Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

BC 05 WNN
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
este un club11 rl (rta)cu 50.000 km reali,totul original si functionabil la ea!sunt foarte mandru de cum merge...nu ii bate absolut nimic...nici macar axa cu came(asta fiind boala lor sa bata)...il ador bine ai venit printre noi razvane,baga ceva poze cu olteanca sa o vedem si noi nu reusesc:( nu stiu cum pot incarca...nu imi arata "browse" nimic:( pozele le pui asa: intri aici http://www.imageshack.us/ dai browse,alegi poza si dai start upload ,dupa ce se incarca copiezi ce scrie in chenarul de la forum 1,aici si asa faci cu fiecar poza in parte bravo domn'le arata fain tare masinuta
felicitari multumesc mult!urmeaza cat de curand sa ii schimb toate consumabilele inclusiv curele distributie plus role intinzatoare! Frumoasa.
Vad ca esti din Braila.
Poti vb cu Zalex si el este din Braila Zalex nu este momentan in tara... Gata, ti-a dat drumu la cont?
Bafta cu Olticania, sa ne spui cum se comporta dupa ce ii faci revizia de ti-am zis!
Black project ce mult iti place sa te bagi in orice da,dupa o lunga perioada de timp mi-a fost dat drumu la cont:( e ceva ciudat....in fine...
nu-i nimic ciudat. eu a trebuit sa astept aproape o luna sa pot accesa contul si sa pot scrie ceva. cine stie...ce so intampla de vine asa greu confirmarea....dar.. bine ai venit pe forum si bafta cu masinuta... mersi mult Willkommen pe la noi prin batatura. Simpatic titiu' . Spor in continuare cu dansul. am parte de multa ospitalitate pe la voi prin batatura chiar ma simt comod aici! aseara la o scurta plimbare....
Ce e cu masina de inghetata acolo? pai ma plimbam si eu linistit si ma opreste omu`imi cere actele si imi zice sa deschid portbagajul:))l-am deschis si ok o seara buna in continuare,mai merg ce mai merg si ma mai opreste un alt echipaj,care tot la fel zice,iar dupa toate astea ma mai opreste alt echipaj...eh povestea lupului tuns de oaie:)) Si tu de ce nu le-ai zis:Hai dom-le,m-au mai controlat si altii,ce sa am?Vre-o 10 lingouri de aur,10 chilograme de heroina si inca niste alte pachete cu oarece substante,iar alcool nu beau,mi-l injectez direct in vena. Hasule,(daca imi permiti sa iti zic asa), mi-ai dat o idee buna, daca o sa ma opreasca si pe mine. tot asa le voi raspunde. super tare baieti m-a lovit o problema cu yala de pe partea soferului,cand am dat sa deschid cu cheia masina am observat ca nu se mai deschide!:|trebuie cand invart cheia in iala sa o tin cu degetul invartita si asa merge deschisa usa,dar nu imi dau seama ce s-a intamplat,de inchis se inchide bine,sfatuiti-ma va rog.. Apropo de oprit.Cind inca mai aveam Oltcit.trebiund sa merg la tara la rude,in zona de frontiera,era si e ceva obisnuit sa ma opreasca cei de la politia de frontiera.Pe vremea aia luasem niste litere autocolante din bazar si le-am lipit pe masina.Acolo scria:MIG-29 SNIPER.Cind au scris aia pe carnetelul lor,ma intreba:ce masia e asta mig 29?O secunda de inspiratie daca aveam ,le spuneam ca e una care nu se mai fabrica.De altfel in timpul serviciului circul mult cu masina.Intru la diferite societati.La iesire sunt intrebat ce am in spate.Le raspund senin:pai am luat de aicea 10 chilograme de heroina,mai am si 20 lingouri de aur.Normal ca se uita la mine ca la avioane ruseti.Si nici macar nu stau mult in incinta lor si mai e si masina la vedere.
P.S.Nu ma supar sa imi spui asa. gata,schimbasi uleiul la motor,bujii,cutie si tot ce tine de filtre Si? bec la ulei? Distributie? Se simte ceva? becul nu se mai aprinde...iar distributia nu am mai schimbato ca nu mai am resurse:(in fine sa trecem peste....acu simt ca motorul merge mai rotund iar fluieratul din cutie parca nu mai e asa de tare dar din una dau in alta...mi s-a bulit de tot yala de pe partea stanga si trebuie maine sa ma duc sa cumpar set de butuci (4 sau 3 asta daca includem si torpedoul)apropo de asta stie careva cat ma poate costa? 70 lei butucii si vb f serios 3 sau 4?si cate randuri de chei?

e ff mandru olticanu meu ca are numai castrol la motor si havoline la cutie...toarce...mrr setul nou cred ca e 70 de lei,si ar trebui sa aibe 5 butuci si 2 chei 5 butuci?unu de rezerva? Nope, sunt 5 butuci de yale pe Oltcit. Ii numaram? In setul nou de butuci sunt 5: 2 pentru usi, 1 pentru hayon,1 pentru busonul de la rezorvor si al 5lea e la usa de la torpedou. Unele Oltcituri RL si TRS mai noi de prin 94-95 nu au butuc la usa la torpedou. gata am rezolvat.am cumparat si intradevar 68 de lei e setu si am 5 butuci si 2 chei...care daca nu ii unghi iti intra foarte greu. ungi adica?
baga vaselina acolo sa fie intrebare de baraj.... :
de ce ai numere de Bacau?? ungi scuze, am nr de bc ptr ca de acolo am cumparat-o si actele le fac la vara
Razvanolt a scris:ungi scuze, am nr de bc ptr ca de acolo am cumparat-o si actele le fac la vara

aha... caut semnalizari de aripa clare! nimeni nu stie unde pot gasi semnalizari clare??

am facut azi un drum de bucuresti cu ea...si parca nu i-au fost de ajunsi cei 400 si cv de km ca tot mai cerea...nu am avut nici un fel de problema a mers de a rupt cu 120 130 140 dar viteza medie a fost de 110,traficul in bucuresti fiind infernal. a mai fost discutia cu semnalizarile de aripa clare pe aici. In bucuresti se gasesc in targ la vitan, dar intrebarea este de ce vrea toata lumea ? pentru ca sunt coooooool Si pentru ca nu se mai gasesc in vitaaaan Gil mi-a zis ca de 2ani cauta si nu mai este! o sa incerc sa le decolorez in vreun fel. Razvan, nu te apuca sa le decolorezi. Intreaba-l pe Dan Alexandru daca are, sau daca poate face rost.
gyorgyoda a scris:Razvan, nu te apuca sa le decolorezi. Intreaba-l pe Dan Alexandru daca are, sau daca poate face rost.

daca omu vrea sa le decoloreze ce-ai tu cu dansul?
oricum...ai de munca sa faci o asemenea operatiune nu mai bine le faci negre cu spray de stopuri? masina este alba si deja are stopurile clare...cum se vede si in poze plasticul acela portocaliu din ele,si vreau si niste stopuri clare plus semnalizarile alea...arata bine pe alb....semnalizarile negre arata bine pe una rosie,neagra,argintie si lista poate continua.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum