Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

pompa benzina, debit

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Consum, Circuitul de benzina
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zuzu
cont suspendat

Telefon: 0768.460.038

Mesaj: viewtopic.php?p=275686&sid=2ef5f265518732ccecfc381431435401#275686Trimis: 10 Iul 2010, 18:54    Subiect: pompa benzina, debit Răspunde cu citat (quote)

are cineva idee ce debit are pompa de benzina de trs?
ma refer cati litri/minut sau submultipli trec pe conducte. deasemenea ce cantitate se intoarce pe retur de la carburator (lol... in conditii normale de carburator cat de cat in parametri)

o sa incerc sa masor in curand (idei cum se poate determina mai simplu?) dar poate a avut deja cineva curiozitatea asta

PS. Tocmai am masurat consumul TRS-ului meu: ~5.7 la ~75Km/h (2500 rpm in 5-a).

Apropo: pentru admin o sugestie, de unde am fost plecat aveam access wireless si am vrut sa postez una alta pe forum. Din pacate n-am reusit desi reteaua era a unui hotel. phpBB verifica IP-urile pe baza unei baze de date DNSBL care nu mai este demult actualizata. Ar trebui scoasa optiunea asta... nu face decat sa ne restrictioneze si mai mult si nu cred ca e cazul pe specificul acestui forum.
Top of Page Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
edy99
pretor III (19)
pretor III (19)

Locație: Constanta (CT) - Petrila (HD)

Mesaj: viewtopic.php?p=275705&sid=2ef5f265518732ccecfc381431435401#275705Trimis: 10 Iul 2010, 21:41    Subiect: Răspunde cu citat (quote)

pai este litometrul ala, cred ca, cu ala se verifica , avea laurentiu un astfel de litometru, care ii arata cat consuma la suta masina.

probabil clasa de ip-uri de la acel hotel apartine unei firme care are ban pe acest forum, din cauza unor useri care au facut, una si alta pe forum
100% adrenaline
Top of Page Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul membrului Codul Yahoo Messenger
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Consum, Circuitul de benzina Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum