Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 9-a Intalnire Nationala- Valea Streiului, 21-31 iulie 2011
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Băruțu mi-a spus că drumul pe ruta Brezoi-Petroșani(în special de la Obârșia Lotrului la Petroșani) este foarte prost. Se pare că ne rămâne să o luăm de la Vâlcea pe Horezu-Tg. Jiu-Petroșani.
Plumber a scris:Băruțu mi-a spus că drumul pe ruta Brezoi-Petroșani(în special de la Obârșia Lotrului la Petroșani) este foarte prost. Se pare că ne rămâne să o luăm de la Vâlcea pe Horezu-Tg. Jiu-Petroșani.

Si pe Valea Oltului am inteles ca iar fac reparatii la poduri si se astepta la semafor, deci cel mai bine pe traseul mentiona de tine, era frumos pe la Obarsia Lotrului spre Petrosani dar daca drumul este varza mergem pe varianta mai buna .

Restu ce fac cand pleaca, pe unde pleaca dupa cum ati inteles drumul de la obarsie la petrosani e varza .stiam de saptamana trecuta dar nu am crezut acuma am informatia din trei surse independente [ce le am cu jurnalismul],singura ruta buna este Vilcea - Horezu-Tg Jiu-Petrosani cu trecere prin Defileul Jiului .

ATENTIE la iesirea din Tg Jiu pana in Bumbesti Jiucca 10km sun denivelari si in orasul Bumbesti obligatoriu 40la ora treceri din 50in50 de metri si garcea la fel
coordonatele de G.P.S. trebuie puse cu cerculetul de la grade si semnele de minute si secunde nu cu punct . Prin Sibiu o să fiu doar în trecere, în autogară probabil, sau oriunde oprește microbuzul de Huși-Timișoara.
Asta vineri ziua și duminică ziua.

Cine vine să mă ia vineri seara în jurul orei 19 din Simeria ?

Săptămîna viitoare pe vremea asta sunt acolooo.... Hmm nasol...
Eu sunt la 30km de sibiu poate reusesc sa ne vedem la o cafea...ramane de vazut. Zephirelli,baiatule,da cu ce te deplasezi tu asa de repede pina acolo?Ti-ai luat cumva un SR-71 si eu nu stiu???? Al dracu chestie.Nu mai spune nimeni nimica.
Hai ca va zic eu: AMR 6 zile.
Ha.
Silance I''ll kill you. Da de unde? AMR 4.
Azi am probat toporișca militară. Merge singură.
Mâine trebuie să umplu butelia de voiaj. eu am umplut butelia sau mai bine zis am bagat ceva gaz nustiucat dar ne descurcam . Am băgat gaz în butelia de voiaj la fel ca Băruțu:

Am făcut un mic inventar al echipamentului de bază:
butelie și toporișcă

scaune, sac de dormit, solniță de sare(grenada) și ceva de uns gâtul(absinth și vișinată)

saltea pneumatică

cort și pelerină de ploaie

ranița și bidonul de apă

pirostrii

Pe care să le iau pe astea cu picioare scurte

sau pe astea mai înalte? Silance!!!!!!!
I"ll kill you Plumbere.Chiar ca imi pare rau ca nu pot veni.Si de veneam.............................sigur ramineai fara grenada aia.Asta asa ca de obicei. alea scurte din coroana de volanta . E cod galben de ploi in Hunedoara 'tu-i mama ei de treaba! Foarte bine! Trec curenții acuma și o să fie limpede atunci.
La fel și la Iașangheles/Hușangheles, azi dimineață era o ceață ca-n octombrie...

Nene Plumbere, cred c-am să țin aproape, din doo motive:
1. Pompa de saltea
2. ... vișinata

...bună dimineața, am intrat în săptămîna mare
Au Mai Rămas.... sub 100 ore AMR 2 zile
Am vorbit si cu KYP, tot asa pleaca si el pe joi dimineata, mai ramane de vazut pe la ce ora plecam din Bucuresti.
KYP un loc de intalnire ar fi bun in fata la Metro Militari, are o mica alee si ne putem vedea acolo pe la un 3 - 3 jumate ar fi in regula sau ce ora propui dar nu mai devreme ca nu ma scol, si mai departe in Pitesti daca ne sincronizam bine pe la un 5 - 5 jumate cred ca am ajunge dupa calculele mele.Plumber ca loc de intalnire in Pitesti unde ai vrea?Ca ora este inregula daca ne vedem pe la 5 jumate sau cum propuneti si voi ?
Andrei__Octavian a scris:....Plumber ca loc de intalnire in Pitesti unde ai vrea?....

Păi în Pitești nu prea știu așa că cine ajunge primul stabilește locul de întâlnire undeva la ieșire spre Vâlcea și ne anunțăm în telefoane. Ora este OK. Cu mare parere de rau si cu riscul de a mi se umple frigiderul, nu mai pot ajunge din motive de sefi plecati in vacanta si salarii date cu restanta!
Sper sa va distrati si sa fie o intalnire cat mai reusita! Cat pentru mine... la anul! http://www.meteoromania.ro/index.php?id=65 H-ule, vrei sa ne sperii? Prognoza este pana in 26 iulie. freerider... la anul o să fie la mama dracului... și o să-ți pară rău că nu ai ajuns cînd era la doi pași de tine....

în altă oridne de idei: tocmai am testat vinul abia văd monitorul în.. nșpe exemplare
barman... hai cu..... Sa beti,sa va inbatati si sa va distrati si in locul meu.
La anul cand nu voi mai avea nevoie de sofer apar si eu.
Drumuri bune la toti!
free3rider a scris:....Cat pentru mine... la anul!

Alex.Pap a scris:...La anul (.....) apar si eu...

Ete ce se îngrămădește lumea! Să vă vedem; că la anu e jubiliară! Credeti-ma ca daca s-ar putea acum as da cheie la oltean si as zbura catre intrunire! Dar cu buzunaru' gol nu se poate! Asta e.
Am invatat ceva pentru la anul: fa-ti provizii din timp! Ca nu se stie!
Oricum distractie placuta si drum bun! Astept cu nerabdare sa vad cum a fost! @freerider Nu te poate lua nimeni la pachet?! nu mai merge nimeni din oraș? Din pacate nu mai e nimeni din judet care sa mearga!
Andrei__Octavian a scris:AMR 2 zile
Am vorbit si cu KYP, tot asa pleaca si el pe joi dimineata, mai ramane de vazut pe la ce ora plecam din Bucuresti.
KYP un loc de intalnire ar fi bun in fata la Metro Militari, are o mica alee si ne putem vedea acolo pe la un 3 - 3 jumate ar fi in regula sau ce ora propui dar nu mai devreme ca nu ma scol, si mai departe in Pitesti daca ne sincronizam bine pe la un 5 - 5 jumate cred ca am ajunge dupa calculele mele.Plumber ca loc de intalnire in Pitesti unde ai vrea?Ca ora este inregula daca ne vedem pe la 5 jumate sau cum propuneti si voi ?

da , stiu locul din fata de la Metro - e perfect , dar asa de dimineata 3,30...pffff hai ca poate mai negociem la ora
KYP a scris:
Andrei__Octavian a scris:AMR 2 zile

da , stiu locul din fata de la Metro - e perfect , dar asa de dimineata 3,30...pffff hai ca poate mai negociem la ora

putoare ,nici intr-o zi asa importanta nu te poti trezi ca taranii.
KYP a scris:

Bre da-ti si tu cu parerea, am zis asa devreme ca eram obisnuit ca tu sa pleci devreme dar putem sa ne vedem si la 5 - 6, asa dorm si eu mai mult .
Andrei__Octavian a scris:
KYP a scris:

Bre da-ti si tu cu parerea, am zis asa devreme ca eram obisnuit ca tu sa pleci devreme dar putem sa ne vedem si la 5 - 6, asa dorm si eu mai mult .

joy, eu as vrea sa plecam mai devreme ca sa fie drumul liber ca anul trecut si sa nu ne prinda soarele pe drum , ( iti dau un tel sa vb pe indelete ca imi este lene sa scriu ) Offff...cu parere de rau anunt pe final ca nu mai pot ajunge la intalnire anul asta,nu ma mai lasa astia de la munca sa plec,sper sa sa pot ajunge la cea de-a doua daca se mai tine la Paltinul. deah....se pare ca anu asta nu prea am cum sa vin pana la urna ...di motive financiare ...(asa e cand ai prea multa incredere in oameni... )
Acc3l3ratoR a scris:deah....asa e cand ai prea multa incredere in oameni...

Sau in sefi!!! Cam putina lume anu asta.
Plumber ne vedem in Pitesti sau la iesire pe la un 5.30 - 6 depinde cum ajungem.Oricum ne auzim la telefon ca l-am noatat.
KYP a zis ca pleaca mai devreme.

Restu care mai vine din Bucuresti pe la orele 3.30 - 4 sa dea un semn si ne vedem in fata la Metro Militari.

Spor la impachetat restu . Esențele tari se țin în recipiente mici.
Și cred că sunt mulți care preferă să tacă și să facă.
Și eu am notat numărul tău. Am înțeles că autostrada de la București iese undeva la Bascov. Probabil acolo o să ne întâlnim. Va rog tare mult lasati aici un traseu optim (ca si calitatea drumului) pe care sa ne putem apropia. Asa frumos pe puncte si pe distante.

merci! da Domnule Constantinescu cel mai scurt drum e cel drept dar asta deja stiati asa ca am sa va recomand urmatoarea ruta :

Bucuresti-Pitesti A1 cca 130km.

Pitesti-Rm Valcea cca 64km

Rm Valcea -Tg Jiu cca 123km

Tg Jiu-Petrosani cca 55km

Petrosani -limita Comunei Baru 25 km

limita Comunei Baru=fabrica de caramida -locatia stabilita 15 km

coordonatele g.p.s. sunt pe forum .

' Retine Barutule:drumul cel mai scurt intre 2 puncte este linia curba
Poate am sa iti explic vreodata de ce e asa. почемувы думаете, это daca mai pleaca cineva din seara asta sa imi dea un tel !

noi plecam pe la 00,00 drum bun si te asteptam Eu ma apuc sa halesc si o iau si eu din loc, ne vedem cand ne intalnim.Bafta tuturor si drum bun. Drum bun tuturor si distractie placuta! Eu din pacate voi pleca abia vineri dupamasa din bucuresti dar sper sa recuperez pe drum caci vin cu leguma (in proportie de 80%) Zbrrr... am prins semnal vireles într-o autogară fujiți că vin peste voi

Hai cu bine Bun.
Voi va intilniti aici:
http://wikimapia.org/#lat=45.5561313&lon=23.2230377&z=13&l=29&m=b
Ei bine eu ma "intilnesc" cu mine aici:
http://wikimapia.org/#lat=47.4654683&lon=27.4998093&z=13&l=29&m=b Si eu plec tot maine seara daca totul merge bine dpdv financiar.

Ce zici Iwo? Facem de-un tandem? Astazi in jur de ora 14 plecam si noi din bucuresti... adica:
Eu & Ioana
Drinkerul & Kosson

cu noua achizitie Am ajuns acasa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a fost frumos cu exceptia ploii si participatiei reduse ... poate la anul mai multi si cu mai mult soare shack.us/img36/8956/dscf2637v.jpg aha, cand a plouat la Padis toata lumea a dat vina pe vreme... http://imageshack.us/g/36/dscf2637v.jpg/
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 8 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum