Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 8-a
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Zephirus a scris:P Din partea mea, orice masina care poate ajunge acolo e primita cu drag. De la oltcit la tractor Neah... am fost in urma cu ceva ani in Rodnei si la intoarcere am luat-o prin Borsa; borsenii mi-au facut o impresie foarte proasta.

DanH a scris:Ceva zona Borsa sau Cavnic.E bine?Asta din moment ce tot ati venit cu propunerea asta.Adica Maramures.
Eu la intalnire am nevoie de:
- oricine este dispus sa se simta bine alaturi de noi
- DanH & Kyp ca sa avem de cine (cu cine) sa facem misto
- Calinu Mic si visinata lui
- Barutu & company pentru horinca, mancare si atmosfera
- Laurentiu si Areta - pentru a avea grija de noi
- talash & company pentru a ne arata de cati oameni e nevoie sa stranga un cort

p.s. ordinea de mai sus a fost aleasa total aleator s-o ticnit lupul bag seama
hai s-o facem in maramu la anul . sa vina mai aproape de batetii din baia si satu mare.
hofy , pe tine cade magareata sa gasesti o locatie ca lumea Borsa si Cavnic nu stiu cat ar fi de bune... Judetul MM in mare parte e rezervatie. Locurile cat decat amenajate sunt putine, mici si pline de lume mai ales in weekend. Insa, nu cred ca e imposibil. De exemplu in zona "Izvoare" este spatiu destul, cabane, e frumos acolo etc. Daca ma pun sa sap/caut, precis mai gasesc cateva locuri misto prin MM. Nu prea sunt la curent cu locurile bune pentru o nationala pentru ca eu daca merg pe munte, imi iau cortu in spinare si merg pe jos cat mai departe de civilizatie... masina o las acasa sau la sosea. In zona Cavnic, ar fi misto doar daca am putea "aranja" sa ne lase la poalele unor partii de schi de exemplu... sa intram cu masinile.

Daca se ingroasa gluma, (vedem cum reactioneaza si altii) il iau pe Adyf, Gabi, sau careva, sa mergem la cercetat la modul serios. Adica vorbit cu proprietarii de pe acolo, vazut, fotografiat etc.

Mie personal imi place ideea... pana acu nationala tot timpul a fost departe. Insa, Maramuresul nu stiu cat e de drept cu majoritatea PARTICIPANTILOR(nu doar cu gura/tastatura) la nationale. Adevarul e ca cei mai multi sunt din celalalt coltz al tzarii. Cati maramureseni au fost prezenti la celalalte intlniri? 4-6? Din SM? zero?

Deci si prin urmare, daca se va dori, vom merge la "sapat" niste locatii, chiar mai departe de masivul Gutai & stuff... sigur gasim locuri tari voi sapati ca hotaram noi Frumos, frumos, la Maramu'. Mai ales restaurantul Medieval din Baia Mare, number one pana acuma pentru mine. Si Gutinul, care e demential de facut. Hai bre Hofy,la anul trebuie sa fie si pentru voi aproape.Ceva prin zona,trebuie sa se gaseasca ceva frumos.Poate chiar..................Sapanta.De ce nu?
Si poate ca la anul poate ma imbat si eu din horinca de aia de a voastra.
DanH a scris:Si poate ca la anul poate ma imbat si eu din horinca de aia de a voastra.
Ai de gind sa faci exceptie de la regula ? Stiam ca tu esti cu vinurile .
DanH a scris:Poate chiar..................Sapanta.De ce nu?

Hehe... inainte sa scrii tu mesajul mi-a trimis prietenamea niste linkuri http://www.camping-poieni.ro/ro/poieni.html http://www.calatoreste.ro/2008/articole-utile-calatorie/id_149/Camping-Poieni-Maramures.html Chiar la 18km de Sapanta

Zonele astea is mai la deal asa... da nu chiar pe munte Sper ca pe weekend sa fac o adunare cu baietii (Adyf, Gabi & co) sa venim cu idei cat mai multe sa vedem ce merita studiat mai de aproape
Hofy a scris:Chiar la 18km de Sapanta
Iulica, ai posibilitatea sa treci si prin ZUGRENI . Haha, s-o crede Pentru ce atata inversunare, eu nu inteleg. Atata timp cat e intrunirea forumistilor, nu inteleg rostul discutiilor. Decat sa ne intalnim doar ca sa ne facem viata amara unul altuia, sau sa ne scoatem ochii unul altuia cu diverse chestii, mai bine stam acasa fiecare. Tot vorbiti de trabantisti, broscari, etc. Chiar trebuie neaparat sa copiem pe cineva? Eu propun sa ne luam dupa posesorii de SM, facem intrunirea pe Coasta de Azur, intre Nisa si Monte Carlo, sigur gasim un hotel de 5 stele cu parcare suficient de mare, ducem masinile pe platforme, ne asezam la masa in restaurantul hotelului si stam de povesti despre bursa de la New York, la un pahar de whisky si o havana.
cristi_s a scris: pe Coasta de Azur, intre Nisa si Monte Carlo, sigur gasim un hotel de 5 stele cu parcare suficient de mare

Sa incapa si corturile, grataru' Sper sa aiba aia casco... daca ma dezechilibrez(din motiv de beut la foc) si le zgariu rolls-u cu caninu
DanH a scris:Si poate ca la anul poate ma imbat si eu din horinca de aia de a voastra.

Cam asa ???
Zephirus a scris:... nu cred c bun ,deci avem o locatie foarte posibila
Dreamer a scris:

Cam asa ???

Totul e posibil.Cine stie poate iar vine elefantul ala roz si poate de data asta il mai si prind.Asta ca sa va convingeti ca nu e minciuna. boon . dec eu unul la anul vin la intalnirea chibitarilor , ca se pare ca s-au trezit vre-o doi sa fie ei mai cu mot si sa faca intalnire exclusiv oltcit.
da' asa e unii uita de unde s-a plecat si se apuca sa arunce cu pietre si se uita de mainile de ajutor date cu placere eu zic ca voi uitati despre ce era intalnirea oltcit candva...
cand va intalneati cu oltciturile...
cand arata fiecare ce a mai mesterit la masina
cand erai mandru ca ai ajuns la intalnire cu oltcitul
cand v-ati imprietenit datorita pasiunii comune...oltcitul cica...ca altfel nu va cunosteati
cand era misto sa apara 10 oltcituri intr-un loc....

neinteresant....fiecare merge la ce intalnire doreste pana la urma urmei...

nu vad motivul de cearta, pentru ca nu am cerut sa vina lumea cu bmw-uri la intalnirea nationala oltcit....

sa se faca curat pe aici, sa ramana doar despre Intalnirea Nationala "Oltcit" 2010.....ca altfel ne scoatem ochii pana la urma urmei

stima, valib , sunt aceeasi oameni care cu ani in urma au pus mana de la mana pentru ai face cadou unul alt forumist de-al nostru un oltcit intrucat respactivul nu detinea unul desi il dorea din toata inima.
daca e sa ne luam dupa reactiile din ziua de azi referitor la o intalnire oltcit inseamna ca toti cei ce nu mai detin unul sa fie dati afara de pe forum ??? Vali, ai facut un alt topic depre nationala Oltcit, hai sa nu compromitem si topicul asta cu aceleasi flame ca si topicul tau. Bun.Vad ca e deja inceput scandalul.Eu cind am deschis discutia despre intilnirea de la anul am deschis-a cu gindul ca ne intilnim ca intre prieteni,stam citeva zile pe acolo,bem,mincam,mai facem o mincare la comun la care contribuie fiecare cu cite ceva,cu ce are.Unii macar cu incurajari sau cu undemnatul la baut.Tot e bun si atita.La urma dupa ce e gata mincarea o savuram.Deh,mincarea la cazan are alt gust.In perioada in care stam acolo ne incarcam bateriile,uitam de multe probleme,poate chiar de toate.Macar citeva zile.Cind colo ce se intimpla?Incepe cearta si nici macar nu s-a fixat o locatie.Macar la zona vad ca s-a cazut de comun de acord.Maramures.Acuma stau si ma intreb,dupa scandalul inceput oare citi si care vor mai veni.Apropo de scandal.Oare chiar trebuia ca Zephirelli sa arunce cu noroi in OPR?Oare sa inteleg ca in cazul in care,eu de exemplu am avut Oltcit si acuma nu mai am,nu mai pot veni?Sa inteleg ca e cumva un club exclusivist?E cumva Ferrari?Sau ceva foarte exclusivist?
Bine ca e la diverse.Poate va citi totusi Zephirelli si imi va raspunde prin alte metode.Il cunosti atit de bine pe OPR incit sa il faci albie de porci?Si era asa liniste pe aici si asa de frumos.Trebuia asta.La ce si cui foloseste?
Mai tin sa precizez ca fostul meu Oltcit nu a ajuns la REMAT.Prin disparitia lui nici nu m-am imbogatit.Unele piese de pe el au ajuns tot la pasionati.Si chiar m-am bucurat.La fel si alte piese care le-am mai avut.Cind am fost intrebat cit face,am raspuns:cit vrei tu.
Deja ma faceti ca sa imi pun o mare intrebare:oare sa mai vin?Poate da,poate nu.Poate de dragul de a ma intilni cu oameni care ai vad o data pe an.Sa bem,sa mincam si sa ne relaxam.Da ma rog.Precum am scris mai sus chiar ca va deveni o dilema foarte mare pentru mine.Si cum ma gindesc cu cita nerabdare asteptam intilnirile astea.Cite planuri faceam cu Laurentiu.Pacat.Mare pacat. dane nu dispera ,cu sau fara oltcit tu esti sarea sau piperul din gasca noastra ,si chiar peste ani daca nu voi mai putea veni la intalnire cand trec pri iasi tot vom bea ceva impreuna [un ceai sau o apa din bahlui ] Maramu' suna demential . Eu unul voi fi acolo si cred ca si kyp va fi cu mine... probabil iarasi vom ajunge primii si vom pleca printre ultimii, ca de asa e frumos.

Cat despre amenintari si aere hai sa facem asa: sa ii ignoram pe cei stresati caci se vor calma (sau nu, dar cui ii pasa), si sa ne intalnim cu bine cand ne vom intalni.

Hasule... daca nu imi canti si mie prohodul tot degeaba, cat despre elefanti... poate o dam iarasi cu kyp in porci mistreti si facem ceva la protap de data asta.

Din pct meu de vedere de abia astept sa ajungem acolo si sa ne simtim bine, cat despre exemplare gen Zef... eu unul nu mai am ce discuta cu el, si cred ca asta e cea mai buna varianta ca sa nu ne stricam iesirea.

Si apropo daca tot ne dam in barci hai sa ii zicem intalnirea oltcitarilor far de oltcit, unde binenteles ii primim si pe unii posesori de oltcit, ca asa e frumos si noi nu suntem exclusivisti (ca altii)

p.s. Un exemplu chiar misto de intalnire exclusiva o au cei din ClubC4... in parcare la Mall-ul din Cluj, cu cazare la un hotel de 4 stele... have phun!!
DanH a scris:imi pun o mare intrebare:oare sa mai vin?Poate da,poate nu.......va deveni o dilema foarte mare pentru mine.....Pacat.Mare pacat.

Laureeee... tu esti mai aproape si posteriorul Hashului se cere a fi tabacit Lasand gluma la o parte, bagati-va mintile in cap!

Ontopic: am vorbit cu Adyf si ne "adunam" sa vedem ce locatii merita studiate. Va vom tine la curent sa va dati si voi cu parerea. Pana una/alta, dati-va mai multi cu parerea, privind MM. Corect pentru toti ar fi sa fie mai "pe centru"(centrul tarii).
iwa a scris:Si apropo daca tot ne dam in barci hai sa ii zicem intalnirea oltcitarilor far de oltcit, unde binenteles ii primim si pe unii posesori de oltcit, ca asa e frumos si noi nu suntem exclusivisti (ca altii)

A fost schimbat titlul topicului in: PROPUNERI pt a 8-a I. N. a membrilor OLTCIT 26-31.07.2010 . Prea multe cuvinte, nu incap in titlu .

Hofy a scris:
DanH a scris:imi pun o mare intrebare:oare sa mai vin?Poate da,poate nu.......va deveni o dilema foarte mare pentru mine.....Pacat.Mare pacat.

Laureeee... tu esti mai aproape si posteriorul Hashului se cere a fi tabacit .
Vom duce tratative . baaa , a dat strechea in voi , sau ce ?
arunca un nebun o piatra in apa si sar 20 de destepti s-o scoata
totoul se rezuma la un singur lucru : cui nu-i convine n-are decat sa nu vina la intalnire .
si nu ma refer la hasu ca ma duc cu iwa si-l luam pe sus cu tot cu elefantel , ci la cei ce stau pe margine si arunca cu pietre .
poate ca va mai aduceti aminte ca si pe topicul de anul trecut incepuse un flame de la aceeasi persoana Bun.Sa presupunem ca e posibil sa fi revenit la sentimente mai optimiste.
Deci Hofy mergeti in zona pentru prospectare.Asa informativ.Sa vedeti niste locururi unde se poate campa cu cortul,sa fie in apropiere in raulet,paraias iar pt unii dintre noi care doresc sa stea la cabane, pensiuni sa nu fim departe unii de altii.Tot in aceeasi ordine de idei e bine de vazut si de preturi la cazare si eventual numere de telefon pt informatii pt doritori.A,sa nu uit sa faceti si ceva poze. dane nu mai manca nuci din fata blocului ,stii ca nu sunt bune . Barutule elefantul ala roz nu l-am vazut din cauza nucilor din fata blocului.L-am vazut din cauza de licori bahice la Siriu. Laurentiu, eu sunt de parere ca titlul trebuie sa ramana asa cum a fost. Precedentele s-au desfasurat sub acest titlu asa ca nu vad de ce trebuie schimbat.
Plumber a scris:Precedentele s-au desfasurat sub acest titlu asa ca nu vad de ce trebuie schimbat.
La precedentele, nu au existat discutii cu privire la cine este sau nu posesor de oltcit.

S-a revenit asupra titlului .
Laurentiu a scris:

S-a revenit asupra titlului .

deci ranca ,vadu sau corbu sau coarba sau MM sau zugreni Imi doresc sa vad Maramuresul - din pacate pana acum nu am ajuns in zona..asa ca Hofy, Adyf haideti cu locatii interesante
daniel.opr a scris:Hofy, Adyf haideti cu locatii interesante

Povestisem cu Adyf si din locatiile de care ne-am adus aminte, tot "Izvoarele" ar putea oferi cam de toate. Spatiu, parau, padure, cazare la cabane/casute. In plus, drumul pana acolo e bun. Asta nu e foarte bine pentru ca e populatie pe acolo. Adyf ar trebui sa aiba niste poze de acolo ca am fost impreuna si a fotografiat stuff. Adevarul e ca si eu ar trebui sa le am... trebuie sa mai "sap" pe calcu de acasa.

Ar mai fi locatii misto prin rezervatii (de ex "Vasser") insa nu prea cu "de toate". Salutare, asa ca sa va faceti o idee cum arata la "Izvoare" am ceva poze ceva mai vechi.poate we asta tragem o fuga pana sus la izvoare si mai verificam si alte locuri.

http://img169.imageshack.us/gal.php?g=dscf2228.jpg Buuuun intre timp le-am gasit si eu
Cam asa ar fi drumul pe ultimele cateva sute de metri

iar pana la bucata asta, e asfalt. La "Izvoare", se urca din Baia Mare > cartierul(fost sat) Ferneziu. Nu mai stiu exact cati km, dar e aproape.

Singura imagine pe care o am, in care apar cateva din cabanele de acolo:

Scuzati "calitatea" dar atat am Daca sunteti interesati, dupa cum spune si Adi, tragem o fuga pana acolo pentru mai multe detalii. Imagini, locuri de campare, cazare/preturi etc. Nu stiu cum sunt liber in weekend ca teoretic sambata voi fi la suretit(cules struguri) iar duminica pe Hungaroring. Insa Hungaroringul e cu semn de intrebare asa ca, sunt sanse mari de Izvoare

PS: Bre ce dor mi-e de JIG de nu il pui in miscare, te bat! dar daca tot ziceau unii de Ranca ... hai sa ma arunc si eu ... de ce nu Tismana ca e tot in Gorj sincer e zona super si cu tot ce se vrea ... e prea populata probabil fiind asa renumita in perioada aia ... nu prea cred ... populata e prin august ..ca e sf Maria ..si e hramul manastirii ...si ... balci si bla bla ... dar dupa parcarea manastirii sigur se gasesc si locuri de campare ...si daca nu e hotelul.. pentru cine vrea sa stea la hotel ...) Lancer ... pentru o locatie sa fie propusa pentru o nationala trebuie sa indeplineasca anumite conditii. Te rog sa te uiti pe topicurile mai vechi, ca sa intelegi exact ce se cere de la o anumita locatie
AdyF a scris:poate we (29 Sep 2009) asta tragem o fuga pana sus la izvoare si mai verificam si alte locuri.

Sint ceva noutati despre locatia "Izvoare" ?
Aici http://img242.imageshack.us/i/dscf2197.jpg/ chiar mi-ar place sa-mi pun cortul .
Laurentiu a scris:...chiar mi-ar place sa-mi pun cortul .

Si la prima ploaie ne cautam al loc ma gandeam la o locatie mai putin cunoscuta de multi Pasul Tihuta . Din pacate vremea nu tine cu noi ... in plus am avut mici probleme si nu am reusit in we respectiv sa mergem pana acolo.Sa vedem cum evolueaza vremea. Un grup de angajati ai unei firme de cablu din Baia Mare, care aveau de efectuat lucrari in zona statiunii Izvoare, au ramas blocati pe munte de aproape doua zile, iar acum au ramas si fara mancare, energie electrica si caldura si isi fac griji pentru viata lor

Adi, mergem la poze?

Ia auzi... am avut mici probleme... e secret ca am fost raciti bocna?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Următoare
Pagina 2 din 15
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum