Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

O ultima intalnire: Bucuresti, 20 noiembrie 2010, ora 12:00
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
iulicuta2000 a scris:imi permit sa ma intorc in bucuresti,merg pe gaz unu care vine din bucuresti la academie(doar daca nu sta prin zona) sigur baga benzina de mai multi roni ca mine gaz

Pai da...tu mergi pe gaz (2 lei litru sau cat o fii) si consum de 10 maxim. eu merg cu benzina (4,7 lei azi am alimentat) si consum de 20%. ne comparam?

Zilele astea imi dau si eu motoru jos sa vad daca pot sa-l rezolv cumva...daca nu cu parere de rau o sa trag chiulu' ia-ti alt motor si gata... As veni si eu la intalnire, trag Matizul ceva mai incolo sa nu intre in cadru.
Eu de la Giurgiu bag in combustibil si mai putini bani decat baga Iulicuta . Poate ploiestenii il conving si pe Daniel Opr sa vina si el cu gazul lui cu tot, ca nu ne-am mai vazut de mult, iar eu incerc sa fac asta cu Maidanezu.
moro a scris:Haideti va rog sa fie strict pe tema subiectului sa nu facem CHAT aici .... Si asa sunt destule mesaje aici care nu isi au rostul....

vad ca nimanui nu-i pasa ..... Io as veni cu oltcitul ,dar n-am timp !Pana la Bucuresti dus intors pierd o zi si o noapte..
Plus caruta nu e 100% gata. Repet: sîmbătă 20 noiembrie, ora 12!

Gîndiți-vă că POATE mai vrea să vină și cineva de pe la mamadracului și POATE același cineva are liber doar sîmbăta (tras de păr) și duminica, iar ca să vină pîn-acolo îi trebuie aproape o zi dus și aproape o zi întors.

Trebuie să plece cel mai tîrziu duminica la ora 15 ca să ajungă acasă la ore rezonabile și a-și aloca o marjă de orice e posibil - se merge cu un Oltcit la urma urmeii!!!

Pe voi vă doare la teneși, că sunteți de pe acolo. Dar dacă prin astfel de atitudini așa exclusiviste așa doriți, așa să vă fie voia. Cu un Oltcit mai puțin, iaca mare bai. Cu atît mai bine, cu cei peste 300 de lei arși în benzină se poate lua ceva frumos de sărbători.
punct In concluzie la postul d emai sus, as zice ca duminica e o zi tocmai buna pentru eveniment . Zeph are totusi dreptate...trebuie sa ne gandim si la ceilalti care vin de mai departe. Dar daca majoritatea voteaza duminica, nu prea avem de ales, scopul fiind sa fie cat mai multe Oltcituri adunate. pai da bre,dar unu care vine din bacau nu poate sambata,altu din husiangeles nu poate duminica,dar duminica are zi libera,cum dracu sa impaci si varza si capra? Atunci, fiindca interesul este sa participe cat mai multe masini, sa voteze cei care au doar o singura zi libera in acel sfarsit de saptamana si in functie de vot sa stabilim ziua. Si totusi, care este locul de intalnire in Bucuresti...!? nu se stie,momentan nu are importanta...intai sa se anunte doritorii toti care vin si apoi supunem la vot Daca aveati masinile pregatite, azi era bine de facut un mars prin Bucuresti. Ca loc de intalnire deocamdata ramane Academia Militara(langa Spitalul Universitar), dar putem schimba oricand locul, nu e nicio problema Hai ca se apropie momentul si rog si eu baietii din Ploiesti cand pleaca,macar unul din ei,sa ma ia si pe mine cu ei la drum ca nu cunosc Bucurestiul deloc,si sa nu mai pun gps sa ma bage prin tote stradutele Guys, in ceea ce ma priveste se pare ca a intervenit o schimbare. Nu particip, trebuie sa plec din Bucuresti . Asta este Lupule... las' ca poate mai prinzi alte ocazii.
Bun, deci ramane intalnirea pe 21(duminica) noiembrie, pe platoul Academiei Militare din Bucuresti.

Poftiti si o harta(steluta rosie marcheaza locul unde ne vom aduna):

urat bre,cine nu vine sa i se taie capu

erike cel mai probabil o sa se faca o mini coloana de masinute,si la Potigrafu ma alatur ei si mergem impreuna,nu-i nevoie de gps pana la academie e simplu de ajuns Duminica 21 noiembrie la ce ora?
Sa nu intarziem prea mult ca incep oamenii sa se intoarcape la casele lor si o sa fie complicat. 10-11-12? Alegeti voi! intre 11 si 12 sa ne strangem,cine intarzie peste 12 plateste amenda ,cine vine mai devreme cumpara cola si seminte O sa fiu si eu acolo, spiritual! Sănătaaaaate și la neamuri! Nu e o idee mai buna pe dupa-amiaza? Un 15-16? Nu stiu cat de buna e ideea... O sa se insereze foarte repede daca ne vedem dupa ora 16. nu e bre,ca de la 11-12 incepe sa fie cald,si daca ne adunam la 3-4 si stam 2 ore se face intuneric
e a doua oara cand postezi cu 1 minut inaintea mea Eu zic cai ok cum zice iulica 11.00-11.30 ca dacai si duminica sa nu intampinam alte ''greutati'' cu inaintarea orelor cu cat mai aproape de ora 12 cu cat mai bine eu zic 11.00-11.30?dar nu pot decide pt. marea majoritate.Poate unii sarbatoresc sambata pana mai tarziu si se trezesc mai tarziu duminica cine stie.Ce mi doresc eu acum este sa fie vremea frumoasa si ceva soare si cat mai multi conducatori cu oltciturile lor asta este cam tot ce conteaza cel mai mult. c-am urat duminica,dar daca asa s-a votat
ramane. non problemo!!!eu oricum o sa fiu in bucuresti de sambata seara

Eu unul as prefera sa ne intalnim la Academie in jur de 13-14... Nu-i problema bre... Noi ajungem pe la 12 si tu ajungi la 13. Tot acolo ne gasesti Tavarisci Pupilaev, cum e bre? Sambata sau duminica? Sa stiu cand schimb uleiu' la a Cristinei... Pai Duminica a ramas... Daca nu va e cu suparare, as dori sa fie putin mai organizata aceasta intalnire.

Ca daca lumea vine de la ora 11.00, cum a zis Iulica si dupa aia se asteapta pana la 13.00, cum a zis Pupa, cand o sa se plece in defilare nu o sa mai ai cu cine, ca cei veniti la 11 o sa fie deja acasa.

Deci propun sa se stabileasca o ora fixa pentru defilare, cine poate vine, cine nu, nu. Iar cei care doresc sa stea mai mult la Academie o pot face inainte sau dupa defilare.

Si eu ma inscriu in profilul de mai sus, deoarece fac mai mult de o ora pe drum, probabil o ora o sa fie defilare. Practic nu-mi permit sa stau un total de 4 ore (daca stau sa astept de la 11-13).

Imi doresc foarte mult sa vin, dar am 2 copii foarte mici si nu pot sa-i las duminica doar in grija mamei atata timp.

P.S. Sper sa nu se intample ca la intalnirea de la Paltinu de anul acesta, unde am tot amanat ca sa se potriveasca si cu programul lui x si lui y, pana nu s-a mai facut de loc. Si x si y tot nu au catadicsit sa vina. Da' nu trebe bre sa defilam. Nu avem nimic de demonstrat. Daca adunam suficiente masini cat sa facem o poza frumoasa de grup, eu consider ca intalnirea o sa fie reusita!
pupa a scris:Da' nu trebe bre sa defilam. Nu avem nimic de demonstrat. Daca adunam suficiente masini cat sa facem o poza frumoasa de grup, eu consider ca intalnirea o sa fie reusita!

Suna bine si asa...avem mai mult timp de barfe...poze etc da bre,poze defilare nedefilare...tot e bine sa fie toti gramada,e posibil ca aia care vin de la 11 sa nu poata sa "steie" pana la 14-15,ca apoi sa mai stea inca juma de ora(cu cat sunt mai multe masini cu atat timpu de pregatire pentru poza de grup e mai mare) pentru poza de grup etc...se stie de intanlire de atata timp,cred ca putea fiecare sa-si faca un program pentru ziua respectiva incat sa respecte ora propusa,din bun simt pentru ceilalti...
Hai sa fim uniti macar acum si sa venim cat se poate de multi in intervalul 11-12 Pupa, pai asa ai inceput tu topicul si eu am luat-o in serios.

"Poate ne adunam destui cat sa formam o caravana si sa defilam putin cu batranele doamne. Facem si poze etc. "

Si eu consider ca defilam pentru distractia noastra, nu ca sa demonstram ceva cuiva.
Hai sa zicem ca ora 12 este "ora de varf", in care sa incercam sa fim in numar max. si sa facem poza/caravana sau ce o fi si inainte si dupa sa fie pentru ca sa socializam cu cine nu poate veni la 12.
E buna sugestia asta?
Multumesc.

P.S. Si nu va trebuie nici anvelope de iarna ca s-a mutat termenul pentru 1 noiembrie 2011. Refuz sa cred ca suntem singurii care venim la intanlire?
Romeo din ploiesti a spus ca vine o data cu mine,lascone iar o sa vina sigur la orice ora...restul???
iulicuta2000 a scris:Refuz sa cred ca suntem singurii care venim la intanlire?
Romeo din ploiesti a spus ca vine o data cu mine,lascone iar o sa vina sigur la orice ora...restul???

Eu pe la 11:30 o sa fiu prezent cu rabbitdany. bineinteles el cu masina lui eu cu a mea Intru si io la socoteala. Eu o sa fiu la 11 la Potigrafu sa plec cu Iulicuta mai departe Mi-e teama ca nu pot ajunge la intalnire desi doresc din tot cugetul.... din cauza faptului ca s-a ridicat o biserica noua la mine la tara, iar duminica se sfinteste si trebe sa fim prezenti acolo. Iar cum nu am decat un singur Oltcit... Vom pleca in jur de 10 jum din Ploiesti...
B3lzh3bout a scris:Vom pleca in jur de 10 jum din Ploiesti...

ce putere de convingere are romeo asta

hai lume,mai sariti cu "prezent" sa avem o idee daca ne strangem peste 10 oltcituri... Pai bun... 2 bucati de Oltcit si din partea mea! prezent Prezent stereo, adica x2. (Cu mine s-ar putea sa mai vina 3 masini, nu e nimic sigur.)
DanMk20 prezent si el. daca mi sar definitiva actele alea o data as incerca sa vin,dar cum se misca politia romana,si pomanagii aia de la RAR...Ploiestean

Fericitul poseseor al unui Oltcit Club 11. de 4 zile,alerg cu actele astea:| pai ce alergi bre atat?ca eu am rezolvat intr-o zi cu dansele SE STIEEEE!!!!!!!!PREZENT! Vreau sa multumesc celor care ''i am influentat''pozitiv si care si-au rezolvat in asa fel problemele incat sa se poata sacrifica pentru a ne intalni in numar cat mai mare la o ultia intalnire ''oficiala''pe anul asta.VA MULTUMIM PENTRU PARTICIPARE! ii iubim si ii asteptam cu alta ocazie si pe cei care din motive bine intemeiate nu pot ajunge.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum