Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Butuc hayon

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Dupa cum ceream si eu la donatii, as fi vrut sa-mi schimb butucii de la yale. In Giurgiu am gasit doar 2 butuci de hayon, dintre care unul nu mergea. L-am luat pe cel bun cu 21 lei.
Cum dracu' montez rahatu' ala??? AM desfacut plasticele, mi-au cazut agrafele alea tampite in cap, am desfacut rahatul ala de plastic negru, am pierdut si arcul care trage manerul inapoi, cum dracu' ajung sa scot butucul ala nenorocit??? Ca sa nu zica cineva ca nu ma documentez, m-am mai uitat pe forum la un topic asemanator, dar nu am gasit nici o siguranta, nici o ferestruica de vizitare, nimic, fir-ar ea de rabla! pe topicul despre montare inchidere centralizata erau niste informatii, cine mai stie pe unde o fi topicul ala
nu are tot o siguranta din aia ca la butucii din fata ? o scoti si cade piesa ...
EEK! a scris:Cum dracu' montez rahatu' ala???

Poate te ajuta poza asta (stinga):
motane,ca sa scoti manerul butucului scoti stiftul ala subtire,iar ca sa scoti butucul de cheie paremise ca trebuie sa apesi cu o surubelnita subtire in varf,o lamela care iese undeva in butuc si sa tragi de butuc in spate Offff... p***a ma-sii... Multumesc Laur pentru poza.
Am incercat sa dau stiftul usor afara cu un dorn insa mi-a fost frica sa nu distrug ceva pe acolo. Stiftul ala nu a iesit, ma intreb daca nu cumva trebuie sa aibe cheia o anumita pozitie si sa ciocan in el dintr-o anumita parte...
Sa caut mai intai un alt maner pe la Cosmin, nu vreau sa risc sa-l fac pe asta praf fara sa am o rezerva.
Butucii sint la fel ca cei de la usi??? La magazin cica nu, ca asta e de hayon si de usi nu au si nu vor mai aduce, si nu mai aduc piese de Oltcit, si cum, al tau inca mai merge?? nu sunt la fel ca aia de usi
motane de haion iti trimitz eu,de aia de usi nu am dat inca ,si asta pentru ca in dobitocia mea am tot strans troace de oltcit dar nu le-am sortat prea bine si sunt de-a valma Mersi, nu-i nici o graba acum, astept poate le gasesti si pe alea de usi si-mi trimiti tot cotletu' .
Oricum nu am muncit degeaba, am maturat inauntru dupa aia, ca sa zic ca am facut ceva totusi . Motane, las-o dracu' c-o facem la nationala. Sa nu strici ceva p-acolo
Am montat actuator la hayon. Tras fir de la alimentarea permamentă a casetofonului/stației până în spate. A dispărut butucul spate și am pus un dop cu filet - acele capace care vin puse în locul unde ar trebui montate centurile spate: Și butonul.

de usi am eu o pereche aproape noi . nu cred ca au fost folosite mai mult de juma de an , dupa care masina a fost trasa pe dreapta, iar zilele astea va lua drumul rematului Mi le poti vinde daca e, sau nu merita sa te mai complici cu desfacutul? vii la nationala ? Nu ajung la nationala . eu nu am mai avut net ca sa intru pe mess. trebuia sa ma suni sa te ajut la butuc. sa stii ca nu te-am uitat cu bandourile. trebuie doar sa-mi fac ceva timp hai ca rezolvaram problema. am montat astazi butucul nou cu cheie la incuietoarea haionului . Proiectantii masinii clar manga...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum