Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Ajutoooorrr [PIESE]!!!!

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
cine este din craiova si vrea sa se duca sa-mi caute si mie anumite 'componente' pana duminica asta??? stiu ca e prea din scurt dar...sper sa ma ajute cineva. lasati id de mess sau nr de tel si va contactez pt mai multe detalii....va rog mult ajutati-ma Ce anume ai nevoie ? pai sa o iau de la inceput:
-praguri false d TRS (nu sunt obligatorii, dar daca gasesti..le iau)
-perii exterioare de la geamurile usilor
-acele indicatoare (turometru respectiv kilometraj)
-si plasticele alea care vin de-o parte si de alta sub bord, unde se bagau boxe.
eu sunt din ploiesti.chiar azi am fost la magazinul pt oltcit de aici...si sincer nu ma asteptam sa nu aiba chiar nimic nimic...
intreb vanzatoarea de praguri false de TRS si imi zice: 'aaa din alea nu mai avem de anul trecut'...in fine trec peste asta
intreb de periile de la geamuri de care am cea mai mare nevoie ca cele originale de la masina au ruginit si nu mai stateau in clemele alea, si daca nu le am..stiti ce se intampla...'nici d-alea nu mai avem...am vandut tot ce am avut pe stock si n-am mai adus' ...si tot asa... Scuza-ma ca m-am bagat , dar chiar credeam ca e ceva urgent. In principiu le gasesti linistit la dezmembrari.

si plasticele alea care vin de-o parte si de alta sub bord, unde se bagau boxe.

acele indicatoare (turometru respectiv kilometraj)

Cu astea te pot ajuta eu doar ca trebe probabil un pic lustruite dar eventual duminica. treaba e ca e mai urgent decat pare....am si pe cineva la dezmembrari si mi-a spus ca nu mai au nimic din ce vreau eu...si daca nu fac rost pana duminca de ele...o sa fie cam rau...in fine...oricum imi cer scuze ca am deschis asa un topic mai 'aiurea' daca vrei am eu niste praguri false,dinalea model vechi(destul de groase,fata de cele noi care sunt subtiri..) doar ca sunt putin sifonate la un capat unde vin tablitele de prindere
daca ma uit bine,s-ar putea sa am si periile alea,dar nu sunt noi,dar cred eu ca mai merg
iar acele indicatoare,doar acele sau tot vitezometru+turometru? acum sunt si eu putin in stand by pana mai pe seara ca mi-a zis cineva ca imi cauta praguri si diseara imi da raspunsul...cat despre treaba cu acele..doar acele imi trebuiesc...acul original de la kilometraj s-a curbat in sus din cauza caldurii , si cand am desfacut bordul si am tras de ac afara, s-a rupt....masina e acum la tinichigiu si eu aveam nevoie de praguri pana duminica daca se gaseau undeva prin craiova, ca are taica-miu drum duminica in craiova si de asta am intrebat...totusi incerc sa caut sa vad daca se mai gasesc noi; nu prea sunt adeptul lucrurilor second-hand...dar din disperare o fac si pe asta mult spor la gasit praguri de fibra noi pana duminica
daca vrei ace,vino mai tarliu la interex si iti aduc Nu este diferenta intre mare daca sunt SH si arata bine fata de alea noi . Poate doar prafuite si dupa curatare arata ca noi si eventual pui vopsitorul sa-ti dea si un lac pe ele .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum