Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Team 460 - Bazarul ... de raliu
Pagina 1, 2  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salutari. Pentru masina de raliu sunt sigur ca vom avea nevoie de ceva piese. Asa ca am deschis acest topic.
Pentru inceput, am avea nevoie de:
- un set de 5 jante (merg si 4, dar de preferat 5) care sa mearga puse pe butucii nemodificati de Oltcit (3 gauri pe diametru de 115mm), mai late decat cele de Oltcit. Cat se poate de late. De preferat peste 5,5J. Pot sa fie de tabla, aliaj, etc, de preferat pe 13" sau 14". Sa fie in stare buna, cat mai putin lovite, nu conteaza daca vopseaua nu e in starea cea mai buna.

- o janta AMIL de Peugeot 104 / Talbot Samba / Simca Rallye (sau daca aveti un set de 4 sau 5 jante ar fi super).
Persoane de contact: talash si cu mine.
Spuneti pretul si negociem.

Multumesc. Date fiind ultimele evenimente devine din ce in ce mai stringenta problema unui set de roti. Se poate lua in discutie chiar imprumutul pe perioada cursei, orice troc, schimb, plimbat cu masina etc numai ca peste doua saptamanai sa mai avem inca un set.

Heeelp! eu imprumut doua roti de tabla in stare foarte buna care au gume sanatoase,asta pe perioada imprumutului De un volan sport nu va fi nevoie pentru masina de raliu? Daca e pentru o cauza faina fac o reducere semnificativa de pret... Date fiind ultimele evolutii suntem in continuare in cautare de roate mai late decat cele de oltcit (de data asta insa ne trebuie neaparat), dar care sa mearga pe acelasi butuc. Trebe' sa ne pregatim pentru Ranca si cu gume de ploaie, la 1600 m s-ar putea sa picure ! Ca sa facem o actualizare, roti de ploaie deocamdata avem, multumim moro. Am 5 jante originale de aliaj pt AXEL - din acelea pt care nu se prea gasesc cauciucuri. Aveti nevoie Multumim Laurentiu, avem deja un set, il folosim ca roti de prezentare ! A sosit un pachet de la Iasi ( de la Laurentiu ) ... te astept Cristi la o intalnire in 4 ochi sa ti-l dau ( de... ) ... ( in... ) ... cum vrei!
Dreamer a scris:A sosit un pachet de la Iasi ...
Trebuie sa ajunga la Iulica pt depanare . O sa ajunga sambata la Iulica , e perfect! Am inteles ca aveti etrieri de special pe fata ! am un set de garnituri de etrieri frantuzesti noi ! daca le vreti sdunt ale voastre , mai ales ca pe Turda se gasesc pistonase de special noi frantuzesti! am rezolvat-o si de niste axe cu came,giully o sa le trimita zilele astea
multumim!
p.s. este noi axele! Hai ca mai vin cu o cerere - suntem in cautare de supape de evacuare de 1,3 - din pacate la ACSA nu au (nici n-au adus, desi s-a facut comanda), tanti Mia de pe Turda nu are, Gutmann a incercat tot posibilul dar tot nimic, nici Valib.

Asa ca daca are careva vreo idee, de vanzare, de aruncat etc asteptam un semn! Multumim anticipat! Dar n-ai zis ma ca desfaci chiulasele mele?
talash a scris:supape de evacuare de 1,3

Cand mi-am cumparat eu, avea eticheta de la Unix cred ca erau "Made in Italy"... Daca iti pica in drum vre-un magazin care cumpara de la Unix, baga un ochi la unix nu mai au pe stoc...
7thRaven a scris:Dar n-ai zis ma ca desfaci chiulasele mele?

In ultima instanta ma . Se pare ca am ajuns acolo... am eu un set de 13 admisie nou si mi se pare ca si de evacuare ! sa ma uit Haxele cu came si chulbutorii au ajuns la posta. Daca nu ajung la destinatie maine, sper ca luni sa fie acolo.

A durat atata ca nu gaseam cutie potrivita sa o vâr.
BANDITU a scris:am eu un set de 13 admisie nou si mi se pare ca si de evacuare ! sa ma uit

Pai daca poti si ai de dat da un semn:D! Poate la Paltinu. Ca de luni vrem sa ne apucam de pus cap la cap...
talash a scris:
BANDITU a scris:am eu un set...
Poate la Paltinu.
Saracul baiat, mereu e pe drumuri (avatar: Bucuresti- Campina-Cluj) . ehee mai taiem din drumuri ! a ramas numa Bucuresti- Campina momentan ! mai vedem pe unde umblam de aici in colo!
o sa iau supapele cu mine si ti le aduc la Paltinu! ok giully,le asteptam cu placere,dupa cum spune si bogdan avem in plan sa finalizam motorisca pana weekendul viitor.poate de data asta ne prima ajunul cursei stand la un suc nu la o partida de mestereala Hehe, am castigat o tura cu masina, tricou si sapca doar caca trebuie sa vii la buftea sa te bucuri de premiu,asta cand o sa avem motor pe masina Doar sa`mi spuneti Cand Iulica, ai apucat sa te uiti la "jucaria" trimisa prin Dreamer ? Chiar sint curios daca se mai poate face si daca isi va putea mentine functia pe masina. Asaaa, hai ca mai avem nevoie de una alta, pentru pregatirea masinii in vederea raliului pe zapada de la Comandau. In urma discutiilor se pare ca ne trebuie:

- bare de torsiune de Special (sunt mai subtiri)
- daca stie cineva cauciucuri cu tinte, care sa se potriveasca pe janta de oltcit normala, ne-ar fi de mare folos.

Daca aveti vre-un pont pe tema asta, va rog dati un semn!
talash a scris: - bare de torsiune de Special (sunt mai subtiri)

Ajuta-ma te rog sa inteleg: toata lumea vrea bare de torsiune mai groase iar voi vreti mai subtiri...?!? De ce? sa fie mai elastice
masina e usoara si biste bare de torsiune tari o vor face instabila pe macadam
astea elastice cu niste amortizoare bune ar trebui sa tina bine masina pe drum De așa ceva ar fi vorba ?

Zephirus as vreau eu masca aia fata
Dumitru Cristian a scris:Zephirus as vreau eu masca aia fata

Nea Dumitru! Gasesti masca aceea la Dan Alexandru. ne ne ne ne, daca te uiti atent, in afara de faotul ca este absolut impecabila, are sigla citroen din aia din inox si are acea banda vopsita cu alb sau argintiu din fabrica, care sunt mai rare ca orice! Grila aia are un ornament lipit. Ala alb sau argintiu!!TZAPA! mda,dar e teapa cu sigla Citroen Mda cu sigla! Ce-aveți bre cu masca aia de parcă e turnată-n aur ?
Vrea șase persoane m-au întrebat. Așa că o să-i onorez pe toți: o păstrez pentru mine (tipic, nu?) Asa,asa!! Sunt în concediu fără plată... e bine, pot să plec unde vreau și când vreau.
1. Ori luni ori marți, după cum e vreme trebuibilă, să dau jos celea de pe Special.
2. Indicați-mi o pensiune pe lângă Brașov sau Buftea... încă nu m-am hotărât. Ca livrator îmi convine Buftea (drumul), dar.. dacă tot sunt în concediu, aș face-o și pe turistul, aș vedea și Brașovul Pai vii la Buftea prin Brasov si daca vii in timpul saptamanii poate facem o sedinta de dezmembreala la buftea,ca avem o decapotabila care asteapta sa ajunga la remat Păi rămâne spre Buftea că am un bun prieten care admiră Arcul de Triumf pe dedesubt pe 1 Decembrie ... io l-am pus să ajungă meapenist ? care are de trimis un calculator din București spre acasă.
Pe vineri seara aș vrea să dau cu mine-n voi și voi nu în mine la Billa ...dar las că scriu acolo.
Așa că pe joi din noapte, cred că decolez pe voi. sa inteleg ca joi avem de lucru in buftea da? ai auzit talase,demontam rabla decapotabila Ufff, zephi, ai salopeta sau aduc una in plus? Pai, te asteptam cu bratele deschise ! Din pacate in Buftea nu prea ai ce vizita, dar gasim noi ceva de facut ! Am una...de la muncă... ha! mi-a venit o idee! pregătiți un spray cu vopsea albă și o foaie A4 decupată cu sigla Oltcit

Programul deplasării îl voi anunța mîine, când SPER să am în posesie tot trenul de rulare de pe Special. merge gri?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum