Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

BH 66 ZZZ / 5-BH-9757
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
e doar usor reconditionat, si vopsit cu spray cu efect de 'crom'
asta pana una alta.....

(am schimbat-o pentru ca cea veche a scapat 1-2 dinti recent, in curbe, deci era cam obosita...) poze mai noi...

si un fratior mai mic sa zic asa...un Lastun...pentru care am primit permisiunea de a-l intretine/imbunatati....

lasa naibi rabla si pune poze cu lastunu o sa pun...de saptamana viitoare sper...
doar sa imi fac timp si pentru el
(a fost reconditionat candva 100%, si are fix 25km rulati) ma,asta are 4 prezoane?la oltcit n-au fost in stare sa faca un 4x100?dar au facut la lastun?
ce distanta intre prezoane are? nu stiu...o sa ma uit...

faptul ca are 4 prezoane, 3 prezoane...e relativa treaba...
din cauza rezistentei materialelor folosite si multe alte chestii....

ce am vazut...si nu stiam....
e ca...e motor de oltcit(chiulasa/delcou) + bloc custom made...si e racit pe apa.... E juma` de motor de oltcit... doar ca n-are radiator de ulei. Racirea se face printr-o Il rog pe Cristip sa nise alature daca vreau celor de pe forumu: http://classiccar.3xforum.ro/
Suunt sigur ca o sa ne ajute daca vrea si sa vada si el alte buburuze:).
Ps vali tiam facut reclama pe site ba de ce nu vrei sa imi raspunzi la telefon? ai dat sms inainte?
Black project a scris:Il rog pe Cristip sa nise alature daca vreau celor de pe forumu: http://classiccar.3xforum.ro/
Suunt sigur ca o sa ne ajute daca vrea si sa vada si el alte buburuze:).
Ps vali tiam facut reclama pe site

Abia azi am citit . Daca nu stau prea mult pe net , am si alte treburi personale si de familie , nu am stiut . pana una alta, asa au inceput cheltuielile la masina, acum 4-5ani, dupa cateva luni de forum

multumiri inca odata, pentru piesele de la DanH, cele cu 100.000 per total sa mai stergem praful putin si pe aici

din varii motive...s-au intamplat urmatoarele chestii in ultimele saptamani

am gasit azi dimineata masina pe 4 butuci...si in curte, se pare de la MosCraciun, un cadou destul de neobisnuit.
Nu stiu inca cat o sa le tin....

steffan bcw, 4x100, 8j et 15, 9j et 20

185/50/14
225/40/14

Frumoase rau mult prea late....
(o sa vina mai in interior 10mm...si sa vedem de unde mai fentam sa fie bine)

au et-ul prea mic nu?mie asa imi pare din poze
apropo,la salonta nu-i zapada ? nu mai e zapada....
de luni dimineata a inceput sa se topeasca cu toate fortele, pe marti nu a mai fost aproape deloc, pe miercuri a mai si inceput sa se usuce noroiul.
Asa e in tot vestul tarii...... sunt frumoase jantele, dar totusi zic ca sunt prea late pentru oltean , adica pe fata ies in afara aripi foarte mult (cea ce nu-mi place) si pe spate trebuie sa... descentrezi" aripilele alea sa le bagi acolo..(locul lor este pe alta masina)
este doar parerea mea...mai ales ca zici ca nu sti cat o sa le ti pe masina, eu zic ca nu are rost sa te mai chinui sa umfli aripile,etc...la vanzare cu ele
bafta... daca vrei sa le vinzi,zimi un pret.de mult caut jante dinastea.poate te intereseaza jantele mele http://forum.4tuning.ro/497-anunturi-auto-oltcit/152501-vand-jante-destul-rare-13-6-5-gume.html + diferenta din partea mea,sau poate mai vrei ceva de la mine http://forum.4tuning.ro/497-anunturi-auto-oltcit/157608-vand-piese-tuning-oltcit.html ,sau ai un prieten care vrea ceva.ne combinam noi pana la urma.lasa-mi un mp daca te intereseaza.bafta @tiga: le-as da doar pe ceva pe 15-16" cu buza maaaaare

@Dexter:
am citit si pe 4tuning...
nu prea ma intere jantele tale, pentru ca nu e ceea ce caut.
de dat le-as da doar pe 450euro, sau pe ceva 4x100, 15-16",9j...si buza cat casa de mare. Pentru altceva nu am bani, si nici nu as vrea sa ma complic sa dau jantele si sa imi iau alte chestii, si sa raman fara jante.

P.s: da...am vise erotice cu jante cu buza lata... vezi sa nu ramai cu buza....lata ceva de genu arata...
pe spate astept dupa flansele noi (trebuie 50mm grosime)
dupa ce ii pun jantele pe spate, mai am putin de lucru la ceva....si gata....la vopsit

vrei sa arunci noroiu ventilat inapoi ?
asfaltul oricum o sa-l rupa ... ceva de genul se prezinta
spoilerul e simetric, etc...si e mai mare ca inaltime cu doar 3-4cm decat spoilerul normal de TRS.

pe spate inca nu m-am decis cum sa fie...

Vine foarte bine spoilerul pe masina, ma bucur ca nu ai ales unul din modele pot spune "comune", foarte tarel si sistemul lambo doors. Felicitari! Marfa ! mai baieti,ia sa fim putin realisti
sub faruri are burta
capota vine aiurea peste el
partea de sub capota,cu burta aia in jos arata de parca stramb(Desi se vede clar ca asa e modelul lui)
masca dintre faruri,desi face parte din spoiler,este prea in fata,si intre masca si faruri ramane un luft urat]
pe partea dreapta a masinii spoilerul pare mai putin inalt ca pe partea dreapta,in dreptul prizei mici de aer
nu e centrat pe masina,e putin deplasat spre partea stanga
sunteti de acord cu mine?
daca vrem sa progresam,trebuie sa facem lucrul pana la capat nu pe jumatate,si de obicei detaliile sunt totul... Suntem realisit, spoilerul nu e perfect, sa speram ca vali o sa mai lucreze la el. Dar totusi este de laudat initiativa, arata ok in comparatie cu chestiile alea hidoase de la fibrocom/faberplast.... iuliane, te rog sa vezi partea plina a paharului (pentru grila dintre faruri mai trebuie facute ceva prinderi, habar nu am ce prinderi o sa ii fac)
o sa vina adus la perfectiune, cand se va vopsi masina.
Din fibra de sticla, doar atat s-a putut scoate.
Si ca sa il pot alinia corect, trebuie sa schimb aripa dreapta fata, caci din cauza ei spoilerul nu poate fi fixat 10001% corect

E ceva spoiler de la fibrocom/fiberplast, modificat putin, sa imi placa mie. poa sa fie de mig,daca nu-l faci cum trebe o sa te balacaresc pana iti ies peri albi stai linistit, cand o sa fie vopsita masina, totul o sa fie PERFECT bineeeee depinde cand a fost turnat la fibrocom ... ca si aia li s-au cam stricat matritele ...si altele nu au mai facut ...asa ca au multe deficiente din turnare de la ei ... si nici nu mai pica bine pe masina ... ca un sfat ..ia si masoara mai bine cu ruleta ... ca mi se pare ca oricum trebuie sa mai modifici cateceva ...in afara de prinderea partii superioare si de aripa .... mai ales la buza de jos ...si la forma grilelor mici nu prea seamana una cu alta ....

P.S. modelul sa stii ca e dragut ...astept forma finala

cat despre prinderea glilei dintre faruri .... incearca prinderea aia standard ...lamela de tabla cu gaurile aferente pentru prinderea pe ochelari farurilor... si prinsa de grila intre 2 straturi de fibra ...avand in vedere ca ea in partea de jos e sprijinita pe armatura metalica si ca in laterale e prinsa in suruburi ... cred ca o sa tina destul de bine ... daca nu mai incearca tot la fel ceva prinderi de tabla in partea de jos a grilei dintre faruri ... exact unde veneau si cele ale grilei originale pentru ca evident masca dintre faruri nu e ce trebuie...
90% o sa fac ceva de genu: (poza e orientativa, dar partea superioara de la masca dintre faruri o sa dispara, si o sa o inlocuiasca capota)

asha sa stii ca ar da mai bine un pic ... ii da un aspect mai agresiv + ca scapi de de o prelucrare foarte atenta a partii superioare a mastii ... dar in situatia asta ar trebui ceva cleme de prindere a capotei fen rally...pt ca probabil vei renunta la siguranta clasica ... am renuntat de mult la siguranta aia, de pe vremea cand aveam intr-un timp radiator de ulei suplimentar atata timp cat nu iti sare capota in mers ...e bine si asha ..) ..oricum daca e sa sara ... sare si cu ea si te trezesti cu capota pe post de parbriz ... arata ca un drac baltat care s-a lovit de un zid
cauta ceva mai bun
iulicuta2000 a scris:arata ca un drac baltat care s-a lovit de un zid
cauta ceva mai bun

pai capota arata asha din cauza photshopului ... si poza era pusa ca model ...cam ce ar vrea sa arate in mare ... in realitate sa shtii ca iese mult mai bine ... sunt parca cateva oltence cu capota facuta in genul asta ..si am vazut ca le sta binisor ... au parca un aspect mai agresiv un pic uite de exemplu la pozele cu DJ63CRO capota e tot in genul in care vrea sa o faca vali ..un pic mai ingusta totusi ..dar avand in vedere ca poza e orientativa el stie mai bine cum vrea sa iese si cat de lata face modificarea capotei...
lancer a scris:
iulicuta2000 a scris:arata ca un drac baltat care s-a lovit de un zid
cauta ceva mai bun

pai capota arata asha din cauza photshopului ... si poza era pusa ca model ...cam ce ar vrea sa arate in mare ... in realitate sa shtii ca iese mult mai bine ... sunt parca cateva oltence cu capota facuta in genul asta ..si am vazut ca le sta binisor ... au parca un aspect mai agresiv un pic uite de exemplu la pozele cu DJ63CRO capota e tot in genul in care vrea sa o faca vali ..un pic mai ingusta totusi ..dar avand in vedere ca poza e orientativa el stie mai bine cum vrea sa iese si cat de lata face modificarea capotei...

capota mea seamana cu ce vrea vali sa faca
DexterLAB a scris:

cu tot respectul dar dupa cum se vede in poza asta cam are dreptate iulica ... mai ingusta cred ca elimina aspectul ala de drac baltat lovit in zid ... iulica o sa iti platesc drepturile de autor pentru replica asta .. nu e vorba de latimea badboyului ci de faptul ca e facut drept desi capota are o curbura acolo...
lancer a scris:
DexterLAB a scris:

cu tot respectul dar dupa cum se vede in poza asta cam are dreptate iulica ... mai ingusta cred ca elimina aspectul ala de drac baltat lovit in zid ... iulica o sa iti platesc drepturile de autor pentru replica asta ..

daca te uiti atent in prima poza o sa vezi ca nu e chiar asa de dreapta,e facuta si ea cu cap nu sudata pur si simplu,in poze e diferenta fata de realitate,e facuta dupa curbura capotei nu e dreapta Modelul asta de bara statea super pe un Lastun
iulicuta2000 a scris:nu e vorba de latimea badboyului ci de faptul ca e facut drept desi capota are o curbura acolo...

iulica ba conteaza si latimea ... capota asta dupa cum se vede in alte poze e facuta dupa curbura, dar iluzia optica, care insheala, da aspectul asta ... daca latimea e mai mica, acea iluzie optica devine altfel si se pierde in ansamblu ... deci sa ii dispara aspectul ala de busit in zid ... asta e parerea mea Leepu style

si... lastunul ce mai face? asteapta primavara

sper sa imi fac timp sa ma joc putin cu el... Uau ce flanse,parca-s gantere vrei sa faci masina muscle-car?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Următoare
Pagina 15 din 16
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum