Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Coasta Campulung Muscel 22-24 octombrie

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Ultima batalie a anului, campionatul de raliuri s-a incheiat, campionatul national de viteza in coasta se va incheia la Campulung Muscel. Pregatirile sunt in toi, eu fluier (a paguba), talash da din coltz in coltz, iar iulica mestereste ceva fire si mufe de-ale lui. Deci treaba merge ceas. Elvetian, ca Secso de acolo e importat. Glumesc, mare lucru nu e de facut. Si se ocupa Dode de tot ce mai e de facut. Ca noi ne-am boierit. (de fapt pe noi ne depaseste situatia, dar n-am recunoaste in ruptul capului. )

Va asteptam pe toti cei interesati, pe cei mai putin interesati, traseul e acelasi din ultimii ani, de la fabrica de ciment la Mausoleul de pe Mateias, intre Valea Mare Pravat si Dragoslavele, pe drumul european. Daca veniti dinspre Brasov, e nasol ca circulatia e deviata pe un drum forestier vai de mama lui, unde va veti intalni cu TIRuri, autocare, etc. Daca veniti dinspre Targoviste, va asteapta vreo 15-20km de drum praf, cu denivelari imense, practic tot dealul ala pleaca la vale cu tot cu sosea. Nu mai e drumul asa de rau intre Targoviste si C-lung. Am batut destul de des coclaurile astea (s-a ales loganul cu un tremurat in volan dupa o groapa luata pe la 80, asta din vina mea, bineinteles), dar cu atentie se poate ajunge. Eu incerc sa ma pregatesc psihic, e cel mai important!

Cristi hai cu criticile despre trase ! Eu sau celalalt cristi? Ca eu sunt ala mai bland. Ca sa nu mai zic ca tata lor (al carcotashilor) e John.
Bai e simplu: tare si pe trasa, ma, nu incet si pe langa trasa, ca pana acum. Hai ca acu o sa ai si autoblocantul strans, cutia revizuita, maselele revizuite de Banditu', deci nu mai ai nici o scuza. Ah, da stiu, slickuri uzate, e prea cald, sau prea frig, pisici sub geam si n-ai putut sa dormi.... Vorba lui John, scuze de piloti.
Ce naiba lucrezi tu la psihic nu imi pot da seama. Hai baietii!Duminica voi fi undeva sus... Ma, asta se poate intelege si altfel. Banuiesc ca te referi sus pe deal. Mai sus decat am stat la etapa de pe 23 mai,exact! http://expresuldebuftea.ro/alte-sporturi/concurs-fii-copilotul-lui-tal-man

Sa fie mai incitant ! am aplicat Buuun, si s-a terminat si editia 2010 a Campionatului national de viteza in coasta. Destul de "en fanfare", dar a cam lipsit finalul grandios. De data asta totul a mers perfect, atat masina, cat si pilotul si mecanicii. ba chiar multumita lui Dode, am avut parte si de bunataturi:
Ziua de vineri a fost destul de frig, dar s-a incalzit pe parcurs. Rezultatele au fost 2 locuri 3 la N2, cu strategii si rasuciri deopotriva. Detalii mai multe mai incolo. Ne vedem la urmatoarea cursa. am ajuns si eu de ceva timp acasa...acum am urcat si pozele pe net...
impresii generale
1-frig!
2-frig
3-frig
4-frig cu soare!
in rest agitatie destula,basca am si muncit ceva,desi nu la reparat ci doar asa organizatoric,am distribuit saci de gunoi,am ajutat la incarcatul si montarii "portii startului" am dormit si ne-am trezit in cotcodaceli de gaini,cocosi,curci si gaste dar a fost ok
bogdan are de incasat vreo 2 suturi...
macar fata de vineri a progresat ca altfel suturile erau direct proportionale cu secundele diferenta
Sa vina varaaaaaaaaaaaaaaa
p.s. am luat parte la o petrecere de la care stiu cand am plecat,dar in rest nu prea mai tin minte mare lucru

iulicuta2000 a scris:am luat parte la o petrecere de la care stiu cand am plecat,dar in rest nu prea mai tin minte mare lucru
Ai plecat pe picioarele tale ??? Cica da. Oarecum, ca am mers cu masina inapoi (evident, cu un sofer cat se poate de treaz, si culmea, nu eu ) Reusita petrecere, trebuie sa subliniez ca Tandarica si taraful 10 prajini m-au impresionat. In rest, s-a mancat, s-a baut (la greu), s-a socializat, s-au facut poze, intr-un cuvant Speed party a fost (ca de obicei) o reusita. pe langa faptul ca am ajuns pe picioare,am urcat vreo 25 de trepte abrupte,mi-am luat rucsacul dintr-o camera,l-am dus in alta,am bagat cheile in el si l-am inchis bine,dar eu nu tin minte atea sunt fapte cu care m-am confruntat a doua zi Se pare ca ati avut parte de un weekend fara evenimente/incidente neplacute ceea ce pana la urma conteaza cel mai mult. Lasa loc de si mai multe satisfactii si bucurii Bravo baietii, ma bucur pentru voi! Din cate se vede, sunteti o echipa excelenta. Masina se pare ca e buna, pilotul "scoate" rezultate bune, evolueaza constant si sigur in timp ce termina tot mai multe etape cu masinile intregi, iar "gashca" de mecanicosi reusesc sa mentina rablele in cursa, intr-un procent excelent.

Asta cu frigu' e destul de nasol. La stresul si oboseala unui raliu, si noi am "mancat" frig inimaginabil chiar si la (intre) probele de noapte de la inceputul lui septembrie de ne saturam cat pentru o iarna

Da bre, ala cu japca galbena e Cristi? Daca nu e rosie, abia il recunosc

Buei... festivitatile de premiere si in general chefurile de dupa raliu', se lasa cu gauri negre in memorie, mistere, bolit (a doua zi) de iti blestemi existenta si alte alea Destul de rar povestiti de astea desi mi se par foarte importante. E tare cand ti se povesteste ca ai avut toata noaptea langa tine inca un prieten (de care nu iti aduci aminte nici batut) cu care chiar ai venit acasa, PE JOS(moaaama...) DAR tii minte versurile in POLONEZA a piesei "Who the fuck is Ellis" cantata karaoke la microfon, de adversarul polonez, doar pentru ca era pe aceeasi "lungime de unda" cu tine
Hofy a scris:
Da bre, ala cu japca galbena e Cristi? Daca nu e rosie, abia il recunosc

Nu vezi ma ca sunt undercover, am si salopeta de camuflaj pe mine. Tura asta singura problema pe care am avut-o a fost ca am deschis cu greu busonul la rezervor la un moment dat. Ah, si am gasit cureaua de la alternator sarita un dinte din cauza ca se slabise un surub de fixare a intinzatorului. Remediabile imediat toate.
La etapa asta am dat si o mana de ajutor la organizare, am vazut o mica parte din cat stres si cata alergatura este ca sa iasa totul bine. Iar din punct de vedere organizatoric, etapele organizate de Hatters Motorsport sunt intotdeauna deosebite. Dintre cele la care am fost pana acum, despre etapele de la Resita nu ma pronunt, ca nu am fost niciodata.
Cutia de viteze a functionat impecabil, restul masinii la fel.
Speram ca iarna asta masina sa aiba parte de o revizie totala, de niste piese noi, mai ales cauciucuri (deja visez la niste slickuri "moi" oentru coasta ) ce bolit bre...eu eram aerian dar din cauza unei raceli si a unui guturai nesimtit care nu m-a lasat sa-mi termin friptura din piept de pui...cristi in schimb a stat in parc cu nasu prin iarba el zice ca e de la fiere...noi stim ca a baut destul,si NU apa http://www.motorsportnews.ro/wp-content/gallery/muscel-racing-contest-vineri-si-sambata/dsc_0430.jpg
Galeria foto completa de vineri si sambata: http://www.motorsportnews.ro/crr/galerii-foto/muscel-racing-contest-2010-galerie-foto-vineri-si-sambata/
iulicuta2000 a scris:cristi in schimb a stat in parc cu nasu prin iarba

Se antreneaza pt proba de URMA ??? cum ma vineri si sambata?sambata ce-a fost?

ohooooooooo asta e una din cele mai bune poze ale mele
iulicuta2000 a scris:sambata ce-a fost?

Penultima zi din sapatamina ce a trecut. Da' ia pune-o pe aia de pe feisbuc și aici
cu tot cu comentarii
iulicuta2000 a scris:cum ma vineri si sambata?sambata ce-a fost?

Cum ma ce o fost?! Verificarile administrative si tehnice pentru duminica.
@Zefi: care poza, uai? http://www.youtube.com/watch?v=F-sZadBPZ3U
http://www.youtube.com/watch?v=OsuLm2YGuck http://forum.oltcit.ro/regulament.php

8. Nu scrieți două mesaje unul după altul. Editați-l pe cel vechi și adăugați acolo ce mai aveți de spus.

Ai pile moderatori? ha? Da. Buei, pe topicul asta am scris si 10 mesaje unul dupa altul mai demult, cand eram mic si nemoderator si nu s-a suparat nime'. Da da, asa sunteti voi astia tinerii... sa va adunati cat mai multe mesaje, sa ajungeti proconsul preafericit doishpe' (gata offtopicu' ca ne bat modericosii) Il hirotonisim ? Numai rasucirile: http://www.youtube.com/watch?v=MHkLLO5nKWw

Luati de vedeti: http://www.youtube.com/watch?v=09_DRcFFHFk Interesant cat de tarziu (aproape de finalul virajului) a cedat atat Sexo' cat si Polo. Parca ar fi fost pete de gheata (polei!?) desi la 6gr (dupa comentarii) foarte putin probabil.

Il hirotonisim talashe... ungur l-au facut ieshenii, adunam motive de persecutare Pai dupa mintea mea nestiutoare, cauzele sunt nitel mai multe.

- pneurile spate reci
- umbra in zona aia
- pe curba se vine totusi cu tractiune (acceleratia apasata)
- dupa curba aia vine un viraj de stanga
- e suficient sa iei nitel piciorul din acceleratie cand masina inca nu e pe trasa dreapta, pentru ca sa pregatesti virajul urmator, ca sa fuga spatele.

Nu stiu daca se intelege ceva, dar cam asa vad eu lucrurile. Cred ca daca tii gazul jos acolo nu fuge de spate. Sau intri mai incet.

Uite un derapaj mai reusit: http://www.youtube.com/watch?v=xjSGX6USUog

@Hofy: Köszönöm, uram Echipa adevarata de mecanici, nu ca noi: http://biertijd.com/mediaplayer/?itemid=2282
cre'că aia din dreapta a făcut infarct, mă!

Da' pe cine "aveai în dreapta" bre Talaș?
echipa adevărată de mecanici

...în schimb voi v-ați ales cu Iulică, care este "mecanic prost"
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum