Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 9-a Intalnire Nationala- Valea Streiului, 21-31 iulie 2011
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

in zona - ma rog- relativ- ar mai fi Lacul Cincis, http://cincis.wordpress.com/
sau Cheile Nerei ..
http://www.cheilenerei-beusnita.ro/

Nu am fost, si NU cred c avoi avea timp sa merg in recunoastere.. dar am cativa colegi de servici care merg des prin zona.. in parang sunt lacuri glaciare, si sunt si zone bune, la groapa seaca, etc, retezat deja e incolo spre caras severin nu Retezat -ul incepe de la Hateg ,practic intrarea principala catre lacurile glaciare e pe la Santa Maria Orlea ,dar barajele sunt pe Raul Mare unde se poate pescui face baie etc,
lacul Cincis este langa Hunedoara orasul ,e frumos dar cam supra populat mai ales un weekend si multa galagie de aia care nu ne place nou

zona barajelor e la mai putin de 50km de Petrosani [Valea Jiului] Frumoasa zona, eu vin oriunde gasim si ceva noroi dupa ce termina gabii de dat la peste arunc galeata cu apa intr-o groapa si iti facem si tie loc de joaca chiar daca nu am fost la nici o intalnire pana acum ma frapeaza un aspect ... aceleasi subiecte ridicate de unii care habar nu au ...oltcit-isti fara de oltcit ... grrr ... sincer unul as prefera mai degaraba sa cunosc oamenii care ii ajuta pe altii cand dau de necaz (si nu cred ca e cineva de aici care nu a beneficiat de ajutor de multe ori chiar al celor fara de oltcit) decat sa ma duc si sa ma holbez la 5-10 oltcituri si sa ma gandesc asta e mai rabla ca al meu sau uite ce bine arata asta ... + ca sincer din cate am inteles multi din cei care nu mai au oltcitul sunt sarea si piperul acestor intalniri

ca locatie as cam vota pentru valea jiului totusi dar ramane sa se stabileasca ce si cum cu toate ca nici retezatul nu e de lepadat toata lumea este binevenita la aceste intanliri

<1=o> Daca nu sunt plecat din tara,imi anunt si eu prezenta la aceasta intalnire.Nu am participat la nici una pana acum.Locatia nu ma intereaseaza,vin oriunde. ... Nu ma hotarasc daca ar trebui sa-i sterg mesajul lui Iulicuta... Am lasat un semn totusi Nici tu? Eu am dat cu banul de vreo doua zile incoace. Ma iulica, macar pe topicul asta... 1=0

La umbra unui bax (gol) de bere nici o femeie nu e prea urata si nici un om nu poate fi atat de rau incat sa nu fie bine primit. va rog domnilor, nu va inghesuiti asa cu propunerile...! ma rog,sa vina...ca sigur ii fac eu sa plece!unu cate unu Padina ? este buna locatia este si un raulet acolo sus in deal este si cabana Padina Nu cred.... sun Padina a mai fost propusa si nu prea a fost acceptata. La Padis asi mai merge odata, dar cred ca daca se merge pe varianta lui Iulica o accept.
Pana acum s-a spus asa: Vrancea, Covasna si Valea Jiului.
Asteptam primavara sa se duca Barutzu in recunoastere pentru Valea Jiului. Pentru celelalte zone cine se ofera? daca ar fi sa repetam o locatie aia dupa parerea mea ar fi zugreni...acolo a fost tare faina si locatia,si vremea...nici padisul n-a fost rau ca locatie,dar fiind la altitudine vremea a fost mai rece si parca n-as vrea sa stam iarasi cu pungi in loc de sosete si cu santuri pe langa cort... Gasiti si voi o zona impadurita, nu ca la Siriu, de nu gaseai umbra decat sub masina. Si sa nu fie zapada !!!!!!! Vrancea ar fi buna varianta daca pica cumva Valea Jiului,e foarte aproape de Brasov deci de centrul aproximativ al tarii.Fusesem cu Iwa,Dreamer si Kyp acolo in recunoastere chiar. Pai mai faceti o recunoastere anul asta, apoi punem in balanta ce ne aratati voi cu ce o sa ne arate Barutzu si luam o hotarare.
Pe mine ma cam mananca talpile sa merg si la intalnirea Citroen, daca se face.
Mai vedem! Eu unul nu prea as vrea in vrancea... Da de ce bre?
Ca inainte sau dupa aia poti sa tragi o fuga pana la Zugreni. In vrancea era destul de ciudat terenul (destul de ingradit), plus ca e si ditamai rezervtia langa si trebuie avut grija. Eu raman pentru valea jiului / retezat

@plumber - la citronel in proportie de 80% vin si eu si va fi probabil la Odorhei ca de obicei. Cazare ok zona misto. bre plumbere de la vrancea pana la zugreni mai ie de mers hahaaaaaaaat
am fost prin zona aia si nu mi s-a parut asa ok de campare,in plus zona cercetata de iwa,drinker si cine a mai fost atunci este un fel de valea prahovei pentru vranceni... Unde in Vrancea ati fost? In principiu sunt 2 zone turistice, Lepsa si Soveja. La Soveja e o poiana imensa in care se pot pune corturi (nu cred sa fie restrictii, zona este pustie post-revolutie...). La Lepsa in schimb, fiind si mai la munte, vara e plin de corturi in toate ungherele. Chiar si asa, am gasit un colt linistit mai sus de lepsa
soveja e cam pustie , si e statiunea cu cel mai ozonat aer din europa Orice, numa' nu-l trimiteti pe iwa in recunoasteri. Ca o sa ajunem toti cu masinile in punga, sunand pe la cunostinte de zor dupa motoare, cutii, suspensii, etc. Sau sa-l trimiteti intr-o zona fara semnal !

Domnilor, am o propunere. Haideti sa facem un fel de condica, cu cine vine si cine nu (daca e posibil).

Eu merg in orice zona din tara in care se poate ajunge linistit intr-un uichend. Din fericire calendarul de la curse de anul asta e destul de incarcat, si voi fi destul de mult plecat de la serviciu, asa ca-s strans cu usa.

Haideti cu propuneri!!!
tonim a scris:mai sus de lepsa
soveja e cam pustie , si e statiunea cu cel mai ozonat aer din europa

Dac-ajung eu acolo, va fi zona cu cel mai mult metan si sulf in aer din Europa Exista limita de varsta? Nu, nu se fac discriminari legate de varsta, religie, sex, localitatea de bastina, preferinte muzicale, culoarea ochilor, inaltime (poate va vine vreo ideee, ca ne suparam ), masina detinuta in prezent (da, stiu, aici o sa sara multi ca arsi, dar, tough luck, Bob, who cares? ) Singurele cerinte sunt predispozitia spre distractie si spre programul (de baut, evident) prelungit in noapte. Cu alte cuvinte, suntem toti bineveniti. Atunci astept sa va hotarati unde si cand se face . S-a hotarit locatia? inca e prea devreme mai asteotam un pic sa vedem ce schimbari sau mai facut in peisaj[e]

poate merge cineva pe luna ca se micsoreaza distanta . pai barutzu ... daca se micsoreaza distanta fata de luna putem folosi miscarile placilor tectonice sau eruptia primului vulcan pe post de boost si poate ajungem si pe acolo sa cercetam ce sa cercetam ?sa facem o betie si un cazacioc cu pupa .
ErickE DB a scris:Parca il vedem iar pe Hasu venind la 5 dimineata sa ne trezeasca pe toti

Nu prea cred.
cirstoiu nicolae a scris:Exista limita de varsta?

Nu. Doar limita de inaltime - 1.70m minim.
DanH a scris:
ErickE DB a scris:Parca il vedem iar pe Hasu venind la 5 dimineata sa ne trezeasca pe toti

Nu prea cred.

Asa ai zis si anu' trecut Hasule daca vi te las sa te uiti la toyota Anul trecut e anul trecut.Acuma e anul asta.
IWA de ma uit la ea s-ar putea sa o vezi aranjata pe forma marimi si categorii,inclusiv pe tipuri de metale recuperabile. V-am spus eu c
b28kft a scris:Nu. Doar limita de inaltime - 1.70m minim.

eu am 1,65 ... derogare de inaltime se acorda? te urci pe scaun
eventual cel de dimineata pe ala nu ma pot urca ... la cat de norocos sunt cine stie ce se mai intampla .. poate vin cu oltcitul si plec cu cine stie ce BMW sau ferrari .. si tare mi-e ca nu pot plati reviziile .. dupa aia ..) M-am hot nu e rau pe Valea Jiului , poate repar si eu 'Nervosul' pana atunci ! Am gasit niste locuri minunate weekendul asta aici aproape de centrul tarii....

Se urca din Azuga la Sorica si apoi se merge pe platoul alpin prin Bai. Cand se gaseste un loc bun se aseaza tabara

Din pacate e mai greu de ajuns acolo...
- drinkerul ajunge sigur... pe jos
- cristi_s cu XM ajunge cu masina intreaga garantat, eventual la sufa...
- iar pentru restul rezolvam cumva... atat timp cat nu va deranjeaza sa mergeti la schi pe iarba la deal

p.s. Daca mesajul meu deranjeaza pe cineva poate fi sters Cred ca tu vrei sa na urci pe toti la remorca. Sau ne tragi cu cabestanul?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 3 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum