Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

O ultima intalnire: Bucuresti, 20 noiembrie 2010, ora 12:00
Pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Dupa cum vedem in ultimul timp, intalnirile Oltcit nu mai sunt cum erau odata. La nationala "Oltcit", cel putin jumatate din masini erau de cu totul alta natie. Deranjant, mai ales ca la YBO s-a lucrat intens ca sa fie gata de drum(cauciucuri noi, asigurare, interiorul care inca nu era planificat samd), dar asta e alta discutie.

Asa ca, haideti sa incercam sa terminam anul cu o intalnire serioasa, in Bucuresti. Poate ne adunam destui cat sa formam o caravana si sa defilam putin cu batranele doamne. Facem si poze etc.
Ca termen, propun luna noiembrie. Sa nu fie nici din scurt...

Ce ziceti? Mai exista interes pentru rabla asta nenorocita, sau venim toti cu masinile de schimb si de data asta? DA, ar trebui aranjat un eveniment de excepție. Pînă și Trabantiștii sunt mult peste noi la faza asta. I'm in cu 2 masini + DanMk20, care va fi la datorie 100% ! Suspectez ca mi se vor alatura inca 3, printre care un Club franta 100% original! Pai Trabantistii chiar au un club auto de pasionati... Noi suntem posesori si cativa pasionati
Oricum, lista e deschisa. Asteptam propuneri.... Data exacta, locatie, program artistic. Eventual, putem incerca un joint-venture cu baietii de pe VW club si trabi. Un fel de Air-Cooled meeting.
Daca exista interes, o facem. Daca nu, inchidem topicul si ne vedem de vietile noastre Ar trebui s-o organizeze cineva- Dacă tot ai început.... Mi se pare o idee buna...daca imi fac si eu caldura pana atunci apar si eu De organizat, organizam. Ma simt nevoit sa repet...mai important e daca exista interes din partea "clubului" nostru Cum adica "o ultima intalnire"?!? Si dupa aia ce facem, o punem de-o coliva?!? Eu raman la taraboanta mea chiar daca, recunosc, in ultima vreme am fost ceva mai putin vizibil... O ultima intalnire serioasa, o ultima intalnire pe 2010 sau o ultima intalnire si atat. Cum numim intalnirea tine doar de ce ne hotaram sa facem pe viitor. pot sa va join-uiesc si eu...chiar daca nu am o fiara????
oricum ideea e f buna...ma uitam azi pe fb la niste poze postate din 2007...si parca altele erau intalnirile eu as fi pentru,si asta fiindca sunt la o aruncatura de bat de bucuresti
strumfita ca pasager esti binevenita,alte masini in principiu nu au ce cauta pai ca pasager ori sunt oltcituri ori nu Io m-as baga daca nu au consoarta si ala micu alt program pentru mine.
Banuiesc ca se va tine intr-o sambata sau duminica cu vreme frumoasa. Stabilim o zi si o ora cat mai convenabila pentru toata lumea. Ba a se stabili din timp, pentru a putea include data și locația într-un plan... Viu si io.
Sambata sau duminica pentru ca este Bucurestiul mai putin aglomerat si putem sa ne desfasuram.
Or trebui aprobari de la autoritati, traseu prestabilit, ceva?
MadWolf a scris:Cum adica "o ultima intalnire"?!? Si dupa aia ce facem, o punem de-o coliva?!? Eu raman la taraboanta mea chiar daca, recunosc, in ultima vreme am fost ceva mai putin vizibil...

cum Lupule ca te vedeam mai mereu pe Dr Taberei .

Eu voi fi prezent .. posibil cu un oltean Da, ar trebui aprobari.
Daca defilam pe undeva, tre' aprobare, ca se lasa cu perturbat circulatie & stuff. Nu cred ca vrem sa fie oprita coloana si luate acte si anvelope la puricat. N-ar strica sa cotizam pt o masina de Politie in frunte.
strumfitza a scris:...ma uitam azi pe fb la niste poze postate din 2007...
Va cuprins nostalgia vremurilor trecute ?
Am mai postat, tot pe F.B. si poze de prin 2004 in afara de cele de la intilnirea nationala. Multi care erau impreuna cu noi, azi ne-au uitat sa chiar si-au dorit sa ne uite. Pacat; nu credeam ca doar o "marca de masina" ne va putea tine apropiati sufleteste.
Inca mai am poze de pus dar traficul netului imi creaza probleme . Cum a zis si KFT-ul, eu vin cu Ratusca la datorie. Dar sa vedem cum ne organizam ca sa fim cat mai multi, fiecare avand programul lui, trebuie sa discutam. Oricum este o idee foarte buna Pupa .
DanMk20 a scris:...sa vedem cum ne organizam ca sa fim cat mai multi, fiecare avand programul lui, trebuie sa discutam..

Va mai amintiti cum a decurs "marsul oltcit" la Iasi ( www.oltcit.ro -> CLUBURI OLTCIT -> IASI CLUB ) ?

P.S. Azi la Iasi, nu cred ca se mai poate face asa ceva. Ar fi super adevarat un mars al Oltciturilor, cat mai multe.
Pur si simplu sa se mearga cu ele, in coloana sau grupat la gramada, neoficial, ca o organizare spontana, fara claxoane si faruri, un fel de flashmob al Oltciturilor.

Flashmob Oltcit ar suna super, super. stabiliti un traseu, mergeti pe el, apoi la o intersectie mare cu preselectie se imprastie, unii in fata, unii la dreapta, altii inainte, apoi pe stradute si apoi pe drumuri diferite va reintalniti undeva pentru a povesti impresiile. Eu unul clar as veni numai sa vad asta, cel mai frumos ar fi candva intr-o simbata dupa-amiaza, ca pe seara sa se poata trage la un suc, la o cafea, la o bere fara alcool... Salutara intentia ta Madalin!Sincer,tare as tine sa fiu prezent la un astfel de eveniment grandios!Hai sa ne mobilizam @ laurentiu....sa stii ca ne-a apucat nostalgia, desi eu nu prea frecventam, deloc, clubul oltcit atunci, din poze parea altceva....plus ca atunci cand am "desoperit" coltul vesel...cred ca erau parcate 10-15 olticituri in fata blocului....acum 1 .....so ar fi dragutz sa faceti ceva, eventual si cu o aprobare, ca sa nu aveti probleme...si ceva la caterinca sa dati clasa "magheristilor" care isi etaleaza operele in fiecare seara )) E buna ideea sa mergem cu masinile pe Dorobanti sa claxonam poate agatam niste blonde de la terasele alea idee ar fi de caterinca....pentru ca 'magheristii" nu stiu cum sa se mai "laude" cu achizitiile lor...si cred ca ar fi funny sa apara cublul de olticit :d anyway...era o idee....oricum pana in noiembrie e timp sa se gaseasca o super idee
b28kft a scris:Da, ar trebui aprobari.
Daca defilam pe undeva, tre' aprobare, ca se lasa cu perturbat circulatie & stuff. Nu cred ca vrem sa fie oprita coloana si luate acte si anvelope la puricat. N-ar strica sa cotizam pt o masina de Politie in frunte.

Vedeti voi... in ritmul asta terminam intalnirea inainte de-a o incepe. Ne intalnim si daca ni se scoala, plecam la plimbare asa cum am mai facut. Ca doar nu mergem la parlament sa o punem de-un miting. Daca se merge normal, pur si simplu 20 de Oltcituri stranse ca o coincidenta pe sosea, nu-i nici o problema.
Pentru inceput ar fi bine insa de organizat asta in grup restrans de cunoscuti, probabil ca in grup mai mare sigur se gaseste vreun destept sa claxoneze, sa tureze motorul, sa plece cu scartait de cauciucuri, etc.
Un grup de 5-6 Oltcituri insa n-ar atrage atentia decat in mod placut daca s-ar merge ca intr-o zi normala in trafic.
Eu zic ca puteti organiza vineri seara cand va intalniti pentru a doua zi, si puteti face asta si saptamanal daca se strang masini suficiente. Cel mai bun traseu este Parcul Tineretului - Piata Unirii - Piata Universitatii - Piata Romana - Piata Victoriei - Piata Aviatorilor - Arcul de Triumf - Piata Presei si intoarcerea pe acelasi traseu. E chiar prin centru, semafoarele sint bine sincronizate, se merge bine, e fun, e o zona curata, cu lume buna, nu cu toti cioroii care sa strige dupa coloana. Sau d ela Romana se poate merge prin Dorobanti, iar la intoarcere pe Calea Victoriei ca un fel de circuit.
Ar fi "Traseul de simbata", s-ar face deja un obicei. Chestiile mai spontane ies mai frumos decat organizare, autorizatii, politie, si 3 Oltcituri care sa vina pana la urma Pentru inceput, haideti sa reusim sa ne adunam mai multi macar odata. Ideea de baza nu e sa defilam cu taraboantzele. Americanul are o vorba: "baby steps".
pupa a scris:...daca ni se scoala, plecam la plimbare asa cum am mai facut. Ca doar nu mergem la parlament sa o punem de-un miting.

Iasiul a programat marsul dar nu l-a si oficializat. Daca se merge civilizat pe banda 1 si fara a impiedica circulatia, nu vor fi probleme mai ales daca se alege o zi si o ora cit mai onorabila.
pupa a scris:Pentru inceput, haideti sa reusim sa ne adunam mai multi macar odata..... Americanul are o vorba: "baby steps".

Pai bate bre data si ora in cuie.
Dupa aia incepem sa ne numaram. Super tare ideea,ma bag si eu 100%,vorba lui Plumber baga niste date si ore,sa isi faca toata lumea o idee. Bre nu trebe nici politie nici nimic, trebe doar bun simt... Ultimul "mars" parca a fost organizat prin 2007 tot octombrie / noiembrie cu ocazia unei decapotari. Atunci eram vreo 10 - 12 si a fost genial, cei ce au fost atunci isi aduc aminte... Va grabiti... Dar ca sa va fac pe plac, propun data de 20 noiembrie. E weekend si aveti timp sa va hotarati daca facem treaba au ba. Iar ca ora, nici nu stiu... 12 in amiaza-mare? De ce nu incepeti chiar de simbata asta? Nu-i nevoie de cine stie ce organizare, pur si simplu dati o tura. Pai pentru asta exista "intalnirea" de vineri seara. Dar nici acolo nu se inghesuie prea multa lume.
Una si buna bre, una si buna deci s-a votat.... 20 noiembrie ora 12:00 ......care mai da ...care mai da....si...LICITAT !!! :d Am marcat pe calendar 20 noiembrie ora 12.
La Academie? 20 Noiembrie sa fie ora 12 :00 perfect:)
b28kft a scris:Da, ar trebui aprobari.
Daca defilam pe undeva, tre' aprobare, ca se lasa cu perturbat circulatie & stuff.

Cum zicea si Iwa, cand am iesit cu decapotabila, au mai fost vreo 6-7 oltcituri si nu ne-a oprit nimeni. Si am trecut si pe langa politie.
strumfitza a scris:si ceva la caterinca sa dati clasa "magheristilor" care isi etaleaza operele in fiecare seara ))

That's cute, but it's WRONG!!!
Ideea intalnirii nu este "sa dam clasa la magheristi", ci mai degraba hai sa ne intalnim si noi, cum ne intalneam in trecut.
Erau frumoase vremurile cand erau cate 8-10 oltcituri la palat sau cand la academie, vineri de vineri erau minim 5 oltcituri.
O sa apar si eu cu siguranta, sa car pozaci/filmaci. daaaa..m-am exprimat eu aiurea...ideea era ca sa fie cum era....eu zic corbule sa procuram niste olticturi :d
vineri la academie se baga cineva? Strumfi, muta si tu intrebarea pe topicul aferent, sa incercam sa-l lasam pe asta curat.
Eu unul sper sa se adune cat mai multi. Ploiesti-ul ar putea sa sara, ca sunt o gramada pe acolo. nu nu nu...ca nu vreau sa stric topicul ma gandeam ca poate ne mai strangem si vorbim si live de asta Cu locatia inca ma mai gandesc, dar astept propuneri. Academia cam pica, ca acum se intalnesc cam toate "cluburile" acolo, inclusiv in weekend si o sa ne cam inghesium inutil.

In rest, imi place cum gandeste Calin. Am si zis, plimbarea e ceva extra, doar daca o sa avem chef. Nu pentru asta ne intalnim. Cititi bine ce a scris nenea Corb, ca sa nu mai scriu si eu odata acelasi lucru.

7thRaven a scris:
strumfitza a scris:si ceva la caterinca sa dati clasa "magheristilor" care isi etaleaza operele in fiecare seara ))

That's cute, but it's WRONG!!!
Ideea intalnirii nu este "sa dam clasa la magheristi", ci mai degraba hai sa ne intalnim si noi, cum ne intalneam in trecut.
Erau frumoase vremurile cand erau cate 8-10 oltcituri la palat sau cand la academie, vineri de vineri erau minim 5 oltcituri.
O sa apar si eu cu siguranta, sa car pozaci/filmaci.
pupa a scris:Cu locatia inca ma mai gandesc, dar astept propuneri. Academia cam pica, ca acum se intalnesc cam toate "cluburile" acolo, inclusiv in weekend

Dar nu noi am fost primii...?

Felicitari pentru aceasta initiativa!!! Nu stiu daca am fost primii, dar clar ne numaram printre ei. Ma rog, pana la urma e irelevant, ca doar n-om merge cu portavocea la Academie, urland in gura mare "noi suntem primii, pleeeeeecaaati de aiciiiiii"

Oricum, mai lasam putin topicul asta la dospit, iar apoi trecem la partea urmatoare a planului, mai exact invitatiile "oficiale" catre restul cluburilor air-cooled. Ma bucur ca data pare sa va multumeasca. Pentru cei care vin de peste mari si tari si doresc sa participe la aceasta frumoasa adunare, avem tot timpul din lume sa modificam data. Nimic nu e inca batut in cuie.

Hai sa-i dam si-un nume intalnirii, iar propunerea mea este "Aircooled day". Va rog frumos, fara idei penibile. Ceva cat mai simplu si la obiect! Pai si daca vin cativa de peste mari si tari,trebuie dupa gandirea mea sa se odihneasca si ei undeva in acel weekend(sambata seara) .Si as ramne si eu unul apoi pe seara,la o bere,la un jar,daca se vrea si este cu cine. Aircooled Weekend sau Aircooled Sunday. Voi fi prezent 100% cu unul din oltcituri Ericke, iti dai seama ca daca aveti chef sa ne intindem pana dimineata nu e nicio problema. O berice fara plumb, un suc de plosnite... Dar astea sunt detalii.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum