Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

DJ05PMD

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
m-am hotarat sa postez si eu masina aici , o sa incep cu niste poze recente

e un 1300 comprimat , cv franta 4 , aprindere electronica , suspensie modificata cu 4 amortizoare,bara stabilizatoare pe cv, bara stabilizatoare suspensie fata,pe spate are bari de cs,amortizoare intarite,bara stabilizatoare spate, jante OZ 15" omologate / cauciucuri 195/50/15 , geamuri ionizate, interior tapitat etc masina arata foarte bine, sa ai grija de ea. asta nu e oltcitul ala care a participat si pe la vtm? Robi, masina ta este superba! Pragurile, imbinarea lor cu caroseria, vopseaua frumoasa si de calitate, jentile care ofera un aspect sportiv si agresiv, superba superba!!!! Sa o stapanesti sanatos si sa ii pui ulei full sintetic. Bravo, se vede unde este pasiune.

Comprimarea cum ai facut-o si cu cat?
Ai apucat sa participi la concursuri ceva? (legale sau nu)
Cum e cutia frantuzeasca?

L.E. Ma uit la ea din nou, ce frumoasa. Cat de bine poate sa arate cu un tuning de bun gust! Te pricepi maestre! masina e cumparata de 5 luni , timp in care s-a facut restaurarea ei de catre Dani PMD , ea nu mai parasise parcarea de aprox 2 ani. motorul este facut de catre ei , ce pot sa zic, momentan are niste bube dar se rezolva, a fost prima ei baie dupa mult timp ieri, si am zis sa ii fac poze. Felicitari pt masina! Ai unul dintre cele mai frumoase Oltcituri . Mult succes in continuare cu ea Robi. Sa ai grija de masina ca are potential mare, si sa ii rezolvi bubele.
Bafta si multa sanatate! merci mult , bani sa fie Arata bine dar - fara suparare - nu prea merge bara fata clasica cu bara spate modificata si cu pragurile impletite. Ori schimbi si bara fata, ori... mai demult avea si bara aceea, ce sa ales de ea numai el stie... bara e cam sparta, s-a suparat fostul proprietar pe ea , trebuie reparata, pana atunci o sa stea asa Robi, poti sa dai detalii cu ceea ce vei face in viitor la masina? Sunt curios sa vad ce planuri ai cu ea. momentan are niste bube sper sa le repar cat mai repede , vreau sa repar spoilerul fata si sa le vopsesc pe amandoua , apoi mai vedem

si o poza destul de trista din parcare

Aha, deci te ocupi de exterior. Cu motorul cum stai? Ca pana la urma mororasul te plimaba prin oras si tot el iti da adrenalina in vene. ) nu are probleme , nu curge nimic , trebuie reglat carburatorul ( nu a fost timp ) , am triple clare noi , trebuie puse , faruri clare , dar toate la timpul lor
robisavage a scris:nu are probleme , nu curge nimic , trebuie reglat carburatorul ( nu a fost timp ) , am triple clare noi , trebuie puse , faruri clare , dar toate la timpul lor

Ooo, perfect atunci. Esti boier. Problemele la motor sunt cele mai costisitoare, bine ca ai scapat de asa ceva.
Cat despre triple, trebuie sa fie o placere sa le montezi! Si apoi a doua placere: sa le pozezi sa ni le arati si noua! o sa fie :d poze noi zilele astea, ne auzim cu vesti bune ( sper )
robisavage a scris:momentan are niste bube sper sa le repar cat mai repede , vreau sa repar spoilerul fata si sa le vopsesc pe amandoua , apoi mai vedem

si o poza destul de trista din parcare

Unde este facuta poza?Sa stapanesti sanatos masina!! in valea rosie la mine la bloc Din cate stiu ,masina asta a avut inainte motor de alfa sau turbo!Si a fost pe la curse !
BANDITU a scris:Din cate stiu ,masina asta a avut inainte motor de alfa sau turbo!Si a fost pe la curse !

Masina cu istorie! nu a avut nici motor de alfa nici turbo ( a ramas proiect ) , si totusi este masina pt curse Frumoasa masina, tine-o tot asa. Spor la lucru! Imi plac jantele..Mult! ieri a fost o mica intalnire , asa ca pot sa pun niste poze noi

Spune-mi si mie, te rog, de la ce masina-s semnalizatoarele alea laterale si daca s-au potrivit fara alte adaptari pe gaura din aripa. am stat si m-am uitat pe aici pe forum si am constatat ca , e faina comunitatea asta a oltcitistilor ,sper sa ramana suficiente oltcituri ca sa mearga mai departe,cred ca ar cam trebui sa ne ocupam si de recuperarea lor,nu numai de imbunatatirea si transformarea celor care au mai ramas functionale.poate ne strangem candva ,cativa si organizam ceva in sensul asta. cateva poze mai noi.

Serifu e frumoasa foc...sa o duci multi kilometri!
Ca un mic sfat daca imi permiti...da jos sticla galbena din faruri de la semnalizari!!!! updates :

si o filmare

http://www.youtube.com/watch?v=sGcBQbHcKH0 Arata mult mai bine cu spoiler stock... dar na daca asa-ti place Sa-l stapanesti sanatos,e foarte frumos.Bafta in tot ce vrei sa-i faci;) Puteai sa calci pedala un pic mai tare . Am recitit topicul.Poate ne-om cunoaste si noi! cu cea mai mare placere la o cafea

lasa-mi un id sau un nr de telefon si ne auzim, bft Scuze pentru intarziere,am fost plecat la tara.Numarul meu e in profil:0745305935.Id:deceneu_2007
Ne-auzim la telefon. Robi,mai ai masina? a vandut-o de mult, si daca nu ma insel si cel caruia a vandut masina, a vandut-o si el la randul lui altcuiva... Si daca nu ma insel, e de vanzare ! da, la 500euro Multumesc!Fac un inventar al Oltciturilor de la mine din judet.
Unde o gasesc?La rubrica vanzari? S-a vandut si de la propietaru care a cumparato din craiova.

http://forum.4tuning.ro/497-anunturi-auto-oltcit/237713-vand-oltcit-
500-a.html Multumesc pentru informatie! Nu pot deschide link-ul. Incearca sa il copiezi http://forum.4tuning.ro/497-anunturi-auto-oltcit/237713-vand-oltcit-500-a.html Multumesc,Tonim!Am reusit sa deschid link-ul!Sper ca masina a ajuns pe maini bune!
deceneu32 a scris:Multumesc!Fac un inventar al Oltciturilor de la mine din judet.
Unde o gasesc?La rubrica vanzari?

sincer nici nu mai stiu cate mai sunt multe s-au dezmembrat ... apropo 05 PMD era la pitesti ultima data ...acum ca s-a vandut iar si din ce spunea fostul proprietar la faza cu pozele cred ca a ramas tot la pitesti
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum