Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 9-a Intalnire Nationala- Valea Streiului, 21-31 iulie 2011
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Se urca din Azuga la Sorica si apoi se merge pe platoul alpin prin Bai. Cand se gaseste un loc bun se aseaza tabara

Un loc bun ar fi pe langa crucea de pe varful Cazacu, nu?
Chiar daca eu nu o sa vin, imi permit sa va fac o recomandare: Voineasa. Eu am fost cu cortul acolo si e PERFECT!

Am facut armata acolo prin '88 ! Zona era SUPERBA ! Pacat ca n-am mai fost de vreo 20de ani !
Poate bag un drum intr-un weekend si trag cu ochiul ( Canon A520... ) de aceea va rog n-o "taiati" din start !
Era extrem de frumos si multa liniste pe acolo.
iwa a scris:

p.s. Daca mesajul meu deranjeaza pe cineva poate fi sters

Sa-l stergem, sa-l stergem!!! Matale vii cu oltcitul japonez? Acum 10 -12 ani era plin de verneata, padure, etc, acum pe acolo pare-mi-se ca is numai cioturi d ecopaci taiati si dealuri care o iau la vale..
scorpion a scris:
Chiar daca eu nu o sa vin, imi permit sa va fac o recomandare: Voineasa. Eu am fost cu cortul acolo si e PERFECT!

Am facut armata acolo prin '88 ! Zona era SUPERBA ! Pacat ca n-am mai fost de vreo 20de ani !
Poate bag un drum intr-un weekend si trag cu ochiul ( Canon A520... ) de aceea va rog n-o "taiati" din start !
Era extrem de frumos si multa liniste pe acolo.

nu mai este ,e plin de cabane casute si muuuulta mizerie . Sunt de parere ca locatia propusa sa fie una deja cunoscuta si prospecta deja, poate chiar sa se fi folosit deja. Cum am venit anul trecut cu Plaiul Foii, cunosteam zona destul de bine, am stat mult pe acolo. Anul asta inca nu am nici o idee (sper sa nu fie nevoie iar in ultimul moment). Obarsia Lotrului ,va pare cunoscuta locatia ?unii au fost si pot fi intrebati daca le-a placut ,si e intre Valea Jiului si Voineasa se poate campa acolo si face un tur de o zi si prin Vale .
barutzu a scris:Obarsia Lotrului ,va pare cunoscuta locatia ?unii au fost si pot fi intrebati daca le-a placut ,si e intre Valea Jiului si Voineasa se poate campa acolo si face un tur de o zi si prin Vale .

Asta este locatia:
http://ww.oltcit.ro/cluburi/intalniri_nationale/2006/ino2006-vidra.htm
Si aici sunt o gramada de pareri: http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=1973 Chiar de dimineață m-am uitat pe topicul ăla. Frumoase locuri(mi-a plăcut mult peninsula aia)! Ce de Oltcituri, ce de lume, ce de peripeții(mutări, vipere...)!! Bag de seama ca voi vreti o reeditare in ordine cronologica a intalnirilor de pana acum. Anul trecut Piatra Craiului, anul asta Obarsia Lotrului (parca a fost anul trecut, pe bune ce trece timpul), la anul Zugreniul (pun pariu ca daca nu ar avea ban, iulica ar sustine intens sa sarim peste celelalte direct la Zugreni ) si tot asa. Nu e o idee rea. Dar totusi mai sunt zoner frumoase, totul este sa le descoperim si sa ne punem de acord. Eu îmi aruncai o privire pe aici http://soveja.wordpress.com/ .
Destul de promițătoare comentariile mai recente. Super!!!!

Iar vreți să călcați plaiuri moldovene?

Dacă sunteți cuminți... poate fac o prospectare.... dar nu promit
cristi_s a scris:Bag de seama ca voi vreti o reeditare in ordine cronologica a intalnirilor de pana acum.
In 2005 s-a mai facut o data Plaiul Foii. Deci v-ați hotărît?
Mă mănîncă în talpă de o plimbare mai lungă...
părerea mea:
Valea Jiului sau Soveja ? Eu am impresia ca m-am cam hotarit. Hai hai!
Adică... ți-i pui în cap pe toți.... treaba ta.... Deci? iulica are ditamai padurea in spatele curtii,trage furtun cu apa si va invita pe toti acolo Pe la Iulica facem escala.
Ma gandeam ca daca tot a aparut subiectul cu pdl-istii care vor sa pangareasca zona Bucegi sa mergem la Padina sub semnul "o masina pe cale de disparitie pentru protejarea unui parc national". Sau .... nu stiu... mai ziceti si voi. Pe Iulică îl mănâncă.... rău... știu că are ditai pădurea și chiar e al dracului de frumos acolo.
Tragem cam 1 km de cablu și avem și curent electric

Ar fi chiar.... eu unul aș face o plimbare! Ne hotărâm, sau ce facem? Că eu am început să mă pregătesc. Ia uite ce mi-am luat:

CIOMBELETE inoxidabil!! Daca nu ne faci si un gulas ... degeaba l-ai cumparat
Ma duc sa imi cumpar un castron mai mare Io pot să încerc dar nu garantez. Poate doar sub strictă supraveghere din partea lui Kosson sau a lui Edit(pentru bogracioș)
Poti sa faci rost de o gamela. E pe masura.
Plumber a scris:Ma gandeam ca daca tot a aparut subiectul cu pdl-istii care vor sa pangareasca zona Bucegi sa mergem la Padina sub semnul "o masina pe cale de disparitie pentru protejarea unui parc national".

Ar fi o chestie, da' prin Padina te calca ursu'... Calde salutari! N-am mai intrat cam demult pe aici, asa ca mi-e lene sa citesc 4 pagini in urma.

Pentru anul asta de ce nu facem intilnirea la mare? Hai macar o data sa mergem si acolo, ca n-o fi foc. La Corbu sau cum se cheama p-acolo pe unde e mai pustiu. Parca era cineva care propunea locatia asta mereu, dar in zadar... Daca iese naspa (desi nu vad de ce) macar stim si nu mai mergem niciodata.
Da, stiu ca se cauta in general locuri mai in mijlocul tarii, dar nu cred ca e cineva care n-ar vrea sa mearga la mare citeva zile. sal .duminica daca e vremea buna am sa vizitez una din locatiile la care m-am gandit . revin cu poze . Te asteptam cu poze barutzu am fost ,amvazut drumul bun dar din pacate nu-mi place ,locuri de tabara mici si mai trece si raul prin mijloc . am facut cateva poze dar urmeaza selectia si dupa aia le postez .

maine mai cercetez o locatie ,la baraj la Valea de pesti. http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.145304088873399.32978.100001814268066

http://www.youtube.com/watch?v=WvgmvaVfiYk

aici sunt pozele si filmuletul de la prima ieseala la iarba verde
O posibila locatie pentru nationala 2011
Sa va curga balele ...... pentru cunoscatori Zona este faina .... dar mai multe poze ca nu am vazut prea multe din ea ... inteleg ca mancarea primeaza ... dar si locatia
Pe acolo vara nu e plin de cocalari si alte specimene asemanatoare? la petrila nu exista cocalari
edy99 a scris:la petrila nu exista cocalari

Specia aceasta aparte sa sti ca migreaza foarte mult mai multe poze nu am facut pentru ca nu merita efortul ,zonele care am incapea [spatiupentru corturi si masini,apa ,soare/umbra ]sunt invadate de cocalari la sfarsitul saptamanii .

am fost si la baraj la Valea de pesti dar nu e loc de campare ,singurul lac mai acceptabil e la lacul fostei cariere dar si acolo e pericol de invazie .

am un loc in care invadatorii nu prea ajung ,si am sa merg pe la jumatea lunii mai sa fac poze dar mai mult sa vad cum e drumul ,zona are de toate si invadatorii nu prea vin pentru ca sunt terenuri private dar eu am ceva prieteni care au teren pe acolo . puteti sa cautati pe harta VALEA STREIULUI din localitatea Baru Mare in amonte pe raul Strei . la cabana lunca florii ai fost? acolo se poate inchiria in week end tot platoul, incap 100 de masini acolo. il stiu pe manager Zeph, Toni! Nu va cuplati si voi sa vedeti cum este la Soveja? da am fost la cabana dar nu e un loc potrivit pentru OLTCIT FEST ,cine a fost la intalniri ,macar la una stie .

ps .la fiecare sfarsit de saptamana sunt numai fite ,jipuri si manele .
Zeph, Toni! Nu va cuplati si voi sa vedeti cum este la Soveja?

îmi pare rău, nu-mi plac băieții... am în plan o ieșire la munte, dar cu o femeie

Hm! Si io de ce oi fi avand alta impresie.
Oricum, in zilele noastre nu mai conteaza; cu Toni sau altcineva vedeti cum este pe acolo ori in alta parte unde credeti ca ar merge intalnirea. Scoți vorba din casă... zepf , alea-s probe Va salut!

Deci, ramane cum am stabilit? Adica haideti sa haidem, stabilim locul si data? Ca trebe musai sa programez concediul din timp.. Păi data e cum se obișnuiește; ultima săptămână din iulie. Anul ăsta e între 25 și 31. De bază probabil o să fie tot sfârșitul de săptămână.
Cu locul mai durează. Băruțu a spus că peste două săptămâni se duce în recunoaștere la Strei. Spune că știe el un loc frumos și liniștit. Spunea ceva și de niște peșteri că ar fi pe acolo pe lângă biserica aia renumită. Noutati!? duminica asta adica in 22 plec in recunoastere ,pe acel traseu am de vazut doua locatii una pe la km 16 dar sa vad cum ca e mai multa umbra si mai am una mai jos dar sa vorbesc cu proprietarul ., si daca nu cealalta duminica pe 29 merg pe Valea Ungurului la poalele Vulcanului unde este o poiana care apartine de primarie sa vedem ce si cum .
Duminica seara voi pune primele poze si probabil si un filmulet . Asteptam cu nerabdare acestea sunt pozele facute astazi ,vreau porere chiar si contra
http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.151092838294524.35774.100001814268066

cam asta am putut sa fac pozele sunt puse in ordinea intrarii din drumul national .
urmeaza si ceva filmulete . Mie imi place zona mult, Multumim pentru tura. Nu arata rau de loc. Poiana aia mare, mare ar fi numai pentru noi? Mai nasol cu umbra ca nu prea e. Cum ramane cu focul daca zice ca nu avem voie? Lemne putem taia sau venim cu ele de acasa? Ca ma pregatisem cu niste topoare misto de la armata. Unde se afla locatia? Cum ajungem? Unde este ultima benzinarie pana acolo? Dar ultimul magazin? Drumul forestier nu arata rau.
Daca nu vin baietii din Vrancea cu o supraoferta(ca se laudau ca se duc si ei in recunoastere pe la Soveja) eu sunt pentru.
Multumim Barutzu! si eu sunt pentru locatia propusa de barutu,arata mult mai bine decat soveja Uitasem; pentru cei care nu vor la cort ce optiuni sunt?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 4 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum