Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

poveste oltcit.ro

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Scrieti aici, va rog, toti cei care stiti, cum s-a fondat oltcit.ro, de la inceput, sa ramana pentru posteritate, pentru noi ceilalti care nu stim cum a luat fiinta acest domeniu. Cred ca ar fi util, si benefic sa stim si noi originile acestuia Si mai ales despre vechiul forum. Acesta a ramas o enigma... nimeni nimic?
edy99 a scris:Scrieti aici, va rog, toti cei care stiti, cum s-a fondat oltcit.ro, de la inceput, sa ramana pentru posteritate...

Eu zic ca ajunge atit cit stii despre acest subiect. asa secret e? cand se desecretizeaza? sa asteptam 20 de ani? deci peste 10 ani. mie din contra, mi-ar placea sa stiu absolut toata povestea acestui domeniu, stiu ce mi-ai zis tu mie, insa nu imi permit sa scriu eu aici, ce mi-ai zis in privat . daca tu nu vrei sa faci publice lucrurile alea, eu nu imi permit sa le fac.

o sa ajungem vre-o data sa avem un club al nostru? nu cred ca e nevoie sa ai oltcit, sa fi membru, o data ce ai avut, sau ti-a placut masina asta, e de ajuns sa devi membru. exista cluburi si partide si toate cele, si nu toate persoanele ce sunt membre ale acelor grupuri, au o viata activa in acel grup, parerile sunt pareri si nu se discuta, asta nu inseamna ca nu poti face parte din acele grupuri, atata timp cat ceva te leaga de ele
edy99 a scris:o sa ajungem vre-o data sa avem un club al nostru?
Clubul exista dar, NU oficial. Daca vei sapa prin forum, vei observa ca au fost citeva tentative de a se face ceva si oficial dar se pare ca problema a ramas in aer.
Mai multe detalii pe aceasta tema iti poate da KFTul. Eu de foarte multi ani am vrut sa fac acest club. Am vb cu cineva in minister si mi s-a dat un formular sa completez, de ala cum a dat paste si robertino pe unul din topicele unde s-a dezbatut aceasta chestiune. Insa trebuia inca 2 persoane parca sa il infintez, si apoi imi era frica ca nimeni nu il va recunoaste, sau pe mine ca membru fondator. Si imi era sa nu il fac degeaba. Si apoi mai era problema financiara. Nu imi e clar ce taxe trebuie platite anual Pina la urma care ar fi beneficiile unui club "oficial"? Si-asa e plin forumul de oi negre, incit exact asta lipsea, oi negre oficiale.
Oricine ar fi facut un club "oficial", ar fi ramas probabil singurul membru in scurt timp, toata treaba ar fi murit dupa citeva zile, sau luni. Daca "batrinii" forumului nu au considerat necesar sa faca club cu acte, sa avem incredere in intelepciunea lor si drept urmare sa incercam macar sa participam la nationale, asa cum fac ei. Nu numai din gura/taste sau cautind strazi cu numele locului de intilnire prin cine stie ce oras. Eu unul sint foarte multumit de starea lucrurilor si consider ca e mai bine sa ramina asa.

P.S. Unde e strada Plaiu Foii in Baicoi?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum