Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Am o problema la franare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salut am un oltcit 11 rta din 91 asa scrie in talon .Uneori cand pun frana se aude ca si cum ar atinge roata de aripa ca si cum sa-r freca ceva .Nu stiu exact de unde Imi pute-ti spune din ce cauza?multumesc Placute de frana mai ai?! Ai verificat sa mai fie ferodou pe ele? Scartaie?
Ps. Ai Oltcit Club 11 R Sunt schimbate recent placutele nu stiu ferodourile .Fi din cauza ca sunt uzate amortizoarele spate- Ferodourile sunt partile care se tocesc de pe placute
Later edit! Am vorbit cu el pe messenger si sunt etrierii semi-blocati, ai de pe spate desigur. fiba
zi-ne de unde esti, poate arunca cineva un ochi la masina dumitale... Mai exact in dristor
fiba a scris:Mai exact in dristor

Vecine
Ia, da si tu Add pe mess la dainese_1100 , vedem ce-i cu cazanu' tau intr-o zi na....)exact unde nu te asteptai:))...spor la treaba:P ms ms azi am curatat tot dar trebuie sa ai cumpar alte placute de frana si alte discuri(tocite cam rau) am si eu o problema . daca franez imi scartaie urat fier pe fier.se aude de la roata din spate park...de la ce o fi ?se paote ace ceva ?
cotzomyn a scris:am si eu o problema . daca franez imi scartaie urat fier pe fier.se aude de la roata din spate park...de la ce o fi ?se paote ace ceva ?

Cu placutele de frana cum stai?Schimba-le si vezi daca dispare sunetul! pai n prea ma pricep o sa merg la cnv care se pricepe...sper de la asta sa fie sa nu se mai auda asa ca se uita toata lumea la mine in intersectie cand franez Da rotile spate jos si verifica placutele!Dupa ce dai rotile jos ai sa vezi etrierul care are o bucata de tabla pe mijloc prinsa cu un un surub lung!desfaci surubul tinand contra, ca are si piulita si sigur nu o sa mearga fara a tine contra,dupa care ai sa vezi placutele!Cu o surubelnita mai serioasa ai sa indepartezi USOR pistonasele impingand placutele!Dupa aia le scoti si le schimbi! ok ms o sa incerc...maine ma duc sa ma interesez de placute..sunt la mine in oras vreo 2 magazine cu piese de olcit..sper sa nu coste cat am dat pe masina ) alea de spate cred ca le cumperi cu 30 lei!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum