Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Montare praguri false din fibra de sticla...

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salut!Cum as putea monta pragurile din fibra de sticla fara sa gauresc nici masina nici pragurile?Ma gandesc sa le lipesc ,dar nu stiu cu ce anume,sa se lipeasca si reppede sa nu stau sa tin 20 minute cu mana,sa si tina .Ms le prinzi in fata si in spate cu surub,si pe toata linia de imbinare dai cu mastic si te rogi sa tina Mastic....asta e siliconul rosu/negru care rezista la temperaturi ridicate?Daca intind o o pelicula subtire,plus capete si mijoc un punct mai gros de poxipol pe buza ai de sus care e pentru gaurit ,cred,poate crapa ? siliconu e silicon,masticu e mastic

nu cred ca rezista poxilina,imediat ce se intareste o sa se dezlipeasca Este cu ce sa le lipesti de caroserie chiar la cei care lucreaza cu fibra de sticla . Intereseaza-te la ei . De fapt numai la ei ai sa gasesti solutia respectiva . Mi se pare ca va trebui sa slefuiesti pana la luciu metalic tabla de la prag .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum