Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Pentru ADMINISTRATOR
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
E ok. Am adus masinutele "straine" inapoi.
Cand se strang mai multe, fac sectiune noua. Pana atunci, va invit sa va prezentati masinuta fara nici o problema. Iar eu le-am pus in fata ///ALT MODEL/// , ca sa sara in ochi.
Am reusit sa fac asta cu un topic, la cel de-al doilea mi-a aparut"
"Ne pare rău, dar nu este permisă editarea mesajelor mai vechi de un anumit număr de zile/ore. (Limita de timp este de 43200 min)" Nu e ok. Practic in loc sa fie cumva, o nuanta mai retrase, acum, aceste topice "sar" strident in atentie. Nu are logica.
E indicat sa apara in titlul topicul marca de automobil... sau daca nu, sa ramana cum e. OK Din partea mea, mesaj PUBLIC pentru administrator:

Ai forum... ai moderatori....
Cât de beat erai când l-ai făcut pe acel exemplar deținător de atotputere ?

Oricum, pentru această numire și modul de a justifica, RUȘINE.
N-ai de ce sa te superi, nu ma pot abtine, e super fun sa-ti sterg posturile... Ai mai postat ceva, pe undeva? Da-mi si mie link te rog, ca sa-mi fie mai usor de gasit si de sters... Acum nu te apuca sa ti le stergi singur, e pacat sa dispara cea mai tare sursa de distractie de pe forum Zephirus... mesajul pe care ti l-a tot sters motanul, pe mine nu ma deranjeaza deloc. Daca ai ceva mai important de spus, scrie aici la administrative unde moderatorii nu au drepturi.
Altfel, te rog doar sa te exprimi in limitele de bun simt, si crede-ma, nimeni nu va avea nici o treaba cu tine. Si mai te rog sa-i respecti pe moderatori. ce tare e sa se inchida topicuri, dar nu la cererea intiatorului de topic.
s-a dus de rapa forumul. nimeni nu ma obliga sa intru, iar daca nu imi place nu mai intru si punct. insa intram sa mai pierd vremea, sa vad ce se mai discuta, ce mai zice lumea, chestii de genul asta, dar deja vad ca s-a intrors totul cu susul in jos, din mai multe puncte de vedere. nu cred ca o sa mai reziste mult, si e pacat Eu am crezut ca am fost destul de limpede pe privat in legatura cu topicul "Ce parere aveti despre femei?".
Repet aici. Nu doresc ca topicul sa fie inchis. Va rog insa sa va exprimati civilizat (pentru cine e cazul) si sa va asumati cele spuse. Daca nu, mesajele vor putea fi sterse/editate, iar mai apoi accesul pe topicul respectiv - restrictionat. 1. topicul ala a fost inchis
2. nu vorbeam de topicul ala Eu vorbeam de topicul de mai sus, pe care l-am redeschis.

Daca ai o obiectie, fii te rog mai precis. Da, am eu o obiectie. Topicul ala e prea vulgar sau cum vrei sa-i spui ca sa-l las deschis.
Fara suparare, daca il deschizi il inchid iar . Daca il vrei deschis trebuie sa nu mai am drept de moderare pe el. .

Cum mai ziceam, fara sa ne suparam, , daca sint moderator nu inseamna ca sintem mereu de acord. Iar topicul a fost solicitat la stergere de mai multa lume, am zis sa picam undeva la mijloc, cu inchiderea lui. Daca era dupa mine disparea .
Ca sa continui ideea, nu poti avea controlul total al forumului. Daca vrei asta, trebuie sa moderezi singur sau sa alegi o echipa de moderatori magici, care sa modereze dupa "directivele" adminului . Poate ar fi bine sa-l cooptezi in echipa pe Plumber. El mai e si patriot pe deasupra

Pana atunci, zau asa, lasa naibii inchis topicul ala, prea nasparliu... chiar ne facem de ras rau de tot. Votam?
Lasa-l bre deschis, sa se exprime lumea liber. Daca nu refuleaza acolo o sa refuleze in alta parte, asa macar refuleaza in mod organizat in cadru restrans.. De ce oare crezi tu că ești mr. Perfect? Ce te face pe tine să crezi că ești mai deștept decît ceilalți? De ce ești tu îndreptățit să-i jignești pe ceilalți? Doar pentru că nu ești capabil decât de glumițe pretins inteligente pe care le faci mai ales când nu trebuie(ultima a fost aia de la vânzări în urma căreia Laurențiu nu a mai vrut să modereze ceea ce e o mare pierdere pentru forum)?
Auzi motiv de închidere a topicului: "acumulare de prostie".
Păi acum te-ai trezit, la 5 ani de la deschiderea lui? Ai cerut administratorului închiderea topicului la vremea respectivă? Cred că și tu ai contribuit personal la "acumulare de prostie", iar acum vii cu fițe de c**** pretinsă virgină că topicul trebuie închis.
Cât privește patriotismul meu, măi geniu pustiu, trebuie să înțelegi totuși un lucru:
AI   L I M I T E. Motane, vad ca nu ai spirit de echipa, si iti place sa fortezi nota.
Avem un forum special unde putem discuta cat se poate de amiabil diversele probleme, pentru ca inevitabil, avem o optica diferita. Partea interesanta este ca am discutat despre acest topic.
Nu m-am bagat peste moderarea ta, chiar cand ai amestecat glumele cu moderarea, vezi cazul Zephirus, deoarece nu mi s-a parut ca fiind important si nici nu am vrut sa-ti stirbesc autoritatea.

Nu pot sa ma joc cu tine de-a inchisul si deschisul de topice, nu pot sa-ti interzic moderarea doar a unui singur topic, asa incat, am decis sa nu mai fi moderator la forumul Cafenea.

Repet, noi trebuie sa avem un spirit de echipa si daca apar divergente sa le lamurim, si sa avem cel putin la moderare o pozitie comuna. Ca pareri personale, e in regula sa avem pareri publice diferite, si pe mine nu ma deranjeaza deloc ca tu esti de alta parere. Nu mi se pare in regula insa ca fortezi nota. Cam atat

Ai sesizat bine ca Plumber ar putea fi un moderator bun.

Cam atat. Iti doresc o zi placuta
valib a scris:ce tare e sa se inchida topicuri, dar nu la cererea intiatorului de topic.

Daca te referi cumva la topicul asta,, eu l-am inchis. Da, am citit pe diagonala. L-am redeschis. Daca nu e asta, zi despre care e vorba.

N-ar fi rau daca pe viitor s-ar face referirile direct, punctual, fara ocolisuri si chestii generale. Ar fi mult mai simplu si rapid pentru toata lumea. Pai ai vazut ca ai gasit solutia? Oricum pe la celelalte sectii nu nu prea e nimic de moderat, asa ca am si eu liniste si mai putini oameni suparati pe mine
Daca tot nu mai sint moderator pe Cafenea, as sugera sa-i dam drepturi de moderare lui Plumber, macar acolo

Cu spiritul de echipa ai dreptate, niciodata nu am avut . De asta nu mi-a placut nici fotbalul, ca nu am putut niciodata sa ma amestec cu echipa (eu ii zic gloata). Oricum recunoaste ca nici tu nu ai spirit de echipa si vrei sa fie totul doar ca tine . Motane, am si eu o nedumerire in ceea ce te priveste. Cu tot respectul te intreb, de ce crezi ca mesajele tale nu ar trebui moderate? E normal ca tie sa nu ti se para ceva deplasat in propriul post (din moment ce l-ai postat... ) dar la fel de normal mi se pare ca atunci cand un moderator considera ca "s-a sarit calul" sa ti-l "modereze" . Tu crezi ca toti carora le-ai sters mesajele au fost cu totul de acord? Nu cred! Dar te "supui" ca sa zic asa si poate ca ar fi ok daca ti-ai pune problema si la modul "ba, poate ca au dreptate.. cine stie" (poate nu au, da' nu conteaza asta!!!!!) si sa treci mai departe. De ce nu-ti vezi tu linistit de treaba (caci sincer sa fiu chiar mi s-a parut ok cum "lucrezi") si accepti (ca toti ceilalti) cand esti "atentionat"? Si in felul asta nici nu se va pune niciodata problema de "abuz de putere"! Te exprimi liber si linistit dar accepti la fel de liber liber si linistit cand altii considera ca ai gresit (repet, nu conteaza daca au dreptate); se trece mai departe si gata! E normal sa-ti displaca faza, da' la fel de normal e si sa treaca fara a o trece la "te tin eu minte". E simplu! Ca si cu statul... apare o groapa in asfalt si dai in ea; injuri si treci mai departe. Nu te duci pt fiecare nemultumire in fata parlamentului sa protestezi! NU?
Nu ti se pare ok?
Administrator a scris:Eu am crezut ca am fost destul de limpede pe privat in legatura cu topicul "Ce parere aveti despre femei?".
Repet aici. Nu doresc ca topicul sa fie inchis. Va rog insa sa va exprimati civilizat (pentru cine e cazul) si sa va asumati cele spuse. Daca nu, mesajele vor putea fi sterse/editate, iar mai apoi accesul pe topicul respectiv - restrictionat.

Îmi pare rău de părerea ta, dar e total greșită.
Acel topic a devenit o mocirlă în care se aruncă cu noroi în femei sau care incită la scandaluri.

Din acest moment mă retrag de pe forum, acesta este ultimul meu post.

Succese depline tuturor. http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=315598#315598 O scurtă întrebare:

Petru ce am luat ultima restricție?
Dacă cine se simte are verticalitate, să răspundă.

Deși mă aștept să fiu parșivește, iarăși blocat. La care mai adaug: dacă are verticalitate, să spună cine e acum administrator.

Oricum, o să așteptăm cu ochi-n soare un răspuns... sau, va considera aceasta atac la persoană și... se știeeeee.... Nici un răspuns, "dottore"?
oare de ce nu mă mir? Desii la profil scria ''ban 2 saptamani'' am stat o luna pe bara! Nu e frumos...
Pentru ce? pentru ca am scris ca i-as da unui ungur o lada de bere sa-i rupa gatu' lu' Cristi? Mucosu' ca e rasist si toata lumea a recunoscut ca a intrecut limita a primit 1 saptamana...eu 4! Nu mi s-a parut corect...si imi mentin punctul de vedere...sper doar sa mai deschizi si tu ochii din cand in cand si sa mai tii cont de parerile userilor.
Numai bine!

ps: ramane la latitudinea ta daca imi dai iar ban (sau nu) ca l-am facut mucos
Danutz Bratosin a scris:Desii la profil scria ''ban 2 saptamani'' am stat o luna pe bara! Nu e frumos...
Pentru ce? pentru ca am scris ca i-as da unui ungur o lada de bere sa-i rupa gatu' lu' Cristi? Mucosu' ca e rasist si toata lumea a recunoscut ca a intrecut limita a primit 1 saptamana...eu 4! Nu mi s-a parut corect...si imi mentin punctul de vedere...sper doar sa mai deschizi si tu ochii din cand in cand si sa mai tii cont de parerile userilor.
Numai bine!

ps: ramane la latitudinea ta daca imi dai iar ban (sau nu) ca l-am facut mucos

eheeeee bratosine, eu spre deosebire de tine, m-am maturizat, banul se duce, dar mintea nu mai creste.....
am specificat destul de clar ca a fost o gluma, dar daca moare capra omului, de ce sa nu moara si capra vecinului?, nu?
crede-ma ca nu rezolvi nimic cu ciuda....
ciuda, invidia si mandria sunt pacate, dragul meu crestin-ortodox, care numai cu ciuda si invidie te hranesti, mandria, nu are ce sa caute la tine Am mancat din aceeasi cratita de ne spunem pe numele de familie? mister Chilom? Nu va luati la cearta ca se lasa cu suspendari.

Danutz, sincer imi pare rau ca te-am tinut pe tusa mai mult decat trebuia. Nu e sistem automat, si am uitat.
Uite, banul facut in plus, il dublez ca timp, si il consider ca si credit. Adica esti iertat de potentiale interdictii in masura creditului. Ar fi frumos ca, macar acum in Vinerea Mare dinaintea Pastelui, sa-i fie permis lui Zephirus accesul pe forum. Stiu, insa Hristos a-nviat de-abia acum 45 de minute si n-am avut timp sa ne consultam impreuna in privinta asta. Adevarat a-nviat! Macar acum sa lasati la o parte ranchiuna, aversiunile si adversitatile. Dati dovada de omenie si maturitate! Fiti un exemplu pentru forum si lume! mai in gluma mai in serios ... am avut si eu o solicitare care semana mai mult a intrebare ..acum cateva zile ... din pacate .. nu s-a luat nici o masura ... dar nici nu am primit vreun raspuns ... oare unde e acea democratie ... sau sa ii dau pe de o parte dreptate lui zeph .. referitor la tinultul in brate a unor anumite elemente??? La cea ce ai afirmat mai sus Iti dau drptate , am atras si eu atentia cum se comporta uni . Dar nimic , nu sa loat nici o masura , deabia astept sa mai faca respectivul o boacana ( jicniri la adresa altora , sa-l fac troaca de PORCI ) cu toate ca stiu ca risc sa mi-se interzica de a mai scrie pe saitu Olcit .ro . Dar sant multe nedreptati ce se fac ( la uni li se permite multe ) , alti , care sant mai glumeti ( in sensul bun al cuvantului) , li se dau interdicti . Propun catre Atministrator sa lase si cauza pentru ce se aplica santiunea . Cred ca atunci nu ar mai plana suspiciuni , ca uni sant avantajati si alti dezavantajati . Daca vorbim despre libera exprimare a opinilor ( bine inteles fara conotati ......) Se sub intelege , cred ! Te sustin lancer , cu riscul sa fim santionati pentru punctul de vedere exprimat . > Lancer, tehnic vorbind, avatarul lui Cristii se incadreaza in regulament. Cu toate astea, i-am solicitat acum doua zile sa isi schimbe avatarul. I-am spus si motivul, si nu vreau sa intru in polemica sau interpretari textuale de regulament. Daca i-am solicitat, astept sa se conformeze. E cat se poate de simplu sa-si aleaga altul.

Daca ii dezactivez dreptul de a avea avatar, nu mai poate nici sa-l vada, nici sa-l schimbe, ori nu asta doresc.

> Alexandru, la administrative e un topic unde scriu cine ia ban, si pe ce motiv.
Iar daca Cristii mai calca pe bec, nu cred ca e o idee buna sa te cobori la nivelul lui, si sa incepi la randul tau sa-l faci troaca de porci.

De regula toti participantii care isi arunca injuraturi primesc ban, indiferent cine a inceput. La perioada de interdictie tin insa cont de antecedente, de ce cuvinte s-au folosit, si la urma tin cont si de cine a provocat scandalul. ok .. am inteles ... multumesc ... asta e si interesul meu in situatia de fata ca avatarul respectiv sa nu mai apara ..si nu neaparat ca sa pedepsiti userii respectivi

oricum acuma vb tehnic ... nu se poate rezolva nimic nici in alte situatii cu o asemenea politica de restrictionare a avatarelor ... pur si simplu daca ii limitezi decat dreptul de a schimba avatarul nu ai rezolvat nimic (de asemenea daca nu isi poate vedea el avatarul)... pur si simplu in situatii mai grave decat cea de fata in care se ia decizia ca avatarul este necomform ... adiministratorul ar trebui sa poata sterge respectivului avatarul si deabea apoi sa ii aplice sanctiunea ..sau sa aplice sanctiunea si sa poata sterge avatarul .. e tot acelasi lucru ..sau in cel mai rau caz avatarul membrului respectiv sa nu poata fi vazut de ceilalti membrii ... Am inteles cea ce era de inteles , dar nu am avut nici o contra cu Cristi chiar daca uneori a calcat pe BEC , cu mine personal Cristi nu a avut nimic . Este vorba de cu totu alta persoana .
alexandruteutisan a scris:Am inteles cea ce era de inteles , dar nu am avut nici o contra cu Cristi chiar daca uneori a calcat pe BEC , cu mine personal Cristi nu a avut nimic . Este vorba de cu totu alta persoana .

Chiar m-ai facut sa imi schimb parerea despre tine fiindca eu personal, recunosc, credeam ca despre mine era vorba si ma tot gandeam ce ti-am facut eu tie. Chiar asa Cristi, noi nu am avut nici o problema, de nici un fel. Dar cred ca Administratoru te iubeste mult si a vrut sa faca cumva sa discutam , dar distanta de la mine (Brasov ) si pana la tine (Motru ) e cam mare . Ceva probleme cu forumu'? De cateva zile imi merge ca un $%^^%%, ma deconecteaza mereu, astept 1 ora sa-mi incarce o pagina Se pare ca si-a revenit, Dane.

Utilizatorul ,,badelemircea" pe ce motiv a fost exclus ? E cumva o clona sau a facut vreo magarie !?

P.S.: Doar din pura curiozitate am intrebat. In relatie cu respectivul am fost neutru. Deci...inca merge greu
Danutz Bratosin a scris:Deci...inca merge greu

... greu, greu, greu...greu, greu...

Vreo solutie sau lipsa de interes atat din partea utilizatorilor cat si a administratiei fata de aceasta masina ?

Aici e o atmosfera de cimitir. Dar totusi... Deci?????? De cateva saptamani stau cate 2-3 minute sa-mi incarce o pagina Nimeni nimic??
Danutz Bratosin a scris:De cateva saptamani stau cate 2-3 minute sa-mi incarce o pagina
Eu vad ca nu am asemenea probleme. Poate ai reteaua prea solicitata. Eu sint pe ClickNet si merge destul de bine. A fost o zi sau doua ceva probleme insa vad ca s-au rezolvat.

Mai apare cite odata ......
Could not obtain common word list

DEBUG MODE

SQL Error : 2013 Lost connection to MySQL server during query

SELECT m.word_id FROM phpbb_search_wordmatch m, phpbb_search_wordlist w WHERE w.word_text IN ('bine', 'cate', 'cateva', 'clicknet', 'destul', 'doua', 'incarce', 'insa', 'merge', 'minute', 'prea', 'probleme', 'reteaua', 'rezolvat', 'roll', 'sami', 'saptamani', 'sint', 'solicitata', 'stau', 'vad') AND m.word_id = w.word_id GROUP BY m.word_id HAVING COUNT(m.word_id) > 127330

Line : 309
File : functions_search.php
.........insa, merge. Hai Laurentiu...cat de solicitata sa am reteaua sa nu-mi poata deschida o pagina de 1-2 mb? Cu toate astea...se pare ca numai tu ai reteaua libera, ca la noi toti mergea prost de vreo cateva saptamani:roll:

In fine, se pare ca si-a revenit...sa speram ca ramane asa Da, au fost probleme. Am contactat providerul, acum se pare ca merge mai bine. Am testat, viteza de acces e Ok, si nu am mai avut erori.

Nu pot garanta ca totul e rezolvat, dar am sa urmaresc cum merge.
Danutz Bratosin a scris:se pare ca numai tu ai reteaua libera, ca la noi toti mergea prost de vreo cateva saptamani:roll:
Cind oamenilor nu le convine raspunsul tau, esti facut mincinos. OK si multam fain de apreciere.
De azi nu ma voi mai baga in treburile administratiei. Nu te-am facut mincinos...doar ca mai multi s-au plans ca nu le merge bine forumu' si fix la tine mergea perfect. In fine...e problema ta. Important e ca s-a rezolvat si merge bine forumu' acum merge bine ... si de pe alte retele in afara de clicknet ..sau poate am fost noi mai pretentiosi ... oricum bine ca s-a rezolvat
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum