Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Ajutor pt UNGARIA

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> OLTCIT (CITROEN AXEL) SITE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
sokat nem mondok mert még új vagyok ebben a dologban de azt igen nekem is Olcitom van és érdekel a dolog
korpos-peter a scris:sokat nem mondok mert még új vagyok ebben a dologban de azt igen nekem is Olcitom van és érdekel a dolog

Acest forum este in limba romana si ca atare te rog sa scri in limba romana!

L.E. ... topic splituit!
korpos-peter a scris:sokat nem mondok mert még új vagyok ebben a dologban de azt igen nekem is Olcitom van és érdekel a dolog

Treaducere: Multe nu spun, pentru ca inca sunt nou. Doar ca si eu am Oltcit si sunt interesat. (banuiesc ca de forum)

Dom'le korpos peter, trebuie sa comunicam in asa fel, incat sa inteleaga forumistii. Atat din respect, cat si de dragul dialogului. Daca am vrea sa vorbim singuri, am scrie in notepad.

Pentru cei care nu cunosc limba romana, avem o sectiune in engleza: http://forum.oltcit.ro/viewforum.php?f=12 All kind of problems and of course, solutions... in English language

Desi observ ca stie sa foloseasca si lb romana. Multam` de traducere In opinia mea, in cazul unui forum in primul rand comunicarea conteaza si nu limba folosita. Pe mine nu ma deranjeaza daca cineva foloseste limba maghiara, mai ales in sectiunea forumului in legatura cu judetul Harghita, unde majoritatea oamenilor au dificultati de exprimare in limba romana. daca romana e prea grea,sa se invete engleza,ca avem si sectiunea in engleza,aici fiind uzitata limba romana Nu asa se pune problema, daca o limba este mai usoara sau mai grea. Mai exista si mandria personala a omului (nu la toata lumea) care se rusineaza daca simte ca nu are o exprimare corecta intr-o anumita limba. Pe de alta parte, mai exista unii care vaneaza direct greselile de exprimare ale altora ceea ce nu este prea cinstit, mai ales la acest forum.
Fiind un forum public se va folosi limba nationala pe toate topicurile. ( exeptie facand cel de limba engleza ) Este chiar de bun simt!
Iar daca persoanele din judetul Hargita au probleme cu limba romana, sa puna mana sa invete aceasta limba. What can I say? What can I do?
You can adapt and learn from people around you
Dreamer a scris: Acest forum este in limba romana si ca atare te rog sa scri in limba romana!

korpos-peter
Locație: ungaria
Telefon: 06309039369

De unde sa stie saracul om a vorbi romaneste daca locuieste peste granita de vest Peter stie sa scrie si in limba romana ... http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=224964&highlight=#224964
Dreamer a scris:Peter stie sa scrie si in limba romana ...
Hmmmmmmmm, atunci sa caute un forum NEOFICIAL public de unde sa obtina raspunsurile.
Szente Sandor a scris:1. In opinia mea, in cazul unui forum in primul rand comunicarea conteaza si nu limba folosita.
2. Mai exista si mandria personala a omului (nu la toata lumea) care se rusineaza daca simte ca nu are o exprimare corecta intr-o anumita limba.
3. Pe de alta parte, mai exista unii care vaneaza direct greselile de exprimare ale altora ceea ce nu este prea cinstit, mai ales la acest forum.

1. Cum sa existe comunicare daca nu se cunoaste limba
2. Daca se rusineaza, cere ajutorul unui prieten care sa-i faca o traducere corecta.
3. Greselile sint apostrofate doar pt cei de nationalitate RO. Nu sintem asa de prosti incit sa nu ne dam seama ca omul nu stie perfect romaneste. Am impresia ca cineva confunda acest forum cu spovedania. Sa stiti ca la mine nu aveti nicio sansa in aceasta directie.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> OLTCIT (CITROEN AXEL) SITE Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum