Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 8-a
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Posibil ca Laurentiu sa treaca prin pasul Oituz.I-a legatura cu el sa vezi ce si cum.Din pacate eu nu pot onora cu prezenta. o sa ajung si eu in Plaiul Foii ori vineri ori sambata ! ne vedem acolo! din pacate prezenta noastra in mm e sub semnul intrebarii
Andrei__Octavian a scris:Laurentiu voi cand veniti spre Plaiul Foii, ce ruta veti aborda, poate cand coboram dinspre MM sa ne vedem undeva pe drum, si in ce data veti pleca din Iasi?

Cred ca voi pleca din Iasi joi dimineata (29.07.2010) prin jurul orei 10-11 daca nu si mai repede iar ruta este pe Bacau (Iasi - Bacau - Brasov - Zarnesti).
Laurentiu a scris:
Andrei__Octavian a scris:Laurentiu voi cand veniti spre Plaiul Foii, ce ruta veti aborda, poate cand coboram dinspre MM sa ne vedem undeva pe drum, si in ce data veti pleca din Iasi?

Cred ca voi pleca din Iasi joi dimineata (29.07.2010) prin jurul orei 10-11 daca nu si mai repede iar ruta este pe Bacau (Iasi - Bacau - Brasov - Zarnesti).

Atunci ramane sa ne vedem la Plaiul Foii.

Barutzu dai un semn daca vii, vorbesti cu KYP ca el vine in MM.
DanH a scris:Din pacate eu nu pot onora cu prezenta.
M-ai lovit rau anul asta.

P.S. Mai ajunge cineva de joi in Plaiu Foii ??? Stiu si imi pare rau.Nu am ce sa fac.Din pacate nu am cu cine sa fac schimb de tura. De joi dimineata probabil sa ajunga 2 masini de la Ploiesti, sa speram ca nu suntem singurii pe acolo 3 adica? ca si eu tot pe joi dimineata pe racoare vreau sa plec oooooo, bun asa, abia am cu cine sa instalez cortu si sa dau drumul la gratar Joi ajung Poate joi dupa amiaza pentru mine,in cel mai bun caz! Zanule, te dai lovit? sau o dai din Cola in Fanta?, una vorbim si alta facem bre?
Deca-ul de vin cand il mai degustam? naspa ...eu pot sa plec doar sambata pe 31 pe la 14.00 .... mama lor de concedii... lasa bre ca tot prinzi o noapte si a doua zi acolo
la mine em 97% sigur ca plec joi dis din noapte,pe la 5...acu vedem la cat se trezeste mandra p A inceput lumea sa mai comunice vad eu pe acile, e de bine inseamna .
Deci sa inteleg ca numai eu si KYP vom ajunge in MM sau din ce vad eu pe acilea, nu musai sa fie lumea cand vin spre Plaiul Foii ca altfel ma intorc in MM .

Dar de Hofy si gasca vesela stie cineva ceva, poate ma intalnesc cu ei prin MM.

Anu asta un gulas ceva se va intrevede .
Spor la organizare tuturor. pentru baietii din Ploiesti,vedeti ca o sa iau numerele voastre de telefon si o sa va sun in caz ca nu stiu sa ajung la locatie,pana la Plaiul foii pun gps,apoi sunt ratacit.Eu o sa plec joi dar mai pe seara(nu pot fugi de la munca mai repede de ora 16),si abia astept sa ne revedem si sa facem un gratar si o bere. bre,gratar facem dar bere pe loc cam greu,doar prin cadere sau la gard O Zaraza dau eu de sufletul raposatei.
Afis(atata stiu atata fac):

Mi-am cumparat lanterna de cap si pompa pentru saltea. O sa incerc sa ma joc si eu cu un afis sa vad ce iese Plumber
ErickE DB a scris:...pana la Plaiul foii pun gps,apoi sunt ratacit.

Cam toti sintem rataciti. Poate ne auzim pe canalul 22. eu i-as spune "Fan OLcit fest" Meeey, e relativ simplu. Odata ce ati ajuns la cabana Plaiu foii, drumul se bifurca intr-un Y. Mergeti pe latura din dreapta. Pe bucata aia de drum, pe partea dreapta, sunt o gramada de locuri de campat, oarecum la marginea drumului forestier, probabil pe acolo ne vom regasi.
Am facut si o mica schita:

Dreptunghiul ala rosu e zona relativa de campare.
iulicuta2000 a scris:eu i-as spune "Fan OLcit fest"

Ai bre, lasa vrajeala si pune-te pe treaba!
Inspiratie ai. Am vazut eu anul trecut.
Aripile alea mi-au placut mult. Apai asa zi domnu Cristi_s,ca de asta ma temeam,de vreo intersectie ceva dupa ce trec de cabana Plaiul foii,dar acuma e clara treaba,dupa ce am vazut schita ta. Care ajunge primul, sa lege un prosop colorat de o creanga de copac. si sub creanga aia sa stea cu o lada de bere rece ca gheata
am avut un moment de mare inspiratie si transpiratie
Care ajunge primul, sa lege un prosop colorat de o creanga de copac

Colorat mama ce agitatie...........

@JOY --- noi o sa plecam spre mm vineri seara / sambata dimineata

in sighisoara ne mai intalnim cu niste prieteni care vin cu noi in mm !

vorbim pe tel pt detalii !!!

o sa avem vreme buna ( am vb eu cu ei ) !!!

AMR 1

LE

iulicuta2000 a scris:si sub creanga aia sa stea cu o lada de bere rece ca gheata

pffffff ce afis

CCCP !!!!!!!!

( cyp . cristi , cosson , pici ) .....vor crapa parbrizele daca lipiti asa ceva !!!

vom bea o palinca mare (in mm) in cinstea lui iulica !
Andrei__Octavian a scris:Baietii din Baia Mare ce fac vin si ei, Hofy, Gabi, ca vad ca nu au dat nici un semn pana acuma.

M-am intors recent din Hajduszoboszlo (concediu) asa ca bugetul e sec. La Plai sigur nu ajung iar pe perioada cand veti fi in MM, stau prost si cu timpul. Niste sanse minuscule exista totusi.

M-am intalnit cu Tibi(fratele lui Gabi) la Hajduszoboszlo e in concediu, mult si bine. Spunea ca Gabi tocmai venise din concediu dar nu am reusit sa dau de el nici macar la telefon Cred ca inca este in modul "concediu, madoaremp*** de tot si toate"

Dupa cate am inteles de la AdyF, daca nu i s-au schimbat planurile, s-ar putea ca Plaiu' sa-l fi inclus in turul pe care avea de gand sa-l faca.

Daca aflu/se schimba ceva, va anunt.

Notati-va numarul meu de telefon sa puteti contacta pe cineva de-al locului(aprox ca nu cunosc zona in care mergeti ) daca e cazul
KYP a scris:mama ce agitatie...........

@JOY --- noi o sa plecam spre mm vineri seara / sambata dimineata

in sighisoara ne mai intalnim cu niste prieteni care vin cu noi in mm !

vorbim pe tel pt detalii !!!

o sa avem vreme buna ( am vb eu cu ei ) !!!

AMR 1

LE

iulicuta2000 a scris:si sub creanga aia sa stea cu o lada de bere rece ca gheata

pffffff ce afis

CCCP !!!!!!!!

( cyp . cristi , cosson , pici ) .....vor crapa parbrizele daca lipiti asa ceva !!!

E bine daca pleci vineri spre sambata, eu m-am gandit ca pe la un 3, maxim ora 4 sa fiu plecat din bucale, dar ramane sa mai stabilim la telefon.
Azi merg sa iau haleala .

Hofy ne auzim la un telefon, mi-am notat numarul tau, poate iti facem o vizita in Baia Mare depinde de drum.

AMR in cadere accentuata . Pt cei ce pleaca in MM, "Drum bun si sa ne vedem sanatosi la Plaiu Foii !!!"
iulicuta2000 a scris:

Bun moment!
Da' masina, dom'le? Masina? Unde-i masina? Masinaaaa...?
Laurentiu a scris:Pt cei ce pleaca in MM, "Drum bun si sa ne vedem sanatosi la Plaiu Foii !!!"

Multumim frumos, sper sa prindem vreme buna si sa vizitam cat mai multe . nici o masina,ca sa nu fac discriminari
p.s. persoanele au fost alese aleator,din poze in care s-au potrivit in mintea mea cu ideea pozei se vede doar ca singurul care munceste e kosson,cristi sfideaza ciombeletele si implicit pe danH iar lenesii...trudesc din greu pe scaun
cine vrea sa-l modifice e invitatul meu,dar hotarati-va repede ca uite acu se da plecarea sper mm si n-au oamenii afis
deci,ramane? Iulicuta e bun afisul,dar baga scrisul cu caractere mai mari in special Oltcit,si sigla aia la fel mai mare.Daca vrei sa bagi si un bot de oltean bine,daca nu merge si asa. E cool!Mai introdu 2-3 personaje de poveste!
Plumber a scris:
iulicuta2000 a scris:

Bun moment!
Da' masina, dom'le? Masina? Unde-i masina? Masinaaaa...?

daca iulica a facut afisul si cristi are 'ciombeletele'...... masina-i in ceaun
Andrei__Octavian a scris:

joy-ule ai grija cu palinca aia ca stii ce-ai patit acum doi ani in apuseni
tonim a scris:
Andrei__Octavian a scris:

joy-ule ai grija cu palinca aia ca stii ce-ai patit acum doi ani in apuseni

Haidi bre ca n-am zis nimica de palinca, dar daca baietii din Baia Mare nu vin n-am cu cine sa beau, o sa merg eu la ei . @ joy

am modificat putin planul ....daca e fain, vom sta 2 zile in sighisoara la http://www.sighisoara.org.ro/ro/cultura-si-educatie/festivaluri/festivalul-sighisoara-medievala

vom vedea la fata locului , !!

o sa te sun maine sa stabilim ora de plecare !

AMR 24 -30 ore !!!! @joy
programul din sighisoara

http://www.sighisoara-medievala.ro/program.html

duminica noaptea sau luni dimineata plecam spre
http://www.salinapraid.ro/ro/description.php/Muzeul/11/

apoi Eremitu -Reghin un super drum

http://www.milvus.ro/images/Thumbs/niraj2000/Contur%20sit%20desemnat.jpg

si in sfarsit drumul salva -viseu ascultand

http://www.youtube.com/watch?v=5-is0Rv3JMU

ajunsi in mm..vom vedea !

vremea in viseu o sa fie bestiala

http://vremea.kappa.ro/maramures/viseu-de-sus.html

mocanita program

http://www.viseudesus.ro/mocanita/115-mocanita-mersul-trenurilor-tarife

Programul de vizitare al Muzeului Memorial de la Sighet

http://www.memorialsighet.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=99&lang=ro

nu o sa ratam Cavnic, in Maramures unde este o iluzie optica extrem de puternica, ceea ce, in sine, este de-a dreptul fascinant. Ochiul isi formeaza pur si simplu in mod automat niste repere care il induc in eroare. Se creaza iluzia urcarii la deal fara propulsie

http://www.youtube.com/watch?v=lXSfr4RE_DY&feature=related
KYP a scris:vremea in viseu o sa fie bestiala

Atentie la vremea de prin zona noastra, unde si cum va instalati corturile pentru ca avem parte de ruperi de nori/furtuni dese si de multe ori neasteptate de meteorologi. De obicei se lasa cu copaci rupti si "r Urez celor care se duc la intilnire;Drum bun,distractie plecuta si conduceti cu atentie.
Cind va apucati de baut sa va ginditi si la mine.
DanH a scris:Urez celor care se duc la intilnire;Drum bun,distractie plecuta si conduceti cu atentie.
Cind va apucati de baut sa va ginditi si la mine.

multumim frumos!

prima palinca se bea in cintea ta !

------------------------------------------

noutati : ne-a fost aprobat concediu 2 sapt. !! in aceste conditii vom reconfigura traseul ! Gata treburile, masina am umplut-o, mai am de pus lada frigorifica si o intind la drum .
Drum bun tuturor si sa ne vedem cu bine la Plaiul Foii.

Spor la organizare . Care ajunge la Plaiul Foii .. il rog frumos daca imi poate da simie un sms cu coordonatele , ca sa pot pune si eu GPS-ul erike afisu ramane asa,cine vrea sa citeasca ce scrie pe dansul va trebui sa-si dea silinta
moro daca nu uit cand ajung acolo ti le trimit eu
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Următoare
Pagina 12 din 15
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum