Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Sudura potrivita la oltcit

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Ce suduri ati folosit la masinile voastre.
Am vorbit cu ilicuta2000 tot discutam de sudur ,alea alea.
Datimi un sfat:tinichigiul care imi va lucra la masina are aparat de sudura in argon si autogen.
Voi care credeti ca e sudura potrivita si ce ati alege!? http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=9473&start=0 argonul e mai bun sudeaza cu el si ai sa vezi dupa o perioada mai mare de timp eu la nevoie mi-am sudat si toba intermediara de-a lungul ei..se decapsase...am sudat cu electrozi de 2,5 supertit peste cap..adica n-am scos toba afara...ci m-am bagat sub ea in timp ce masina era pe 2 capre puse intr-o parte ...mai greu ce e drept,dar la nevoie a tinut Inseamna ca ai bagat "meserie"
Nu oricine poate avea mana de meserias sa sudeze "peste cap: si in tabla subtire se cunoaste cine a fost in santierul naval ms de apreciere Cea mai buna investitie care am facut-o pana acum... aparat de sudura cu argon...
Mare placere sa sudezi. O sa pun poze mai incolo ca de o luna is blocat din cauza frigului. Tinand cont ca am acces la tabla si tabla prelucrata o sa ajung sa imi fac singur toate elementele predispuse la rugina.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum