Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A II-a Intalnire Nationala 2009 [2-4 Octombrie]
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Banditule ... ai fost pana unde tineam nationala mica in fiecare toamna? Acolo este in constructie o vila!

Poza a fost facuta in 25 Ianuarie 2009. Masivul Iezer. La vest de masivul Piatra Craiului si la sud-est de masivul Fagaras.

Cristip1970 a scris:Iezerul de pe langa Puesti de Vaslui ?
Localitatea Iezer , denumire data dupa baltile Iezer ce apartin de Vaslui si sunt pe drum spre Piatra-Neamt dinspre Tecuci-Barlad sitata la 25 km de Barlad .
Wolf de aia nu stiam la ce va referiti . Pe acolo trag masini sa faca camping pt pescuit la balta .
Dreamer a scris:Banditule ... ai fost pana unde tineam nationala mica in fiecare toamna? Acolo este in constructie o vila!

Poza a fost facuta in 25 Ianuarie 2009.

Drinkere nu sunt chior nici tampit! am crescut pe coclaurile alea! fundatia aia e acolo de ani de zile, si pe locul din poza era plin de corturi! am stat acolo toata ziua ! crede-ma nu e nici un gard si nici o vila! banditule,cred ca nu te uiti atent la poza fundatia care o stiu si eu acolo de cel putin 2 ani,este fix in fata drumului pe care am urcat pe acel "deal" Banditule ... matele confunzi gaura ... fundatia de care zici este in partea stanga cum te uiti la poza ... dar nu se vede ... aia care e marcata cu rosu, e proaspat crescuta in iarna asta. Daca erau oamenii cu cortul pe acolo, inseamna ca omul nu a mai avut bani sa isi termine casa si ca ne putem propti si noi in septembrie pe acolo. Da nu v-ati plictisit? Și eu sunt pentru variație. macar de data asta poate ajung si eu bai baieti voi cred ca incercati sa ma invatati pe mine locurile in care am crescut! fundatia aia nu acopera nici un drum ! ieri iar am fost acolo si am facut gratar si s-ar putea sa ma duc si azi! si am urcat masina pana acolo fara nici o problema ! fundatia respectiva este in margine pe locul fostului WC si nu e vila nimanui nici nu era vorba de asa ceva ci va fi noul WC public din noul Camping care se construieste dar deocamdata din lipsa de fonduri s-a facut doar fundatia!
BANDITU a scris:bai baieti voi cred ca incercati sa ma invatati pe mine locurile in care am crescut! fundatia aia nu acopera nici un drum ! ieri iar am fost acolo si am facut gratar si s-ar putea sa ma duc si azi! si am urcat masina pana acolo fara nici o problema ! fundatia respectiva este in margine pe locul fostului WC si nu e vila nimanui nici nu era vorba de asa ceva ci va fi noul WC public din noul Camping care se construieste dar deocamdata din lipsa de fonduri s-a facut doar fundatia!

pt asta se sfadesc ? Eu acum imi dau seama.. chiar daca a zis talash mai sus.. nu facem la voineasa pe 2-4 oct? ca doar stim zona de la nationalele trecute.. eventual reeditam obarsia lotrului Băi băiete, deja ați migrat cu 100 km mai la vest....

Vreți să fac ca la Padiș, drumul în 2 etape ?

Oricum... dacă!, s-ar putea să mă tren până la capitalie, apoi om mai videa.... hmmm ... Voineasa ... suna bine Si la Obarsia Lotrului e frumos, mai ales ca acolo unde am facut noi nationala din 2006 ai loc acu berechet sa pui corurile, am fost la sfarsitul lui iulie si acu lacu e foarte scazut si e liber, drumul s-a mai distrus, s-au format gauri pe ici pe colo, pentru ca au inceput sa lucreze la drum, dinspre Sebes au inceput sa puna asfalta si dispre Obarsia Lotrului spre Petrosani, si am inteles ca lucreaza si la drumul Obarsia Lotrului - Ranca - Novaci.
Si din cauza masinilor de tonaj mare s-a distrus asfaltul, dar se merge relativ bine.Cand am fost la Obarsie am urcat si spre Lacul Calcescu, lac natural, la aproapte 2000 de metri, is cam 3 ore jumate de mers pe jos din Obarsie.Deci cine are drum pe acolo e fain de vazut. Ideea e ca e si iesire cu gashca.. si raliu.. si asa imbinam si capra (adica noi) si varza.. adica galerie pt talash

PS.. talash.. nu te supara pe mine, dar nu m-am putut abtine nu stiu cat e de bun drumul ,dar au bagat transport maxi-taxi Sibiu-Voineasa-Petrosani -TgJiu in concluzie cred ca in privinta drumului n-ar fi o problema ,dar sa ne gandim la vreme ,in perioada asta ar trebui pus in bagaje si skiuri. Niciodata n-a fost intalnirea de toamna una perfecta in ceea ce priveste vremea!
Dar cei care vor sa bea un vin fier iar pe fata sa le dogoreasca focul iar spatele sa fie sloiuri, atunci asta e momentul! daca va hotarati sa ne intalnim la Obarsie poate facem si o excursie in Retezat pe drumul lui Base 'distanta aprox. 100km intre Obarsie si Camp. Peste o lună o să fie la Cazanele Dunării.

Mai pas, dar. Nu e rea ideea, Zephi.
Mey, daca se poate campa la Paltinu, eu sunt de parere sa ramanem cu locatia acolo. Pana la urma e si vorba de pastrarea unei traditii. Care, de bine, de rau, s-a pastrat si a evoluat frumos, de la o intalnire restransa la una destul de animata.
Parerea mea. Acuma aduceti vinul fiert.

Hm, acuma am vazut, 2-4 octombrie e viteza in coasta la Voineasa. Ce se mai aude cu intalnirea,se mai tine?Pana la urma care ar fi variantele posibile?(adica sigure) Normal ca se tine, mai ramane sa vedem unde de data asta vreau si eu sa merg... sper sa imi schimb motorul luna asta si sa am cu ce pleca la drum Din experientele noastre anterioare, nici problemele de carburatie, nici chiar problemele cu tot motorul nu au fost cu adevarat piedici in desfasurarea evenimentelor. Nu-i asa, Boogy? iwa? A mai fost si o planetara, pe ici pe colo, Kosson stie . Se face !!! Trebe un pic de loc un foc si un ceaun.... in care sa toarne ciclopul vin la fiert restul sunt detalii !! Nu se mai povesteste nimic ?

La voina nu am mai fost pana acum, asa ca parca suna mai interesant.

De data asta vin cu dricul Pana la urma ... unde mergem? La Rausor ... Voineasa sau la Paltinu? Acolo.

'aidi bre, vă stricați voi renumele de "instantaniști" ??

(există un cuvânt pentru așa ceva dar acum am un lapsus groaznic ) Hotarativa odata si informati din timp oamenii,ca de data asta chiar nu vreau sa pierd iar nationala
VALY B-24-LDZ a scris:Hotarativa odata si informati din timp oamenii,ca de data asta chiar nu vreau sa pierd iar nationala

Mai greu e pina vii o data.Dupa aia.............boala grea,ai sa astepti cu nerabdare sa mai vii.Pacat ca nu am cum sa vin si la asta. Pui pariu ? Eu votez pentru Paltinu si voi fi prezent. Imi programasem pentru ultimul weekend din Septembrie, dar pot sa vin si in Octombrie.
Am fost la ultimele 2 Paltinuri (din 3 totale) si a fost foarte frumos.
Unul dintre motive a fost locatia, deoarece suntem mai multi concentrati in apropiere (adica pe o raza de 100km) si a fost usor de ajuns si au venit si cei care nu au stat peste noapte.
Si in plus, este deja o traditie. Putem sa mergem si la Voina in alt weekend. Prefer Paltinul sau Rausor, pentru distanta mica ... din pacate la Voineasa e cam departe pentru bugetul meu si e posibil sa nu pot veni din cauza asta Etapa de raliu din 2-4 se va tine la Resita nu la Voineasa, a fost mutata din motive pe care nu le cunosc Din motiv de "pupat Piata Independentei". Si eu vreau la Paltinu,e mai aproape de mine,exact aceleasi motive ca Drinkeru.Insa sa vedem ce se stabileste,poate am bai pana la urma si de alta locatie..insa slabe sanse deocamadata. Eu zic Paltinu. si eu Mergem la Paltinu Cat e de la Tecuci pana la Paltinu ? Sau din Focsani ? m-am uitat prin google earth si mi-am prins urechile

... sau sa intreb mai pe sleau: e cineva de la galati sau focsani care merge la paltinu si cunoaste drumul ? ca eu habar nu am nici pe care parte sa ies din oras ) Din Tecuci pana la Paltinul ar fi cam max 250km. Din Focsani ar fi cam 210km. .... dus symplu , stai putin sa vad cum stau cu timpul , ca poate mergem impreuna la paltinu , si de la focsani te duc eu de manuta Care este data finala in care se tine intalnirea? Asa Tonime,fa ceva si vino si la asta daca nu mai sunt eu prin zona.Abia astept sa ne revedem.
stonebone a scris:Care este data finala in care se tine intalnirea?

2-4 Octombrie 2009 La Paltinu 90%
cred ca ajung si eu . AMR 11 paltinu sa fie atunci.

Din pacate este posibil sa nu pot ajunge cu masina mea dar vedem, mai este timp destul pana atunci
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum