Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcitul,afost o masina de fite !
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Bre devi stresant cu matizu matale. Cumpara unu odata si gata, daca crezi ca e asa bun. Stresul tau se datoreaza cu siguranta altor factori de alta natura.Asta e,criza afecteaza pe unii mai mult, pe altii mai putin.
Victor01 a scris:...multi iubitori de Oltcit au trecut in urmatoarea etapa la Matiz.
Nu inteleg; ce are Matizul cu Oltcitul de fitze
Victor01 a scris:Iata inca un exemplu ca multi iubitori de Oltcit au trecut in urmatoarea etapa la Matiz.
Si alti iubitori de Oltcit, au trecut in urmatoarea etapa: la masini Actualmente Oltcitul a devenit masina saracului, in care nici fetele dupa centura nu vor sa mai urce. asta e....
Pusca si cureaua lata,
Ce Oltcit aveam o data poate oltcitul tau a devenit masina saracului, pentru ca nu reusesti sa o intretii ca lumea, ca sa arate si sa mearga foarte bine

poate in oltcitul tau...nu vor sa urce tipele...ca in al meu urca si tipe care au vazut doar X5 toata viata lor
conteaza ce papagal ai...
Victor01 a scris:Actualmente Oltcitul a devenit masina saracului, in care nici fetele dupa centura nu vor sa mai urce. asta e....
Pusca si cureaua lata,
Ce Oltcit aveam o data

Asta te deranjeaza pe tine?ca nu mai urca fetele de pe centura in masina ta? Actualmente incepe sa se termine era "Oltcitul masina saracului". Dupa vre-o 10 ani ar fi cazu. Sunt tot mai rare, iar daca arata si merge bine, tot mai multi incep sa le admire Ar trebui sa cauti "femei" prin alte medii

Sincer, nu vreau sa am treaba cu vre-o fata care nu urca la mine in masina pentru ca e oltcit. De parashute ma lipsesc cu cea mai mare placere N-au decat sa mearga pe jos sau cu beemveurili cu sidi in jam si actibilde cu flacari

Fosta prietena cred ca a plans dupa HOF mai mult decat dupa mine . Actualei prietene ii place foarte mult. Cred ca m-ar sugruma daca l-as vinde sau ceva Schimba centura Le spun mai bine ca sunt agent sub acoperire La bugetele care o sa fie o sa ai sanse sa te si creada ... sau sa te recunoasca Prietena mea ma bate la cap s-a renunt la Oltcit si s-a iau o masina mai misto cum spune ea,dar eu nu sunt deocamdata pregatit nici financiar si nici spiritual s-a renunt la aceasta masina pe care tata mi-a facuto cadou la 18 ani noua-nouta.Cum s-a ies din aceasta dilema si sa-mi pot pastra si masina si prietena ? mai cumperi o masina...un matiz... Pai eu Matiz vreau s-a cumpar dar prietena mea ma cam grabeste si nu prea sunt pregatit..... pai banii care i-ai lua pe oltcit...oricum nu te-ar ajuta cine stie cat....
deci...strangi tare din buci...si cumperi matizu`
si ii mai spui prietenei tale ca banii nu cresc pe garnituri... Daca intr`adevar te iubeste, crede-ma ca nu o sa te paraseasca pentru ca nu vrei sa iei alta masina mai misto. Asa ca depinde de tine
Ti-as mai zice si sa nu te iei dupa femei, dar apoi poate apar divergente intre voi, asa ca nu`ti mai zic Eu as pastra Oltcit-ul, dar as schimba femeia. Mai Oltcitul oricim va trebui schimbat,dar acum nu sunt pregatit financiar si nu as vrea nici sa ma cert cu prietena mea pentru chestia asta.Cand o duc la serviciu,la B.R.D. ma pune sa nu trag masina in fata banci pentru ca rad colegele de ea.Nu stiu cum so scot la cap... Si totusi ... cumpara un Matiz!
Victor01 a scris: Mai Oltcitul oricim va trebui schimbat,dar acum nu sunt pregatit financiar si nu as vrea nici sa ma cert cu prietena mea pentru chestia asta.Cand o duc la serviciu,la B.R.D. ma pune sa nu trag masina in fata banci pentru ca rad colegele de ea.Nu stiu cum so scot la cap...

Neaparat iti trebuie un Matiz nou, ca sigur o sa moara de invidie colegele prietenei tale (invidie, valoare, tovarasi - suna a melodie dintr-un repertoriu agreat de... mai bine lasa)

PS Iti mai dau un motiv pentru care sa renunti la Oltcit - a avut si Tariceanu...

Sa-ti traiasca... Prietena mea acum face scoala de soferi si dupa ce ia carnetul o s-a cumpere Toyota Yaris. Oficial cunosc 3 persoane care au plans la propriu dupa ce au dat oltcitul .

Ca sa impaci si capra si varza nu dai oltcitul si cumperi matizul. Nu o sa regreti ca ai doua masini. Pai las-o pe ea sa isi cumpere Yaris, ca oltcitul nu e bun. "La naiba-n puii mei!".
Cumpara-ti matiz, buggati, ducati, ce vrei tu, dar fa`o cand vrei tu, nu cand vor altii. Nu are rost sa te complici si sa strangi din buci ca sa ii faci pe plac altcuiva. Nu de alta, dar o sa regreti. Pai tocmai aici e buba ca nu am bani s-a cumpar alta masina,in schimb ea care castiga 1000 euro lunar crede ca sunt eu zgarcit si nu vreau sa-mi schimb masina.Si apai chiar tin la aceasta masina care functioneaza binisor. hmmm ... nu imi suna bine povestea asta ... dar prefer sa nu comentez mai mult!
Giully4u a scris:"La naiba-n puii mei!"

) maxim

Bre.. nici mie nu-mi miroase a bine. Ia mai așteaptă un pic și vezi ce se întâmplă Fara suparare, cine se aseamana ...se aduna, ...oricum aveai de gand sa-ti schimbi masina...ia-ti un matiz si......

Lasa-ne, lasa-ne.....
daniel.opr a scris:Lasa-ne, lasa-ne.....
La asa faze, da-i papucii bre... esti nebun? La mentalitatea pe care o are... gandindu-se la "valuarea" masinii cu care umbli... ii e rusine... nu e in stare sa-ti respecte pasiunea... la ce dracu te astepti din partea ei in viatza?

Cat despre "masina mai misto" matiz... no comment.

Iar daca pui botu, vorba lui daniel.opr "lasa-neeeee" Voi care vreti sa va las punetiva pofta-n cui si lingetiva ranile singuri.Eu stiu mai bine ce am de facut cu Oltcitul meu.Ma pot mandri ca am avut O ltcit nou, cum nu stiu cati de pe acest forum se pot mandri cu acest lucru. si atunci ce ne tot f**i la icre....cu matiz, cu alte masini, cu gargara aiurea? Bai daca esti nef,,,, refuleaza in alta parte... n-are legatura...
are legatura doar cu topicul tau.
Ba vrei matiz, ba ai da oltcitu, ba nu ai da oltcitul, ba vrei masina, ba prietena, ba femeile nu se urca in oltcit (nici alea de pe centura, vorbe din 'tastele' tale), ba una, ba alta... Ba eu nu cer sa-mi raspunda in topicul meu persoanelor nervoase.....s-a nu folosesc alte cuvinte.Nu cred ca exista posesor de Oltcit pe acest forum, care nu a fost privit chioras din cauza masinii, dar eu inca rezist. si altii rezista...ce te lauzi?
cum rezisti? ca vii sa iti plangi de mila pe forum?
halal mod de a rezista... Vreau sa vad unu care a fost primul care a pus mana pe Oltcitul sau .Acum oricine cu 100 de euroi poate s-a cumpere Oltcit.Eu cand am cumparato valora cam cat valoreaza acum un Logan nou.
Victor01 a scris:.....s-a nu folosesc alte cuvinte....

Se scrie "să", adica S si A unu langa altu`, fara liniuta.
Daca vrei sa nu mai rada colegele de prietena ta ca o aduci cu oltcitul, orienteaza-te spre bmw, audi si altele asemanatoare. Pentru ele nu conteaza optiunile, doar firma care e scrisa pe masina Matizul.....hm.....cum au mai zis si altii, nu e o solutie. Dai tusea si iei junghiul.
Nenea, nu ne intereseaza ca ai avut tu masina de noua Crezi ca ne roade invidia? Man, toata lumea de pe acest forum a fost privita chiorash shi este privita, dar noua, restu`, inafara de tine, nu ne pasa. Avem tigaile noastre, mai bune sau mai rele, ne miscam cu ele ... ne facem treaba toata ziua prin orash, dar nu avem frate frustrarile tale.
Esti cumva complexat, de situatia ta financiara, fata de cea a prietenei tale (daca pot sa-i zic asa)?! Sau te face ea sa simtzi asta ?! Daca da, parerea mea, strict personala, LAS-O! Sau mergi cu autobuzul.

P.S.: Please no offence!

Cu stima,
Gheko. asa si?
multi si-au luat oltcit de nou, multi il mai au, multi il vor mai avea
crezi ca esti singurul care si-a luat oltcit de nou? crezi ca esti singurul pasionat?
Un adevarat pasionat nu isi plange de mila pe forumuri

cumperi un oltcit la 100eu....si ce faci cu el? il duci la fier-vechi? la 100eu slabe sanse sa fie impecabil, iar ca sa il faci impecabil te costa o gramada buna de bani
Victor01 a scris:Vreau sa vad unu care a fost primul care a pus mana pe Oltcitul sau .

S-ar putea sa fie mai multi. Unii au pastrat si factura. Evident, si masina. Ce relevanta are? Si sincer, pana acum nu mi s-a intamplat sa ma priveasca lumea de sus din cauza masinii. Stii de ce? Pentru ca am cautat sa imi aleg anturajul in asa fel incat criteriile de apreciere sa fie cu totul altele. Iar despre masini vechi, cea mai tare faza am patit-o cand eram in delegatie in Germania si toti colegii au ramas cand le-am zis ca am masina veche de 20 de ani. Dupa care m-au felicitat pentru faptul ca imi permit sa intretin asa ceva. Plus ca am avut surpriza sa aud din partea unor oameni care s-au dat jos din masini mai suparate cuvinte de genul: " aaaa si io am avut Oltcit pe vremuri. Faina masina, bord de ozeneu". Asa ca, ma doare fix la bascheti ce cred aia de populeaza acelasi spatiu cu mine si se dau in Q7. Nu sufar de complexe de inferioritate (cel putin nu din acest punct de vedere). Bravo cristi....asa gandesc si eu Sincer, nu prea se vede. Cel putin nu din mesaje, dar, ma rog. In mesaje am vrut sa expun o intamplare a mea care exista,nu ca imi este rusine ciu masina mea.Dar se pare ca multi asteapta doar momentul sa sara ca hienele la gatul altora. Cred ca mai frustrati sant aia de rablele lor.
Giully4u a scris:
Se scrie "să", adica S si A unu langa altu`, fara liniuta.

NU, tie nu ti-e rusine cu masina ta, dar iti e rusine cand rad colegele de prietena ta. Ti-e rusine de rusinea ei Prin deductie, iti e rusine cu masina ta Astea sunt de vorbe copii.....numai unul care nu umbla dupa gagici poate vorbi asa... Asa e, am 9 ani si mami nu ma lasa sa ies din casa. Cand o sa fac 18 ani o sa ma insor.
A, si e o diferenta intre "a umbla dupa gagigi" si "a fi scavul lor"
Victor01 a scris:...nu am bani s-a cumpar alta masina,in schimb ea care castiga 1000 euro lunar crede ca sunt eu zgarcit si nu vreau sa-mi schimb masina.
Cu o fiinta materialista, vei avea mereu de pierdut.

Ti-ai pus intrebarea: ce se va intimpla cind, mai in virsta fiind, ma vor lasa "jucariile" Tin minte inainte sa iau Oltcitul, surorile mele au strambat din nas..."Da ma Dane, da e Oltcit"...Si iata ca intr-o seara trebuiau sa vina de undeva si n-avea bani te taxi, asa ca m-au sunat pe mine sa vin sa le iau. Eu le-am replicat:"Luati cucu, sa va aduca prietenii vostri cu Audi A6 si alte masini de genul!" Si de atunci au invatat sa respecte masina, ca sa nu mai zic ce senzatie cand vin cu ea la servici Mi se pare ca prietena ta are capacitatea financiara de a-si lua singura o masina noua, si ar trebui s-o faca daca parerea colegelor ei despre ce masina are e atat de importanta. Oricum, daca colegele se iau de ea pentru pretextul asta, vor gasi pe viitor alt pretext ca s-o necajeasca, asa sunt catele, inventive. Nu vad insa in asta un motiv suficient de bun pentru a te angaja la o cheltuiala majora pe care inteleg ca nu prea ti-o permiti, mai ales acum. Asa ca apara-ti punctul de vedere, si o sa ai parte de liniste si, culmea, mai mult respect din partea prietenei. Multumesc mult, la baietii care au inteles mesajul meu
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum