Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A II-a Intalnire Nationala 2009 [2-4 Octombrie]
Pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cu ocazia zilei de ieri am discutat cu Cyclop si cu Kosson cele ce vor fi. Si anume faptul ca s-a ivit urmatoarea problema:
Paltinu este plin de vile si cocalari.... din pacate nu prea mai avem unde pune ceaunul cu vin la fiert la sfarsit de septembrie.
Si de aici ideea: Sa ne mutam la Voina langa Campulung.
Din experienta pot spune ca zona este favorabila, exista chiar si cateva pensiuni / cabane (ciorba de la cabana Voina este dementiala).

Weekendul viitor voi da o fuga pana la Paltinu si voi face ceva poze sa vedem ce mai este pe acolo.
Voi ce ziceti mutam Paltinu la Voina ?

p.s. Tot ieri am aflat ca acolo se afla si Cabana Oltcit (care din pacate este inchisa)
p.s.2 Rog pe cineva sa mute topicul la locul lui... Sună interesant, tot (mai ales Cabana Oltcit ? ) , mai multe nu zic până nu mai vedem ce și cum...
Perioada e foarte bună. Părerea mea. Eu as fi pentru, in principiu. Drumul pana la Voina e nitel mai rau ca cel de la Paltinul, dar nu pe foarte mare distanta. La Paltinu anul trecut deja erau parcelate terenurile unde campasem, asa ca anul asta cred ca e plin de vile si vilute.
Cabana Oltcit e pe drumul dintre Cabana Voina si Cuca. La cabana Oltcit nu stiu daca se poate ajunge cu masina (tind sa cred ca nu) dar zona merita. Eu am fost acolo cu Drinker-ul si cu cativa colegi din CitROclub. Am sa caut poze sa vad ce mai gasesc. Am ajuns ma si la cabana Oltcit cu masina, cu Ciclopul si cu Dreamer, acum cativa ani: http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=4885&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=strikes+back si eu sunt pentru,sa vedem ce spun si restul
asa-i,trebuia deschis la cluburi topicul,si in principiu cu titlul
"A doua intanlire nationala oltcit pe 2009"
pentru ca toata lumea este invitata!
totusi e cam devreme,si intr-o perioada in care unii mai dau olimpiade la facultate...pe la un 15 oct ar fi mai bine dar daca nu-i bai impac eu varza cu capra Este foarte faina zona, dar prefer sa fin intr-o zona mai linistita, mai retrasa. In ambele locatii cand am fost la intalnirea de la CitroClub am stat inghesuiti ( ma refer la prima locatie ) si in a 2-a nu aveai loc de mai mult de 5-6 corturi si erai langa gardul omului si langa drum. ah ce vremuri:
Ohooo .... multa vreme a trecut 20 de bikeri si fac loc la Paltinu'
b28kft a scris:20 de bikeri si fac loc la Paltinu'

Nu faci nimic ... pe locul de campare s-au construit vile. terenurile de Paltinu au devenit Proprietate Privata... 20 de bikeri care fac loc la Paltinu este posibil sa dea de cativa politai/jandarmi.... si sincer eu unul prefer o iesire la care ma relaxez nu la care sa ma bata cineva la cap....

drinkere ce tanar si nelinistit erai ce tanar era cristi Toti eram tineri bre si supli
acu ai ceva bere in plus eu sunt multumit sa schimbi titlul topicului astfel incat sa fie dupa 27 sept.. din mai multe motive personale 4-6 octombrie ? e bine? Dreamere... tu visezi in acelasi an cu noi?
Ia mai arunca un ochi pe calendar. Vrei sa zici 2-4 Octombrie?
Parerea mea e ca o sa ne cam cacamaca pe noi de frig, dar nu ma deranjeaza Da bre corbule ... ai dreptate! La ce au anuntat astia nu cred ca o sa fie frig. Daca e frig, suplimentam cantitatile de bauturi spirtoase
Sau 25-27 Sept? am modificat titlul pentru primul weekend din Octombrie. Sper ca acum sa fie ok pentru mai multa lume. Ce suplu era Drinkerul............... Așa, perioada e și mai bine !!!
Un PENTRU mare de la mine.
Un wiki pune cineva de acord cu 2-4 oct... aici e wiki http://www.wikimapia.org/#lat=45.4410885&lon=25.046103&z=16&l=0&m=b&search=muscel

iar aici va puteti face o idee despre cabana voina http://www.muscelul.ro/cabana_voina/cabana_voina.html , la care ne vom raporta pentru tabara A nu se intelege ca e musai in fatza cabanei.. desi cred ca in oct nu vor fi prea multi turisti in zona... tabara ma gandeam sa o facem mai sus pe rau unde ni se va parea ok atunci la fatza locului... sunt mai multe locuri care se preteaza la asa ceva.. Parerea mea e ca cel mai bine e sa faceti tabara dupa cabana. Cunosc binisor zona si vorbesc din experienta. La 1-2 km mai sus de cabana Voina, spre Cuca, se gasesc o gramada de locuri departe de aia care fac hore si sarbe in poienita pe la 12 ziua!
iwa a scris:terenurile de Paltinu au devenit Proprietate Privata... 20 de bikeri care fac loc la Paltinu este posibil sa dea de cativa politai/jandarmi....

Eu ma refeream la curatenia de cocalari...Si din aia 20 la care m-am gandit, 8 sunt politai moto si 3 sunt in jandarmerie.
Dreamer a scris:
Nu faci nimic ... pe locul de campare s-au construit vile.

Cand dracu' au construit asa repede?!??? Au fost harnici baietii, din primavara s-au apucat de treaba ... In zona aceea mai exista o varianta:
Daca sunt mai multi cei interesati am datele de contact de la o cabana de acolo (unde am stat eu cu Ioana cand am fost cu Drinker-ul), tipii super de treaba, cabana super ok. Ideea este urmatoarea: daca se gasesc destui ocupanti pentru cabana (care are 8 camere duble (noi am platit 100 ron/camera) cu baie)ceilalti participanti vor putea pune corturile in curtea cabanei (incap destul de multe). Si astfel putem impaca si capra (cei care vor sa stea la pensiune) si varza (cei care vor la cort).

A nu se intelege ca imi iese ceva la faza asta sau orice altceva. Este doar o sugestie. În octombrie, e destul de frig noaptea la zonă normală, de deal... D-apoi la munte!
Lăsați prostiile și treceți toți la cabană. O să experimentați cel mult o noapte în cort... apoi o să ieșiți dimineața galbeni ca vreju și o să vreți înăuntru! Zephireli.... sacul meu este -15 grade.... sub cerul liber.... in cort iti garantez ca o sa fie mai cald . In plus poate iti spune el drinker cum a testat el sacul lui de dormit pana atunci ii spun eu,a deschis larg fereastra in camera iarna ,si asa a dormit in sac pana dimineata
daca nu ploua eu o sa dorm la cort,daca ploua o sa dorm in masina ...iar altii iti vor spune ca la sfarsit de septembrie la Paltinu se poate dormi fara probleme cu geamul de la masina larg deschis. În mașină. Dar nu la sol.
Jucați-vă voi.... Zephireli ... e mult mai cald in cort decat in masina...

p.s. chestia aia a ta nu e cort este cel mult o sauna pe post de soare . Prin cort ma refer la ceva cat de cat izolat Merg si eu Bre, careva a gresit titlul topicului. Ar fi fost "A 7-a intalnire nationala, editia a 2-a" sau cam asa ceva. eu vroiam sa scriu a -IIa intalnire nationala 2009 Pai sa stii ca poti sa modifici. ce rapid esti coarbo` ... dar deja am modificat
problema era ca nu incapea si 2009. acum am mai taiat din spatii Zef ... iti trebuie un sac bun de dormit, ca sa nu ai probleme. Nu fi carcotas si baga frica in altii ca e frig de numai poti. Se poate dormi lejer si in masina Eu știu. Dar vin să mă relaxez, să schimb mediul, nu să fac experiențe. Meserie,vin si eu 100 % indiferent de data,cat poate fi de frig?Oricum nu conteaza frigul,plimbare sa fie si intalnire.De restul se ocupa vinul si vodca . Am fost sambata la Paltinu si totlu era foarte ok! nu era nici un gard nici vorba de vile si alte chestii! totul e asa cum stiti din anii trecuti! Ba mai mult erau multi oamnei cu cortul sau rulote la locul cu pricina ! si cat am stat acolo nu am auzit manele sau alte porcarii! Asa ca putem pastra traditia de fiecare an si sa mergem in Sept sau cand vreti voi la Paltinu! Sau putem sa mai variem, sa mai incercam si altceva... mai ales ca experientele celor care au ajuns in zona Iezerului au fost pozitive. eu zic ca locatia paltinu este foarte buna,mai ales ca ne-am obisnuit acolo Da-ti un link sa vad si eu regiunea ?
Cyclops a scris:de acord cu 2-4 oct... aici e wiki http://www.wikimapia.org/#lat=45.4410885&lon=25.046103&z=16&l=0&m=b&search=muscel

iar aici va puteti face o idee despre cabana voina http://www.muscelul.ro/cabana_voina/cabana_voina.html , la care ne vom raporta pentru tabara A nu se intelege ca e musai in fatza cabanei.. desi cred ca in oct nu vor fi prea multi turisti in zona... tabara ma gandeam sa o facem mai sus pe rau unde ni se va parea ok atunci la fatza locului... sunt mai multe locuri care se preteaza la asa ceva..
Hai ma ca nici Iezerul nu-i asa departe. Si e misto pe-acolo. Si nu-i bine sa ne obisnuim prea tare cu un loc. Ar insemna sa ne limitam de bunavoie. Eu unul sunt pentru variatie!

iulicuta2000 a scris:eu zic ca locatia paltinu este foarte buna,mai ales ca ne-am obisnuit acolo
Breee, cand faceti adunarea luati in calcul si partea de mai jos - calendarul campionatului

11 Ranca (Ranca) 11 sep
12 Ranca (Ranca) 13 sep
13 Voineasa (Voineasa) 02 oct
14 Voineasa (Voineasca) 04 oct
15 Rasnov (Rasnov) 23 oct
16 Rasnov (Rasnov) 25 oct

Si mai e ceva... intalnirile le fixam cum le fixam, dar ar trebui introdus si un criteriu de distanta. Sa poata veni si moldovenii sau maramuresenii fara sa strabata toata tara, e pacat sa nu ne intalnim toti mai des. (am inceput sa prind gustul )
MadWolf a scris:Hai ma ca nici Iezerul nu-i asa departe. Si e misto pe-acolo. Si nu-i bine sa ne obisnuim prea tare cu un loc. Ar insemna sa ne limitam de bunavoie. Eu unul sunt pentru variatie!

iulicuta2000 a scris:eu zic ca locatia paltinu este foarte buna,mai ales ca ne-am obisnuit acolo

Iezerul de pe langa Puesti de Vaslui ?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum