Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcitul Meu-Viata Mea

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am un oltcit Club11R din '92 si mai e si acum in stare de functionare si ma ajuta foarte mult si la carat si la depasiri de coloane.Am pus pe el aproximativ 1 tona de saci plini cu grau si orz.Am fost foarte surprins de ce poate aceasta masina si o iubesc foarte mult si nu as vinde-o niciodata! Daca asa avea 3 vieti si s-ar mai fabrica oltcit mi-as lua oltcit in toate 3 vietile .Are 300 de mii de km in bord si nu am dat deloc motoru jos de pe ea in cei 17 ani de cand o am! felicitari ,daca intr-adevar ai un motor care in 300 de mii km nu a fost dat jos,inseamna ca ai cel mai tare ambreiaj posibil(tare adica rezistent,bun,durabil) , la fel si curele de distributie,la fel si tampoanele motorului eu unu sincer sunt uimit Hai m Noi la noi in tara noastra debajim colone una duba alda, camion, Humvee si tot alea dragem din mers in ele ambusgada dar nigiodada nu bagat orz in ele. Motoarele rezista voarte bine. P cara orz sa hraneasca caii putere ?sau poate are si o moara actionata de acel motor. Bine ai venit pe forum!
Asteptam pozele ! Bun venit printre noi!!!!!!!!!!! Zephirus masina mea ce daca are 300 de mii de km merge foarte bine am ajuns chiar acum de curand cu ea la 140km/h in drum spre Tantareni.Nu am dat motorul jos de pe ea pentru ca am tinut la masina si nu mi-am batut joc de ea cu demaraje si alte prosti.Am schimbat uleiul la timp si tot ce se uzase nu am lasat-o asa.Si in legatura cu orzu si graul care am pus pe ea nu sa hraneasc caii putere cum spune barutzu ci pentru animale la tara la mn.O sa va pun si poze cu masina! Bravo dom'le ! Esti probabil cel mai atent proprietar de Oltcit si dovada este chiar masina ta ! 300.000km nu-s de ici de colo ! Cred ca ai avut cu adevarat grija de masina si masina te iubeste in felul ei !
Toata stima din partea unui alt impatimit ! Multumesc scorpion! Cum am spus si mai sus daca as avea 3 vieti si s-ar face oltcit in toate 3 vietile tot oltcit mi-as lua! ESTE O MASINA ADEVARATA! Si oltcitul meu a vazut foarte multe incarcaturi grele la viata lui, si nu a zis nici "car". Din contra, ii place mai mult incarcata. Felicitari pentru modul in care ai ingrijit masina. Asteptam poze. O sa va pun poze cu masina peste cam 7 zile ca sunt plecat din oras. O fi ceva varianta experimentala diesel, de o ajuns la "varsta" de 300k fara sa fie "dat jos".
PS: Titlul topicului parca e un nume de manea. ooof viata mea olticania mea
amiral a scris:Am un oltcit Club11R din '92 si mai e si acum in stare de functionare si ma ajuta foarte mult si la carat si la depasiri de coloane.Am pus pe el aproximativ 1 tona de saci plini cu grau si orz.Am fost foarte surprins de ce poate aceasta masina si o iubesc foarte mult si nu as vinde-o niciodata! Daca asa avea 3 vieti si s-ar mai fabrica oltcit mi-as lua oltcit in toate 3 vietile .Are 300 de mii de km in bord si nu am dat deloc motoru jos de pe ea in cei 17 ani de cand o am!

Secretul rezistentei si longevitatii motorului consta in tonele de orz.Este un fel de Popey orzar.
Oltcitul iubeste orzul Pentru o lunga functionare puneti in carca lui multe tone de orz. Mda....cine rade....ai uitat sa spui si de "bikamer".
amiral a scris:O sa va pun poze cu masina peste cam 7 zile ca sunt plecat din oras.

adica pe 17 ? incepe si recoltatul atunci deci sa vedem film mai degraba cu marfa din carca oltcitului
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum