Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 9-a Intalnire Nationala- Valea Streiului, 21-31 iulie 2011
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Bionic Dream a scris: Bineinteles sunt acceptati doar cei care vin cu Oltcit-rile, restul din pct.-ul meu de vedere...........adica cei care au avut Oltcit si nu mai au n-au rost sa ne mai onoreze cu prezenta......!!!!
Ce zice-ti?

eu zic doar atat - Grow up!

Daca merg la o intalnire de genul asta nu ma duc sa vat 7 rable ci ca sa ma vad cu vechi amici care au sau nu au oltcit. Mi se rupe cu ce masini vin ei, vreau sa ma bucur de intalnirea cu cei care au sau au avut aceeasi pasiune comuna cu mine- oltcitul Is de acord cu Bionic !!!

Ce sa caute Laurentiu, H-u, Cristi_s, Corbu, Iwa, Kyp, Talash etc etc ? Sa vina doar olsituri, singure!!!
talash a scris:Is de acord cu Bionic !!!

Ce sa caute Laurentiu, H-u, Cristi_s, Corbu, Iwa, Kyp, Talash etc etc ? Sa vina doar olsituri, singure!!!

Ajunge bre o m
talash a scris:Is de acord cu Bionic !!!

Cred ca tare am sa fiu de acord cu asta. Cred c Parca il vedem iar pe Hasu venind la 5 dimineata sa ne trezeasca pe toti salutare lume ,n-am murit . propuneri? mie Covasna ,zona Comandau mi-ar place dar daca voi hotarati alt ceva stiti bine ca eu vin ,cat despre vale adica la mine acasa se poate sunt foarte multe de vazut cautati pozele lui kyp si iwa ei au fost ,alte relatii cum da coltul ierbii voi face odescriere completa cu poze si eventual filmare. P sa se faca vremea de iesit si am sa studiez terenul ,sunt mai multe locatii dar trebuie sa vad la fata locului ceva sa fie pe placul a mai mult de 50%din coforumistii care au posibilitatea sa ne onoreze cu prezenta .
Plumber a scris:discutia despre intalnirea de anul asta cam lancezeste(Laurentiu tace si, nu stiu de ce ...) ...

1. Nu mai am oltcit;
2. Ii las pe cei in cauza sa hotarasca;
3. Am destule propuneri in cele 8 intilniri de pina acum;
4. Inca nu stiu ce fonduri voi avea disponibile asa ca nu-mi pot garanta participarea. Probabil nu am folosit eu punctua deci ramane valea jiului?

macar o intalnire sa fie si acolo.

dar data? stai un pic ,inca e faza de proiect sau propunere ,alegerea unei locatii depinde de multe chestii nu e cum cred unii ,iar data teoretic e aceeasi de pana acum .

cine face prouneri trebuie sa le argumenteze cu ceva ,si sa indeplineasca conditiile stiute de majoritatea si ATENTIE! e intalnirea FAN OLTCIT. O Valea Jiului suna bine, mai ales ca din zona mea nu prea sunt multi care sa se bage la astfel de intalniri. Ma rog fie unde o fi numai sa fie pentru ca tare as vrea sa vin si eu! Zona Paduchiosu', adica de la Sinaia spre Targoviste....! Ce zice-ti fani ai Oltcit-ului far' de Oltcit?
.........cei care vor sa mai critice ceea ce spun eu vis a vis de ceea ce inseamna un adevarat iubitor de oltcit ii invit sa urmareasca acest mic clip pe youtube, unde eu sunt mandrul posesor al acestor bijuterii tehnologice . Asadar Oltcit rules dragi colegi iubitori de Oltcit: va prezint:
http://www.youtube.com/user/poldyfex?feature=mhum#p/a/u/4/85fC8dGLa9E Suna bine, aproape si de capitala, zona nu e arhiplina sper...
Bionic Dream a scris:Zona Paduchiosu', adica de la Sinaia spre Targoviste....!

Zona este foarte frumoasa si sunt niste locuri superbe pe acolo. Drumul nu era chiar cel mai bun (sau cel putin asa era anu trecut) si ca atractie turistica, se poate vizita Moroieni, satul lui Borat toti snobii pamantului si aici ma refer la bucuresteni, ca ei sunt cei mai snobi, merg spre zona aia in week-end. nu vreau sa supar pe nimeni. vad toate tembeliziunile ca arata cum merg snobii la predeal. mai exista si altceva inafara de predeal-sinaia-poiana brasov-litoral. chiar asa am ajuns incat sa se faca tot in zona aia intalnirea? chiar nu exista alte zone? Refuz categoric zona valea prahovei sau zonele imediat alaturate...
Valea jiului suna mirific! Bine ai revenit!
S Ar mai fi o locatie pe care o stiu de la rulotisti, foarte laudata:
http://www.mustangcamping.ro/ROM/index.htm locatia o stiu e mirifica dar parca am amintit de ea si anul trecut ,oricum eu va invit in Valea Jiului venuiti si nu veti regreta . In poze arat Eu in principiu sint adeptul campingului, se poate sta la cort, iar ceilalti pot opta pentru cazare.
Ce e cel mai important, nu te duci cu sulul de hartie igienica printre copaci, mai ales cand sint 50 de oameni stransi in acelasi loc . Eu unul sunt de acord cu valea jiului, se poate face si putin off-road pe acolo, deci eu sunt pentru hai sa incepem sa votam...
eu sunt pentru valea jiului Valea Jiului e mare. Ar trebui restransa la o zona anume, nu? In principiu ar trebui votat in primul rand felul in care se va organiza, in camping sau offcamping. In functie de asta se pot alege variante.
Parerea mea e ca o locatie in camping e mai buna. Inseamna acces la apa si la baie, nu trebuie sa alergi prin boscheti cu hartia igienica. Singura problema e gasirea unui camping linistit.
Varianta offcamping e avantajoasa in perspectiva linistii. Semi-off-camping, ca la Zugreni. Mie imi trebuie doar un loc sa parchez barca si unde sa instalez sezlongul, atat. Asa ca orice decideti si oriunde decideti, vin. Ca vreti, ca nu vreti, n-aveti incotro. Sper sa nu am nevoie de bodyguard, nu de alta, dar ar fi nasol. De voi, ca iwa in ultima vreme nu prea mai stie de gluma si e mai tot timpul nervos. Votat Valea Jiului Iar vreti sa-i puneti pe drumuri pe moldoveni. Un vot in plus pentru Valea Jiului Hai pe Valea Jiului! Suna bine Valea Jiului,ok! Nu c bai voi nu mai aveti rabdare?am in plan sa analizez 3-4 locatii

1 zona Taia pe paraul cu acelas nume unde sunt cateva cabane printre care si L unca Florii.
2 zona barajului Valea de pesti in coada barajului e si cabana
3 cheile Butii
4 ar mai fi in Retezat pe langa unul din cele 3 baraje dar acolo nu mai e Valea Jiului. merge si retezat ce ?sau cine? da e fain si acolo dar nu prea sunt cabane . Suna frumos Retezat Mmmm ... Retezat ... e faina zona. Cort, liniste, apa, padure ... de vis Votez ptr Retezat! Retezatul nu e rezervatie naturala? Sau numai o parte? Se poate campa in anumite zone in retezat. Ar fi interesant....

cred ca prefer Retezat, desi imi doresc sa vad si Valea Jiului... pai cib,din iasi vii direct iasi-barlad-galati-braila-constanta-bucuresti-alexandria-carcal-drobeta turnu -valea jiului ca e mai scurt drumul,si apoi urci spre retezat Anu trecut pe la jumatatea luni August am fost in Hateg si de acolo am facut o tura prin rezervatie, drumul este bun, acesibil tuturor, am fost pana la un baraj mai sus dar din pacate nu imi aduc aminte numele lui, o sa ma interesaz, frumos peisajul, ca locuri de campare i-am zarit pe unii care statea pe marginea lacului, daca mai am poze o sa le caut si o sa le pun.Si pana in baraj se poate campa pe marginea drumului, cred ca ar fi loc pentru o mica tabara.

A-si inclina si eu pentru Retezat, nici Valea Jiului nu este de lasat . iar ai chef sa te alergi pe acolo cu masini straine? si poate chef ai dar nu mai ai cu ce
iulicuta2000 a scris:iar ai chef sa te alergi pe acolo cu masini straine? si poate chef ai dar nu mai ai cu ce

Cine bre eu, ca ce sa alerg cu 50 de cai daca or mai fi si aia .

Cu alte cuvinte m-am uitat putin pe Wikimapia si lacul ar fi Gura Apei daca nu ma insel se afla pe drumul national DJ685.
Link cu pozitionarea lacului http://wikimapia.org/#lat=45.3403218&lon=22.7205849&z=13&l=0&m=b

Ca dinstanta de Hateg daca am calculat bine ar fi undeva pe la vreo 50 - 60 Km, plus ce mai au restul fiecare de unde vine. In Retezat se poate pescui? daca iau de acasa o galeata si ceva mormoloci o sa ai si unde pescui
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 2 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum