Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

ATENTIE !!! TEPARII de pe FORUM !!!
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
N-au dreptate Iulicuta si toti ceilalti care spun ca moderatorii si adminii nu-si fac treaba....!?
dan alexandru a scris:
Cristip1970 a scris: Evita-ma oriunde si oricand omule .

ce faci, ameninti ...

Nu mi se pare o amenintare.
Eu zic sa incetati cu intepaturile. Treburile personale se pot rezolva prin MP.

gyorgyoda a scris:N-au dreptate Iulicuta si toti ceilalti care spun ca moderatorii si adminii nu-si fac treaba....!?
E vreo problema ??? In ceea ce relatati intr-adevar exista nuante. Fiecare parte le interpreteaza cum considera de cuviinta.
La mine inselatoriei e evidenta.
Asta e mi-am luat-o in freza. Se spune ca domnia si prostia se platesc.
Dar Dumnezeu nu doarme. Se intalneste munte cu munte, dar om cu om.
Eu oricum reclamatie la politie tot fac. Si ii atasez poze cu mesajele in ordine cronologica atasate si copie dupa extrasul de cont. Macar ca il cheama astia sa dea cu subsemnatul si tot e ceva. In particular atat eu cat si Dan nu ne-am luat la scandal . Sa stiti ca suntem oameni maturi cu experienta multelor in viata traita , cum poate sunt mai multi aici .
Dar tzeparii adevarati trebuiesc izolati . Si un prieten de-al meu daca ar fi aici si ar fi tzepar va pot zice ca n-ar mai avea sanse sa reuseasca pe aici ...
Eu am observat moderatorii ca stiu ce sa modereze deci isi fac treaba caci stiu sa cantareasca cuvintele ... Ar fi intelept urmatorul lucru:
Cine se dovedeste a fi "tepar" sa nu mai fie admis pe forum.
Sau sa aiba restrictii la topicele sale de vanzari-cumparari.Sau sa-i fie sterse toate topicele fara "preaviz".
Am cumparat cate ceva de la Dan Alexandru si toata marfa a fost in regula,omul de incredere!
Un mare adevar spus de KFT:
"Avand in vedere ca piesele provin din dezmembrari, deci sunt rulate, nu poti avea pretentia ca toate sa fie impecabile."
Cine este pretentios, inseamna ca are portofelul "GROS"!
Nu poti fi pretentios la bani putini !
Cand cumperi piese SH ,te expui uneori unui risc invizibil pe care trebuie sa ti-l asumi neconditionat.Daca nu vrei sa ti-l asumi, mergi la magazin.Acolo ai factura,garantie, etc.. cat tepe mi-am luat prin faptul ca nu s-au ridicat coletele de catre solicitant, nu am pomenit niciodata
daca eram tepar, as fi fost exclus de mult Privesc aici si...............ma "minunez" de ce citesc.Pe vremea cind aveam Oltcit am luat ceva piese de la Dan Alexandru.Omul m-a avertizat ca sunt sh si la rugamintea mea a cautat ceva care sa fie cit de cit acceptabil.Piesele au fost puse pe masina si s-a circulat cu ele pina a ajuns la fier vechi.Deci fara probleme.Cit priveste pe Valib,iarasi ma mir.In aceeasi perioada eu l-am servit pe el si invers.La fel fara probleme.Acuma sa aud ca se tine de prostii.Ciudat.Da ma rog.Eu totusi stiu ca ambii sunt totusi oameni seriosi. pun cel putin un colet in fiecare zi ,de peste 3 ani si ceva
am trimis prin posta peste 50 de planetare, va dati seama ce ar fi insemnat sa ii tepuiesc pe toti acesti oameni Stai bre linistit ca nu poti multumi pe toata lumea ,oricat de-al dracu' ai fi!
sunt multi cei care vin la mine sa le repar oltciturile sau cati au mai ramas .........dute la dan alexandru ia piesa si reparam masina ..........ca din din 4 planetare 1 nu este ok ...............pana mea ....dacaun alternator nu incarca...........asta nu inseamna ca este tepar, omul le schimba,piese noi la ACSA Garantez pt Domnul Dan Alexandru ca nu este tepar....
Absolut tot ce am luat de la dumnealui a fost absolut ok...

Am luat si ve la Vali cate ceva ....dar nu am avut probleme...cu piesele.

ps: Ceva ciudat se intampla pe forum ca prea se arunca cu noroi in unii oameni. Eu cred că am aruncat justificat. Înțeleg orice problemă. Dar frate, să vii cu aiureli din alea nu ține. Ar fi putut să răspundă la telefon sau la mesaje. Păi cum să nu te ia dracii când vezi că intră pe forum, citește mesajele(pentru cei care nu știu, mesajele trimise rămân la rubrica "mesaje în curs de trimitere" până când le citește destinatarul și atunci când dispar de acolo e clar că au fost citite) dar nu răspunde în nici un fel.
Rămăsesem dator cu asta:
Cristip1970 a scris:Eu am observat moderatorii ca stiu ce sa modereze deci isi fac treaba caci stiu sa cantareasca cuvintele ...

Si totusi te contrazic.... cand mi-am luat o teapa pe forum, am cumparat un cd player, fara cd player (da stiu suna aberant), si asta din simplul motiv ca am avut incredere in respectivul, singurul lucru care s-a facut a fost sa se dea ban permanent dupa, deci fix pix.

Acum stiu ca e greu sa previ chestii de genul asta, dar sa nu exageram moderatorii nu au ce face, adminul poate dar ori nu face, ori face prea tarziu...
Vedeti ca s-a intamplat ceva cu contul lui Vali ?... eu unul nu vad, iar Plumber are dreptate, ceea ce a facut el se numeste furt/inselaciune, si poate fi rezolvata in 2 feluri:
- elegant cu politia
- mai putin elegant cu ranga (cum am facut eu cu cd-player-ul)

Pe de alta parte Dan Alexandru este un super tip, de fiecare data cand am apelat la el m-a ajutat cu placere, chiar devenind stresant prin replicile de genul "daca ai probleme cu piesa vi la mine si o schimbam". sa fim seriosi sunt piese SH, adica second hand, adica folosite, adica se pot strica oricand, daca nu sunteti dispusi sa va asumati acest risc dupa cum zicea cineva mai sus soateti BANUL! Mai baieti, propun cateva chestii..

1 - La rubrica VANZARI - sa faceti stiky topicurile d evanzari care oricum sunt permanente.. sau macar un subdirector - "Vanzari permanente" - unde s aintre cei care vand de ani de zile..
2 - Sa existe o rubrica tot legata de vanzari - ceva de genul "Feedback ValiB" unde sa posteze strict cine a cumparat si impresia pozitiva/negativa dupa caz.
Asa putem evita balacareala.. Ho, acum ce v-a venit sa-l bagati si pe Dan Alexandru?
Omul munceste de-i sar capacele ca sa dezmembreze rable, si pe cat posibil incearca si reuseste sa vanda piese cat mai bune la preturi cat mai mici.
Ce dracu, ati inebunit sau ce? Piesele sint sh, din dezmembrari. Si eu am luat de la el o pereche de praguri de fibra cu 50 de lei, erau pline de pamant, doar nu eram tampit sa pretind sa le spele in cada inainte si eventual sa le si revopseasca negru, eventual sa mai si lase la pret ca m-am deplasat pana la el la bloc .
Nu am luat de la Dan Alexandru decat pragurile alea, insa iti mai faci asa o impresie si dupa cum vezi omul... si in nici un caz el nu e genul de tepar.
iwa a scris:
- mai putin elegant cu ranga (cum am facut eu cu cd-player-ul)

Si tu l-ai batut p-ala? Inainte sau dupa mine? Se modereaza adica supravegheaza doar activitatea de membru . Exista cumva autorizare sa fie supravegheate vanzarile aici ? Sau altfel zis . Comertul on-line de aici nu este un magazin sau bazar on-line in care sa fie legislatia in vigoare valabila .
De aia nu am vorbit de asa ceva caci cat de cat am habar ce inseamna afaceri pe net prin vanzari de bunuri si servicii si respectiv securitatea si garantia tranzactiilor .
Deci eu nu amestec activitatea administratiei de aici in activitatea afacerilor ( vanzari-cumparari ) .
In momentul cand cumperi deja esti client pe banu tau ... De aici se poate zice ca fiecare este un client separat cand plateste sa cumpere , indiferent ce .
Pe cand pe acest site suntem doar membrii liberi si trebuie sa respectam regulamentul acestui site liber .
Exista cineva nevoit sa plateasca pt un cont aici ??? Atunci are drepturi de client-utilizator la administratie conform legilor care trebuiesc sa-l protejeze . Ce am luat de la Dan Alexandru am fost multumit, avand in vedere ca sunt toate SH. O planetara care nu bate nici acum dupa 2 ani (l-am rugat pe el sa imi aleaga una), o usa, un haion, lama de flexiune, cauciucuri, niste maruntisuri. Mi-a si montat intr-o parcare un telescop de hayon
Nu stiu de ce a fost tarat si el in discutia asta. E cam singura sursa serioasa si constanta de piese SH din Bucuresti pe care o stiu eu.
Laurentiu a scris:
gyorgyoda a scris:N-au dreptate Iulicuta si toti ceilalti care spun ca moderatorii si adminii nu-si fac treaba....!?
,,E vreo problema ???"

Nu este o problema. Este o realitate. Nu prea se simte influenta voastra pe forum. Mi se pare ca lasati lucrurile, conflictele sa degenereze. Acest lucru se vede prin exprimarea violenta a membrilor, reprosuri, acuze, amenintari s.a. .
==============================================
Edit by Laurentiu: Ti-am modificat mesajul la citate asa cum e corect sa fie. Inca nu vad aceste conflicte, nimeni nu s-a apucat sa injure sau sa isi dea intalniri pentru omor. Se discuta situatia, se aduc dovezi si pareri pro si contra, deci forum... Ce ar trebuii sa faca adminii in situatia asta?
Ce masuri ar trebuii sa ia?
Sa ii bata pe tepari? Sa le rupa mainile? Nu e suficient ca le interzice accesul pe forum?
Sunt administratori de forum, nu sunt de la opc ca sa ne pazeasca noua fundurile sa nu ne luam teapa. Ai luat`o, aia e, poti doar sa iti scoti parleala si sa ii impiedici pe altii sa se tapeasca. Nu vad ce altceva ai putea sa faci. Plumber si-a primit banii, prin transfer bancar. l-am incurcat putin, asa cum m-a incurcat si dansul.

pt kft: nu stiu ce te **** grija cum ce si de pe ce vand eu. stai linistit ca totul se vinde pe acte, cu bon\factura. si ca sa te linistesc, am avut control saptamana trecuta. las-o moale cu amenintarile, ca nu isi au rostul. si tot ca o remarca, facultatea s-a cam terminat, si deci adresa nu mai e valabila. Este clar l-au dat afara din camin .
Ma scuzati ,dar nu mam putut abtine:)) . Imi pare rau ca se intampla ca oamenii sa fie inselati. Nu trebuie trecuta cu vederea nici o operatiune in care ati fost inselati, si va rog sa scrieti daca e cazul despre istoria tranzactiei. Pe de alta parte trebuie sa dau posibilitatea si celor acuzati sa se apere.
Insa.. va rog sa faceti treaba asta intai pe mesageria privata. Daca sunt probleme de comunicare, in sensul ca persoana vizata nu raspunde, evita sa raspunda... sau orice altele, va rog sa-mi scrieti.

In cazul de fata, am sa ii suspend dreptul de a scrie pe forum lui Valib. Va putea insa sa scrie mesaje private, si chiar il rog sa lamureasca problema cu acea vanzare. Daca e sa tinem seama de drepturile cumparatorului la distanta, adica posibilitatea de a returna pe cheltuia cumparatorului produsul, tind sa ofer pe aceeasi baza mai multa dreptate cumparatorului.
Insa.. va rog sa stabiliti de la inceput starea produselor. Daca nu este stabilita (poze, descriere), sau se incearca ascunderea altor detalii pe seama necunoasterii, vor fi probleme.

Reputatia de vanzator onest, de incredere se castiga greu.. si se poate pierde destul de usor.
Va rog deci sa fim cat se poate de seriosi. Eu unul sunt convins ca pe termen lung esti mult mai castigat daca esti cinstit... si pana la urma asta e starea de normalitate! Sa ne respectam.

Bun. Astept lamurirea in privat a acestui caz, si daca Plumber solicita, sa ii fie returnati banii inapoi, iar el sa returneze daca cumva i-au sosit piesele. Eventual plus-minus in functie de transport.
Daca nu se rezolva, am sa iau masuri de asa natura incat chiar daca contul lui valib ramane blocat, datele de contact vor dispara, topicele de vanzari personale vor disparea, iar in dreptul contului sau la semnatura voi scrie faptul ca respectiva persoana nu este de incredere, si sa nu se cumpere nimic de la el.
Aveti asadar grija, si tratati cu seriozitate aceste probleme.

Altceva. Va rog nu proliferati amenintari, si vorbiti respectuos pe forum, altfel se va lasa cu interdictii. Iar interdictiile ca durata, nu cresc liniar... ci cu puterea a 2-a.

Edit:
Pare-se ca s-a rezolvat problema. Astept confirmarea...
gyorgyoda a scris:Mi se pare ca lasati lucrurile, conflictele sa degenereze. Acest lucru se vede prin exprimarea violenta a membrilor, reprosuri, acuze, amenintari s.a.

Intr-adevar ti se pare.
Da-mi niste exemple din ceea ce este subliniat si eventual niste propuneri din ceea ce ar trebui (dupa tine) sa faca moderatorii.
Discutiile aparute in urma intimplarii au drept scop rezolvarea problemei. Se aduc argumente pro si contra asa ca, gyorgyoda asteapta rezolvarea problemei si apoi descarca-ti furia.

Observ ca o parte dintre voi sinteti luati de val in functie de prietenii si afinitati. Incercati sa ginditi realistic.

Gyorgyoda, crezi ca e o solutie buna ca de fiecare data cand se intampla ceva pe forum sa aruncam cu noroi in admini?

Revin cu propunerile -
- 1 sectiune cu feed-back
- 1 sectiune cu oferte permanente la rubrica Vanzari - Acelasi lucru propun si eu!
valib a scris:Plumber si-a primit banii, prin transfer bancar. l-am incurcat putin, asa cum m-a incurcat si dansul.

....... cu bon\factura. si ca sa te linistesc, am avut control saptamana trecuta.

Mai valib, nu ne cunoastem personal,nu mi-ai dat teapa am avut o relatie corecta in micile tranzactii. Vreau sa-ti spun cateva mici trucuri care eu le aplic la mine in firma pentru un viitor aproape nepatat in domeniul comercial:
1.Nu poti vinde marfa on-line ca firma,iar cumparatorul sa-ti vireze bani in contul personal(ex.Blaj Valeriu). Daca te reclama cineva unde trebuie ai pus-o! Nu poti amesteca pe Blaj Valeriu cu persoana juridica.
2.Orice produs vinzi,intocmeste factura proforma in baza careia sa primesti banii in contul firmei nu in cel personal.Factura finala+bon fiscal o eliberezi cand ti-au intrat banii in cont si o trimiti prin posta.
3.Marfa trimite-o prin curierat cu posibilitatea verificarii coletului de catre cumparator.Astfel excluzi clientii suspiciosi si nu apar nemultumiri ulterioare.
4.Nu mai solicita bani in avans.(mi-ai solicitat si mie si stii ce ti-am raspuns)Daca clientul vrea asa,intocmeste-i proforma urgent in baza careia va face viramentul.La magazin nu platesti astazi painea, pe care o cumperi maine sau peste 3 zile.Motivul "nu stau bine cu finantele" nu da bine in fata clientului, atunci cand ai o afacere pe roate de pe urma careia se deduce ca scoti profit obligatoriu(doar nu ai intemeiat fundatie de binefacere).Adica mai pe romaneste, nu poti sa-ti intretii afacerea cu banii clientilor. Pentru creditele necesare aprovizionarii cu marfa a magazinului exista bancile, sau economiile private.
5.Fereste-te de chestiile dubioase gen "a cazut paletul peste colet". .Nu esti agricultor sa vinzi legume la piata.Ai vazut ce au crezut forumistii despre explicatia ta.Un simplu "am uitat/am facut o greseala la stoc" sau nu mai am piesele/in 2-3 zile iti inapoiez banii"etc... era mult mai OK.
6.Daca ai un client care nu este forumist(nu te cunoaste etc...) si din intamplare comanda piesele pe site, ii vei cere bani in avans?
Intr-o zi gasesti unul cu co*ie si iti face o surpiza pe care ti-o amintesti toata viata,sau te duci spre faliment cu niste amenzi colosale de achitat,pentru care iti vei vinde si chilotii.Comertul ilegal din care obtii venituri nedeclarate fie ca esti simplu cetatean,PFA sau PJ se pedepseste.
Controlul financiar (fiscul) vine dupa primii 3-4 ani de la infiintarea unei societati comerciale care a avut activitate.Deci practic 3-4 ani de activitate continua.Nu vin in perioada scurta pentru ca nu au ce verifica.La tine nu se putea aplica controlul de care spui,pentru ca pe aici pe forum pe undeva ziceai ca-ti vei face firma inainte sa dai drumul la site.Magazin (punct fix de lucru) nu ai ,=>garda financiara nu putea sa te calce la sediu decat daca ai avut vreo reclamatie intemeiata.Iar daca te calca nu mai tineai deschis la pravalie!
Asa ca.....mare grija,pentru ca o sa ajungi sa vinzi piesele de oltcit numai tie!
Bafta! Multumesc pt sfaturi robertino, dar nu erau necesare, pt ca nici tu nu stai prea roz.

pt cei interesati,pun la dispozitie pe PM datele despre firmele mele,inclusiv registrele cu toate intrarile\iesirile.

bani in avans pretind pt ca asa vreau eu(stii cum e sa comanzi ca firma mica marfa de 1000ron, si sa ramai cu ea pe stoc pt ca clientul se razgandeste?), plata in avans la fel, cu acordul ambelor parti, pt o mai rapida desfasurare a vanzarii. Se pare ca am fost inteles gresit. Este vina mea ca nu m-am exprimat bine, si pentru aceasta imi cer scuze.
De fapt, eu tanjesc dupa atmosfera de la inceput, de prin 2005, care se pare ca s-a deteriorat si a disparut intr-un final. Atunci se prolifera, se promova o atmosfera pozitiva, constructiva, in care oamenii se intalneau si faceau schimb de idei si de experiente ce priveau imbunatatirea autoturismelor proprii, si in acelasi timp se inchega o comunitate ce aveau in comun, cel putin, autoturismul Oltcit, care a ajutat in creearea de prietenii trainice, vizibile si astazi.
Este foarte posibil sa fiu acuzat ca: Ce stii tu cum era acum cinci ani ? Tu ti-ai facut cont de abia in 2009, dupa patru ani dupa cele intamplate.
Da, aveti perfecta dreptate. Am inceput sa urmaresc forumul in anul 2007, iar contul mi l-am facut doi ani mai tarziu. Dar, am citit multe topice de atunci, si mi-am format o impresie, de care sunt mandru. Atunci trebuie sa respecti oamenii prin ai cunoate ... Chiar si aici pe site unde oamenii sunt membrii . Atat .
Multumesc pt sfaturi robertino, dar nu erau necesare, pt ca nici tu nu stai prea roz.

Stau extrem de bine pe roz .Am o afacere destul de profitabila si nu vand pe forum nimic....pt putinul ce am vandut nu am primit nici o reclamatie.Faptul pentru care nu ti-am trimis cele doua chiuloase ,este ca cineva de aici m-a avertizat sa nu le trimit.M-am gandit sa nu risipesc banii pe la curierat iar tu sa nu ridici marfa.Iar releul REMIX care ti l-am trimis a fost MOCCA,nu l-ai platit(decat transportul max. 2-5 lei).Deci nu putem vorbi de teapa chiar daca ai spus ca nu a fost bun! .A fost bun,n-a fost bun,n-ai stiut sa-l pui, nu am avut cum sa-ti demonstrez.
E bine ca ai multe firme,ma bucur ca poti sa-ti platesti forfetarul pentru fiecare firma la zi. Initiativa privata trebuie incurajata!

bani in avans pretind pt ca asa vreau eu(stii cum e sa comanzi ca firma mica marfa de 1000ron, si sa ramai cu ea pe stoc pt ca clientul se razgandeste?), plata in avans la fel, cu acordul ambelor parti, pt o mai rapida desfasurare a vanzarii.

Ce vrei tu nu este legal ! Degeaba incerci cu abureala.Este aproape frauda fiscala fara documente de plata.Si nu vad eu forumistul ala care ti-a comandat marfa de 1000 ron si nu ti-a luat-o.....tu vrei sa vinzi marfa pe care nu o ai.Iar firmele mari de distributie accepta retur de piese.
In fine sa incheiem ca nu are rost.Spor la "comertul on line"
gyorgyoda a scris:1. De fapt, eu tanjesc dupa atmosfera de la inceput, de prin 2005...
2. Este foarte posibil sa fiu acuzat ca: Ce stii tu cum era acum cinci ani ?

1. Multi tinjesc dupa acea perioada dar cine este de vina ca s-a ajuns in situatia de azi ?
Daca spui ca citesti forumul de mult timp, poti atribui intreaga vina aupra moderatorilor si adminului pt ce se intimpla la rubrica VINZARI in special cit si in restul forumului ?
Si-a asumat cineva raspunderea (moderator sau admin) pt un comert on-line in cadrul forumului ?

2. Nu te acuza nimeni de nimic. Scrisul ramine oricum.
valib a scris:.... l-am incurcat putin, asa cum m-a incurcat si dansul.

Am primit banii.
Nu voi mai comenta absolut nimic. Ar fi inutil. Aha Plumbere!Care va sa zica l-ai incurcat si tu pe Vali!
Vezi cum esti?
Si acu' nu vrei sa mai comentezi nimic...
E clar.Te "ascunzi", ce sa mai...?
valib a scris:bani in avans pretind pt ca asa vreau eu

Eu nu ti-am cerut nici o garantie. Ti-am trimis piesele (iulie-august 2011) asa cum am discutat si nici pina in ziua de azi nu am primit contravaloarea.

Mi-am schimbat complet impresia despre tine si incep sa-i inteleg pe cei de pe forum care te acuzau drept TEPAR.

Piesele poti sa le stapinesti sanatos iar de valoarea lor, sa aprinzi si pt mine o luminare cind iti vei aduce aminte.

P.S. Observ ca de la o vreme nici pe forum nu mai doresti sa intri invocind tot felul de motiva iar de pe FB m-ai exclus dintre prieteni. Incerci sa-ti ascunzi urmele si sa te retragi dar inca nu esti pe deplin lamurit cum se face. Inca mai ai de invatat. ufff ... pai deh laurentiule invatatura de minte ... cel mai mic risc mi se pare totusi cu ramburs ... desi exista si acolo o posibilitate sa iei teapa
lancer a scris:ufff ... pai deh laurentiule invatatura de minte ...

Stii, pornesc mereu de la premiza ca omul cu care discut e cinstit si se tine de cuvint. In momentul in care-mi schimb parerea, extrem de greu mi-o mai recapat. Un personaj neserios pe care am avut neplacerea sa il cunosc este userul b28kft, nu vreau sa spun mai mult pentru ca nu are rost, fraier este cine se increde in asemenea oameni.

Mai este un user de pe acest forum care si-a oferit ajutorul neconditionat, fara ca eu sa ii fi cerut ajutorul (mi-a trimis el singur mesaje private in care isi oferea ajutorul) insa am zis OK, daca omul vrea sa ma ajute, de ce nu. Nu stiu care a fost scopul lui dar probabil intre timp a uitat de "ajutorul" promis.
Nu o sa ii spun numele pentru ca nu are rost.

Eu chiar am crezut ca mai exista oameni care sa isi respecte cuvantul dat, insa se pare ca m-am inselat si asta sper ca asta sa imi fie invatatura de minte.

Nu pot sa spun ca am fost tepuit, dar pot sa spun ca am fost prostit de oameni fara caracter.

Rog administratorul acestui forum sa imi stearga contul de pe acest forum, oricum il voi dezactiva eu. b28kft are contul suspendat pe forumul asta. De sters contul, nu cred ca va fi sters.
Jarod a scris:Un personaj neserios pe care am avut neplacerea sa il cunosc este userul b28kft, nu vreau sa spun mai mult pentru ca nu are rost, fraier este cine se increde in asemenea oameni.

Mai este un user de pe acest forum care si-a oferit ajutorul neconditionat, fara ca eu sa ii fi cerut ajutorul (mi-a trimis el singur mesaje private in care isi oferea ajutorul) insa am zis OK, daca omul vrea sa ma ajute, de ce nu. Nu stiu care a fost scopul lui dar probabil intre timp a uitat de "ajutorul" promis.
Nu o sa ii spun numele pentru ca nu are rost.

Eu chiar am crezut ca mai exista oameni care sa isi respecte cuvantul dat, insa se pare ca m-am inselat si asta sper ca asta sa imi fie invatatura de minte.

Nu pot sa spun ca am fost tepuit, dar pot sa spun ca am fost prostit de oameni fara caracter.

Rog administratorul acestui forum sa imi stearga contul de pe acest forum, oricum il voi dezactiva eu.

Te dai la fund ca un laș! asa ai facut si pe celalalt forum...
Puteai sa dai detalii despre ce ti-a facut KFT...da tu nu...preferi doar sa zici ca te-a fraierit si sa ti se stearga contu. tipic...

ps: kft e super om...pacat ca n-ai apucat sa-l cunosti calumea!
Danutz Bratosin a scris:
Te dai la fund ca un laș! asa ai facut si pe celalalt forum...
Puteai sa dai detalii despre ce ti-a facut KFT...da tu nu...preferi doar sa zici ca te-a fraierit si sa ti se stearga contu. tipic...

ps: kft e super om...pacat ca n-ai apucat sa-l cunosti calumea!

Din reactia ta, se poate intelege ca tu esti celalalt personaj caruia Jarod nu i-a mentionat numele.

P.S. Daca kft era asa cum spui tu "super om" si nu a fost cunoscut, asa cum spui tu "calumea" de catre Jarod, in mod sigur kft nu avea contul suspendat pe acest forum.
Nu cred ca este nimeni nebun sa iti suspende contul fara motiv, si nu cred ca cineva te acuza de nebun, fara sa aiba motive.

Fara sa sti despre ce a fost vorba intre cei doi, ai sarit sa il faci "las" pe Jarod, probabil ca tu domnule, Danut Bratosin consideri ca esti un "viteaz" pentru ca ai facut asta.

Cred ca scopul principal al acestui forum este acela de a ii ajuta pe posesorii de autoturisme marca Oltcit in diversele probleme cu care acestia se confrunta. Tu domnule cu 1 mesaj pe forum si cont facut acum cateva luni, n-am habar cine esti asa ca n-am ce discuta cu tine.

NU, nu m-am oferit sa-l ajut pe Jarod pentru ca dupa cum vezi si tu, s-a oferit altu si a picat de prost. deci invatatura de minte!
L-am facut las pentru ca desii e pe forum de cateva zile, in loc sa discutam ca oamenii despre ce s-a intamplat a preferat sa i se stearga contu.
Vrei sa sti ce s-a intamplat? KFT avea sa-i trimita un suport de casetofon si o sonda de benzina...GRATIS. dar pentru ca Jarod nu a putut astepta 2 zile pana sa se duca ala sa demonteze piesele de pe oltcit a zis repede ca e tzepar..si asa s-a ajuns aici! asta in caz ca nu stiai...

ps: KFT are contu suspendat din alte motive...nu ca a tzepuit pe cineva!!!
Danutz Bratosin a scris:Tu domnule cu 1 mesaj pe forum si cont facut acum cateva luni, n-am habar cine esti asa ca n-am ce discuta cu tine.

NU, nu m-am oferit sa-l ajut pe Jarod pentru ca dupa cum vezi si tu, s-a oferit altu si a picat de prost. deci invatatura de minte!
L-am facut las pentru ca desii e pe forum de cateva zile, in loc sa discutam ca oamenii despre ce s-a intamplat a preferat sa i se stearga contu.
Vrei sa sti ce s-a intamplat? KFT avea sa-i trimita un suport de casetofon si o sonda de benzina...GRATIS. dar pentru ca Jarod nu a putut astepta 2 zile pana sa se duca ala sa demonteze piesele de pe oltcit a zis repede ca e tzepar..si asa s-a ajuns aici! asta in caz ca nu stiai...

ps: KFT are contu suspendat din alte motive...nu ca a tzepuit pe cineva!!!

Nu conteaza cate mesaje am eu pe forum, eu forumul il urmaresc de cativa ani, mi-am facut cont de user doar pentru a putea lua legatura cu un alt user de pe forum.
Urmaresc si forumul de pe 4tuning unde tu domnule Danut Bratosin esti moderator, iar in calitatea ta de moderator ai editat 60% dintre mesajele postate de alti useri acolo, si pentru ca sa stie si alti useri de pe acest forum cine esti ar trebui sa verifice si forumul de 4tuning pentru a vedea ca tu esti domnul COPY / PASTE, preiei raspunsurile altora la diverse probleme de acest forum si le postezi pe forumul de la 4 tunning ca fiind experientele tale, iar aici postezi mesajele preluate de pe forumul unde esti moderator si le pui pe forumul oltcit.ro ca fiind experintele tale.
Pentru cei care nu stiu, masina ta este un "harb" plin de rugina la exterior si jegos in interior.

Asta esti tu domnule Danut Bratosin.

KFT nu l-a "prostit" doar pe Jarod, kft are deja antecedente, iar pe acest forum, nu mai poti modifica tu domnule Danut Bratosin postarile altor useri asa cum faci pe forumul 4tunning.

Pentru cei care nu stiau domnul Danut Bratosin are 22 de ani, deci va dati seama cata experienta are in materie de Oltcit.
Tot pentru cei care nu stiu domnul Danut Bratosin, pe care de fapt il cheama Daniel, piesele pe care si le inlocuieste la masina lui, le vinde ca si piese "bune" altora. sattellite ... mai usurel ...daca tu crezi ca poti scuipa pe niste oameni care inca mai dau unele rezolvari in materie de oltcit .... nu e a buna .... asa cum stii daca ai urmarit forumul ... stii bine ca KFT a ajutat pe cativa ...stai linistit ca eu unul nu ma numar printre ei cum probabil o sa spui ...iar danut bratosin asa cum zici tu cu copy paste a dat unele informatii altor useri ...ajutor ca sa isi rezolve problemele aparute la masina ... (chiar daca da copy paste inseamna ca totusi ii pasa de aceasta comunitate ..si cauta raspunsurile altora pe un subiect in conditiile in care 75% din cei care pun o intrebare nici nu se strofoaca sa caute un raspuns ...deh e mai simplu sa intrebi decat sa cauti rezolvarea de multe ori aflata la o distanta de un click mai in spate)
Satellite a scris:
Danutz Bratosin a scris:

Nu conteaza cate mesaje am eu pe forum, eu forumul il urmaresc de cativa ani, mi-am facut cont de user doar pentru a putea lua legatura cu un alt user de pe forum.
Urmaresc si forumul de pe 4tuning unde tu domnule Danut Bratosin esti moderator, iar in calitatea ta de moderator ai editat 60% dintre mesajele postate de alti useri acolo, si pentru ca sa stie si alti useri de pe acest forum cine esti ar trebui sa verifice si forumul de 4tuning pentru a vedea ca tu esti domnul COPY / PASTE, preiei raspunsurile altora la diverse probleme de acest forum si le postezi pe forumul de la 4 tunning ca fiind experientele tale, iar aici postezi mesajele preluate de pe forumul unde esti moderator si le pui pe forumul oltcit.ro ca fiind experintele tale.
Pentru cei care nu stiu, masina ta este un "harb" plin de rugina la exterior si jegos in interior.

Asta esti tu domnule Danut Bratosin.

KFT nu l-a "prostit" doar pe Jarod, kft are deja antecedente, iar pe acest forum, nu mai poti modifica tu domnule Danut Bratosin postarile altor useri asa cum faci pe forumul 4tunning.

Pentru cei care nu stiau domnul Danut Bratosin are 22 de ani, deci va dati seama cata experienta are in materie de Oltcit.
Tot pentru cei care nu stiu domnul Danut Bratosin, pe care de fapt il cheama Daniel, piesele pe care si le inlocuieste la masina lui, le vinde ca si piese "bune" altora.

Prietene...se vede ca n-ai habar de ce vorbesti.
Cat despre editarea posturilor pe 4tuning se vede iar cat de PROST informat esti...modific doar posturile care contin injuraturi sau flame-uri...ceea ce in ultima vreme nu prea au fost

Asa zisa problema cu copy paste...toate sfaturile care le-am dat (putine la numar) le-am dat de la mine din cap...asta ca sa stii si tu. ma pricep totusi si eu cat de cat la masina asta..

oltcitu meu? de unde sti tu ca e plin de rugina? esti genu de om care judeca o carte dupa coperta..foarte bine prietene!!! tine-o tot asa!

eu 22 ani? de unde si pana unde ai scos-o pe asta? din nou ti-o zic...esti FOARTE PROST informat!!! piesele care le-am schimbat eu le-am vandut cui? de abia daca am vandut 1 sau 2 piese pe forumul asta in 5 ani!!!

prefer sa ma retrag...n-am cu cine discuta. daca erai membru pe forumul asta de multa vreme cum ai si zis...poate erai mai bine informat. Satelite ramai anonim cum ai fost pana acum, era mai bine. Acesta e vestitul ValiB. Ii voi pune o fotografie si aici ca sa stiti cu cine aveti de-aface in afaceri.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=419990058017209&set=a.438758042807077.125021.100000186565165&type=3&theater

P.S. Pt. Admin si moderatori: va rog sa nu stergeti acest mesaj sau fotografia. Am argumente cu care sa demonstrez ca valib este un tepar si un excroc. Am cumparat recent 2scaune de la KFT.Cu ajutorul lui rabbitdani au si ajuns la Dej.Multumiri incaodata.Cu noi (dani si eu) a fost treaba inregula.Scaunele sunt exact cum le-a descris el. KFT-u' a fost intotdeauna de treaba...pacat ca si-a experiat fundu' pe alt forum
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum