Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Pentru ADMINISTRATOR

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Zephirus
cont suspendat

Locație: Huși

Mesaj: viewtopic.php?p=232646&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232646Trimis: 07 Mai 2009, 08:59    Subiect: Pentru ADMINISTRATOR Răspunde cu citat (quote)

Pentru că unii s-ar putea întreba de ce scriu aici și nu îi dau un mesaj privat, spun: pentru eventual a putea subscrie mai mulți la părerea mea și pentru a ști toată lumea poziția mea verticală și oficială.

Domnu' carele este administrator aicișa pe aceste pagini,
Nu știu dacă ai mai dat pe aici pe la noi prin ograda dumneavoastră în ultima vreme. Io zic că nu prea, din câte cel puțin eu unul observ...

Păi stau și mă gândesc eu ce s-a întâmplat în istoria acestui forum, cum s-au dat afară oameni de la o zi-două-trei, până la două săptămâni, ba chiar uitați pe afară ca rahatu'n ploaie... Oameni care au avut o conduită exemplară, care au avut atitudine constructivă, care știu ce înseamnă noțiunea de autoturism în general și de Oltcit în particular, care și-au transformat mașina în rachetă prin diverse modificări mecanice, electrice, optice etc., și altele.
Și asta, doar pentru că cică au vorbit trivial, au atras atenția unor copii imaturi, au luat poziție împotriva unor deviați....

Și acum stau eu și mă uit tot în istoria acestui forum și mi se face greață când văd ce sublim mod de administrare. Sunt anumite specimene în lumea asta, pe care eu unul nu i-aș lăsa nici să-mi șteargă mucii din budă, cucuțați să emită pe aici. Și care se desfășoară în voie. Fără urecheală. Dimpotrivă, încurajați. Scărmănați în coarne. Prin nealtoirea lor la timp.

Mi se face greață de atâta exprimare cocălărească, absolut total paralelă cu bunul simț măcar de a folosi corect limba română. Fără măcar a fi corectați și atenționați. Odată. Dacă nu, mulțumim de participare, cocălăriți la altă masă.

Păi stau eu și mă gândesc, poate ești depășit de situație. Ai vreun servici, ai viață privată... nu ai timp, te-ai plictisit, etc. Nu e nici o rușine; spune-ne, închide prăvălia și asta-i treaba. Om găsi noi oameni calificați în domeniu informatic, să pună de-o pagină, vreun server național s-o găzduiască. Și desigur, oameni mai calificați să administreze.
Nu îți neg meritul de a fi înființat pagina și forumul. 10+ aici!
Dar măcar, recunoaște! Ești depășit de situație....

Am spus că nu vin la întâlnirea națională din 2009. Dar dacă prind de veste că apari, s-ar putea să dau o fuugă, să te privesc în ochi și să-mi reafirm această poziție.

Cu astea fiind zise, multă sănătate și succes!
Ce vorbești... le dai piese mocăgeală, ei n-au nici bani de curier, d-apăi mai visează la adunături cică naționale, la care dacă vin, mai și vin cu orice, numai cu Oltcit nu.
Top of Page Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
b28kft
cont suspendat

Mesaj: viewtopic.php?p=232649&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232649Trimis: 07 Mai 2009, 09:06    Subiect: Re: Pentru ADMINISTRATOR Răspunde cu citat (quote)

Zephirus a scris:
Dar măcar, recunoaște! Ești depășit de situație.... [/b]

E clar! Vrea sa fie moderator
Top of Page Sus
daniel.opr
consul I (20)
consul I (20)

Locație: Ploiesti
Telefon: 0734290532

Mesaj: viewtopic.php?p=232653&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232653Trimis: 07 Mai 2009, 09:07    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Zefi - nu cred ca esti tu in masura sa tragi pe cineva de urechi...poate doar pe tine...
Top of Page Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
suirammarius
general II (15)
general II (15)

Locație: Brasov

Mesaj: viewtopic.php?p=232665&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232665Trimis: 07 Mai 2009, 09:34    Subiect: Re: Pentru ADMINISTRATOR Răspunde cu citat (quote)

Zephirus a scris:
(...)
măcar de a folosi corect limba română.
(...)

De ce, tu o folosesti corect? Nu te mai umfla ca nu esti nici tu prea breaz!!

A! Si alta chestie.... nu ti-e rusine sa vorbesti asa? Sincer.... nu ti-e rusine sa-ti pui poalele in cap asa? Crezi ca daca te faci popular pe forum cu astfel de lucruri josnice vei capata admiratie si respect? Te inseli!! Abia astept sa ne vedem face to face sa purtam o discutie asa.... pret de 2 tigari!!!

Te rog, ai bunul simt si sterge ce-ai scris acolo!!!
L-am avut pe Dumnezeu in casa si l-am dat afara!!
Oare exista un cuvat in dictionar care sa ma caracterizeze?
Top of Page Sus
iulicuta2000
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Locație: Potigrafu

Mesaj: viewtopic.php?p=232673&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232673Trimis: 07 Mai 2009, 09:57    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

marius si opr,desi e oaia neagra a forumului are dreptate,si eu il sustin!
ok,am inteles ca e nevoie de o pata de culoare,dar atat,ori in ultimul an am avut parte de multa culoare nu credeti?a trebuit ca unii sa ajunga la limita cu nervii din cauza a doua trei specimene care au activat pe acest forum,pana a fi complet eliminate,si asta la multe rugaminti adresate direct administratoului
iiihaahaaaaaaa zice calutsu
Top of Page Sus
daniel.opr
consul I (20)
consul I (20)

Mesaj: viewtopic.php?p=232680&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232680Trimis: 07 Mai 2009, 11:19    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Daca tot e vorba de sustinere, de fustrari si de "neimpliniri" ale unora sau altora o sa va spun si eu parerea mea..punctual
fata de ce s-a scris aici:

Domnule Zephirus - spui ca:

...Mi se face greață de atâta exprimare cocălărească cocălărească, absolut total paralelă cu bunul simț...

Dar exprimari de genul :

este administrator aicișa pe aceste pagini...

....nu i-aș lăsa nici să-mi șteargă mucii din budă, cucuțați să emită pe aici.

cum ti se par ?

Sunt cuvintele care tie iti fac greata dar TU continui sa le folosesti..nu inteleg deloc acest aspect.

Zephirus a scris:.... cum s-au dat afară oameni de la o zi-două-trei,
până la două săptămâni, ba chiar uitați pe afară ca rahatu'n ploaie... Oameni care au avut o conduită exemplară,
... Și asta, doar pentru că cică au vorbit trivial, au atras atenția unor copii imaturi, au luat poziție împotriva unor
deviați....

Tare as vrea sa stiu si eu despre cine vorbesti aici.
.. vreau sa stiu si eu cine si-a luat ban dar a avut o "conduita exemplara"

Oamenii cu conduita exemplara nu iau ban, ei stiu sa spuna un lucru fara a jigni pe cineva,
fara a folosi cuvinte indecente, au bun simt, respecta si sunt respectati, si daca totusi fac greseala asta
nu striga in gura mare ca si-au luat ban pe nemeritat. Greseala este omeneasca dar sa persisti in ea e prostie.

... Fără măcar a fi corectați și atenționați. Odată.

Nu inteleg de ce esti asa sigur ca nu au fost atentionati.
Daca nu s-a facut public aceasta "urecheala" asta nu inseamna ca nu s-a facut.

... închide prăvălia și asta-i treaba. Om găsi noi oameni
calificați în domeniu informatic, să pună de-o pagină, vreun server național s-o găzduiască. Și desigur,
oameni mai calificați să administreze.

Zephirus - Forumul nu se va inchide pentru ca vrei tu sau X sau Y, o sa fie aici atat timp cat o sa fie nevoie de el iar daca tie nu-ti place
nu ai decat sa iti cumperi domeniu si sa-ti faci propriul forum, sunt convins ca nu te-a impiedicat nimeni sa faci treaba asa... ai o idee, pune-o nene in practica si vezi ce iese..
Top of Page Sus
Zephirus
cont suspendat

Mesaj: viewtopic.php?p=232681&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232681Trimis: 07 Mai 2009, 11:30    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Domnule daniel.opr (hîc - sau idem...) apăi deh, dă-mi voie să mă îndoiesc despre flexibilitatea înțelegerii dumneavoastră........ ca să spun lucrurilor pe nume dar, ceea ce de altfel alții, chiar și mai tineri, au înțeles.......... greșelile mele sunt intenționate, acolo unde trebuie. Așa prefer eu să nuanțez/accentuez anumite chestii acolo unde consider necesar.

Nu îmi compara mie comportamentul și exprimarea cu exemplare ca Victor01 și alții de genu' care se desfășoară în voie sub nasul dumitale fin de moderator (și degeaba).
Că veni vorba, daniel.opr și Laurențiu, două persoane excepționale în persoană....... cam ZERO la capitolul moderare. Na că am zis-o, puteți să vă supărați. Am spus drept și de data asta.

Conduită exemplară? Realizări?
1: iulicuta2000 - primește restricție că atenționează pe Zalex că deviază. Pe bună dreptate;
2: bogdanlascu - primește restricție că atenționează pe (scuze că nu-mi amintesc ). Pe bună dreptate.
Ambii au spus lucrurilor pe nume.

A fi atenționat .... adica să apară figura aia celebră a administratorului cu mesaj editat și scris albastru......... înțelegi ?

și iar n-am fost înțeles, deh, probabil prefixul vârstei mele începe cu 2.... nu cu 3. Adica sigur așa începe.
Nu am spus să se închidă forumul, dimpotrivă. Altfel nu m-aș consuma și bate cu morarii de vânt. Dar, dacă tot se face o treabă, să se facă cum trebuie.
Administrarea asta seamănă foarte bine cu legea românească:
oarbă,
neadecvată,
rigidă.
Ce vorbești... le dai piese mocăgeală, ei n-au nici bani de curier, d-apăi mai visează la adunături cică naționale, la care dacă vin, mai și vin cu orice, numai cu Oltcit nu.
Top of Page Sus
daniel.opr
consul I (20)
consul I (20)

Mesaj: viewtopic.php?p=232688&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232688Trimis: 07 Mai 2009, 12:01    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Domnule Zephirus - da-mi voie sa ma indoiesc despre posibilitatea ta de a da nuanta anumitor "chestii"acolo unde crezi de cuviinta pentru ca incercarile tale se transforma in cel mai fericit caz intr-o gluma de prost gust iar in cel mai nefericit in jigniri si ban.

Spre deosebire de alte persoane Victor nu a adus jigniri cuiva anume, si daca nu ai observat, de cateva zile s-a abtinut in a mai face comentarii care sa inflameze topicurile. Din pacate insa sunt alti useri care nu-si pot controla vocabularul pe forum....

In continuare gresesti cu exemplele pe care le dai, Iulica si Bogdan sunt persoane care si-au luat meritat ban dar care au avut puterea sa si-l asume.

Legat de varsta mea, nu cred ca e cazul sa-ti dai cu parerea pentru ca nici macar aici nu reusesti sa ai dreptate.
Top of Page Sus
DanH
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Locație: Where the Streets Have No Name

Mesaj: viewtopic.php?p=232690&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232690Trimis: 07 Mai 2009, 12:08    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Mai Zephirelii,de ai sti tu cit de greu e sa fii Administrator sau Moderator.Una e cind nu ai cunosti si alta cind ai mai si cunosti pe cei la care le dai astfel de restrictii.Sa fie multi sanatosi de cite ori au scapat de restrictii datorita Moderatorilor de aici.Au vazut la timp ce se intimpla si au facut cite ceva ca sa nu sa se ajunga la restrictii.
Top of Page Sus
iulicuta2000
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Mesaj: viewtopic.php?p=232694&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232694Trimis: 07 Mai 2009, 12:21    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

daniel.opr a scris:
Oamenii cu conduita exemplara nu iau ban, ei stiu sa spuna un lucru fara a jigni pe cineva,
fara a folosi cuvinte indecente, au bun simt, respecta si sunt respectati, si daca totusi fac greseala asta
nu striga in gura mare ca si-au luat ban pe nemeritat. Greseala este omeneasca dar sa persisti in ea e prostie.
.

opr-ule imi pare rau,dar chiar de curand am avut parte de forumisti care si-au exprimat parerea jignind in mod repetat (pe cine?pe victor,pe mine ca m-am bagat in discutie) si ce s-a rezolvat?s-a sters topicul ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat,ti se pare normal?si cuvintele folosite n-au fost de bun simt,respect nu au denotat...si totusi pedepsele se dau meritat,oare?
eu mi-am luat ban pe bunadreptate,si oricine a luat ban aici sigur l-a luat pe buna dreptate,dar de aia care nu-l iau desi il merita?si continua in stilul lor fara a avea vreo jena,si fara a fi deranjati de nici o nota administrativa?
Top of Page Sus
daniel.opr
consul I (20)
consul I (20)

Mesaj: viewtopic.php?p=232699&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232699Trimis: 07 Mai 2009, 12:38    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Topicul nu a fost sters ca sa para ca nu s-a intamplat nimic..ci pentru a incheia o data cu discutiile inflamatorii, iar despre cei care INCA nu si-au luat ban..nu pot decat sa-ti spun sa ai rabdare. Chiar daca azi pare c-au fost uitati sunt convins ca poate chiar "maine" il vor lua.

Ma repet intr-o chestie pe care am mai spus-o dar nu a fost probabil citita: Daca public, pe forum un user X nu a fost atentionat, asta nu inseamna ca nu s-a luat absolut nici o masura aspura lui.
Top of Page Sus
Zephirus
cont suspendat

Mesaj: viewtopic.php?p=232700&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232700Trimis: 07 Mai 2009, 12:41    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Degeaba are poliția căldări de informații despre un infractor, dacă nu este reținut....
Sau poate, a bătut palma cu "legea"

Hașule, nu are nici o treabă faptul de a cunoaște o persoană sau nu. Am făcut prostia asta să înghit când mă întâlneam față în față cu ei, dar n-o să se mai întâple.
E greu să fii administrator/moderator? lasă pe altul dacă nu te descurci. Și propoziția se termină aici, nu vreau să pară vreo aluzie la mine.
Top of Page Sus
iulicuta2000
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Mesaj: viewtopic.php?p=232703&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232703Trimis: 07 Mai 2009, 12:55    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

eu am inteles ca daca nu s-a facut publica atentionarea,posibil sa fi fost facuta in privat,si nu ma deranjeaza;de fapt nu m-ar fi deranjat,dar nu e prima si nici ultima oara cand se sterg anumite discutii,si cei care au dat cu bata-n balta dau din nou,si iara,si din noua si iara,si masurile nu prea se vad,intelegi unde bat?
Top of Page Sus
daniel.opr
consul I (20)
consul I (20)

Mesaj: viewtopic.php?p=232706&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232706Trimis: 07 Mai 2009, 13:11    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Iulica, Mesajele foarte rar sunt sterse, de obicei sunt mutate la o "groapa de gunoi" si doar in anumite cazuri sunt putin cosmetizate, in concluzie "dovezile" se strang si nu sunt uitate. Nu e placut sa arunci cu ban in stanga si dreapta asa ca se prefera atentionare si in caz extrem ban.

Si ca sa-ti raspund si tie Zephirus la intrebarea care te macina:

Cat de buni, rai, competenti sau incompeteni sunt moderatorii decide adminul iar din punctul meu de vedere e cam ca la arbitraj: cu cat lasi jocul mai fluent si cu mai putine interventii cu atat mai bine.
Top of Page Sus
iulicuta2000
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Mesaj: viewtopic.php?p=232708&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232708Trimis: 07 Mai 2009, 13:32    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

ma bucur sa aud asta,o sa fiu impacat cand o sa vad si masurile luate
si ca sa fie tot ca la arbitraj,nu poti lasa jocu sa mearga atata timp cat se pun piedici intr-o veselie,sau cand unii jucatori arunca cu pietre
Top of Page Sus
Laurentiu
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Locație: Iasi

Mesaj: viewtopic.php?p=232711&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232711Trimis: 07 Mai 2009, 13:59    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Mesajele foarte rar sunt sterse, de obicei sunt mutate la o "groapa de gunoi

Va mai amintiti de posturi din 2005 Sa va readuc aminte doar de unul singur si fara scintei :

adrian-ar
proconsul III (25)

Locație: arad
Telefon: 0744770575
Trimis: 14 Iun 2005, 20:38

--------------------------------------------------------------------------------

Laurentiu a scris:
mama ei de gramatică. Care este!
CarTe este .

...Canță este....
Cine nu munceste,nu greseste...iar cine nu greseste,merită sa fie promovat!
Diesel Power!!! 120 hp...by Laguna.
Membru: OLTCITAR FĂR'DE OLTCIT

Userul activeaza inca pe forum si poate confirma ori dupa numarul de telefon ori dupa semnatura (sper sa si le fi schimbat intre timp )

DanH a scris:Sa fie multi sanatosi de cite ori au scapat de restrictii datorita Moderatorilor de aici.Au vazut la timp ce se intimpla si au facut cite ceva ca sa nu sa se ajunga la restrictii.
Dane, asta este viata. De cite ori incerci sa faci bine, NU se VEDE. Cum ai calcat strimb .......... esti in atentia tutuLor.
Top of Page Sus
7thRaven
consul III (22)
consul III (22)

Locație: Bucuresti - Drumul Taberei
Telefon: 0723.951.441

Mesaj: viewtopic.php?p=232715&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232715Trimis: 07 Mai 2009, 14:39    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Pot sa spun ca si eu am scapat de cateva ori multumita moderatorilor.
Problemele respective, eu unul, le-as fi tratat putin diferit.
As fi inchis topicul, editat tot limbajul vulgar [cu stelutele albastre de rigoare] si as fi avertizat fiecare persoana care a turnat gaz pe foc.
Cei care ar fi depasit calul, o mica palma peste ceafa [un ban de 2-3 zile] si la altii mesaje private de avertizare.
Ce deranjeaza este faptul ca lucrurile dispar. E o groapa de gunoi unde se muta toate? Ok, nu neg, dar este in acea parte a forumului, unde au acces numai cativa de pe acest forum [mi-ajung toate degetele sa-i enumar ].
Lucrurile trebuiesc facute mai pe fata. Sa se stie clar, "ba, esti prost, platesti!" dupa 2-3 zile de calmare, intrii si recitesti tot flame-ul si-ti dai seama unde ai gresit.
Honda Civic 1.8 Sport MT
Top of Page Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul membrului Codul Yahoo Messenger
angel
legatus I (11)
legatus I (11)

Locație: Bucuresti
Telefon: 0727866221

Mesaj: viewtopic.php?p=232729&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232729Trimis: 07 Mai 2009, 15:44    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

topic deschis aiurea... fara suparare.
Zephirus ca-totdeauna este plin de energie.
Manga Maniac ! ! !
Top of Page Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul membrului Codul Yahoo Messenger
iulicuta2000
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Mesaj: viewtopic.php?p=232740&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232740Trimis: 07 Mai 2009, 16:13    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

nu e deschis aiurea angel,daca intri la fel de rar precum scrii probabil nu esti martor la tot ce se scrie pe aciulea...
Top of Page Sus
angel
legatus I (11)
legatus I (11)

Mesaj: viewtopic.php?p=232748&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232748Trimis: 07 Mai 2009, 16:36    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

ai dreptate Iulica, am motivele mele... dar crezi ca merita sa ne scoatem ochii pt niste prostii?
Ultima modificare efectuată de către angel la 07 Mai 2009, 20:24, modificat de 1 dată în total
Manga Maniac ! ! !
Top of Page Sus
iulicuta2000
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Mesaj: viewtopic.php?p=232749&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232749Trimis: 07 Mai 2009, 16:41    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

nu,dar nici ca unii sa vorbeasca urat doar pentru a-si impune punctul de vedere
Top of Page Sus
Zephirus
cont suspendat

Mesaj: viewtopic.php?p=232779&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232779Trimis: 07 Mai 2009, 20:12    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Domnule (ca să fiu în atmosferă.... ) angel, oi fi io oae neagră dar mai behăi și drept.... unii iau în serios acest forum, dacă tu l-ai trecut la capitolul diverse, problema ta....
Top of Page Sus
angel
legatus I (11)
legatus I (11)

Mesaj: viewtopic.php?p=232780&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232780Trimis: 07 Mai 2009, 20:13    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

oaia neagra a forumului... hmm... ce-ti mai place sa fi in centrul atentiei... asta e motivul pt care faci atata tam-tam
si sa nu zici ca nu e asa ca nu te cred
Manga Maniac ! ! !
Top of Page Sus
Zephirus
cont suspendat

Mesaj: viewtopic.php?p=232785&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232785Trimis: 07 Mai 2009, 21:14    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Atâta tam-tam pentru niște treburi care trebuie tratate serios.....
Top of Page Sus
Laurentiu
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Mesaj: viewtopic.php?p=232794&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232794Trimis: 07 Mai 2009, 21:59    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Rog sa fiu atentionat prin MP cu ajutorul linkurilor la mesajele ce contin vulgarisme.

P.S. Sper sa nu-mi blocati casuta de MP-uri.
Top of Page Sus
Zephirus
cont suspendat

Mesaj: viewtopic.php?p=232798&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232798Trimis: 07 Mai 2009, 22:15    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

nene Laurențiu........ apăi se vede treaba că vorbesc cu pereții.
Nu e vorba de vulgarisme.... e vorba de o anumită stare de fapt. Ca umorul din bancurile cu ardeleni: trebuie să pricepi
Top of Page Sus
Laurentiu
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Mesaj: viewtopic.php?p=232801&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232801Trimis: 07 Mai 2009, 22:26    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Zephirus a scris: apăi se vede treaba că vorbesc cu pereții.
.... e vorba de o anumită stare de fapt.... trebuie să pricepi
Apaiiiiiiiiii, nu prea pricep la ora asta. "Starea de fapt" ti-o da "gura" (tastatura) celuilalt si cum gura bate c***l .................. vor rezulta niste BANI frumosi de azi inainte .
Top of Page Sus
Iulius_je
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Locație: Galati

Mesaj: viewtopic.php?p=232802&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232802Trimis: 07 Mai 2009, 22:31    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

intre timp atenționez eu cu altceva.
Un coleg nu poate posta din cauza că îi dă următorul mesaj :
"Adresa IP de pe care postezi se află in "Distributed Sender Blackhole List". Ne pare rău, dar nu este permisă trimiterea de mesaje de pe adresele IP listate in DSBL. Dezactivează din browser opțiunea de folosire a serverului public Proxy ales. Revino mai tărziu pe forum. "

Nu a mai postat niciodată până acum, deși are id de mai demult..
BMW E34 535i 211CP! BMW - The Ultimate Driving Machine :)
Now you see me, now you don't!
Top of Page Sus
Laurentiu
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Mesaj: viewtopic.php?p=232805&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232805Trimis: 07 Mai 2009, 22:40    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Iulius_je a scris:Un coleg nu poate posta din cauza că îi dă următorul mesaj :
"Adresa IP de pe care postezi se află in "Distributed Sender Blackhole List".
Trimite un MP adminului, da nickul cu care e inregistrat prietenul tau si nu cred ca problema nu se va rezolva in timp util.
Top of Page Sus
Iulius_je
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Mesaj: viewtopic.php?p=232807&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232807Trimis: 07 Mai 2009, 22:45    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Am făcut asta deja. Mulțumesc
BMW E34 535i 211CP! BMW - The Ultimate Driving Machine :)
Now you see me, now you don't!
Top of Page Sus
suirammarius
general II (15)
general II (15)

Locație: Brasov

Mesaj: viewtopic.php?p=232819&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232819Trimis: 07 Mai 2009, 23:58    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Mai Zephirus, eu (vorbesc doar in numele meu ) nu spun ca ai sau nu dreptate ci condamn felul in care te exprimi; nu faci altceva decat sa castigi antipatie (nu e neaparat cazul meu caci ai referinte bune, de la cunoscutii comuni, in ceea ce priveste persoana ta din afara forumului ) si sa canalizezi atentia celorlalti asupra ta, nu asupra problemelor ridicate de tine
Revizuieste-ti un pic modul de exprimare (acid, ascutit) caci uneori mai si jignesti gratuit si nu cred ca asta ti-e scopul. Incearca sa fii un pic mai diplomat, ca sa zic asa, si incearca sa scoti in evidenta problema in cauza nu persoana ta
L-am avut pe Dumnezeu in casa si l-am dat afara!!
Oare exista un cuvat in dictionar care sa ma caracterizeze?
Top of Page Sus
b28kft
cont suspendat

Mesaj: viewtopic.php?p=232825&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232825Trimis: 08 Mai 2009, 00:31    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Tipic romanesc: de ce eu iau ban si X nu?
Dar de ce n-am spune: "de ce dracu' am scris prostii?" ?!???? De ce ne uitam intotdeauna in curtea altuia, in loc sa ne facem curat la noi? Mai avem sa ne luam de Pupa, ca el are turbo si noi nu...
Zeph, hai sa fim seriosi omule! Ai scris prostii, ti-ai luat dupa ceafa! Ca altu' inca n-a luat, e o chestiune de timp. Sau, poate nu va lua niciodata. Eu am luat un avertisment, da' n-am comentat. Si, sincer, nu mi-a pasat ca a fost corect sau nu. M-am corectat si-am mers mai departe.
Mai observ o chestie: unii nu pricep ca aici, pe net, este o viata virtuala! Daca X rade de Y ca masina lui e un cazan, ca nu stie sa schimbe un pivot, sau ca nu scrie corect, conteaza!?? Este virtual, prieteni!!! Zeph, oricat ne intepam noi, dac-ai avea nevoie de ceva, te-as ajuta imediat!!! Dan20MK imi e martor ca am facut mishto de el o gramada, dar l-am ajutat sa-si faca masina!!!
Si inca ceva: este un site privat!!! Daca proprietarului nu-i convine ce scrie X, il atentioneaza! Sau il da afara. Cui nu-i convine, mai sunt forumuri.
Asa ca hai sa nu ne mai cacam pe noi, suntem o mana de oameni pasionati de Oltcit, hadeti sa ne rezumam la fiarele noastre!
Astept sa ma-njurati (nu ca mi-ar pasa).
Top of Page Sus
Gabii
consul I (20)
consul I (20)

Locație: ARAD

Mesaj: viewtopic.php?p=232837&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232837Trimis: 08 Mai 2009, 07:57    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

permiteti sa ma bag ?

Asta pt ca oficial este ULTIMA MEA ZI DE MUNCA )
De luni intru in pensie ))

Va plictisiti ?
Zeph- in urma cu vre-o 2 ani cand a aparut contul ala de "moderator" multi au sarit de cur in sus ca cica nu ne trebe asa ceva.. acum tu sari in sus ca cica adminu e depasit..
Cum spunea cineva mai sus, c ala fotbal, daca arbitru da fault si galben- e nedrept, daca lasa faza sa contunue iarasi e discutabil ca de ce nu a dat galben
Mai bine v-ati concentra pe discutii utile, constructive, mie de ex imi sta gandu la intalnirea nationala. Anul trecut am preferat s aimi pierd putinul timp liber avut la dispozitie cautand un loc pt intalnire, anul asta vad va voi va concentrati pe discutii, de genu ce a zis ala si alalalt si de c nu a luat galben..
Nimic...
Top of Page Sus
yo9gnc
tribun II (9)
tribun II (9)

Locație: bucuresti

Mesaj: viewtopic.php?p=232846&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232846Trimis: 08 Mai 2009, 08:39    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Gabii!
ti-o fi ajuns si tie
asta era pentru pensie. vis a vis de topic ...
mie mi se pare super ok forumul asa cum este. apar flame-uri ... asta e. nu trebuie sa ne si suportam. io daca as fi administrator n-as da niciun ban. numai asa sa vad cat puteti sa va scoateti ochii si sa va balacariti
e de apreciat totusi ca daca cineva are o problema lumea inca mai sare cu un sfat. exceptand cele 10% din mesaje care scriu pe un topic si zic " da da , trebuie sa te duci la un service" sau "citeste in carte". p-aia recunosc ca nu ii inghit, tinand cont de faptul ca forumul se bazeaza pe faptul ca unii au o experienta pe care altii o solicita
in fine, mie imi place forumul fix asa "nemoderat" anarhie ! ! ! poate asa ne invatam sa ne automoderam. poate uitam ca suntem romani si nu abuzam de libertate.
Top of Page Sus
Zephirus
cont suspendat

Mesaj: viewtopic.php?p=232852&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232852Trimis: 08 Mai 2009, 09:24    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

E bun. S-anțeles exact cum mă și așteptam. Sau mai bine zis, au forumul pe care îl merită!...
Că doar colea alături privind ce prăpăd face criza mondială sau matizul... dar nuuu, ce naiba, unii vor să fie moderatori sau le este ciudă că, deh, "tipic românesc"... unii iau restricție și alții nu!!!
Cât privește modul de exprimare, adevărul face întotdeauna ca polizorul, și deasemeni cu lână nu poți bate cuie. Cine înțelege, bine, cine nu, măcar să se abțină să mai trăncănească pe lângă.
Gabi, hai să facem o mișcare (fotbal). Tu dai în minge și eu îți arăt curul. Tu centrezi și eu îți rup picioarele. Hai să lăsăm jocul să curgă! Ce mamadreacului!!!!
Top of Page Sus
yo9gnc
tribun II (9)
tribun II (9)

Locație: bucuresti

Mesaj: viewtopic.php?p=232856&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232856Trimis: 08 Mai 2009, 09:51    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

cum a spus marele filozof (pe care probabil l-ati citit toti)
It is our choices that show what we truly are, far more than our abilities.
Albus Dumbledore
Top of Page Sus
DanH
proconsul III (25)
proconsul III (25)

Locație: Where the Streets Have No Name

Mesaj: viewtopic.php?p=232885&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232885Trimis: 08 Mai 2009, 13:58    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

Gabii a scris:permiteti sa ma bag ?

Asta pt ca oficial este ULTIMA MEA ZI DE MUNCA )
De luni intru in pensie ))

Va plictisiti ?

Nu,nu ne plictisim.In schimb presimt ca tu te vei plictisi.Ca sa nu se intimple asa ceva eu am o propunere:Gabii sa fie facut Moderator
Asta ca urmatorii 2 ani sa nu se plictiseasca.
Top of Page Sus
Cristip1970
consul I (20)
consul I (20)

Mesaj: viewtopic.php?p=232937&sid=23bccc4ca7e22b9c37d747f4db539a81#232937Trimis: 08 Mai 2009, 20:35    Subiect: hopa Răspunde cu citat (quote)

Si calul de zicea?
Nu zicea nimic ca era de lemn.
Dar parca se vedea cum dadea din mandibula.
Mesteca guma.
O analiza scurta si eficace a multor site-uri romanesti in care se desfasoara activitate cu forum ... Plateste cineva un specialist cu studii si autorizatie sa analizeze situatia pe aici/
Nu ...
Nu se traiste real prin forum via net ... Este o axioma virtuala
Dar nici nu se impune inversa ei ...
Bogdaproste !
Top of Page Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite email Codul Yahoo Messenger
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum