Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

BH 66 ZZZ / 5-BH-9757
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16

Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
stie cineva, cum fac sa imi pastrez vechile numere de inmatriculare, daca vreau sa imi iau alte numere?

ca cica trebuie predate, in caz ca vreau sa scot alte numere. Si nu vad de ce sa le predau, cand eu am platit pentru ele, si deci sunt ale mele.

ma gandeam sa le declar pierdute/furate, si dupa aia sa ma duc sa cer schimbare de numere, dar nu stiu daca merge schema Tu ce vrei?Sa pastrezi placutele respective? Sau vrei sa iti schimbi numerele si in acelasi timp vrei sa pastrezi numarul respectiv? vreau sa imi pun alte numere la masina(sa nu mai fie 66 ZZZ), dar nu vreau sa le dau pe cele actuale inapoi la politie (nu vad logica, am platit pentru ele, sunt ale mele, si pentru numerele noi tot asa o sa platesc) Pai in cazul in care nu ma insel e posibil sa ai placute de alea care au tricolorul in partea stinga.Tot asa e posibil sa nu ai intereseza placutele.Mai bine intreaba la serviciul inmatriculari-radieri ce si cum. Numere de inmatriculare se acorda pt fiecare masina . Daca vrei alte numere la masina , nu le poti pastra pe cele vechi decat daca inmatriculezi alta masina . vreau sa le pastrez in sensul ca nu vreau sa le dau inapoi. le pun in garaj:) Se paote face, platesti o taxa de rezervare. sau nu ma exprim eu bine, sau e sambata seara...si de aia

nu mai vreau sa am BH 66 ZZZ
vreau sa am BH xx MMM sau orice altceva
dar nu vreau sa predau numerele BH 66ZZZ, si nici nu vreau sa le rezerv(stiu de faza cu rezervatul).
Pur si simplu vreau sa renunt la ZZZ, si sa am alte numere, dar fara sa predau numerele cu ZZZ.(nu ma intereseaza daca peste 2 saptamani isi pune altcineva 66 ZZZ pe alta masina)

Din citite pe net, se poate evident, dar trebuie sa predau numerele.
Eu intreb daca exista vre-o cale sa nu predau numerele, pentru ca mi se pare stupid sa predai numerele pentru care tu ai platit (nu primesti bani inapoi, nu primesti nimic, ci dimpotriva, platesti si pentru noile numere) mie mi le-au indoit,primele numere,cele cu vvk si cele cu zha le-au taiat dar ambele seturi mi le-au dat inapoi Pai asa ia- facut si lui Zephirelli.I le-au dat lui sa le taie si l-au pus sa si le ia.Ca ei nu colecteaza aluminiu. joasa sau nu?

joasa,cum sa nu
si capetele de bara nu bat in lonjeron ? Doar la gropi Se poate treaba sa renunti la numerele alea numai daca cumperi altele pt aceeasi masina . Platesti taxa pt confectionare preferentiale . Cererea se face la inmatriculari . meanwhile...
1. cuiva nu i-a placut spoilerul meu, rezultatul se vede in poze

2. am reusit performanta de a monta o pereche de Weber IDF-uri...

mai exersam...ca altfel ar fi prea simplu

legat de numere, faci asa: declari ca ai pierdut numerele de pe masina; o sa iti ceara sa dai o declaratie sa iti dea altele, iar tu le vei spune ca nu le mai vrei pe alea si vrei sa le schimbi; cam asta e tactica. ceva de genu se prezinta...
in curs de 'demolare' si 'remodelare', 2010....adica pregatit pentru vopsit + 'surprize'

prezentam o 'fatza aproape perfecta' vs 'un fund nesimtit de lat'

o sa revin cu alte poze... Ar merge si tripla extinsa spre lateral cu ceva plasticat adaugat . Ceva ce poti modela ca sa se aseze pe coltul aripii ca turnat . Si chiar iliminata ulterior cu ceva leduri , ori pozitie ori semnalizare . un hayon mai altfel..............

un oltcit facut din carton.......

tentativele mele de faruri cu lupe...... (acum ca sunt gata, cred ca era mai bine sa fie lupa mica in exterior, dar nah...sa vedem ce iese)

aripile spate....

end of story
se poate inchide topicul.....in 2-3 zile

http://img696.imageshack.us/img696/7966/fotografie1138.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/3195/fotografie1139.jpg
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Pagina 16 din 16
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum