Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Caracteristici Oltcit
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
oricum, nu prea se vede iluminatul ala....
dar ca idee...ar trebui sa fie:) Beculetul este normal cu lumina alba . Verde este de la dispersorul mic de pe scrumiera . Daca ai dispersorul sau decuparea inseamna ca a fost luminata scrumiera . Scrumierele care nu aveau decuparea nu aveau nici cablajul care este asemanator cu cel de la climatizare . Club 11 R TA scrie in toate taloanele Oltcit-utilor cu motor de 1129, indiferent ca sunt Club franta, Club 11, Club 11R, Club 11RT sau Club 11RM.
In taloanele noi, cum are DanMk12, scrie Club 11RM, daca modelul este RM. la mine scrie RM TA. deci TA e comun, R-RM-RL-RT, astea se specifica separat.

ca o mica paranteza, daca vorbim de taloane, la tico era talon nou, ultimul model, nu mai scria ce cauciucuri trebuie puse pe masina, si daca nu ma insel multe alte chestii fata de un talon normal

eu am schimbat plasticul ala verde de la scrumiera, am cumparat acea scrumiera, ca in stoc nu era, imi facusem eu una, dar fara acel plastic, doar decupata o scrumiera veche, si cand am luat una stas, am pus un plastic portocaliu de la un bord, si se vede mai bine Ce lumina la scrumiera ,clima etc ..Eu am pus o "lamputa" cu leduri la 15 lei din kaufland,ii pot schimba culorile cu ajutorul unei rotite (rosu,verde,alb,albastru) in spatele oglinzii de pe parbriz.Se aprinde odata cu ceasul ,ziua nu se vede ca este acolo iar noaptea(mai ales pe strazi intunecate) lumineaza bordul in stil extraterestru,nu se vede de unde vine lumina dar tot bordul de sus pana jos din stanga pana in dreapta este albastru.Scze off'ul
edy99 a scris:

ca o mica paranteza, daca vorbim de taloane, la tico era talon nou, ultimul model, nu mai scria ce cauciucuri trebuie puse pe masina, si daca nu ma insel multe alte chestii fata de un talon normal

Nu-i nimic, au baietii de la RAR si ARR baza de date si la ei scrie:) Plus ca Politia are dreptul sa-ti ia talonul si sa te trimita la RAR pt verificari daca i se pare ceva suspect. politia, cel putin cei cu loganele noi, au SCANNER, si pe baza codului de bare aflat pe talonul nou, afla toate datele (anvelope, dimensiune motor, serii, bla bla, si orice alteva nu scrie in noul talon)
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum