Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 9-a Intalnire Nationala- Valea Streiului, 21-31 iulie 2011
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Pe mine m-ar tenta o partida de pescuit AMR 26.
Sper să se îndrepte timpul.
nu m-ași băga în nici o peșteră neamenajată în scopuri turistice.

...nici în peștera... Muierii ?

LA SUBIECT
Cum rămîne cu stațiile CB? Să fie pe canalul 22, nu cred să fie trafic intens acolo, deci... Și lăsați o stație deschisă zi și noapte, nu se știe cu ce ajung exact,dar am stație portabilă.
Mulțumesc. Aia e amenajata de multa vreme. Bine; poti sa mai dai si peste cate una cu surprize. Ca astia...
http://creativemonkeyz.com/roboti/robotzi-s01-ep8-huda/

Iwa, ce se aude cu banerul?
Despre afis; cineva, cumva?

Parca Laurentiu venea cu ceaun si cracane pana acum. Daca el nu vine, iau eu ceaunul si pirostriile? Dar nu stiu daca al meu e asa mare ca al lui. O sa ii fac o poza. In functie de vreme si alte probleme care trebuie rezolvate posibil sa aparem si noi impreuna cu cateva prietene si eventual cine mai merge din Ploiesti sau imprejurimi (pe traseul Ploiesti-Targoviste-Pitesti-Ramnicu Valcea-Petrosani-Baru-Petros-locul de campare) sa ne grupam cumva sa mergem incolonati mai ales ca daca ne pierdem si nu avem semnal la telefon posibil ca unii din noi sa nu se descurce.
Pentru mine ar fi interesant de plecat din Ploiesti de joi de la pranz ca seara sa fim deja acolo si campati si de vineri sa fim pe treaba )
Astept pareri si sugestii de la doritorii din zona. Luați tot ce puteți lua; pe noi sper să ne adopte cineva... Venim cu microbuzul, cu o geantă de voiaj la spate cu cortul și ceva haine. Nu am loc de toporiști, ceaune... demaroare, chiulase...
Cine are ceaun, bărdiță, grătar, tigăi, cratițe... zicem săru-mîna.

Au mai rămas cîteva. Luna asta cum se zicea în armată. Acuș. yooii.... Cam așa arată afișul pe care vi-l propun: http://www.flickr.com/photos/84345232@N00/5906296595/in/photostream

Pentru print si modificari sau ce va mai trece prin cap, aveti aici un link de unde puteți descărca:
- imagine ca png
- pdf-ul aferent pentru cei care prefera formatul și
- psd-ul pentru cei care sunt creativi și vor să-și personalizeze afișul

http://dl.transfer.ro/transfer_ro-06jul-33d013a3abc5a64b.zip

Abia aștept să ne vedem cu bine Mie îmi place. Dar parcă ar fi mai bine dacă ai scoate găurile de pe marginea stângă. Fain afisul! Farurile Oltcitului peste padure imi inspira ... un URS!
Plumber a scris:Dar parcă ar fi mai bine dacă ai scoate găurile de pe marginea stângă.

Gaurile se pot sterge in Paint pentru cei care nu au alte editoare de imagini. Dar eu zic ca arata mai interesant asa, parca ar fi o pagina scoasa dintr-un dosar vechi. Super! Foarte bine arată, destul de grăitor și î nici un caz nu se poate confuunda cu un afiș "de vînzare"...

Și acum întrebare întrebătoare:
Cine e dispus să ne culeagă și pe noi din Simeria, vineri seara în jurul orei 19.30?
Zephirus a scris:în nici un caz nu se poate confunda cu un afiș "de vînzare"...

Aaaa, pai si unde mai e distractia? da e foarte bine facut mie-mi place .

am o rugaminte la voi ,cine va veni primul sa ia legatura cu mine .
am intentia sa mai fac o incursiune la locatie dar am o jena financiara pe moment dar sar putea sa mai trag o fuga sa vad daca sa mai schimbat ceva referitor la drum .

zefule suna-ma miercuri in saptamana cu pricina .
barutzu a scris:da e foarte bine facut mie-mi place .

am o rugaminte la voi ,cine va veni primul sa ia legatura cu mine .
am intentia sa mai fac o incursiune la locatie dar am o jena financiara pe moment dar sar putea sa mai trag o fuga sa vad daca sa mai schimbat ceva referitor la drum .

zefule suna-ma miercuri in saptamana cu pricina .

nu esti singurul care are probleme financiare ...mai ales cind sunt somer... A.M.R cat? nu mai tine nimeni socoata ? vati dat la ,,fund'' Lasă-mă că simt că nu mai trece timpul.
Suntem în 12 așa că AMR 16. Eu am început să mă pregătesc:
am schimbat uleiul(am luat ultimul bidon de Esso din depozit)

și am început să inventariez cazarmamentul. Deocamdată nu a ieșit la numărătoare decât ceaunul:

Grîul și ceașca nu se pun. Alea sunt pentru porumbeii de pe terasa blocului. cat are ceaunul ?ca eu am unul de 35 L si e inalt dar nu am trepied . Al meu este mai mic. Ceva în jur de 10l. Nici eu nu am trepied dar am niște pirostrii mai mari.
Sâmbătă sau duminică fac un inventar mai amănunțit și o să fac și poze. Silance!!! I'll kill you. Observ că ești un pic nervos, Dane. Îți recomand o evadare în mijlocul naturii, la altitudine medie, la aer curat, la mare depărtare de casă. Rezultatul este garantat un an apoi trebuie să repeți terapia, de preferință schimbând locul.
Ultimile cercetări științifice arată că anul acesta locul ideal pentru evadare este pe valea Streiului la sfârșitul lunii iulie. Aici este marcată zona.
Hein! Ce zici? AMR 13-14 zile, depinde de zi ,
Am observat pe harta ca la un moment dat se face o mica bifurcatie, trebuie mers la stanga sa inteleg.

Care cum pleaca, facem o coloana ceva, niste puncte de intalnire pe drum.
Eu ca zi a-si vrea sa plec cel traziu joi pe 28, daca mai pleaca cineva atuncea sa dea un semn, ceva in zorii zilei pe racoare . Silance!!!!!!!!!! I'll kill you !!!!!!.
P.S.Am incercat multe tratamente si terapii.Nici una nu are efect.Nu mai exista nici o speranta de insanatosire. Da ce, a spus cineva ceva de vindecare?! Mă gândeam să nu se mai agraveze starea nervoasă. Că dacă se mai agravează voi fi nevoit să îți recomand noua colecție de cămăși ce se încheie la spate și se poartă cu mâinile legate cruciș.

Și eu tot pe 28 vreau să plec, Octavian. Ne putem întâlni în Pitești sau Râmnicu Vâlcea.
Băruțu a spus să îl căutăm când ajungem în Petroșani. Sailăns! Eu kill la tine ghiaur hapsîn

Ce să numărăm? Eu sunt în parlamentări cu serviciul să pot să plec direct.... că beleaua stă cam așa: microbuzul de Simeria(-Deva-Timișoara...) pleacă fix de la 10 metri mai de la vale de serviciul meu. La ora 8 fix dimineață cînd ies eu din serviciu. Și culmea, mulți n-o să creadă, am ajuns să cerșesc plecarea cu cinci minute mai devreme așa cînd șefutuți sunt tineri dornici de afirmare... deși i-am spus eu că nu-i ridică nimeni statuie... (sau poate; dar pîn-atunci îi dă la...); sau dacă îi ridică, doar ca să aibe cîinii după ce se ascunde ca să se....

Ce vremuri bre.... sper să ies din ele, ca trezirea dintr-un vis urît Mai bine aranjezi cu soferul microbuzului sa te astepte. Cred ca o sa dea dovada de mai multa intelegere(eventual in urma unui mic "stimulent").
Plumber a scris:
Și eu tot pe 28 vreau să plec, Octavian. Ne putem întâlni în Pitești sau Râmnicu Vâlcea.
Băruțu a spus să îl căutăm când ajungem în Petroșani.

Vorbim, vedem ce se va intampla, cam pe la ce ora vrei sa ajungi in Pitesti asa orientativ, sa-mi fac o socoteala cand e sa plec din Bucuresti.

Cam slaba activitatea, sau se va intensifica in ultima saptamana.

E cineva care va ajunge mai devreme de data de 28 la locul stabilit? iulica pleaca vineri dimineata Ce bine e de voi.Distractie placuta.
Andrei__Octavian a scris:... cam pe la ce ora vrei sa ajungi in Pitesti asa orientativ, sa-mi fac o socoteala cand e sa plec din Bucuresti.
Cam slaba activitatea, sau se va intensifica in ultima saptamana....

Păi intenționez să plec din Alexandria pe la un 3-4 dimineața. Până la Pitești sunt cam 125 de km, înseamnă că pe la 5-6 sunt acolo. joi mergem si noi ,dar vreau sa veniti la mine si dupa ai sa mergem impreuna ,sa fiu si eu in fruntea toturor .

cred ca pana atunci mai fac o tura pana acolo ca mi-am pregatit OLTCITUL.
Plumber a scris:Păi intenționez să plec din Alexandria pe la un 3-4 dimineața. Până la Pitești sunt cam 125 de km, înseamnă că pe la 5-6 sunt acolo.

Cam pe la orele la care pleci tu ar trebui sa plec si eu, poate mai vine cineva din bucale pe la orele mentionate mai sus si plecam impreuna.

Iulica de ce nu vine si el de joi? Parcă și IWA spunea că vine de joi. Peste două săptămîni pe vremea asta îs pe la Sibiu Cu cine ai aranjat, cu șoferul sau cu șeful?
Uite aici să-i faci o dedicație șefului:
http://www.youtube.com/watch?v=wDbNyXI8YRI&feature=related Hai ca va tin eu AMR-ul.
AMR 12-13,dupa caz. fiindca joi dimineata iese din tura si are de facut ceva bagaje+pregatiri...in cel mai bun caz ajunge joi seara In momentul de fata, sansele de a ajunge la nationala sunt extrem de mici. Imi pare rau am facut filmare cutraseul dar e fragmentat si il face cineva si am sa-l postez cand e gataFrom: http://s121.transfer.ro/storage/DSCF258bb-transfer_RO-17jul-bb18f4.mov
To: C:\Documents and Settings\Diana\Desktop\DSCF258bb-transfer_RO-17jul-bb18f4.mov
Size: 184.9 MB (193,865,709 bytes)
Transferred: 184.9 MB (193,865,709 bytes)
trebuie downloads AMR 8 zile

Tare filmul, frumos drumul si explicatiile, pare mai bun decat cel de la Plaiul Foi pe anumite portiuni.Multumim pentru filmare . Drumul arata foarte bine. Peisajul este minunat. Nu am inteles prea bine; cu masinile cum facem?
Maine imi pun afisele pe masina.
Plumber a scris:Drumul arata foarte bine. Peisajul este minunat. Nu am inteles prea bine; cu masinile cum facem?
Maine imi pun afisele pe masina.

Pai din cate am deslusit eu din filmare, ar trebui sa le lasam pe drum una dupa alta, sau sa luam o coasa sa tundem boschetii.Sau vine IWA si ne face drum . se poate intra si cu masina dar trebuie cautat un loc de intrare cred ca la capatul de sus ,practic poiana e plana numai langa drum e un santulet dar eu voi merge joi cu primii care vin si gasim o solutie

cei din sud poate aduceti ceva porumb=cucuruz=papusoi ca pe aici e mic Cum vad ca nu mai numarati invers,numar eu.
AMR=8
am facut filmare cu traseul

"două căprioare...." ...și s-a întrerupt filmarea. De ce? Jap! opalmă... nu jap ci jap jap doua palme Ne ajung 2 sticle?
http://www.distileriilevalco.ro/produse/jelinek/Absinthe/98-Absinth+Naturelle+60+0,5L/
Da sa faceti rost de o reteta ca e amar al dracu'. beeeeton deja salivez Bea de aia si ai sa regreti. Da de ce bre? Pe instrucțiuni scrie că e cu extract de pelin și boabe de coriandru. Eu cred că face bine.
Nu cumva ție începe să îți pară rău? Zephirus cu ce ocazia la Sibiu si pe cand?
Poate ne vedem la un pahar de vorba.
Eu sunt in zona pe 29-30-31 la..Old friend Club Sibiu meeting..... Pai cum sa nu imi para rau ca nu pot veni?
Cit despre licoarea respectiva am niste amintiri neplacute de la Zugreni.Am spu :adio c** ma c** pe gura.Si asta se intimpla noaptea in fata cortului meu.Am scos numai capul din cort.Dimineata faceam sapaturi arheologice.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 7 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum