Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 8-a
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Asteptam cu interes poze si descrieri a locurilor viitoarei intilniri. acum ca ne apropiem de 2010 se poate macar muta topicul la cluburi ?
si eventual facut sticky ?
ups
tonim a scris:acum ca ne apropiem de 2008 se poate macar muta topicul la cluburi ?
si eventual facut sticky ?

2010 bre ... 2008 a trecut de ceva vreme A inceput anul, incep intrebarile :
S-a mai inspectat ceva acum de sarbatori Nu aveti liniste?Intreb io.Adica mois,adica jeu.
Silentium. s-au prospectat doar mese laure .
inca asteptam sa devina sticky Sighisoara nu va tenteaza? daca nu ramane maramuresul,si daca pui ceva poze cu o locatie retrasa...orice varianta se acccepta Bai, da Ranca? N-ar merge? nu Ranca ,Retezat,Parang Straja nu e apa . Da bre Barutule, da si peisaju ala de la Rancaaaaa... da se poate campa undeva unde e apa ,si se pot vizita locatiile cu peisaje. Salutare, am fost cu Hofy pana sus la Izvoare si am facut ceva poze insa ... vremea nu a tinut cu noi ( Hofy sa pui pozele ca eu le am pe calc vechi care momentan nu funtioneste ). Din pacate loc de campare unde sa avem masinile la distanta scurta nu prea este (adica sa fie si langa apa ) distanta unde am putea parca si pana la locul / locurile unde am putea campa e cam 500 - 600 m poate exagerez putin . In restul locatiilor unde am mai putea merge inca nu a fost din cauza vremii in special.Poate reusim totusi intr-un we in care ne va lasa zapada si ploaia putin. Cu mine, Jiji si fetele bre Da, exagerezi putin mai mult insa pe toate deodata cam greu

Niste imagini de prin 2007, tot de la Izvoare, pe vreme mai buna:

cristi_s a venit cu idea sa o facem in covasna , pe unde avut loc raliul
de vizitat am avea ce vizita , si in plus de asta la finalul intalnirii am da si de Nedeia Moc stiu nene eu m-am tratat la bai in statiunea aia era mirific la vremea aia prin'78 si salbatic ,si mai era si un tren mocanita care transporta lemn ,dar chestia e ca gaterul era pe munte si vagoanelae goale erau urcate cu cele pline ,aveau uncablu cu scripete sus .
poate face cineva o vizita sa vada cum e . pai cu mocanita ne-am putea plimba cu totii la plecare , ca scriau astia pe undeva ca fac si curse la cerere , daca sunt destui clienti si eu am ramas placut surprins de Comandau... iar daca vorbim cu localnicii cred ca putem gasi un locsor foarte misto pe acolo poate trage o fuga nenea szente pe aleea comandau
barutzu a scris:(...)
si mai era si un tren mocanita care transporta lemn
(...)

Asa arata traseul mocanitei in vara anului trecut:
Tot asa arata si in weekend-ul trecut, doar ca plin de zapada!

Zona o cunoastem binisor, doar am tot fost la raliuri acolo! E foarte faina!
suirammarius a scris:

Marius, ti-e frig, ma?

Zona e superba atat vara, cat mai ales iarna. Ramane de vazut daca gasim un loc convenabil pentru o intalnire nationala, drumul de acces de la Covasna este bunicel, sunt portiuni asfaltate la iesirea din oras, pe langa Spitalul de Cardiologie care sunt mai rele decat drumul de pamant din padure. da si avantajul ca este si un rau [apa ] destul de maricel si ceva locuri de cazare si era si un restaurant [unde se gasea pepsi] la vremea aia .
mai este apa minerala la izvor si sunt[erau ] URSI . Ursi mai sunt si acum, restaurantu' s-a transformat intr-un hotel de 4 stele ( http://www.clermonthotel.ro )...
Alte intrebari?

Cristi, as vrea sa pot spune ca abia astept sa te prind si eu intr-o situatie d-aia.... da' stiu ca zic degeaba! N-o sa vii niciodata in ianuarie la Comandau in "balerini"!

cristi_s a scris:
(...) sunt portiuni asfaltate la iesirea din oras, pe langa Spitalul de Cardiologie care sunt mai rele decat drumul de pamant din padure.

La spital ca la spital... da' mai fain e in mijlocul "orasului"! Oricum, una peste alta... drumu' e ok; mici portiuni de asfalt (sau beton, ce dracu' e ala) unde e mai nasol, da' asta prin "oras".
barutzu a scris:da si avantajul ca este si un rau [apa ] destul de maricel

Rau ie bun. Halim fasole si facem jacuzzi Aruncand un ochi pe clubcitroen, am mai furat o idee: Marginimea Sibiului. In zona aia nu am fost decat pana la Sadu, zona e faina, dar pe langa Sadu n-am prea vazut locuri prea multe care sa se preteze la asa ceva. Poate cei care sunt din zona sa ne furnizeze ceva detalii. Nu am mai fost de multa vreme in zona aia, acum multi ani erau niste zone frumoase pe langa Rasinari, Poate stie cineva o locatie mai frumoasa si mai retrasa care sa corespunda cerintelor tuturor, undeva spre Paltinis. ar fi misto lacul rosu! abea astept intalnirea de anul acesta! Lacul Rosu NU - e plin de cocalari pe acolo !!! lacu rosu nu e loc e un canion nu se poate campa .
eu mai stiu un loc tare de tot intre sovata bai si reghin . uitasem de cocalari... daca mai aveti propuneri puneti si poze sa vedem despre ceea ce vorbiti !
barutzu a scris:eu mai stiu un loc tare de tot intre sovata bai si reghin .

daca stie cineva sau daca se poate verifica aceasta zona Hodosa -Eremitu .
iwa a scris:Lacul Rosu NU - e plin de cocalari pe acolo !!!

Ti-e frica de manele?
deceneu32 a scris:
iwa a scris:Lacul Rosu NU - e plin de cocalari pe acolo !!!

Ti-e frica de manele?

Hai sa nu incepem discutia despre manele ... e un topic separat pentru asta.
Aici discutam despre propuneri pentru urmatoarea intalnire nationala. @deceneu - Chiar deloc, doar ca spre deosebire de altii eu chiar stau acolo 1 saptamana si vreau sa ma simt bine si sa am ce vedea. Daca majoritatea va alege un loc gen "Lacul Rosu" atunci eu nu voi veni, e simplu.

La urma urmei ideea e sa alegem un loc care sa ne convina tuturor.
barutzu a scris:
barutzu a scris:... intre sovata bai si reghin .
... Hodosa -Eremitu .

Se incumeta cineva sa verifice propunerea lui Barutu ? Laure ... e cumva zona unde am stat noi peste noapte?
Dreamer a scris:Laure ... e cumva zona unde am stat noi peste noapte?
Se pare ca aia e zona insa nu stiu ce loc de campare stie Barutzu. Probabil mai in sus de unde am stat noi, exista pe acolo un loc. Oricum zona e faina si linistita. Daca s-ar gasi o poiana mai mare pt o nationala, zona ar fi foarte faina. Dreamere, daca dai de ceva poze de acolo, ar fi bine de pus. Poate recunoaste Barutzu ceva de prin zona. Pozele sunt coapte pe un dvd si din pacate nu am dvd in momentul de fata. O sa incerc sa imi fac timp sa merg la un prieten si sa vad ce gasesc. sa vad pozele si va spun ,dar nu cred ca ati trecut pe acolo ,eu am trecut pe acolo din greseala si [stiti cum sunt eu daca gresesc drumul nu ma intorc merg inainte ]eu am mers de la Dumbravioara [aprox 10 km de Mures ,pedrumul catre Reghin]si am iesit la Sovata Bai .

am consultat harta e DJ 153 care se intretaie cu o cale ferata ingusta [mocanita ] dar nu stiu daca este APA. Ca si propunere ce ziceti de Madaras- harghita???

http://www.cazaretransilvania.ro/Harghitamadaras146a.html

http://www.harghita-madaras.ro/cgi-bin/index.php
V La ce calduri se anunta in vara asta ... cred ca e numai bine. Daca se anunta calduri cum s-au anuntat si in iarna asta, propun sa facem intalnirea undeva pe malul marii, pentru ca au gresit-o meteorologii cu vreo 30 de grade... La mare,la munte nu conteaza,iar mi-a dat nea eon haine de nunta.De data asta subt rezistenta la foc. S-au propus 4 locatii pt intilnirea MEMBRILOR Oltcit:

1. Intre Sovata bai si Reghin (Hodosa -Eremitu);
2. Maramures;
3. Comandau;
4. Madaras- Harghita.

Luam o decizie pina la urma ? da' cineva il face stiky?

maramu
iulicuta2000 a scris:da' cineva il face stiky?

Eu pot sa-l mut la CLUBURI doar.
Hai sa stabilim aici locatia exacta si apoi facem un alt topic la Cluburi cu "Intilnirea membrilor Oltcit 26-31.07.2010".
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Următoare
Pagina 3 din 15
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum