Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Fix It Pro

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Stie cineva ceva detalii in plus fata de ceea ce este prezentat aici http://www.mediashoptv.ro/index.php?oldal=termeklista&almodul=info&szu=&almodul2=media&tlr=&edbo=&kat_id=63&ker=&all=&ossz=&home=&termek_id=268 despre acest produs ??

Poate scoate si zgirieturile adinci (pina la tabla) gen simbolul "civilizatiei" noastre CHEIA ?

P.S. Rog doar comentarii avizate. http://www.youtube.com/watch?v=Fk9Pcjgb1z8 nu se pot scoate zgarieturi pana in tabla...
pentru ca...ajungi la tabla....
poti sa 'scoti' zgarieturile pana in tabla...doar daca umpli golul format de zgarietura

prin diverse paste de polishat, poti face sa fie mai putin vizibila zgarietura, prin subtierea stratului de vopsea.... din ce se vede ...nu repara decat zgarieturile superficiale adica cele facute doar in lacul aplicat peste vopseaua masinii... deci zgarietile pana tabla tot cu vechea metoda .... iei vopsea cu un tampon de ureche ...si umpli golul ... iar dupa ce se usuca bine vopseaua ... un polish..pasta de lustruit ...eventual chiar pasta de dinti in lipsa de alceva... pt nivelare nu o sa arate ca noua dar din avion nu o sa se vada si macar priveste partea buna a lucrurilor ...nu mai rugineste acolo... Am pe undeva prin garaj un "marker" (doar markeru') de corectat zgarieturi pe masini, cumparat pentru masina(culoarea) asta Dar culmea, culoarea se potriveste cu Oltcitu meu(vezi avataru), care e mai deschis. (Suzuki tau are culoarea Oltcitului meu nu?) M-am jucat umpic cu markeru si... luand in vedere modul de functionare, nu cred ca ar avea cum sa functioneze perfect (sau pe aproape).

Daca chestiile astea "minune" ar functiona chiar atat de minunat, service-urile nu vopsi pentru orice chichineatza. De cate ori a fost 206-le pentru corectat semne de parcare (zgarieturi, semne de usa deschisa de handicapat & stuff) i-au vopsit cate un panou intreg (aripa, usa, etc.) Daca e zgarietura pana la tabla nu poti reface decat vopsind. Corectoarele, polish-urile, functioneaza cand e o zgarietura superficiala, mai mult lacul dus.
Cel mai simplu e sa te obisnuiesti. Traiesti la oras, masina ramane parcata pe unde gasesti loc, oamenii se plictisesc... nu prea gasesti masina nezgariata, oricat ai avea grija unde pe o parchezi.
EEK! a scris:nu prea gasesti masina nezgariata, oricat ai avea grija unde pe o parchezi.

asa-i motane!
Laurentiu am vazut in carfour acum ceva vreme(s-ar pute sa fie si acum) doua tipuri de creion dinasta de retus
primul cu ceva ceara sau ceva de genu,pe diverse culori,si doar pentru lac
sau alt model(din care am avut) cu vopsea pe baza de diluant in ele,agitai,apasai pe varf,care la randul lui impingea intr-o supapa si se inmuia varful cu vopsea,foarte bun pentru retusuri,dar cu urme vizibile
partea buna e ca daca aplici imediat dupa ce s-a zgariat,sunt sanse mari sa protejezi tabla in zona respectiva...dar nici vorba sa iasa ca noua http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Simoniz-Fix-It-Pro-NEW-As-Seen-On-TV_W0QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem5635537f59QQitemZ370261851993QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories Hahaha! Buna gluma produsele astea si o spun din proprie experienta.
A cumparat tatal meu un marker d-asta minune + solutie de polishat. Porcaria e ca un ruj mai mare, mazgalesti cu el pe zgarietura astfel incat sa umpli santul zgarieturii cu acel "marker", apoi dai cu polish. Si dai si dai pana te duci la service sa vopsesti partea zgariata. http://www.youtube.com/watch?v=dRmhc0EMRRw
sper ca a fost de vre-un ajutor
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum