Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

ATENTIE !!! TEPARII de pe FORUM !!!
Pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Imi cer scuze ca trebuie sa postez aici dar cred ca e cel mai potrivit loc.
Se pare ca al nostru coleg de forum in persoana domnului robisavage vinde "gogosi"

"Geamuri noi pentru triple , nu au fost puse pe masina

80 ron

wanabesavage"

Am comandat de la dansul triplele clare noi dupa cum sustine si astazi le-am primit.
Nu a vrut sa trimita prin curier si a trimis prin posta risc pe care mi l-am asumat.
Buun, am ridicat asta seara coletul dupa ce m-au plimbat cei de la posta ca in Romania de colo-colo ca nu stia nimeni nimic, am achitat cei 70 de lei si am desfacut coletul.
Surprizaaaa : in cutie era un stop pus deasupra cel cat de cat intreg are si acesta 2 ciobituri de la pietre (semn ca au fost pe masina si murdar la interior) si al doilea cu un colt spart (al 2-lea era bagat la fund si coltul era acoperit de o carpa plus ca nu are pe interior dunga ce desparte stopul de coltul masinii dupa cum se va vedea in poze)
Vrajeala cu e vina postei eu unul nu o sa o inghit , ca vezi domne nu stiu ce au facut aia si l-au trantit si alte abureli ieftine pentru ca nu am fost singur la posta si acel stop pe langa faptul ca a fost folosit se vede ca a fost spart si lipit cu un adeziv gen picatura sau altceva.
Distractiv este ca dansul nu a trimis de la adresa personala coletul ci probabil a rugat o "cunostinta" sa il puna pentru ca este fata (a fost si primul semn ca ceva e suspect)
Nu ma plang si oricum banii nu o sa ii vad de la dansul cu siguranta ca doar un gentlemen ar face asa ceva dar cum tara e plina de tepari asta e.
Sunt curios daca domnul va bine-dispune sa scrie 2 vorbe aici si daca va trimite banii inapoi pe ce i-am platit.
Nu pot sa scriu aici in cuvinte ceea ce as avea de spus mai direct ca imi iau ban toata viata, decat multa sanantate ii transmit.
Si acum cateva poze cu rugamintea de a va gandi de 20 de ori cand faceti o treaba cu un necunoscut.

Pozele din anuntul lui facute pe 30.12.2009 (aici par noi)

Aici avem momentul culminant al deschiderii coletului:

Si ce am primit:

Imi pare rau ca se intampla asa ceva.

Pana nu se lamureste situatia, orice mesaj de-a lui savage scris in alta parte decat aici pentru explicatii, va fi sters imediat, indiferent de continut.

In plus, voi ajuta atat cat se poate cu date tehnice, in ce priveste contul lui si voi face si alte verificari "nespecifice"...
Iti multumesc foarte frumos pentru ca doresti sa ma ajuti dar sincer nu este nevoie si nu iti irosii timpul aiurea pentru asta (nici nu ma asteptam la un raspuns asa prompt tocmai de la administrator )
Nu am nimic cu el,nu l-am amenintat cu nimic, nu l-am injurat si nici nu am de gand, este doar vina mea pe care mi-o asum in totalitate.
Asta este am gresit, am platit si am uitat ca traim in Romania.
Stima. Bine de stiut. SAL SORI PENTRU TINE DAR RESPECTIVUL TREBUIA SA PUIE BINE MARFA IN CUTIE DACA STIA CA SANT FRAGILE SI ATUNCI SE VEDEA DACA ERA VINA POSTEI . chiar nu ii inteleg ce castiga daca nu spun adevarul ...sa zica da frate e spart si lipit cu super-glue,nu percep ce `bogatie` face el cu 70 de lei ,pana nu ne-o patim nu ne potolim... si daca cineva a mai patit ceva asemanator sa nu taca ci sa zica adevarul sa stim si noi cu cine avem de a face.. Foarte bine . Nu au ce cauta printre noi si sa fie respinsi cum se crede de cuviinta ... Se cere sparta fatza daca nu scoate banu'. Nu mai facetzi pe domnishoarele de pension, cineva din TM sa se duca la gagica aia shi s-o stranga de oua , sa zica'cine e infamul. Pune adresa shi numele ei aici, fara jena. Cu tzeparii nu tre' avut mila sau jena.
Ca fapt divers, in Jermanica, pt tzepe auto, se face PARNAIE- nu pt dat km inapoi etc, ci chiar daca ascunzi cumparatorului accidente vechi despre care ai cunoshtintza.

Later edit. Am intzeles eu greshit ca ar fi din TM. Oricum nu conteaza de unde e. Cat de ordinar nesimtit trebuie sa fii ca sa pui o piesa lipita cu super-glue si apoi sa dai vina pe posta?.. .

Cat de parliti trebuie sa fii ca sa te bucuri la 70 de ron tepuind un coleg de pe forum ?

Da deh, am intalnit si io destule persoane care traiesc efectiv din tepuiri, practic au un mod de viata din a trage tepe mici, mari, marunte - nu conteaza- important sa fie cat mai multe.. Si pun pariu ca si-a unflat pieptu' in fata oglinzii si s-a bucurat ca o fata marela primul sarut cand a vazut ca poate pacali, in sfarsit, si el pe cineva
Tipic amarastenilor... Foarte urat din partea lui,buna antireclama si-a facut! A facut avere cu banii tai luati pe triple?
Nu cred ca aici e vorba de spart vreo fata sau alta violenta si nici nu cred ca se face avere din asa ceva.
E vorba doar de faptul ca tepele se pot lua de la oricine indefernt ca il cunosti sau nu (ideal ar fi sa iti ei niste masuri de precautie inainte pe care de data asta nu mi le-am luat)
Ca o paralela eu personal am facut multe tranzactii printre care si cu colegi de forum care ii cunosteam mai mult sau mai putin si la nici unul nu i-am tras o teapa sau unde s-a intamplat ceva si daca s-a intamplat am incercat sa remediez situatia cum am putut si ca toata lumea sa fie multumita inclusiv in a da diverse lucruri cu "banii mai tarziu" sau alte metode care au fost riscante dar de aici se cunoaste omul.
Chiar acum mai am o situatie un "prieten" cu care mi-am pierdut nopti impreuna si acum se face ca nu vrea sa imi mai dea niste bani (dar o rezolvam noi cumva ) EU fac asa:
Vorbesc cu vanzatorul, si ii spun sa-mi trimita marfa prin curierat(nemo expres-accepta verificare) si verific marfa la destinatie.Imi place o iau ,nu-mi place ...marfa pleaca inapoi!
Ieri am luat 4 injectoare diesel noi de pe okazii in valoare de 26 mil-2600 ron.Am verificat marfa si cum a fost in regula am luat-o .Altfel o trimitea inapoi si vanzatorul platea.
Astfel m-am ferit de tepe pana acum!
robertino a scris:A facut avere cu banii tai luati pe triple?

Maria ta, oricare om in afara de dumneavoastra mai degraba ar fi smuls tastatura decat sa scrie asemenea idiotenie. 1, leu, 10 lei, 1 catraliard, tot teapa este, indiferent de valoare si spune acelasi lucru despre caracterul omului. Urat din partea lui.
Sunt si alti de pe forum ca zic trimitemi..... iti dau si adresa si in 2zile primesti mesaj nu le mai trimite ca .......
Oameni neserios ,dar in cazul tau tzepaar. La faza cu trimite-mi si peste 2 zile se razgandeste omul, eu personal o inteleg pentru ca pot aparea diferite situatii neprevazute care nu sti cand pica. Oameni neseriosi... Hm...
Valib, te regasesti p-aici cumva?? N-ai uitat nimic? Cum ar fi, 150 ron, care trebuia sa mi-i trimiti de vreo 2 saptamani??
cristi_s a scris:
robertino a scris:A facut avere cu banii tai luati pe triple?

Maria ta, oricare om in afara de dumneavoastra mai degraba ar fi smuls tastatura decat sa scrie asemenea idiotenie. 1, leu, 10 lei, 1 catraliard, tot teapa este, indiferent de valoare si spune acelasi lucru despre caracterul omului.

Imi cer scuze daca idiotenia a deranjat pe cineva!Daca iei teapa cu un leu uiti repede.Cu 10 lei la fel-"Life goes on"-omul pierde multe-n viata.Dar de la sume mai mari cred ca se simte la oricine.
Acea idiotenie scrisa de mine a fost cu "substrat".Acum ca nu o intelege toata lumea e alta poveste!
Sunt oameni care se bucura sa dea cate o astfel de teapa.Una aici alta dincolo,depinde pe cine gaseste si poate aduna sume frumusele.
Sunt oameni care cu tepe asemanatoare,mai mari sau mai mici adunate an de an,au construit palate,au strans averi si nu au cu siguranta pasiuni gen oltcit .Vezi bisnitarii de masini.
Il doare drept undeva pe forumistul tepar de aici,daca eu cel fara de inteligenta,sau altul cu un IQ de 10 ori mai mare ca al meu,scrie idiotenii sau lucruri marete si consuma energie,timp agitandu-se inutil."Cainii latra,ursul merge"Alt cont de pe alt IP., si gata!Nu e primul de pe aici.Si...de la capat ,ca doar e roman!Din multe patanii(de-ale altora) de-astea ,consider ca nu e tocmai bun comertul prin posta intrepersoanele fizice.Mai ales daca marfa este mai ieftina decat transportul.Te poti trezi cu marfa trimisa si neridicata. Te deplasezi,vezi cumperi sau nu,...pleci! "Paza buna trece primejdia rea".Asa ca ....masuri de precautie pentru ca nu poti avea incredere in nimeni.Uneori nici in tine insuti! Doi naufragiati ai reusit cu greu sa ajunga pe o insula pustie.

- Suntem pierduti!!!!!!!! - spune unul dintre ei , disperat.

- Nu-ti face griji, ne gasesc ei!

- Crezi?

- Sigur! Am datorii de peste un milion de dolari!

Buna , Buna asta... Mda... Tepari, tepari, Valib, tepari... Vali, te simti?? Am vazut ca s-a sters topicul ala... pana la urma cum stau lucrurile intre tine si valib, a fost o greseala, o neatentie sau chiar e teapa si rea vointa...?
EEK! a scris:Am vazut ca s-a sters topicul ala... pana la urma cum stau lucrurile intre tine si valib, a fost o greseala, o neatentie sau chiar e teapa si rea vointa...?

Mi-a trimis 150 dupa treaba cu topicu si mai are 150. Gigel crede ca, daca-i in Tm si eu in Buc, scapa ieftin. Da' am la prieteni in Timisoara...
Tzepar clar.

L.E. L-am sunat pe sclav si ma minte in fata ca, vezi doamne, carburile au membranele crapate si curge benzina. Da' nu zice sa mi le trimita inapoi si sa-i dau banii care mi i-a dat Las' ca nu ramane asa. Promit! daca ma iei cu sclav si cu amenintari ca trimiti pe nu stiu cine si ma lasa si fara bani si fara carburatoare...poti sa iti tii parerile pentru tine.
Cum nu ai avut banii atunci vineri, cum m-ai luat cu amenintari ca trimiti pe cineva sa ia carbele de la mine.

Stii care-i faza EEK? faza e ca am platit doar 150ron, pe o pereche de carburatoare weber, care are membranele pompelor de spritz facute MUCI (adica curge benzina pe langa carb cand apesi acceleratia). M-am tras pe cur oarecum, in speranta ca o sa gasesc membrane, dar am gasit doar la 80lire/kit reparatie carb.
Ce sa amintesc de trimis inapoi carburatoarele, cand ma ia direct cu amenintari? Neinteresant...
Eu ma bucur ca am reusit sa il 'prostesc' sa nu ii dau banii ramburs, pentru ca in cazul asta...eram eu care aratam cu degetul, pentru ca sunt sigur ca ma lua cu aceeasi duma, cum ca la el nu curgeau, la mine curg, etc.

care e afacerea sa dai 300ron + 80lire pe niste carburatoare care le iei in stare buna (fara sa curga nimic din ele), la 300-400ron?
Pana la urma urmei crede fiecare ce vrea. Eu nu am cum sa dovedesc ca nu am umblat la membrane ca sa le fac sa curga, kft nu are cum sa dovedeasca ca nu curgeau inainte sa ajunga la mine. Dar, nu cred ca ai cum sa contrafaci niste membrane de pompa spritz. Se vede clar ca sunt foarte coapte, si nu au cum sa tina benzina.

Din prima zi cand le-am montat, i-am spus ca imi curge benzina din carburatoare. El initial mi-a zis ca doar s-a uitat la ele, nu stie nimic de ele, si azi ma ia cu 'de ce nu a curs benzina din ele cand le-am incercat eu'.

Poze cu carburatoarele / una din membrane muci gasiti la sectiunea vanzari, unde vand carburatoarele cu 100ron.

Cam asta ar fi 'punctul meu de vedere'. Restul e can-can Aceleasi minciuni...
Carburile nu curgeau, am bagat benzina-n ele. Banuiala mea e ca si-a facut amarasteanu 2 carburi din mai multe, si acum vinde ce a ramas.
Membrane la 80 lire? Cu 80 lire iei o pereche de carburatoare reconditionale, COMLETE.
Nu mai minti ma, recunoaste ca esti milog si ca te-ai bucurat la 150 ron. ASTA E PRETUL TAU! Atat faci: 150 ron! Ieftinule! Nu vreau sa ma bag afacerile voastre, dar se vehiculeaza niste sume mincinoase pe aici... Cum bre 80 de lire kit de garnituri pentru carburi? Uite, imi pare rau ca nu sunt la magazin sa vad cat e kitul de reparatie la noi. Dar ete ce zice nenea ebay: 22 dolari kitul de garnituri.. Adica doar 14 lire... De ce nu va returnati unul altuia piesele si banii?
In felul asta nimeni nu are de pierdut, nimeni nu are de castigat, decat o suma mica Posta Romana. http://www.dellorto.co.uk/merchandise/products.asp?CategoryID=3&PartsectionID=50

cel mai ieftin IDF e 215lire. + transport

doar 1 membrana pompa spritz: 12lire

http://www.dellorto.co.uk/merchandise/products_details.asp?PartNo=47407.207&CategoryID=3&PartsectionID=60

+ 10% din bani cand transferi de pe paypal
+ transportul care e...cam cat?!

sa creada fiecare ce vrea pana la urma urmei, ca nu mor daca imi face cineva reclama proasta.
Nu traiesc pe forum, nu traiesc din forum, si nici nu imi fac bani de pe urma forumului.

Deja e teoria chibritului....fiecare isi sustine ideea.
Nu am de ce sa dau teapa, pentru ca stai linistit ca pot sa traiesc fara aia 150ron care trebuie sa tii mai dau pentru carburatoare.

inchei aici 'sustinerea' mea.
nu o sa mai raspund nici unui mesaj de pe topicul asta, pentru simplul motiv ca nu mai am ce sa lamuresc.
EEK! a scris:De ce nu va returnati unul altuia piesele si banii?
In felul asta nimeni nu are de pierdut, nimeni nu are de castigat, decat o suma mica Posta Romana.

Pai si daca e asa cum zice KFT? si anume carburile au fost bune si Valib le-a bascalit? KFT pierde.
Sau daca e asa cum zice Valib, KFT i le-a dat deja bascalite, Valib pierde.

Oricum ar face unu tot pierde
Danutz Bratosin a scris:

Pai si daca e asa cum zice KFT? si anume carburile au fost bune si Valib le-a bascalit? KFT pierde.
Sau daca e asa cum zice Valib, KFT i le-a dat deja bascalite, Valib pierde.

Oricum ar face unu tot pierde

Danut...
Eu le-am luat de la Lex, acu' 2 veri. Aveam masina la vopsit -intai la niste jegosi care mi-au tinut-o 2 luni degeaba, apoi am dus-o la altcineva care mi-a vopsit-o imediat. Pe urma, a venit vremea rea si n-am avut chef sa ma ocup de carburatie, asa ca au stat frumos la mine-n camera. Am vrut sa le pun vara trecuta, dar a vrut prietena mea in Bulgaria la mare, asa ca nu mi-a ars de plecat cu carburatoare netestate + ca-n Octombrie aveam de facut ITP-ul, asa ca iar am amanat. Si, in final, am renuntat la idee dupa ce am vazut realizarea lui steicit - injectia mono-motron, injectie pe care sper s-o montez pana la vara, chiar astept niste piese.
Singura treaba care am facut-o cu carburatoarele a fost sa bag benzina-n ele cu seringa si sa actionez de cateva ori acceleratia. Curios, la mine nu a curs nimic.
End.
valib a scris:Nu traiesc pe forum, nu traiesc din forum, si nici nu imi fac bani de pe urma forumului.

Ba se pare ca da.
Din pacate trebuie sa ma trec si eu pe aceasta lista cu "intepatii" lui blaj valeriu. Imi cer scuze celor care m-au atentionat, ca nu i-am ascultat.
Tipul e un mincinos si un escroc.
Minte ca trimite piese, pretinde banii, dupa care iar minte ca cei de la curier i-au deteriorat coletul, dupa care iar minte ca mi-a returnat banii.
Sa-l mai prinzi la telefon sau sa mai raspunda la mesaje?!? Nici o sansa.
Daca cineva are adresa nesimtitului sa mi-o trimita si mie sa-i pot face o reclamatie la politie.
Plumber a scris:
valib a scris:Nu traiesc pe forum, nu traiesc din forum, si nici nu imi fac bani de pe urma forumului.

Ba se pare ca da.
Din pacate trebuie sa ma trec si eu pe aceasta lista cu "intepatii" lui blaj valeriu. Imi cer scuze celor care m-au atentionat, ca nu i-am ascultat.
Tipul e un mincinos si un escroc.
Minte ca trimite piese, pretinde banii, dupa care iar minte ca cei de la curier i-au deteriorat coletul, dupa care iar minte ca mi-a returnat banii.
Sa-l mai prinzi la telefon sau sa mai raspunda la mesaje?!? Nici o sansa.
Daca cineva are adresa nesimtitului sa mi-o trimita si mie sa-i pot face o reclamatie la politie.

Adica ValiB e acel blaj valeriu? de l-ai citat pe el...? Da blaj valeriu = valib. Nici mie nu-mi plac tzeparii . De la Valib am primit colet cu placutze de frana spate noi chiar mult mai devreme decat ma asteptam . Si fara sa-mi ceara bani . Asta considera el ca nu trebuia sa-i platesc ca de fapt candva l-am servit cu ceva la care nu am cerut bani . Totul trimis prin posta romana .
Cu toate ca nu am vorbit la telefon .
Pt mine Nu face parte din tzeparii pe care am de unde cunostintza inca de prin 2000 . Vremurile de internet si altele de inceput la mine .
Clientzi nemultumiti pot sa fie , nu contrazic .
Eu inca nu pot afirma de rau ...
Plumber a scris:

Ti-o dau eu p-aia de la camin. O surpriza faina i-am aranjat si eu cat de curand. Ne "auzim" pe messenger. Păi hai să detaliem ca să fie lumea edificată.
Am stabilit cu el să-mi trimită un pachet promotional in valoare de 370 de lei. Omul spune că mi l-a trimis și că să-i virez banii că nu prea e pe roze dpdv financiar. Eu fac tot posibilul sa-i trimit banii si chiar imi cer scuze ca o sa ii primeasca cu ceva intarziere(asta se intampla vineri dupa ora 14). Deci toată treaba se întâmpla vineri. Normal era ca pachetul să ajunga luni. Luni după prânz văzând că cei de la Fan Courier nu ma sună i-am trimis următorul mesaj:

Și ia uitați cu ce bășină vine tipul:

Uploaded with ImageShack.us

Bineînțeles că m-am înfuriat și i-am trimis următorul mesaj:

Și iar vine cu altă bășină având în vedere că i-am trimis scan după OP-ul cu care îi făcusem plata:

Nesimțitul ori nu a văzut în viața lui un OP ori a crezut că eu nu am văzut.
Și continuă în aceeași manieră:

Iar punctul culminant vine imediat, atunci când întrebat fiind daca a trimis banii, răspunde:

Uploaded with ImageShack.us
Mâine o să vă pun scan după extrasul meu de cont de luna trecută unde se vede plata mea dar nu se vede absolut nimic in ceea ce priveste afirmatia lui cum ca mi-a returnat banii.
Probabil acuma o să spună că a mi-a greșit contul sau ceva.
De atunci tipul nu mai este de găsit sub nici o formă. Am observat că nici pe forum nu mai intră sau intră ascuns și nu comenteaza.
Reaua lui intenție este evidentă din minciunile pe care le-a debitat.
Cam asta e treaba cu țeparul nostru. Plumber, mie mi-a sticlit o idioata Sclavu' are site-ul de vanzari piese. Asta inseamna firma / p.f.a. Diseara vorbesc cu avocatu' sa vedem cum facem sa-l bagam la parnaie! Daca nu ma-nsel, se incadreaza perfect la INSELACIUNE. Tu ai dovada ca i-ai trimis bani, iar Politia poate lesne verifica faptul ca n-ai primit nici un colet. Mie nu mi-a t nici o tras nici o teapa, dar se vede ca atentionarile unora de pe aici de pe forum in legatura cu "valib" se transpun incet incet in realitate.

P.S Fan courierul NU TRANSPORTA COLETE MAI MARI DE 500 kg.
(Am contract cu ei pentru prestari servicii)
Marfa este asigurata,in caz de deteriorare accidentala ,Fan courierul suporta imediat contravaloarea declarata a coletului. Ce explicatie tare, a cazut un palet pe el
Robertino, de obicei, ca sa declari la valoarea reala si sa asiguri coletul, mai trebuie sa platesti o taxa, care majoritatea nu o platesc, din economie.
robertino a scris:Mie nu mi-a t nici o tras nici o teapa, dar se vede ca atentionarile unora de pe aici de pe forum in legatura cu "valib" se transpun incet incet in realitate.

Multi stiau deja ce fel de om este pe 4tuning au ajuns cateva vorbe pe la urechile noastre care ne-au adus la realitate despre ce fel de om e valib si erau chestii destul de grave. multi le stiu si asa au preferat sa stea departe de el. (nu in sensu ca e periculos sau altele..)

Treaba cu paletu de 900kg si nu mai stiu eu ce, se vede clar ca e ''fake'' cat de idioti sa fie aia sa puna catamai paletu tocmai peste coletul lui Plumber Bafta la cumparat piese de la valib
7thRaven a scris:Ce explicatie tare, a cazut un palet pe el
Robertino, de obicei, ca sa declari la valoarea reala si sa asiguri coletul, mai trebuie sa platesti o taxa, care majoritatea nu o platesc, din economie.

Treaba sta asa-Citat din "termeni si conditii" din contractul meu:
"In caz de disparitie, furt sau distrugere totala sau partiala a expeditiilor care fac obiectul unui serviciu cu valoare nedeclarata FAN Courier acorda o despagubire egala cu suma reprezentand de 10 ori tariful pentru un colet, indiferent de greutate;

In caz de disparitie, furt sau distrugere totala a expeditiilor care fac obiectul unui serviciu cu valoare declarata FAN Courier acorda o despagubire cu intreaga valoare declarata, daca clientul plateste o taxa suplimentara de 1% din valoarea declarata.

In caz de disparitie, furt sau distrugere partiala a expeditiilor care fac obiectul unui serviciu cu valoare declarata, daca clientul a platit taxa suplimentara de 1% din valoarea declarata FAN Courier acorda o despagubire egala cu valoarea corespunzatoare partii lipsa, distrusa sau deteriorata dovedita. Pentru cazurile mai sus mentionate, in afara despagubirilor prevazute mai sus se restituie si tarifele incasate la depunerea trimiterii".

In concluzie se acorda despagubire de 10 ori suma platita pentru transportul unui colet distrus de "un palet de 900 kg"cu valoare nedeclarata.
Comertul practicat de valib(daca are firma sau este persoana fizica autorizata)fara emiterea unor dovezi, este unul la negru pentru care se poate trage ponoase grele.Poate el nu-si da seama dar asa sta treaba.Orice plata prin virament bancar intre o firma si o persoana fizica sau juridica se face in baza unui document de plata.(factura finala sau proforma).Neemiterea documentelor de plata(facturi,bonuri fiscale) se constituie in evaziune fiscala si se pedepseste pe langa amenda "grasa"cu inchisoarea uneori.
Daca omul nu are organizata nici o forma legala de activitate(PJ,PF,PFA)nu ii poate face nimeni nimic.Eventual pe cale civila ......ehe,cale lunga de procese...martori,cheltui bani cat sa triplezi paguba,mai bine te lasi,il prinzi si-l bati bine la intuneric cu o scandura!
Daca ai/ati trimis banii in contul lui personal si nu in contul unei societati,puteti sa va luati adio de la bani.Omul o sa zica ca ati avut datorii la el
In fine,...treaba rasuflata pacat de oamenii cu bune intentii de pe aici.
Mai spun inca o data cum sa va feriti de tepe prin comertul on line:
Vanzatorul trimite marfa cu plata ramburs a coletului, printr-o firma de curierat(Nemo Expres) care accepta verificarea continutului coletului la destinatie.Procedura este folosita de mine, in cazul coletelor de valoare mare!!
Cumparatorul daca e multumit de continutul coletului achita contravaloarea, mai pierde 10 lei ,dar se pune la adapost impotriva teparilor.
Daca vanzatorul nu este de acord cu verificarea,e clar ce fel de om este!
Am cumparat de la persoane necunoscute marfa(piese auto) de valori mari 2500-4000 ron, care nu au avut nimic de ascuns si totul a decurs ok.
Cum era sa dau 2500 ron si sa constat ca in colet in locul unor injectoare PD gaseam 4 suruburi de cale ferata?? pieseoltcit.ro este hostat pe myx.net - vodafone Deja le-am dat un mail fain, sper sa dispara site-ul teparului curand. Si eu am luat o tzeapa ca sa zic asa . Pe mana mea caci nu am fost atent ce iau de la Dan Aalexandru . O planetara ce avea cap frantuzesc pe planetara englezeasca .
Este tot tzeapa ? Eu zic ca nu . La fel si cu o placa de presiune tot de la el care a crapat ( avea fisura , vizibila dupa ce am folosit-o la motorul calat de mine . Abia la caldura excesiva s-a vazut ) .
Bun . Sa zicem ca totusi nu putem avea pretentii la ceva sau cineva care de fapt numai vinde fara sa faca verificari clare si mai cu simt de raspundere .
Si totusi domnule dan Alexandru te rog sa nu mai suni la numarul ce vezi la avatar . Iti este interzis de mine . Clar ?!
Ti-am platit ce am cumparat si gata . Nu te-am deranjat niciodata la telefon . Doar odata am deranjat pe banu meu la dumneavoastra la bloc ...
Cam atat cu politetzea mea ... Evita-ma oriunde si oricand omule . Cristip1970, Dan Alexandru nu e tepar! Omu' nu e mecanic, nu prea se pricepe la verificat anumite piese si se intampla sa vanda cate o planetara nasoala. Avand in vedere ca piesele provin din dezmembrari, deci sunt rulate, nu poti avea pretentia ca toate sa fie impecabile. Dar Dan e serios si-ti schimba imediat piesa fara comentarii!!!
Ca exemplu, mie mi-a adus o bieleta la 12 noaptea, subliniez mi-a adus, pt ca a venit la mine-n cartier si a traversat tot orasul pt asta! Iar cu ora nu exagerez deloc, era 23:45 cand ne-am intalnit! KFT nu te contrazic . Ce a facut pt tine este bun dar pt mine n-a vrut sa faca acelasi lucru cu pragurile ce le-am luat de la el . deci nu face pt oricine . Corect .
Chestia ce am zis-o si eu mai sus este asemanatoare cu ce ai zis tu . Eu o numesc tzapa manuala caci pe mana mea dau vina exact din ce ai zis ca nu este mecanic . Nici nu stiam ca nu se pricepe pana acu ceva timp .
Ma feresc de oameni care nu se pricep in ceva care am interes ...

Eu imi dau cu parerea si el vrea sa-mi vad de Viata mea pe un topic al unui membru de aici fiind mai tinar si cu care am schimbat cateva postari la el pe topic . Denis este membrul . KFT are dreptate,eu am luat de doua ori piese de la el si sunt multumit.Am chiar o datorie de el si ma voi revansa cand ajung la Bucuresti la KFT sa reglez carburatorul pe banc. Chiar nu pot sa inteleg de ce unii oameni nu vor sa lase loc de Buna Ziua ? Ar fi viata prea monotona.
Cristip1970 a scris:Si eu am luat o tzeapa ca sa zic asa . Pe mana mea caci nu am fost atent ce iau de la Dan Aalexandru . O planetara ce avea cap frantuzesc pe planetara englezeasca .
Este tot tzeapa ? Eu zic ca nu . La fel si cu o placa de presiune tot de la el care a crapat ( avea fisura , vizibila dupa ce am folosit-o la motorul calat de mine . Abia la caldura excesiva s-a vazut ) .
Bun . Sa zicem ca totusi nu putem avea pretentii la ceva sau cineva care de fapt numai vinde fara sa faca verificari clare si mai cu simt de raspundere .
Si totusi domnule dan Alexandru te rog sa nu mai suni la numarul ce vezi la avatar . Iti este interzis de mine . Clar ?!
Ti-am platit ce am cumparat si gata . Nu te-am deranjat niciodata la telefon . Doar odata am deranjat pe banu meu la dumneavoastra la bloc ...
Cam atat cu politetzea mea ... Evita-ma oriunde si oricand omule .

ce faci, ameninti, raspunde la tel, ne intalnim pe teren neutru si o rezolvam
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum