, dar pe forum nu mă mai întorc ca înainte

A dispărut din mine orice urmă de răbdare și toleranță vis a vis de unele personaje, nu că aș fi avut prea multă nici înainte

So, ne mai citim, poate ne mai și vedem pe la naționale, voi cu ce aveți, eu cu.. Yna
Administrator a scris:Talash, elegant mesajul, imi place tonul pozitiv, respectul reciproc si atitudinea constructiva.

Cu atata ramai

Administrator a scris:Nu functioneaza chestia cu chematul inapoi. Eu ii invit cu respect pe forum, pe toti care sunt pasionati si le place aceasta masinuta, dar sa scriu fiecaruia un mesaj, nu merge, e spam.

Tu chiar crezi ce ai scris? Te faci ca ploua? Sau ne crezi din nou tampiti? Evident ca se referea la imbunatatirea atmosferei, ca forumul sa fie iar atractiv pentru cei civilizati.

Administrator a scris:Ce nu pot sa faca ei, e sa dea ban pe forum. Eu nu cred ca asta lipseste aici. Sa fiu mai drastic, sa impart ban la cea mai mica greseala si sa trag lumea de urechi. Toti, dar absolut toti care au primit ban, s-au simtit nedreptatiti, jigniti, si mult timp au avut resentimente.

Mi se pare o politica cel putin bizara(daca ma exprim civilizat) sa nu folosesti masuri reale... ca sa nu se supere vinovatii. In rest... da-i naibii pe cei civilizati, sa manance rahat cu caru'... da nu cumva sa se supere porcaitorii. GENIAL!

Administrator a scris:Din cate stiu, nu exista cenzura, nu exista membrii ai forumului care sa vorbeasca jignitor, sau daca exista, sa vad concret care sunt, si voi lua masurile necesare. Aveti mai mare incredere in moderatori. Ei pot sa faca ce considera de cuviinta si pentru diverse chestiuni am linie de comunicatie cu ei.

Nu, NU vei lua masurile necesare! Vei lua masurile care iti convin tie... de obicei niciuna... sa nu se supere Stim din experienta. Avem foarte mare incredere in moderatori... a caror drepturi sunt de... femei de servici. "Curatarea" mesajelor si avertismentele sunt pentru oamenii civilizati cu bun simt, care au calcat stramb, nu grav, prima sau a doua oara. De aici incolo, mnezzo cu mila. Daca "rasfoiesti" forumu' de 2-3 ori pe saptamana, poate nu ti se pare nimic deplasat. DAR... daca citesti TOT forumul de 6-7ani incoace, aproape in timp real, e logic ca porcaitorii iti pot transmite tot rahatu' din ograda pana se "curata" dupa ei. Tu crezi ca gata... problema e rezolvata pentru ca s-a curatat. Bun... dar daca oligofrenu' recidivist la infinit apuca sa-mi transmita toate rahaturile... pentru ca nu are BAN si pana se curata apuc sa citesc, LA CE DRACU' MA AJUTA? Nu putem avea pretentia ca moderatorii sa stea pe forum ca pe CHAT! Am ajuns din obisnuinta la faza la care ironiile de prost gust si ghionturile zilnice sa le privim ca o normalitate... NU SUNT! De asta, acest loc NU ESTE PLACUT!

Nici nu stiu dece ajungem la astfel de detalii. In primul rand ar trebui sa le stii si singur. Daca nu, ti s-a spus si repetat de probabil zeci de utilizatori pe parcursul anilor. Cand atatia oameni iti spun un lucru... si tu o tii tot pe ata... caracterizeaza-te singur. Nu vrei sa stii, nu stii sau nu vrei sa iei in considerare nici parerea propriilor moderatori. Nu stiu care dintre astea e mai grav... dar rezultatul e acelasi. Avem atatia oameni scarbiti de situatie... iti atrag atentia de atatia ani, pleaca din cauza asta de pe forum, dar tu stii si incerci sa-i convingi ca defapt e tocmai pe dos... ca de obicei. ABSURD!

Dece nu dai drept de ban moderatorilor? Nu poti sa spui ca nu ai incredere in ei... in timp ce i-ai pus moderatori. Asta... daca mai ai cui. Dece ti-e atat de greu (chiar imposibil) sa accepti si parerea altora? Dece ti-e mai usor sa incerci sa ne convingi la infinit ca IAR tu singur ai dreptate si evident lucrurile sunt tocmai pe dos, decat sa ne intelegem ca oamenii? Nu ti se pare absurd ca TU SINGUR sa ai mereu dreptate?

Administrator a scris:Prajiturele nu am cum sa dau, bere, nici atat, dar cu respect reciproc si simpatie, putem avea dialoguri amicale, placute... si constructive in special pentru cei care au probleme cu masinuta.

Daca ti-ai respecta macar propriile cuvinte, ar fi minunat. Hofy si Administrator, aveti ban pana se topeste calota polara! Hofy draga... vad ca te-ai blocat.
Sa stii ca mai sunt si alte sectiuni pe forum. Esti asteptat cu drag sa scrii.

Aici insa, ai luat-o iar pe aratura cu generalitatile si cu anii aia multi de forum. Hofy... ceva concret poti sa scrii? Sa vad din partea ta propunere de ban. Curaj... Deschide un topic nou. E liber la scris.

Administrator, ideea ta e buna tie ca administrator, ti s-a parut OK sa nu fie sanctionat in nici un fel tipul care deschidea mereu cate 10 topicuri noi pe zi, cu probleme DEJA discutate, sau cu TOPICURI despre subiectul ala, fix primul cum intri pe sectiune. ??????? a facut topicuri la gramada, la bataie de joc.
ti s-a parut OK sa ne faca PE NOI de RAHAT, noi care am contribuit la forumul asta? Ti se pare corect ceea ce a facut??? Pana si Laurentiu a incetat sa incerce sa il lamureasca, pentru ca NU AVEAI PE CINE.

- de ce nu i s-a taiat dreptul de a deschide topicuri noi?
- de ce nu i s-a dat avertisment?
- de ce nu i s-a dat ban o saptamana, ca sa poata reflecta si citi forumul in liniste?
- de ce a fost lasat sa faca prostii pe forum cu saptamanile la rand?

DE CE?

ca sa nu se supere el, ca e nou venit?

aaaa...nu stii despre cine e vorba? trist....pt ca esti administrator, si nu stii ce se intampla in ograda ta.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum