Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Roata spate dreapta umeda pe interior

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Acum 3 saptamani mi-am schimbat discul de ambreiaj si placa de presiune!La o zi observ cauciucul din dreapta spate umed...din cate stiu eu ala e lichid de frana...de franat franeaza bine...acum insa roata e uscata...!Periodic vad roata ba umeda, ba uscata!De la ce?
DARKsid3 a scris:...!Periodic vad roata ba umeda, ba uscata!De la ce?
Demonteaza roata si iti vei putea da seama de unde vine problema. Cred ca rezolvarea ei este in a schimba garniturile etrierului spate ( 4 buc mari pe pistoane si 1 buc oring dintre semietrieri) sau vreo conducta fisurata.

P.S. Verifica nivelul lichidului de frina din rezervor. Multumesc pt. indrumare!Intradevar, chiar ieri am mai completat lichidul de frana ca mai scazuse!
DARKsid3 a scris:... ieri am mai completat lichidul de frana ...
Inainte de a te apuca sa demontezi ceva, documenteaza-te bine. T. Canta explica pe intelesul tuturor ce este cu Oltcitul. Si mai ales asigura-te ca pistonul din etrier este neted si ca garnitura calca asa cum trebuie pe el (am avut si eu asemenea probleme si la mine garnitura, desi era noua, nu mai etansa bine pentru ca pistonul era ruginit, si a trebuit sa schimb pistonul)
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum